praca we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
301-330 z 503
Krysia jak chcesz to wal na mój [gg]
Znam tez przypadki a wręcz jest normalne że pracę się we Wloszech sprzedaje robia to Polacy,Ukraincy ale najpewniej jezeli prace sprzedaje
Wloch ale trzeba być tam na miejscu,sama z tego korzystałam.
Z tym,że Włoch to robi tylko wtedy jeżeli kogos dobrze zna albo ktoś dobrze znajomy mu poleci i niestety język to jest podstawa.Niestety jestem teraz w Polsce i szybko się do Italii nie wybieram.Chyba żeby się cos
zmieniło,Ostatnio otrzymałam z Gratki oferte "praca w Italii " chodziło o opieke nad osobami starszymi podany był nr telefonu komórkowego w Polsce naturalnie zadzwoniłam i pani w ogóle nie kryła,że za załatwienia pracy bierze pieniadze po przepracowanym miesiacu. Pozdrawiam
Oferte te usunęłam i nie mam tego telefonu
niestety taka brutalna jest rzeczywistość każda pośredniczka jaką zanam w Itali bierze 400e za załatwienie pracy i to z góry pieniążki trzeba dać ale na miejscu już.
na północy trzba oddac połowe pensji to nie 400 euro a duzo wiecej
czasami jest to 700 albo 800 euro,ale i tak się wychodzi na swoje,
cóz brutalna rzeczywistośc.
no ale praca jest i jeśli się naprawdę chce to potem można skorzystać na tym choć praktycznie pracuje się pierwszy miesiąc na długi
z tego co widze to masz kontakt z posredniczka tylko na południe włoch
czy równiez na pólnoc?
Daj znać pozdrawiam
no to cię zdziwię b o ta pośrednicza to jedna z San Benedetto ale mam też z Bologni i nie spotkałam się jescze z taką sumą o której wspomniałaś to jest dopiero gruba kasa
ale numer w san Benewento mieszka moja siostrzenia z rodzina i tam jest tragedia z pracą.A te grube pieniadze to bierze Włoch a tez prace załatwia powyżej 1000 E. Teraz doprawdy nie wiem bo juz dawno nie mam z nimi kontaktu.A to posrednik z Modeny Wloch mieszkajacy z Polka i jak by nie patrzył chyba tym kreci Polka. Ale na płn wloch bym pojechała tym bardziej ze mam w Modenie siostrę z rodziną.Skontaktuje się z Toba
na GG -pa.Modena 2 przysanek pociągiem od Boloni
.
Czy ktos wie jak wyglada praca ratownika WOPR we Wloszech ??? Czy Polskie uprawnienia sa w pelni akceptowane tam ??? Czy tezba miec jakies dodatkowe papiery ??? PILNIE potrzebuje tych informacji .. i z gory dziekuje za pomoc :)
Cioa
poszukuje pracy we wloszech.teraz czekam na nostryfikacje dyplomu,jestem pielegniarka.ale chcialabym zaczac juz tam pracowac.znam dosc dobrze jezyk ,bylam w italii 2 lata.moze mozecie mi pomoc w znalezieniu czegos?moj mail [email]
jesli chcewszx wyjechac do wloch do pracy odezwij sie [tel]pusc sygnal lub eski ale z heji i idei tylko
a kolo rzymu nie interesuje cie?
Hej Kasia jaki rodzaj pracy oferujesz? Powiedz prosze coś więcej na ten temat.. Byłabym zainteresowana.
Z góry dzięki;)
Pozdrawiam
Hej! Ja również jestem pielęgniarką, posiadam orginał nostryfikacji dyplomu i bardzo chciałabym wyjechać do pracy do Włoch. Już w tym miesiącu. Czy mogłabyś pomóc? Jestem po kursie podstawowym języka włoskiego. Czekam na odpowiedz. Dziękuję.
witam!
jesli chodzi o prace,to dzis mozna pracowac do 3 m-cy bez "permesso di lavoro",podpisujac z pracodawca prosta umowe o prace na czas okreslony,
ktora sie rejesreuje w urzedzie pracy.
na poludniu Wloch,tzn.od Rzymu w dol,pracuje sie na czarno,tak jak
zawsze.Polacy ,okreslani jako "communitari"nie podlegaja
espatrii.
polecam sito www.stranieriinitalia.it
www.poloziadistato.it/immigrazione
badzcie tylko ostrozni i nigdy nie oddawajcie NIKOMU waszych dokumentow!!
pozdrawiam
Mieszkam w Cnadzie i chcialm Wam powiedziec ze nie raz pieniadz to nie jest szczescie. Wyjechalam z Polski w roku 87, do Wloch gdzie mieszkalam razem a rodzicami do czsu odlotu do Canady. Zdziwilo nas najbardziej moja mae ze teraz polacy zarabiaja na innych polakach liczac sobie za znalezienie pracy dla rodaka. Jak my wyjezdzalismy z Wloch to moja mama miala przyjemnosc w zalatwieniu prac dla nowych polakow. Moze to bedzie dla niektorych trudne do zrozumienia. Wiem ze sytuacja w Polsce nie dobra, ale wiem ze jakby dalo sie wrucic czas bysmy zostali w Polsce. Mowie to do tego ze mnustwo rodzin sie rozlatuja w taki sposob za tym gonieniem za praca. Moji rodzice przesli wszystkie trudnosci aby przyjechac do Canady i sie rozejsc. Kazdy z nas pracuje, ale sie nigdy nie widzimy... Czy to jest naprawde warte? Mam nadzieje ze uda mi sie jakos pojechac do Polski w grudniu na swieta. Praca mi nie chce dac wolnego bo pracuje w hotelu, teraz dopiero doceniam cieplo rodzinne ktorego nic nie zastapi. Wybor jest latwy jade do Polski, i bede sie starac o inna prace jak wruce.
Jak ktos chce do mnie napisac zapraszam,

[email]
Masz calkowita racie co do polek kture zarabiaja na polkach !problem w tym ze biora od ciebie nawet 400 euro za prace a jak potrzebujesz jechac do polski po trzech miesiacach to mozesz byc pewna ze ta prace stracisz bo polka ktora ci ja sprzedala uwaza ze to jej wlasnosc HAMKI!!!! a co do pracy i rodziny to ja we wloszech mieszkam jusz 10 lat i doszlam do wniosku ze chce PRACOWAC DLA ZYCIA A NIE ZYC DLA PRACY i z tego wlasnie powodu wracam na stale do polski!!!!!
piszesz bzdury zeby legalnie zostac zatrudnionym trzeba miec permesso di soggiorno .zeby je dostac pracodawca musi otrzymac autorizacione al lavoro z direzione provinciale del lavoro dopiero z tym papierem mozna isc do questury po permesso jako neocomunity nie mamy zadnych ulatwien .byle do maja .taka jest procedura w fvg wlasnie wrocilem
Ciao Ja rowniez mieszkam we Wloszech od ponad 10 lat i widzialam wielu posrednikow i oszustow. Jezeli potrzebujecie pracy we Wloszech jedyna rzecz pewna i bezpieczna do zrobienia to skontaktowanie sie z wloskimi biurami zajmujacymi sie posrednictwem pracy , tymi legalnymi , ktore nie pobieraja zadnych prowizji .Wiele osob w ten sposob przyjezdza do Wloch do pewnej i legalnej pracy. Jesli chcecie moge wam polecic takie biuro . I jeszcze jedno od 1 maja 2006 nie potrzebne sa permessa poniewaz Polacy od w/w dnia sa w pelni " comunitari".Oto moj nr [tel]lub mail : [email]
czy ta informacja,że od 1 maja 2006......... jest w 100% pewna? gdzie mogę to sprawdzic?
Z tego co wiem gdy przystępowaliśmy do uni podpisywane były umowy i panstwa uni ,które zastrzegły sobie okresy przejsciowe moga te okresy skrócic e nie przedłuzyc , własnie wczoraj w Panpramie mówili na ten temat
bo Niemcy chca sie wycofac i przedłuzyć jeszcze okres przejsciowy o kilka lat i wypowiadała się jakas pani,że ich tak jak nas obowiazują umowy.
W każdym badz razie Polacy przebywajacy w Italii bardzo na to liczą,ze od maja bedą mogli pracowac legalnie.Władze Włoskie do tej pory oficjalnie sie na tan temat nie wypowiedziały, czy maja zamiar cos zmienić i wynika z tego,że maj jest terminem obowiązującym. pozdrawiam
Witam forumowiczki i forumowiczów. Jestem na tym forum po raz pierwszy a znalazłam się tu nie przez przypadek. Otóż zastanawiam się nad zmianą miejsca zamieszkania. Aktualnie mieszkam w Barcelonie, ale niestety zmęczyło mnie już życie w dużym mieście i myślę, aby prznieść się do mniejszego miasta. A jak już się przenosić, to dlaczego nie do innego kraju, np. do Włoch. Chciałabym się was prosić o przybliżone ceny wynajmu mieszkań w niedużym/średnim mieście (do 1.000.000 mieszkańców), najlepiej gdzieś na wybrzeżu. Przykładowo ile miesięcznie kosztuje wynajem mieszkania 2, 3 lub 4-ro pokojowego? Ile normalnie płaci się za gaz, prąd, wodę? No wiecie - ogólne informacje, abym mogła się zorientować, czy warto.
Z góry serdeczne dzięki.
Clara
ciao,
mam ogromna prosbe.czy mozesz mi przeslac adres tej agencji pracy?studiuje w perugii ale od wrzesnia przenosze sie do wloch i szukam legalnej pracy od wrzesnia?czy jezeli mam permesso to moge pracowac jakas minimalna ilosc godzin legalnie?dzieki.pozdrawiam serdecznie.emila
to jeszcze raz ja.moj adres [email] ktos z was mieszka w rzymie i moze dac mi jakies wskazowki co do mieszkania i pracy.dzieki
Clara_F- ja mieszkam na wybrzezu po stronie morza tyrenskiego ale tu sa miejscowosci duuuuuzo mniejsze od tych, ktorych szukasz. Ogolnie tu, w Toscanii wynajem nie jest latwy a jesli juz to placisz od 650-900 euro na m-c wylaczajac reszte oplat. Woda, gaz te rzeczy kosztuja ok: 200 euro na rok-woda (nie jestem pewna), gaz dosyc drogo ok.150 eu co dwa m-ce a w zimie rzecz jasna duzo drozej bo ogrzewanie. Enel-czyli prad ok 80-100 eu/2m-ce.zalezy ile zuzywasz. To sa takie najnizsze stawki w zuzyciu. abonament za tel TElecomu-20 e/m-c plus Vat. Sa inne linie w wiekszych miastach bardziej oplacajace sie. Tyle moge ci powiedzic. wiem,ze zycie inaczej kosztuje np. w rejonach Rimini. Takie przedszkole np. tutaj kosztuje ok 250-350 euro (pryw.oczywiscie)od rana do 16.00 a tam dwa razy tyle i wiecej.
Moze ktos Ci jeszcze odpowie z innych miast.
Pozdrawiam
ja jestem 7 miesiecy od stycznia wychodzi na moj rejon limit na permesa dla polakow chce sie o to starac ale sa male problemy
na poczatku jest ciezko to normalne nic ci nie przychodzi lartwo ale to kwestia przyzwyczajenia i oswojenia sie ze wszystkim i jakos leci
okropnie zalezy jak trafisz wlosi starzy to sknery ale nie zawsze
agnes!masz racje nie ma to jak samemu sobie radzic polak by nas sprzedal nawet za 1 e
HEJ JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANA SYCYLIĄ ,PRACA JAKO OPIEKUNKA .NAPISZ DO MNIE ZNAM W PORZĄDKU POŚREDNICZKE POLKĘ PODAJĘ E-MAIL NAPISZ [email]
Temat przeniesiony do archwium.
301-330 z 503

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa