Włoski dramat: bezrobocie rośnie drastycznie !

Temat przeniesiony do archwium.
121-148 z 148
| następna
w ost.wyborach Berlusconiego poparlo 30 proc Wlochow..facet ma lacznie za soba 33 procesy sadowe...
Istota sprawy jest jak zauważył amerykański badacz włoskiej polityki Joseph LaPalombara - Włosi postrzegają życie jako spettacolo. W tych kategoriach Wlosi widza również polityke, a na tej arenie il Cavaliere/Rycerz zapewnia spettacolo lepiej i na wyższym poziomie niż jakikolwiek inny polityk,lacznie ze swoimi spotkaniami sponsorowanymi z nieletnimi przedstawicielkami plci pieknej
Ocho! bedzie sie dzialo...czytajcie sami: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/706292,1[tel]Wloski-szantaz-bankructwem.html
Polecam! http://www.biztok.pl/Przepasc-rosnie-Mlodzi-z-Poludnia-na-bezrobociu-a-tutejsi-menedzerowie-zarabiaja-najlepiej-w-Europie-s8213?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2&utm_source=o2_SG&utm_medium=Biznes&utm_campaign=o2
W Angli angielski menadzer zarabia polowe tego co wloski menadzer w Itali......ale sie rozbuchali
witajcie, moja historia jest troche pogmatwana. w zeszlym roku rzucilam prace w pl, zostawilam praktycznie wszystko i przeprowadzilam sie w okolice bergamo, razem z moim chlopakiem, ktory dostal tam prace. przez kilka miesiecy szukalam, i szukalam, agencje zatrudnienia, troche na czarno, bylam nawet na jednej rozmowie, ale w sumie nic z tego nie wyszlo. w grudniu ubieglego roku wrocilam do pl, i od razu znalazlam tu dobrze platna prace, w sumie przez przypadek. ale ciagle mysle o powrocie do wloch, bo zostawilam tam czesc siebie. moj wloski jest.. no, komunikatywny. zalatwilam sobie codice fiscale, bylam w agencji zatrudnienia, i na tej rozmowie. wiec jakos sie dogadalam. niestety, angielski, ktory znam b dobrze, nie pomogl mi w znalezieniu tam pracy. bardzo chcialabym wrocic do wloch, tylko ze boje sie znow siedzenia w domu, bo jestem osoba b. aktywna, i jest to dla mnie najwieksza kara. moja rezoltunosc tez nie do konca sie przydala, bo ludzie gor, to niestety ludzie zamknieci, i nie zawarlam tam zadnych znajomosci. oprocz mojego chlopaka, nie mialam nikogo, co mnie dobijalo jeszcze bardziej. miloscia niestety zyc nie mozna, przynajmniej ja nie moge, i chce do tego podejsc tym razem z glowa. a tam, jak wiadomo, bezrobocie jest ogromne. macie jakies sugestie, co moglabym zrobic?
hmm...dla mnie proste..wyjedzcie do innego kraju we dwoje..dokaldnie tam gdzie jest NISKIE bezrobocie.Mam wymienic te kraje z nazwy?..czy sama wiesz gdzie jest niskie bezrobocie w EU?:D
Najbardziej szanse za oferty praca jest w Chiny. oproz tego,uzywam się słowa o Marx:bogate kraju jest lustro dla inny. To znacze ze nic nie ma końca :) zapraszam wam studiować bardziej historia aby próbować rozumieć przyszłość.ps:dlatego na forum piszą tylko marudzące kobiety?:)kocham was(jak piękne):))...jak ciagle przepraszam dla mój polski.
och,juz jakis czas temu wkleilam link oferty pracy z Chin..dla Wloszek..wystarczy przejrzec me wpisy na postach ze slowem PRACA
Cytat: le_guano
... macie jakies sugestie, co moglabym zrobic?


...no to masz dylemat : serce - rozum...myślę, choć nie wiesz co masz robić, to doskonale wiesz, czego robić nie chcesz...i nikt Ci nic nie może sugerować, musisz sama wybrać...chciałabyś - i słusznie - robić coś sensownego, co da Ci zadowolenie, bo szczęśliwa kobieta, to szczęśliwy związek... jak długo da się żyć tylko samą miłością...

Quasimodo:
« Ognuno sta solo sul cuor della terra trafitto da un raggio di sole: ed è subito sera. »


...ogniuno sta solo... właśnie tak...nikt za nas samych nic nie wymyśli...taki nasz los...

Los Cię w drogę pchnął
I ukradkiem drwiąc się śmiał,
Bo nadzieję dając Ci,
Fałszywy klejnot dał.....


...pozdrawiam .... wybierz dobrze i bądź szczęśliwa...
:)
edytowany przez yamadawa: 18 cze 2013
Otwórz bar i daj pracować tam kilka ładna po naga kobieta...bar będzie pełno ludzi o pełno kasa.to jest jedynie mój cel za kilka lat...dać pracować o Polkę,Ukrainę,ruskie na baru.jak sexy cameriera.kiedy jest wielka kryzys ludzi chcą pić albo bawić się z ocze...jak nie masz możliwości otwórz coś,nie wiem,Polkę tu są ekspertowane dać rada do ludzi :)
Ma: Nie wiem czy wiesz ze Polki oprocz faktu ze sa ladne to maja tez inne rzeczy do zaoferowania np. inteligencje. I nie chce tu uogolniac bo az taka optymistka nie jestem ale zwroc uwage na chociazby fakt jezyka. Ile Polek mowi po innemu ( np po wlosku) a ile np. Wloszek mowi po innemu ( i nie mowie tu o Polskim). Polacy i Wlosi sa calkiem podobni w wielu rzeczach. Narzekanie napewno wiedze tutaj prym :)



A troche z innej beczki...byl ktos moze w Rimini? Bo sie wybieram i nie wiem czy to dobry pomysl. Czy jest cos oprocz plazy?:)
Cytat: mirable
A troche z innej beczki...byl ktos moze w Rimini? Bo sie wybieram i nie wiem czy to dobry pomysl. Czy jest cos oprocz plazy?:)

Ja bylam i podobalo mi sie srednio. Mozna znalezc dobra restauracje i zjesc dobra kolacje, plaza ...zatloczona, morze takie sobie... Z 'atrakcji' Italia in miniatura ciekawe, ale bez przesady.

...a teraz czekamy na komentarze dotyczace payrollu ...bo to jest oczywiscie bezposrednio zwiazane z tematem...
Marys: Danke. Jak zwykle mama mnie namowila i jedziemy ale tylko na dwie nocki :) Zastanawiam sie wlansie co by tam robic, kurna 3 dni na plazy to srednio mi sie podoba. Jakis trekking moze czy cos?
A jedziecie samochodem czy pociagiem?
Cytat: yamadawa
myślę, choć nie wiesz co masz robić, to doskonale wiesz, czego robić nie chcesz...

mah, esatto! nie wiem, jak to bedzie, ale wiem na pewno, ze nie chce zostac bez pracy. w pl jakos sobie radze, i wydaje mi sie, ze pomimo faktu, ze nasz kraj to biedny kraj, w porownaniu do innych, to i tak sytuacja tu jest o wiele bardziej sprzyjajaca niz w italii. jeczec nie jecze, jest mi zle, ale praca to to, co mnie napedza. i teraz wiem, ze nie zrezygnuje z niej, zeby siedziec bezczynnie w domu, kiedy moge zrobic ze soba cos sensownego, co mnie dowartosciuje, i da powod do zwlekania sie rano z lozka. we wloszech niestety tak nie bylo. mama mia, la vita e dura..
Marysia: samochodem, to 320 km odemnie ;]
...ja jestem bardzo watpliwa plazowiczka ...i ja 3 dni na plazy bym sie meczyla...

Bylam w Rimini 2 razy ...ale dwa razy to bylo przejazdem. Zatrzymalam sie na noc, pomoczylam sie w morzu z dwie godzinki i dalej w droge. Samochodem wybralabym sie zobaczyc okolice, ...trekking, przyznam, ze nie znam pod tym wzgledem okolic Rimini. W okolicach jest San Marino, a to ladne miejsce.
Okolo 60 km do Urbino ...przyznam, ze nie bylam, ale slyszalam, ze ladnie. Nie daleko jest Cervia ...nic takiego, ale miasto blizniacze Jeleniej Gory i ja np trafilam na wielki drogowskaz do ulicy Jelenia Gora :-)

Spacer po Rimini moze zajac jeden dzien.

...a tak w ogole, to nie znam swietnie okolic ...pewnie jest tu ktos, kto wie wiecej niz ja :-)

Baw sie dobrze!
Kupilam spa to kilka godzin zleci + moze z 2-3 na plazy. Myslalam tez o San Marino ale tam zbytnio nie ma co robic. No nic, jakos przezyje, Najgorszy ten upal!
upal rzeczywiscie taki sobie ...ale San Marino jest ladne! :-)

Ja tez sobie organizuje tydzien we Wloszech i okolicach ...moze Korsyka, moze Szwajcaria ...ale tez upal mnie przeraza ;-)
ooo fajnie! Korsyka jest w mojej pierwszej 10. Jakos nie mialam okazji zeby sie tam wybrac jeszcze. Ale jak pojedziesz to ciekawam jakie wrazenia :)
Prawie pewne, ze wybiore sie wlasnie na Korsyke. Tez tam nie bylam :-) ...a kiedy bedziesz w Rimini? Ja w piatek jade do Bologni:-)
Jak bys byla w mojej okolicy to zapraszam :) Ja dopiero 19-21 lipiec.
A do Bresci nie ?:P
Moze i do Bresci bym wpadla :-) ...tam tez mnie jeszcze nie bylo :-)
Marysia: to zapraszam. Zadeklarowalam sie na prace z domu wiec bede caly weekend w domu siedziec. Mam tez inna propozycje. Mam bilet na Bon Jovi na next weekend w Milanie. Wyglada na to ze moj chlopak nie moze wiec szukam kogos w zastepstwie. Nie wybralabys sie? To jest w sobote wieczorem ale ja bym chciala zostac na nocke w Milanie i sob + niedz nieco pozwiedzac :)
...hmmm kuszace ...ale ja w nastepny weekend jade na tygodniowy urlop ...i wlasnie ta Korsyka mi chodzila po glowie ...a wczoraj w zasadzie podjelam decyzje. A w ten weekend, na 100% Bologna, bo robie tam kurs fotografii ...wiec chyba musze przelozyc wycieczke do Bresci i Mediolanu:-/

Dzieki tak czy inaczej!
Eee szkoda ;/
Bieda we Włoszech. Włosi porzucają auta!
http://pieniadze.fakt.pl/Kryzys-we-Wloszech-powoduje-ze-kierowcy-przesiadaja-sie-z-aut-na-rower,artykuly,216421,1.html
Temat przeniesiony do archwium.
121-148 z 148
| następna

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia