potrzebuje pomocy prawnej

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 167
Fak mam nadzieje ze jej sie krzywda tam nie dzieje! Masakra normalnie! Takich gosci to bym od razu wykastrowala!!
Kaja nie wiem czy jestes na biezaco z wiesciami z Pl,moze slyszalas co sie dzieje u Kasi Figury?
http://www.pudelek.pl/artykul/43470/figura_placze_u_lisa_bylam_niszczona/ to bardzo przykre ,niezmiernie przykre, ze ona wlasnie ona, dala przyzwolenie psychopacie na takie zachowania..przez 12 lat! http://www.pudelek.pl/artykul/43477/tesciowa_figury_zlozy_zeznania_obciazajace_syna/
Cytat: mirable
Kaja gdzie mieszkasz? Ja bede mieszkala z chlopakiem w apartamecie moze bysmy Cie wzieli?
mieszkam w trento
Dziewczyny wlasnie wrocilam od wloszki przeczytala moje ogloszenie
o prace bylam dzis na probie powiezdziala mi ze na 2 godz w tyg wiem troche malo ale zawsze juz cos,chce mnie zarejstrowac nie bardzo to rozumiem bo przeciez to tylko w godz sprzatania .W przyszlym tyg mam isc znowu do niej. Druga sprawa to przypomnialam sobie o pewnej kobiecie ktora przychodzila do mojego syna do szkoly ,jest polka i bede do niej zaraz dzwonic,moze mi pomoze
Jak cos zalatwie to zaraz napisze. A o kasi figurze czytalam , takich facetoe jest mnostwo. Nie chce zeby moj syn wyrosl na takiego co nie szanuje kobiet zony .Nie chce zeby bral zly przyklad
Dzwonilam ta pani podala mi adres gdzie mam isc, musze jedak isc sama . Powiedziala mi ze tam mi kogos przydziela




Widzisz, jeszcze chwila i się uniezależnisz się.
Weź te 2 godziny sprzątania, a za jakiś czas zapytasz czy ta Włoszka może Cie gdzieś polecić.

A gdzie idziesz? Do Servizi Sociali? Zadbaj żeby pieniądze na Ciebie i syna były przekazywane bezpośrednio Tobie.
mieszkam w trento[/quote]

gdzie mieszkasz w Trento? Mam tam trochę znajomości, postaram się pomóc.

pzdr
M
Dziewczyny dodzwonilam sie do kliniki prawa w rzymi pracuja tam polscy adwokaci ,rozmawialam z pania,mam sie niczym nie martwic pomoga mi, powiedziala mi pani ze mam zbierac dowody i ze to co on mowi jest klamstwem nikt mni nie mozw wyrzocic,nawet poradzila mi zmiane miejsca zamieszkanie z tego co zrozumialam nawet w tym mi pomoga
Cytat: Margo49
mieszkam w trento

gdzie mieszkasz w Trento? Mam tam trochę znajomości, postaram się pomóc.

pzdr
M[/quote]
nie musisz pisac na forum, możesz odezwać sie na priw
edytowany przez Margo49: 26 wrz 2012
Z przyczyn bezpieczenstwa nie podam adresu na forim wysle ci wiadomosc tutaj mohe podac tez nr tel
Cytat: Margo49
nie musisz pisac na forum, możesz odezwać sie na priw

wyslalam wiadomosc, nawet nie potrafie znalzc slow zeby wam wszytskim podziekowac. bez was nie dalabym rady
To niestety troche daleko odemnie, ale moze Cie odwiedze jak sie zorganizuje :) Widze ze zaczynasz cos dzialac :) Jak bedziesz miec swoje pieniadze to sie usamodzielisz i sobie poradzisz;]
kaja09, w Trento mieszka sette ! zna doskonale język .... rzekomo ma olbrzymie kontakty, karabinierów i policjantów w rodzinie (podobno) jest więc pole do popisu ... można wyciągnąć rękę do rodaczki .
Pokażesz sette na co Cię stać? Jesteś taka pomocna jak insynuujesz czy na "biciu piany" Twoja "pomoc" się skończy? Bo jak przeczytałaś że kaja09 w Trento mieszka coś ucichłaś :(
A dziewczyna potrzebuje pomocy realnej, nie tylko pisania. Mnie niestety nie ma chwilowo w Trento więc osobiście nic nie zrobię póki co, ale gdy tylko moja noga stanie we włoszech pomogę na ile będę mogła.
Mogłabyś np. podejść z dziewczyną do biur gdzie szuka się pracy. Adresy są moich wpisach, wyszukiwarkę masz opanowaną to znajdziesz...
Masz szanse się wykazać .... do dzieła więc ....
bo ryczeć to każda krowa potrafi ...ale mleko dać to już nie wszystkie chcą ....
edytowany przez Margo49: 26 wrz 2012
moze slyszalas co sie dzieje u Kasi Figury?


hehehe...jakos od samego poczatku skojarzylo mi sie to z Figura....no jak forumowiczki maja brac przyklad z pani Figury(pobicie na odleglosc;]i ta skarga na meza po tylu latach...)Nie sadze iz taka osoba znana jak Figura gdyby jej byloby rzeczywiscie czekala tyle lat na podjecie decyzji...,tak sa kobiety slabe psychicznie,ktore bedac zaszczute przez mezow i przede wszystkim takze z nie wiedzy godza sie na takie zycie(co bardzo czesto zdarza sie w rodzinach patologicznych),ale nie pani Figura,osoba swiadomie pewna swoich wartosci... Faktem jest ze owszem poprzez media wszystkie te nie doceniane kobiety odnajda sie w sytuacji "gwiazdy" i byc moze wreszcie moglaby nastapic jakas reakcja...a co do calego faktu,to jak dla mnie pani Kasia moze opwiadac o swojej historii w radiu,telewizji na placu miasta,gdzie tylko dadza jej glos byle by bylo nieodplatnie,bo jezeli za opwiadanie historyjek ma dostac grube pieniadze to to juz nie jest kampania przeciw przemocy,to jest zarobek....
Mysle ze jesli ktos mi uwierzy to pomoze,poki co czekam na odpowiedz z rzymu. Opisalam moja sytuacje, zobaczymy co przyniosa nastepne dni. Na domiar zlego rozchorowal mi sie syn. W domu jeden dzien spokoju,poza wczorajszym incydentem, nic sie nie czepial. Wiem,ze to tylko kwestia czasu.
kaja09, ja Ci wierzę !! już zaczęłam działać a co z tego będzie czas pokaże. Gdybym tylko była na miejscu już bym razem z Tobą działała , ale nie ma mnie i muszę to robić przez kogoś .
Żałosne w tym wszystkim jest to że tak szumnie udzielająca się Twą pomoc sette gdy tylko usłyszała że mieszkasz w tym samym mieście co ona i mogłaby realnie pomóc ( chociażby iść z Tobą i pomoc w tłumaczeniu) nagle podkuliła ogon i już nie ma nic do powiedzenia.To takie typowe dla niej, tylko szkoda mi Ciebie bo pewnie ona swą pustą pisaniną narobiła Ci najwięcej nadzieji i stworzyła wrażenie osoby życzliwej i otwartej ....niestety puste gadanie to jej najmocniejsza strona, niestety nijak nie mająca się do rzeczywiśtości . Tu się sprawdza powiedzonko "pies szczeka i ucieka"...
Na tym forum otrzymasz wsparcie psychiczne od wielu osób- a to też ważne. Wiele osób też wykpi-tym się lepiej nie przejmować. Są też kochane osoby niosące konkretną pomoc jak nieoceniona Dee z przepisami w jednym paluszku, czy przekochana umbryjka tłumacząca nam ważne i mnie ważne teksty .........
Na pewno nie otrzymasz niczego od sette, nie wzbudzaj w sobie takiej nadziei. Ona potrafi tylko jedno ....nabijać niesamowitą ilość bzdurnych postów bo ona MUSI PISAĆ W KAŻDYM LUB PRAWIE KAŻDYM WĄTKU !! ona nie pisała do tej pory aby Ci pomóc lecz dlatego aby jej posty były widoczne, aby sprawić wrażenie życzliwej i pomocnej ....... no i się okazało co jest warta gdy wyszło iż mieszkacie blisko siebie.... Ale nie przejmuj się, na każdym forum jest taki forumowy troll bijący pianę na wodzie. Ważne abyś Ty na podstawie jej wypocin nie robiła sobie nadziei bo już dość zawodów w życiu przeszłaś...
Trzymaj się Kaja, nie daj się. Masz dziecko i dla niego musisz być silna.
Ściskam mocno i pozdrawiam serdecznie

M
edytowany przez Margo49: 27 wrz 2012
Mimo wszytko chce podziekowac za wsparcie za checi za to ze zaczelam myslec bardziej pozytywnie. Dziekuje za propzycje zamieszkania od MIRABEL z chcecia poznam Ciebie i Twojego chlopaka :) MARGO49 Tobie rowniez za to co robisz dla mnie UMBRYJKA za pomoc w tlumaczeniu .Dziekuje WASZYSTKIM ktorzy przyczynili sie do tego ze uwierzylam....

Cytat: Margo49
kaja09, w Trento mieszka sette ! zna doskonale język .... rzekomo ma olbrzymie kontakty, karabinierów i policjantów w rodzinie (podobno) jest więc pole do popisu ... można wyciągnąć rękę do rodaczki .
Pokażesz sette na co Cię stać? Jesteś taka pomocna jak insynuujesz czy na "biciu piany" Twoja "pomoc" się skończy? Bo jak przeczytałaś że kaja09 w Trento mieszka coś ucichłaś :(
A dziewczyna potrzebuje pomocy realnej, nie tylko pisania. Mnie niestety nie ma chwilowo w Trento więc osobiście nic nie zrobię póki co, ale gdy tylko moja noga stanie we włoszech pomogę na ile będę mogła.
Mogłabyś np. podejść z dziewczyną do biur gdzie szuka się pracy. Adresy są moich wpisach, wyszukiwarkę masz opanowaną to znajdziesz...
Masz szanse się wykazać .... do dzieła więc ....
bo ryczeć to każda krowa potrafi ...ale mleko dać to już nie wszystkie chcą ....

Sette, podnoszę bo chyba coś przeoczyłaś.
Kaja ty rzeczywiscie musisz czekac na badante co przyjedzie z Pl by cie podtrzymywala jak bedziez szla ty dorosla kobieta do Biura Pracy????..jesli potrzebujesz badante na miejscu to chyba sa wolne,co szukaj pracy,nie musisz czekac na regina ape.na 100%nie musisz.Powiem ci tylko ze asistente sociale nie jest codzien na miejscu ..sa tylko 2 dni w tyg kiedy mozna zastac ta osobe,jakbys mi powiedzial na privie na jakiej ulicy mieszkasz moze /mam tam znajoma co tam pracuje/ bym ustalila numer tel owej osoby dla twego rejonu.Jest tez druga strona medalu..opisane masz tu http://www.wloski.ang.pl/forum/inne/223973 pisalam ja.Zawsze sie mozesz zastanowic.Zamiast dzwonic do Rzymu..mozna tez zadzwonic do Ambasady Polskiej..mala podpowiedz .Moja internetowa pomoc.
kaja jaka sytuacja? Wyjechalam na kilka dni ale nie widze zebys cokolwiek pisala?!!Nie masz za co dziekowac! Ja niestety nie moge nic dla Ciebie wiecej zrobic, nie znam jezyka i odpiero w sobote przyjezdzam do Wloch;/ Mysle jednak ze dasz rade sama, my Polki potrafimy sobie radzic w roznych sytuacjach, updatuj co sie dzieje
Mieszkamy z synem w jedym pokoju. Maz od ostatniego czasu nie stwarzal problemow. Jest spokoj. Po rozmowie z prawnikiem uspokoil sie. Moge powiedziec ze teraz wypoczywam psychicznie. Tak jak pisalam zaczelam pracowac, nic pewnego ale zawsze cos. Staram sie byc samodzielna. Zobaczymy co przyniesie czas...
a co mu powiedzial prawnik? Podaj jakies szczegoly,niech bedzie to jakby lekcja dla innych kobiet ,ktore byc moze znajda sie kiedys w takiej wlasnie sytuacji..wiesz ze ..zycie w pokoju obok takiego czlowieka to zadna przyszlosc dla twego dziecka.gdyby maz podnosil reka na ciebie a ty bys wykonala kilka telefonow zgloszeniowych na carabinieri..to servizi soc moglyby oddalic meza z tego mieszkania...ale ktos musi placic czynsz,no nie? Mozesz sie spodziewac, ze maz w pewnym momencie zazyczy sobie zebys placila polowe czynszu i polowe rachunkow...gleboko zastanawiajce i niepokojace jest to ,ze tak dawno temu cie oklamal,mowiac, ze jakoby po 3 latach rezydencji masz jakies prawa we Wloszech..Wyjasnilas juz z nim czym sie kierowal oklamujac cie?..samo mieszkanie w pokoju obok nie rozwiazuje tej sytuacji tak jak powinno to zostac rozwiazane,ciekawi mnie drugie dno tej sprawy
..niestety ale zycie i przezycie,samo wychowywanie dziecka..oparte jest na posiadaniu nalezytej ilosci srodkow platniczych,bez nich ani rusz!
sprobuj spotkac sie z Polakami na mszy sw. Msza Sw. po polsku
kosciol Sposalizio di Maria Vergine - Bertoniani,
Via S. Bernardino, 8 - Trento
Tu masz wszelkie kontakty http://www.poloniaintrentino.it/spotkania.htm
Beda polskie Andrzejki ,bedzie polskie Boze Narodzenie bedzie polski Sylwester..wychyl sie do ludzi
daty i godziny mszy polskiej znajdziesz zawsze tu http://poloniabolzano.wordpress.com/kaplani/ wejdz na strone http://www.pogotowieduchowe.pl tu znajdziesz nr tel do Pogotowia Duchowego/o ile jestes praktykujaca/ dla Polakow we Wloszech,zaczyna sie on w kazdy piatek od 12.30 i trwa az 24 h do soboty do 12.30.Tel.nr 34[tel].
..jeszcze w czyms moge sluzyc Ci pomoca? Widze, ze jestes kobieta w kwiecie wieku:D.chcesz moge ci polecic tansze sklepy,gdzie zrobisz satysfakcjonujace zakupy zywnosciowe..moze cos z ubran dla syna ci potrzeba,ile ma wzrostu synek?...ale na priv nie tu
Wyjasnil mu ze jego sytaucja nie jest taka rozowa jak jemu sie wydawalo, ze w momencie zgloszenia bedzie pod lupa. W momencie awantury, moich dowodow, moze stracic to co ma (syna). To chyba byl argument nie do podwazenia. Uswiadomil mu ze ja znam swoje prawa, ze oklamywanie mnie np rezydencja nie daje mu zadnej przewagi. Wszytko to o czym byla mowa tutaj na forum zostala mu przekazana ale nie przeze mnie, tylko przez osobe wiarygodna. Teraz wie ze jestem silna i nie dam soba manipulowac. Albo zrozumie ale nie...poki co zyje sobie i chce byc samodzielna. On jak ognia boi sie mojej samodzielnosci.
raczej nie twej samodzielnosci ale tego ze mu sie wymkniesz spod kontroli..ze sie nie dasz manipulowac/wciskac kitu jak to robil dotad.Jestes w pelni dojrzala kobieta,moze odczuwalas lekki strach z powodu braku znajomosci jezyka,co cie blokowalo..ale teraz juz wiesz,ze bedzie lepiej.Pamietaj Ty masz tu w It takie sama prawa jak jakas Wloszka/wloch ,ktory pojedzie do Polski mieszkac tam z mezem/zona ,dziecmi,ktora ma prawo podjac prace w Pl i placic tam podatki.Wiec powiedzialas komus, ze szukas pomocy na pewnym forum..i rodacy troche rozjasnili ci w glowie?
..Brava! :D
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 167