potrzebuje pomocy prawnej

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 167
on caly czas mowil ze to ona zostawila dziecko ze nie chce sie z nim widywac, a mi sie wydaje ze ja starszyl i sie poddala, dziecko nie powie prawdy, bo mimo wszytsko go kocha, jest z nim od 6 roku zycia
matki w ogole nie zna z tego co mowi , sama nie wiem co jest prawda, wiem ze widziall sie z nia teraz na wakacjach..ale maz przede mna wszytsko ukrywa
dziadkowie tez chyba nie za bardzo chca sie w to mieszac, nie znam prawdziwych faktow, bo we wszytskim sa sprzeczne informacje
wiem ze chlopak mnie nie nie nawidzi , nie odzywa sie do mnie w ogole, mojego syna tez nie toleruje, wykrzyczal mu kiedys ze go nienawdzi, za to ze syn niechcacy go popchnal w trakcie biegania
jego syn ostanio powiedzial do mnie ze jestem psychiczna, szkola ojca, najpierw mowi do niego ze jestem nienormlana i jescze inne epitety a za chwile nakazuje mu mnie sznowac, dwie sprzeczne informacjie
Cytat: SettediNove
Twoj obecny maż pobiera zasilek rodzinny na twego syna? http://www.servizisocialionline.it/ pod tym adresem mozesz szukac kontaktu z pracowniekiem Opieki Spoleczne we Wloszech,ktoremu jest przynalezny twoj rejon zamieszkania

Maz pobiera wszytskie swiadczenia spoleczne, na mnie i na mojego syna, jesli chodzi o wyciagniecie piendzy jest w tym bardzo biegly. Powiedzial mi ze darmozjadow nie bedzie utrzymywal, ze ja nie mam do nieczego prawa.
mah...to jakas paranoja...jakos trudno mi uwierzyc w to wszystko...z jednej strony maz sie wscieka,wyzywa,zabrania pracowac i miec kontakt z ludzmi a zdrugiej pozwala bedac w bialej goraczce uzywac internetu...to chyba jakas wymyslona historyjka ktora MOGLABY sie zdarzyc....Dobranoc!
zglos go/oskarz go o maltretowanie psychiczne i przemoc domowa /violenza domestica /to popychanie szarpanie policzkowanie,bicie,wyzwiska http://aniolekdiabelek.blogan.pl/przemoc/2008/07/29/przemoc-psychiczna. W Pl w takiej sytuacji zaklada sie Niebieska Karte rodzinie http://www.wsparcie.sosnowiec.pl/przemoc-w-rodzinie/niebieska-karta-co-to-jest.html.chce cie zmobizowac do pojscia do Opieki Spol.
Niebieska Karte wPL zaklada sie rodzinie :Jeśli w domu jesteś:
▶ bity, kopany, okaleczany lub w inny sposób stosowana jest wobec Ciebie przemoc fizyczna;
▶ straszony, poniżany, upokarzany, używane są wobec Ciebie wulgarne słowa;
▶ zmuszany do uprawiania stosunków seksualnych;
▶ finansowo uzależniony od swojego partnera, który nie pozwala Ci pracować albo nie daje pieniędzy na zaspokojenie najważniejszych potrzeb (np. jedzenie, ubranie),
powinieneś zgłosić się do najbliższego komisariatu Policji lub MOPS-u./ w It odpowiednikiem tego sa carabinieri/znajdz Stazione Carabinieri w twoim miescie/ i Servizzi Socialii /doradzam ci pojsc na carabinieri ,nie na policje,nie na Questure/,koniecznie z druga osoba ktora bedzie znala i polski i wloski! :D
mia77 ..nie mozemy lekcewazyc problemu..Dziewczyna sama nie podola,ja kiedys tez bylam w mniej wiecej podobnej sytuacji,wiec nie zlekcewaze problemu.Zobaczymy czy zrobi krok w celu normalizacji swego zycia i zycia dzieci
Kaja wez sie garsc.. w tej 'historyjce' jak mowi mia77..nie chodzi o to by wkrecac Sette we wpisy na forum....ja moge nic juz wiecej nie wpisac,bo doradzilam ci wszystko co moglam, liczac ze zrozumiesz funkcjonowanie sluzb wloskich.Teraz wszystko zalezy od ciebie.sama napisals Co mnie nie zabije to mnie wzmocni..to przyciagnelo ma uwage ,bo tu tylko jedna charakterystyczna osoba uzywala tej frazy.wiec logiczne ,ze musialo to przyciagnac ma uwage i wzbudzic nieufnosc..ale widzisz nie odtracam Cie i twego problemu.Wszystko jutro w twoich rekach.:D
Internet mam z wfi syn ma swojego laptopa z ktorego kozystam to wszystko prawda przysiegam moze to niwiarygodne ale to jest prawda,mam dowody w postaci nagran na tel
Sete moga podac moj nr telefonu chce zeby ktos mi uwierzy,pozwoli mi w koncu posc do drugiego pokoju,moge nawet podac skapa nie zostawiajcie mnie samej blagam
Nie boje sie isc zglosic,boje sie tylko ze dam rady tego wszytkiego wytlumaczy,ze mnie nie zrozumieja.
Wszytkie rzeczy na ktore pracowalam w polce przywiozlam tutaj,naczynia posciel,nawet czesc mebli to chyba logiczne ze cos mam,napisalam ze zostawilam dla niego wszytko, bo mu ufalalam.
a sobie ufasz?..ufasz, ze j estes na tyle silna by z tego wybrnac obronna reką?chyba popelnilas powtornie blad..powielilas blad z pierwszego zwiazku..wybralas niewlasciwego faceta..skoro juz 2 x zrobilas to co CHCIELI faceci to prosze cie z calej sily na 3 raz znajdz faceta, ktory zrobi WSZYSTKO co TY bedziesz chciala!!!!!..nastepnym razem ma byc bez' chciejstw faceta'..tylko twe plany ,zyczenia maja byc wazne ,dostosowane pod ciebie i syna.na 3 x nie ze ty kogos wesprzesz i mu ulzysz dopomozesz,na 3 x raz to ten ktos ma CI dopomoc i wesprzec. Odwroc role!
Cytat: kaja09
Nie boje sie isc zglosic,boje sie tylko ze dam rady tego wszytkiego wytlumaczy,ze mnie nie zrozumieja.

Moze jest jakas Polka w sasiedztwie..Mysle ze Servizzi powinni ci znalezc tlumacza,moze znaja jaks pania opiekunke Polke, ktora pracuje tu latami i bylaby skolnna w swoj wolny dzien/czwartek/ przyjsc i pomoc ci w wytlumczeniu dla twej rejonowej asystentki spolecznej co chcesz im przekazac.Opiekunek Polek jest w Itali najwiecej,wez ksiazke telefoniczna twego miasta moze ci wpadnie w oko polskie nazwisko..wiecej inwencji zycze
znam tylko dwie osoby, jego siostre i kolezanke ale nie ufam im za bardzo, tak bardzo brakuje mi kogos zaufanego, zkim moglabym isc.
dziekue za wszytko, jestem zmeczona ale jestem teraz bez niego moge sie wyciszyc i pomyslec, masz racje poszukam kogos z kim moglabym isc, on jedzie na szkolnie na 2 dni, wyjezdza chyba w piatek albo w czwartek, mam czas..
dobranoc ...dziekuje za wszytsko,
kaju, po pierwsze, śpij dziś w pokoju syna i miej pod ręką telefon (z naładowaną baterią).
Jakby się coś rozpętało to nie wahaj się dzwonić na policję, podawaj głównie adres, mów aiuto - jeśli znasz słabo włoski. Pamiętaj że na telefon alarmowy jest na całe Włochy, musisz najpierw podać miasto w jakim się znajdujesz.
po drugie - piszesz że mąż bierze zasiłki na ciebie i dziecko - więc wygląda na to, że jakieś pieniądze ci i twojemu dziecku przysługują. w pierwszej kolejności musisz postarać sie o to, żeby te pieniądze trafiały bezpośrednio do ciebie, nie do tego faceta.
Może starczy na wynajęcie mieszkania/pokoju dla ciebie i syna? musisz też koniecznie znaleźć pracę - lepszą, gorszą - nieważne - byle legalną.
Pomocą synowi tego świra zajmiesz się później - teraz skup się żeby wyratować siebie i własne dziecko.
wez slownik wyszukaj slowa ktore beda ci niezbedne do opisania sytuacji,nie boj sie mowic zle..w stylu Kali jesc Kali robic ,zaden wstyd,idziesz szukac POMOCY...mysle ze po 1 roku czasu znasz troche wloski,poprosisz o tlumacza
Servizzi Sociali dopomoga ci ze zasilek nalezny synowi i tobie bedzie trafial w twe rece,bo jak narazie nie masz innych wlasnych pieniedzy,dopomoga ci w znalezieniu pracy!..tylko muszisz sie zwroci do nich sami sie nie domysla ze jest ktos taki jak ty w dolku i oczekuja wsparcia ..mysl o synu..jesli kobieta nie jest w stanie zadbac o swe prawa i wyegzekwowac je to jak moze pelnic wladze rodzicielska i troszczyc sie o dziecko?Wiem, ze czujesz sie bezradna ale tylko ty mozesz wszystko zmienic,muszisz zrobic krok do przodu i jak w tytule postu, ktory dalas sama potrzebna ci jest POMOC PRAWNA/co to jest pomoc prawna? Pomoc prawna to szczególnego rodzaju usługi swiadczone podmiotom stosunków prawnych w celu ochrony ich prawnie chronionych interesow.Swiadcza je adwokaci,takowi sa w Servizzi Sociali ,wspolpracuja z nimi/ ..my forum Fiolet juz spelnilismy swe zadanie wyjasnilismy ci co mozesz zrobic w tym kraju celem polepszenia swej sytuacji,odizolowania sie od manipulanta,tylko praca na wlasne konto ci da niezaleznosc finsowa od niego..do chwili kiedy nie bedziesz w stanie sie utrzymac wespra cie Servizzi..i one cos wyegzekwuja od meza..poczynia kroki i wskaza ci co masz dalej robic
i zwroc jak najszybciej bo maz za nastepny miesiac znowu wezmie w swoje lapska nalezne ci pieniadze..jest koniec miesiaca!Daj szanse sie wykazac owej asystentce spolecznej..zgory mowie ze dzialaj powoli..Powinna ci ta osoba zalatwic jakis kurs,platny np 5 eu za 1 godzine kursu,sa takowe, skonczysz jeden kurs,bedziesz je sama wybierac/mozesz zaczac nowy kurs i wowczas masz podkaldke, ze jestes aktywna i gotowa do podjecia pracy...masz dokumenty ukonczenia kursu np jako kucharz czy fryzjerka ,sa rozne kursy organizowane przez wloskie Biuro Pracy/Centro l'Impiego... GOTOWOSC jest tu wazna.:D
literowka mialo byc: z gory ci mowie ,ze dzialaja powoli/ tzn asystenci..bo to wlosi:D
Jestem juz w lozku,drzwi zamknelam na klucz, mnostwo mysli klebi mi sie w glowie. Jego glowno bronia jest to ze jestem tu sama i mysli ze mnie zlamie psychicznie bo sobie nie poradze. Dzieki wam zaczynam wierzyc ze mi sie uda. Zuwazylam tez ze zaczyna sie miotac,zaczyna sie bac. Ma wiele na swoim sumieniu,wiem o wielu sprawach ktore moga mu bardzo zaszkodzic.Zaczynam widziec przerazenie w jego oczach. Chce rozwod za porozumieniem stron,nigdy zyciu!

Kaja wejdz tu /jutro/ http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/199748 zwroc uwage na to co pisal Eug/to rodowity Wloch,dlatego tak pisze po polsku/ podal to
http://www.oddii.org/Servizi/centridonnemaltrattate.html tu sa adresy Domow dla matek tzw Centrum Antyprzemocy,jak widzisz sama zapewniaja consulenza legale/pomoc prawna.
Progetti: “Uscire dalla violenza si può”: ospitalità per Zero Tollerance contro la violanza sulle donne

Servizi: case di ospitalità temporanea a indirizzo segreto per le donne in emergenza e i loro figli minori - consulenza legale - rapporto con le risorse del territorio, servizi sociali e tribunali - sostegno psicologico per le donne ospiti - sostegno educativo per i/le bambini/e ospiti - orientamento e sostegno per la ricerca del lavoro e della casa / to o czym ci pisalam :D
Cytat: SettediNove
i zwroc jak najszybciej bo maz za nastepny miesiac znowu wezmie w swoje lapska nalezne ci pieniadze..jest koniec miesiaca!Daj szanse sie wykazac owej asystentce spolecznej..zgory mowie ze dzialaj powoli..Powinna ci ta osoba zalatwic jakis kurs,platny np 5 eu za 1 godzine kursu,sa takowe, skonczysz jeden kurs,bedziesz je sama wybierac/mozesz zaczac nowy kurs i wowczas masz podkaldke, ze jestes aktywna i gotowa do podjecia pracy...masz dokumenty ukonczenia kursu np jako kucharz czy fryzjerka ,sa rozne kursy organizowane przez wloskie Biuro Pracy/Centro l'Impiego... GOTOWOSC jest tu wazna.:D
Na kurs juz chodze ale jezykowy z biura pracy,jeden egamin juz zdalam teraz nastepna czesc i kolejny egazamin Pani z biura pracy mi taki polecila.
jak bedzie kurs komputerowy to sie nie przyznawaj, ze znasz obsluge,powiedz, ze nie i wez ten kurs..w komputerze zmienia ci menu na jezyk kraju twego pochodzenia.Wykaz chec i aktywnosc,chec integracji :D
Kaja gdzie mieszkasz? Ja bede mieszkala z chlopakiem w apartamecie moze bysmy Cie wzieli?
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 167