Muzyka włoska

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 493
Ej no ja właśnie też zaczęłam niedawno słuchać włoskiej muzy, wionie klimatem środziemnomorskim i wogle to jest u nich pewnie coś jak u nas disco-polo, ale np. toto cotugnio ma taki klimat że o nara!!
Te starsze piosenki, z lat 80., nieodzownie kojarzą nam się z Włochami, bo są bardzo włoskie-jesli mogę tak się wyrazić. Mają wspólny klimat i są po prostu przepiękne. Zawsze można ich słuchać.
Ja muszę przyznać, że częściej słucham współczesnej muzyki-rocka włoskiego z Claudiem Baglionim (to już staruszek;) ) i Ligabue na czele. Ostatnio też zaintrygowała mnie piosenka "Nuda" Maxa De Angelisa i "Non credo nei miracoli" Laury Bono (wygrała tą piosenką tegoroczne premiery w San Remo).
Ale (wiem, że się powtarzam-wybaczcie, bo to silniejsze ode mnie) jako zaprzysiężona "Neapolitanka", maksymalnie zakochana w Neapolu, jego kulturze, ludziach i języku-powoli odkrywam piosenki w dialekcie neapolitańskim i naprawdę otwiera mi się wtedy serce!

Pozdrawiam
Hej:) Dzisiaj u mnie na tzw. Świętojankach leciał bardzo fajny kawałek po włosku. Niestety, nie znam tego języka, ale wiem, że polska wersja tej piosenki to "Straciłaś Cnotę". Wie ktoś z Was może, kto śpiewa to w oryginale i jaki jest tytuł tego utworu? Pozdrawiam i liczę na odpowiedź!
Czy ktoś może mi podesłać na emaila [email] jaki kolwiek piosenki Erosa Ramazottiego...? Będę bardzo wdzięczna! Pozdrawiam wszystkich, pa :-)
Patatina, w marcu pisalas, ze masz cala plytke Paola Meneguzziego. Moglabys mi podeslac?
Pozdrawiam
Hej! Ni ma problemu prześlę Ci ją tylko na jaki adres? Na ten co masz 2 nicku? : [email] ?? Pozdrawiam
czesc Patatina. Tak to ten adres w nicku. Jestes cudowna. serdecznie dziekuje
Ciao ! Ti piace la musica italiana , wierzbotopiczke? A me piace molto la piu' nuova canzone di Laura Pausini " resta in ascolta " ma non so il suo testo .
Alessandra, a masz moze w kompie te piosenke Gino Paoli'ego, sapore di sale? Chetnie bym posluchala a nikt ze znajomych jej nie ma.
Witam szukam piosenki Albano & Romina Powermogłem przekręcić tytuł:::
MACCASAR lub coś z tym słaowem w refrenie jeśli mozna to PER FAVORE na mail:
[email]
Ciao ragazza!
http://www.teksty.org/a/albano&rominapower/cisara.php

myśle że Cię to ucieszy.
szczerz mówią nie wiem czy to hip-hop ale spróbój Jovannotti.bardzo mądre teksty.nie znam stronki w interneci bo kupiłam płytkę we Włoszek ale może coś znajdziesz.pozdrawiam
a ja polecam 2 stare przeboje:
1: Alan Sorrenti - Tu sei l'unica donna per me (albo lunica donna per me)
2: Drupi - Sereno E
to najladniejsze wloskie piosenki jakie znam. fajna jest tez "wiązanka włoska" Śleszyńskiej, Gąsowskiego i Rozmusa ale to bardziej parodia w/w przebojow :) pozdro.
a ja a ja? tez moge prosic o płytke? na mailika?
Ciao MarinadiCarrara, mi piace molto la musica italiana come gli italiani e la cultura italiana generalmente. Forse mi scrivi qualcosa per e-mail?
polecam wam swietny zespol pop rock misia!!!!!!! www.misiaweb.it i dajcie znac co o tym myslicie [email]
Można jeszcze poprosić o kilka piosenek? Dopiero dziś trafiłam na to forum. Jakichkolwiek po włosku. Przyznam, że bardzo mi zależy. Mój mail to: [email] . Z góry dziękuję, pozdrawiam!
patatina!
Witam czy mogłabyś mi równiez przesłać całą płytke na maila [email]
Beh , questi italiani , diavoli , ma piacciono a tutti ....
hehehe pewnie ze ludzie nie słuchają bo ta muzyka jest dla wybrańców drupi ricchi e poveri albano adriano celentano przeciez to jest cudne a nie jakiś badziwiasty hip hop ... ja mam mnóstwo tej muzyki ale jak to ja ciągle mi jest jej mało hehe;) [email] to mój adres chętnie poznam taką osobę moze będe mógł sobie posłuchać takiej muzyki którj jeszcze nie mam u siebie pozdrowionka !! ITALIA ... io amo lei ... lalala pamietacie Adriano spiewał ...;)
chetnie podyskutuje z ludzmi o podobnych gustach muzycznych moje [gg] albo jak ktoś ma MSN [email] zapomniałem o nicola di bari boska muzyka ;)
ja słucham tych piosenek choc mam 29 lat.
I jestem ich fanką.
Conoscete il gruppo "Africa United " (cantano reggae in italiano )? Le loro canzoni mi piacciono troppo , era il mio amico italiano a farmele scoprire , perche' mi ha regalato il loro cd .
MarinadiCarrara, puoi mi mandare qualche canzoni la questa gruppa, Africa United?? non lo conosco e non posso le cercare.
ja też prosze o kilka mp3 z wloska muzyka [email]
ja tez uwielbiam jego muzyke:) jak możesz to prześlij mi prosze kilka kawałków na maila [email]
Znam ten utwór, jest absolutnie NIESAMOWITY!!! Pozdrawiam
cze jak masz jakies fajne pioseneczki to przeslij mi ja pare tez mam to sie wymienimy to moj adres [email]
cze wiesz wchodzilam na te strony ale nie potrafie z tamtad sciagnac tych piosenek jak mozesz to podaj mi wskazowki
tez tego suzkam! bylam na wakacjach we wloszech i bardzo czesto to slyszalam. nie znam tytulu ...:(
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 493

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa