Muzyka włoska

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 493
Uwielbiam wloskie piosenki,maja swoj klimat........w ogole cudne.W tej chwili słucham piosenek Albano.
zgadzam sie w pelni-teksty z sensem nie tylko o milosci-jesli ktos potrafi daja do myslenia-posluchajcie sobie rowniez -Fiorella Mannoia,Claudio Baglioni,Marco Mazini czasem warto
piekna piosenka Mary' nie mam tekstu bo bym ci przetlumaczyla....mowi w podtekscie o Mary,ktora uciekla z winy ojca-i po latach wrocila z kims(mezem) i dzieckiem......przepiekny tekst jak go slucham dostaje gesiej skorki
A czy ktoś zna Subsonice? Mi się bardzo podoba.
ciao!!!czy mozecie podac tytuly(i wykonawcow tez) WOLNYCH ROMANTYCZNYCH WLOSKICH PIOSENEK??? prosilabym o nie:) pozdrowionka 3majcie się:*:*:)
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Stolica: Rzym

Powierzchnia: 3[tel]km2

Podział administracyjny: 20 autonomicznych regionów

Ludność: 57 190 000

Język urzędowy: włoski

Skład etniczny: Włosi 94,1%; Sardyńczycy 2,7%; Furlanie 1,3%; inni 1,9%

Wyznanie: katolicy 83,2%; bezwyznaniowcy 16,2%; inni 0,6%


Jednostka monetarna: euro, dawniej 1 lir = 100 centesimi

PKB: 19 270 USD na osobę

Średnia długość życia: mężczyźni 72 lata; kobiety 78,6 roku

Surowce mineralne: rtęć, siarka, sól kamienna, marmury, ropa naftowa, rudy żelaza

Wyroby przemysłowe: obuwie, odzież, samochody, produkty chemiczne, maszyny

Uprawy: pszenica, kukurydza, ryż, winorośl, oliwki, rośliny cytrusowe, kasztanowce, migdałowce, tytoń, warzywa i kwiaty

Siły zbrojne: armia lądowa 265 000, marynarka wojenna 52 000, lotnictwo 73 000


Ustrój: republika parlamentarna

Władza ustawodawcza: dwuizbowy parlament wybierany na 5 lat, składający się z Izby Deputowanych (630 członków wybieranych w wyborach powszechnych) oraz Senat (315 senatorów wybieranych w wyborach powszechnych i 11 dożywotnio mianowanych przez prezydenta)

Władza wykonawcza: rząd na czele z premierem, powoływany przez prezydenta

Konstytucja: 22 grudnia 1947 r.

Głowa państwa: prezydent wybierany na 7 lat przez członków obu izb parlamentarnych i przedstawicieli regionalnych; obecnie Carlo Azeglio Ciampi

Szef rządu: Silvio Berlusconi


Włochy to kraj położony na Półwyspie Apenińskim. Na północy naturalna granica, jaką są Alpy, oddziela Włochy od Francji, Szwajcarii, Austrii i Słowenii. Do Włoch należą też dwie duże wyspy śródziemnomorskie: Sycylia i Sardynia.

Włochy są członkiem-założycielem Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Podpisując w 1951 r. traktat paryski, Włosi wyszli z okresu izolacji międzynarodowej, która była efektem wojennej współpracy reżimu Benitto Mussoliniego z hitlerowskimi nazistami. Uczestnictwo Włoch w procesie budowania wspólnej Europy było możliwe dzięki skutecznym dyplomatycznym zabiegom ówczesnego prezydenta Alcide de Gasperiego. W czerwcu 1955 r. Włosi byli gospodarzami szczytu w Mesynie, na którym zainicjowano proces poszerzania europejskiej współpracy nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale również politycznej. Konsekwencją spotkania stało się podpisanie 25 marca 1957 r. w Rzymie dwóch traktatów, z których jeden powoływał do życia Europejską Wspólnotę Gospodarczą, drugi – Europejską Wspólnotę Współpracy Atomowej. Uzgodnienia międzyrządowej konferencji w Turynie, która rozpoczęła się 29 marca 1996 r. doprowadziły natomiast do parafowania przez Radę Europejską traktatu amsterdamskiego.

Siła włoskiego głosu politycznego przy unijnych stołach ma tę samą wartość, co głosy rządów w Paryżu i Londynie. Włochy, Francja i Wielka Brytania posiadają bowiem tę samą ilość reprezentantów w unijnych organach: dziesięć głosów w Radzie Ministrów, 87 deputowanych w Parlamencie Europejskim, dwóch komisarzy Komisji Europejskiej oraz po 24 doradców w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym i Komitecie Regionów. Rzym deleguje też po jednym przedstawicielu do Trybunału Sprawiedliwości, Sądu Pierwszej Instancji i Trybunały Rewidentów Księgowych. Przewodniczącym Komisji Europejskiej jest Włoch, Romano Prodi. Zgodnie z planami reformy Unii, Włosi otrzymają 29 głosów w Radzie Ministrów i 72 mandaty w Parlamencie. Do europejskich sił szybkiego reagowania Rzym zamierza włączyć oddział liczący 20 tys. żołnierzy.

Wielokrotne zmiany w koalicyjnych rządach przez wiele lat osłabiały włoską ekonomię. Kraj uzależnił się od importu żywności i energii, co wpływa na jego ujemny bilans handlowy. Mimo ogromnego zadłużenia Włochy przeżywały okres ożywienia gospodarczego i rozwoju produkcji przemysłowej, któremu kres położyła recesja lat 90. Grunty orne zajmują 65 proc. powierzchni kraju, rolnictwo jest jednak bardzo słabo wydajne. Przemysł koncentruje się na północy kraju, zwłaszcza w Turynie, który słynie z fabryki Fiata. Udział państwa w przemyśle jest największy spośród wszystkich krajów Piętnastki. Rządowi w Rzymie podlegają koncerny zrzeszające przemysł maszynowy i stalowy, bankowość, linie lotnicze, sektor energetyczny i przemysł chemiczny. Głównymi partnerami handlowymi Włoch są kraje Unii Europejskiej: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Holandia i Belgia, ponadto USA i Szwajcaria. Włochy przystąpiły do Unii Monetarnej. Słabego lira zastąpiło w styczniu 2002 r. euro.
podoba mi się Canzone d'amore -Aeroplanitaliani albo Paolo Meneguzzi-baciami,guardami negli occhi,in nome dell'amore....dużo tego jest
pozdro
Najlepsze z dobrych, bo tylko chyba tak można tylko określić włoskich wykonawców i ich muzykę. Podaję tylko kilka z ogromnej ilości piosenek, jakie chyba w nie jednej osobie wzbudziły jakąś refleksję bądź wzruszenie.
Jedna z wymienionych poniżej piosenek sprawiła, że postanowiłem przetłumaczyć ją na nasz równie piękny język. Nie jest to zwykłe tłumaczenie ale pewna modyfikacja z dodaniem swojej interpretacji ;).
Podam dwa teksty oryginalny i mój zmodyfikowany. Mam nadzieję, że się wam spodoba. Pozdrowienia dla tegorocznych MATURZYSTÓW.

- Biagio Antonacci: "Convivendo", "Iris", "Se è vero che ci sei", "Ritorno ad amare"
- Amadeo Minghi: "Cantare d'amore", "Cosî sei tu", "Vattene l’amore"
- Michele Zarillo: "Cinque giorni", "L'elefante e la farfalla", "Una rosa blu"
- Marco Masini: "Principessa", "Bella stronza", "Cenerentola innamorata", "E ti amo"
- Nek: "Andare, partire, tornare", "Cuori in tempesta"
- Paolo Meneguzzi: "Volami nell’anima", "Baciami", "Lei e"
- Pooh: "Tanta voglia di lei", "Dammi solo un minuto"
- Pupo: "Forse"
- Claudio Baglioni: "Anima mia"
- Ivana Spagna: "E io penso a te"

"E io penso a te"
E mi sveglio al mattino che già penso a te
con la voglia di averti vicino
e ogni volta ti cerco ma al tuo posto c'è
come sempre soltanto un cuscino

Sto tanto male senza te
c'è un vuoto che pi vuoto non c'è
e come un pezzo della vita mia
che mi porti via

Ed arriva la sera e io penso a te
il tuo nome e la mia preghiera
intorno me solo silenzio c'è
ed un buio che mi fa paura

Sto tanto male senza te
c'è un vuoto che più vuoto non c'è
e come un pezzo della vita mia
che mi porti via

Con quella forza che no ho
con quel coraggio che troverò
anche col nome tuo nella mente mia avanti andrò
notti che non finiranno mai, visi con gli occhi tuoi
e un vuoto che solamente chi, che è solo sa bene cos'è

"Myślę o Tobie"
Gdy budzi mnie poranek, to już myślę o Tobie
Mam ochotę wtedy mieć Ciebie blisko przy sobie
Każdego razu szukam Cię przy mnie
Znajduję tylko miejsce po Tobie, tak puste, tak zimne

Bez Ciebie czuję się bardzo źle
Zbyt szybko straciłem Cię
Me życie przemija, ucieka
I wiem, że już się nie doczekam

Gdy nadchodzi wieczór, to znów myślę o Tobie
Nastaje ciemność, która sprawia, że się boję
Wtedy Twe imię jest dla mnie modlitwą
A we mnie rodzi się cisza i wszystkie dźwięki milkną

Bez Ciebie czuję się bardzo źle
Zbyt szybko straciłem Cię
Me życie przemija, ucieka
I wiem, że już się nie doczekam

Bez siły straconej
Bez odwagi zgubionej
Brakuje mi Twej miłości
Aby pokonać te wszystkie trudności
By przełamać się i pójść przed siebie
Pogodzić tą myśl, że nie ma już Ciebie
Nie ujrzę już więcej widoku twych oczu
Nie usłyszę już nigdy twojego głosu
Jeśli chcesz włoskie piosenki to wyślij adres emailowy a ja Ci podeślę parę mp3. Ja od ponad 20 lat słucham włoskich piosenek. Zaczęłam słuchać kiedy byłam nastolatką.
Mój adres to [email]
proszę jakąś dobrą duszyczkę o przesłanie fajnych włoskich piosenek :) [email] , lub skype kamila1248 ... nie dawno zaraziłam sie tym co włoskie i od soboty zaczynam nauke języka :D ..... ahhh najbardziej mi zalezy na piosenkach paolo meneguzzi hmmmmmmm

z góry dziękuję :)
czy ja tez moglabym prosic o przeslanie piosenek? proszeeeeee pozdrowionka :):*
[email] bardzo:)
Ja mam cały album Paolo Meneguzzi. Moge przesłać na maila, chyba że chcecie tylko pojedyncze piosenki?? Pozdrawiam
ja bym prosila o caly album jezeli mozna:);*
ja również :)
czy wiecie na jakiej czestotliwosci mozna posluchac radio wloskiego?
czy wiecie na jakiej czestotliwosci mozna posluchac radio wloskiego?
jeszcze raz zapytam, bo wkleilo mi sie gdzies w srodku rozmowy :) na jakiej czestotliwosci mozna posluchac wloskiego radio?
Był taki temat :
http://www.wloski.ang.pl/wloskie_radio_internetowe_78.html

A jeżeli chodzi Ci o radio "w radiu" (nie w internecie), to udaje mi się czasem złapać rai na MW900 , ale tylko wieczorem :/
chodzilo mi wlasnie o radio "w radiu" :) bo niesty nie mam pojecia w jaki sposob mozna sluchac radio w necie? ok, to ja teraz bede probowac, moze uda mi sie zlapac rai ;) dzieki za informacje
jezeli moge sie dolaczyc,to rowniez przeslij mi kilka kawalkow,w zamian jak chcesz tez moge przeslac rowniez cos ciekawego.wielkie dzieki [email] Pozdrawiam
słuchać można w necie na stronie: http://www.radioitalia.it/index.php
Radio w necie? Nic prostszego! Wybierz sobie jakies z tego linka, który Ci wkleiłam i samo gra! I co za jakosc!
prosilabym o caly album jesli mozna:);* [email]
fiorellina powaznie? to jest takie proste? :) swietnie! dziekuje ci bardzo, jestes niezastapiona!
aaaaaaaa Kasiu Kochana Jestes :) .. Dziękuję Ci bardzo....jezeli ktos jeszcze miałby ochote przesłac mi jakies fajne włoskie piosenki to baardzo proszę :) baaaaaardzo POZDRAWIAM ( [email]
Ja też często słucham jego piosenek. Moje ulubione to: "L'aurora", "Piu che puoi", "Tu vivrai", "Piccola pietra", "Il buio ha i tuoi occhi", "C'e una melodia", "Se bastasse una canzone", "Cose della vita", "Piu bella cosa", "Solo ieri", "Un'emozione per sempre"
Witam wszystkich miłośników włoskiej muzyki,ja również bardzi lubię jej słuchać.Chciałabym posłuchać radia włoskiego,ale nie wiem jak to zrobić.Proszę jak możecie to napiszcie jak to zrobić.Pozdrawiam wszystkich i z góry bardzo dziękuję.
Wybierz sobie coś z :
http://www.wloski.ang.pl/wloskie_radio_internetowe_78.html
A potem na odpowiedniej stronie znajdź napis "ascolta...", albo "in diretta..." (to zalezy od stacji), kliknij - i gotowe!
A jeśli chcesz sobie posłuchać tylko włoskich piosenek, to
http://www.radioitalia.it/streaming/index.php
A potem wystarczy kliknąć na "qui per Radio Italia a bassa qualita" (albo alta qualita, jak chcesz) i juz:)
Możesz też na "qui per Video Italia" - wtedy masz podgląd tego, co leci w tv (teledyski!)
Powodzenia!
Dziękuję Ci bardzo za podanie mi jak mam słuchać radia włoskiego i włoskich piosenek.Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 493

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa