Włoski dramat: bezrobocie rośnie drastycznie !

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 148
Sette szkoda ze z kryzysem nie spadaja ceny!! Paliwo po 1.84/l!!! Masakra!!!! Nie wspomne juz o obiedzie w restauracji!
W Polsce kierownik supermarketu zarabia 3000 PLN brutto. (ok. 2100zl netto) ( to statystyka !! bo nie wszytki tak zarabiają!) - Tak jak we wloszech mowia ze srednia pensja jest ponad 2000e :D
Ale ok, zrobimy kilka porównanie za taki pieniadze (2100) i nie wiem,ile we wloszech? uhm, 1200e? ok.

PL - 2100zl /mc x 12
IT - 1200e/mc x 13

Paliwo w PL : ok. 6zl/l
Paliwo w IT: ok 1.8e/l

2100/6 = 350 litrow
1200/1,8 = 666 (:D) litrow

--------------------------------------

Pizza + piwo + kawa + desert = 20 euro / w Polsce, uhm, 35zl
2100/35 = 60 raz w restauracji
1200/20 = 60 raz w restauracji
----------------------------------------------------------------------------------
Byletow Milano-Warszawa = Alitalia = 120e / 480zl
1200/120 = 10 raz
2100/480 = 4 raz

We polsce zarabiacie tak duzo aby mowic: in IT paliwo kostuje 1,84e/l!!!....to prosze mówicie ile zarabiacie we Wloszech i ile mozna we Polsce.

Jesteście wszytki profesjonalne ludzi ktora mozna zarabiac ponad 4000zl/5000zlnetto w Polsce? albo macie tak profesjonalne ze mozecie ponad 2500e/netto we Wloszech? jak tak...prosze zmienicie kraju :)

Ja tez wiem ze pensje musi byc wiecej ale nie jest trudno wiedziec ze 80% jest lepiej we wloszech z taki sam pensja e praca!
We polsce sie zyje dobre z najmniej 5000zl/mc x 12 :)
We wloszech, z najmniej, 2000/2500e/mc x 13 :)
Ma: Ja czekam z utesknieniem na odprawe!!! Nie chca mnie jednak puscic, moze jakies rady?:)
Obiecuje wyjechac jutro jak mnie zwolnia!!!! i NIGDY nie wrocic :) AMEN
Roberto ale my mamy w Pl szynke po 30 zl 7kg a nie jak wy po 25 eu/kg..ostanio widzialam szczypiorek na wage..cavolo szypiorek zielony po 25 eu/kg---ryby po 50 eu /kg ,ser zolty po 25 eu/kg W Pl jedzenie kosztuje o wiele taniej!!!
30 zl /kg--tam powienien byc ukosnik zamiast siodemki
uhm, ogolnie szynke we polsce nie ma nic wspolnego z wloski. Ewentualne, szynke polski ma cos wspolnego z szynka ze we wloszech kosztuje 18e/kg,
Il pesce a 50 euro al kg? che pesce?
Basta prendere un foglio di qualche supermercato e fare un confronto.
Esempio? Lidl ;)
Cytat: MascalzoneLatino
beh, per iniziare una discussione seria, dovrei sapere quanto guadagni in italia da quel lavoro :)
Parlare di certi argomenti con gente che magari prende 25000/3000 euro, non porta a nulla, poichè alcune esperienze non si provano.
Se il tuo stipendio italiano è minore di 2500, volentieri ti seguo, altrimenti.... ;)

Tranquillo! :D

Cytat: SettediNove
...publikacja porażających danych, z których wynika, że w tej chwili bezrobocie wśród młodych Włochów (15–24 lata) wynosi aż 37,5 proc., przy unijnej średniej 24 proc. Nie lepiej z innymi parametrami. W ciągu roku całkowite bezrobocie wzrosło o 3 proc. (do 11,1), na rynku nieruchomości zawarto aż o 25 proc. transakcji mniej, sektor budowlany zanotował spadek o 20 proc., Włosi kupili o 21 proc. mniej samochodów, dług publiczny wzrósł o 80 mld euro i wynosi obecnie 126 proc. PKB, który skurczył się o co najmniej 
2,5 proc. Jeśli zaś chodzi o presję fiskalną (55 proc.), Italia została mistrzem świata, wyprzedzając Danię.

Non credo di essere abbastanza esperta per delle discussioni troppo serie ma volevo dire la mia opinione sull’articolo sopraccitato (che è uno di una lunga serie di articoli anti-italiani apparsi ultimamente su questo forum). Non so che intenzione avesse la persona che l’ha copiato ma questo articolo non dice niente che non sia già stato detto.
E’ vero che il PIL è diminuito ma alla fine cosa cambia a noi, visto che misura solo la crescita intesa come la produzione di un paese e non il benessere di chi ci abita? Per quanto riguarda il calo del settore immobiliare e automobilistico, è stato proprio il sistema fondato sulla crescita infinita del PIL che ha portato ad una sovrapproduzione (il settore automobilistico ha una sovrapproduzione del 35% e si stima che in Italia ci sono 1,2 milioni di unità abitative nuove o in costruzione invendute) che, a sua volta, ha causato l’indebitamento (sia delle famiglie, sia quello pubblico).
Per contrastare il debito pubblico, invece di tagliare le spese (militari, grandi opere pubbliche ecc.) si aumenta la pressione fiscale…

In realtà è una specie di circolo vizioso. Lo stato si indebita per dare gli stimoli alla ripresa economica attraverso la spesa pubblica. La tecnologia sempre più avanzata richiede sempre meno lavoro umano (che ovviamente causa la disoccupazione). Inoltre queste tecnologie sono molto costose e i macchinari non possono rimanere fermi e tutto ciò che producono deve essere acquistato anche se non ce n’è bisogno. La produzione molto più alta della domanda comporta una diminuzione dell’occupazione, quindi una riduzione ulteriore della domanda. Perciò l’unico modo per incrementare la domanda è l’indebitamento. E così via…
oproz tego, chyba ze szczypiorek nie jest tak duzo uzywane we wloszech i jest mozliwy zyc bez :P
Ja we wloszech nigdy uzywalem.
Facciamo il confronto con il 85-90% delle cose "uguali".
Il pane probabilmente "conviene" con base 2100zl.
Il latte costa mi sembra sui 2,3zl, in italia dai 0,7e.

Dla mnie jedzenie w polsce sa "tanie"...to tak! moze okolo 15% mniej.
Ale jezeli mleko 2,3zl = 60cent....

1200/60 = 2000 litrow
2100/2,3 = 913 litrow :)

tanio jak sie ma pensja w euro :D
kocham polska jajecznicze ze szczypiorkiem..tym cieniutkim..kojarzy mi sie z wiosna i nowalijkami :D--Latte costa dai 0,8 in piu..piu ..piuuuuuuuuuuuuuu Kocham latte to wiem
Ja kupuje za €0,65/litr. Oczywiscie lunga conservazione...
u mnie w rodzinie kazdy pije inne mleko--heh...musze sie nalatac za zakupami..szukac w offercie..wowczas trafiam pomiedzy 0,80 a 1eu i jestem happy
U mnie w domu sie je i pije to, co jest. Tak mnie nauczyla mama (kobieta pracujaca), ktora zawsze nam powtarzala, ze dom to nie bar extra. Nie bylo kulinarnego koncertu zyczen. Za to moja tesciowa nigdy w zyciu nie pracowala, wiec mogla dogadzac synkom. Zreszta nadal to robi i dostaje ode mnie zjebke ;)))) Cytuje jej mojego wujka, ktory uwaza, ze z glodu jeszcze nikt sie nie zesral ;))))))))))))
mleko nie dobre dla dorosly ludzi!achtung!
Buono tesoro buono....:D
Cytat: MascalzoneLatino
mleko nie dobre dla dorosly ludzi!achtung!

Il latte va bene per fare la cacca! ;))))))))))))))

Cmq, a parte gli scherzi, penso che un po' di tutto assunto a piccole dosi non faccia male...
edytowany przez Paola81: 13 sty 2013
poetessa? :)
Cytat: SettediNove
Buono tesoro buono....:D

wole setka wodki
Cytat: MascalzoneLatino
wole setka wodki

a nalewka na mleku, tzw. farmaceutow?
Cytat: Paola81
Cytat: MascalzoneLatino
wole setka wodki

a nalewka na mleku, tzw. farmaceutow?

czysta
nie cierpie wodki.. wino m i szkodzi, po czerwonym boli mnie glowa po bialym puchnie mi watroba,mialam kiedys zoltaczke ciezka,jestem delikatna ...juz lepiej tequila i wszystkie drinki z nia, o lie jest dobra okazja.Inaczej alkohol dla mnie nie istnieje. Nalewka na mleku to chyba Malibu?cos mi swita
vodka puzza!
Malibu to rum z kokosem. Ponoc dobrze smakuje z mlekiem...
Nie wiem jak sie robi nalewke na mleku, ale wychodzi przezroczysta. Mojego taty kolega robi nalewki i kiedys upil mojego szwagra sama degustacja :D Mial 9 rodzajow! ;)))
A wy to nie pracujecie z rana?!!!! Takim to dobrze....
Cytat: mirable
A wy to nie pracujecie z rana?!!!! Takim to dobrze....

Dobrze? ...hmmm ja wole pracowac w poniedzialek z rana ;-)
moze ze pracujemy calkiem dzien :)
cosa intendi?..scrivi p f in italiano
forse lavoriamo tutto il giorno
tlumaczenie:a moze pracujemy caly dzien..adesso ho capito, Robby
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 148

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia