potrzebuje pomocy prawnej

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 167
To prawda dzieki forum zaczelam myslec bardziej pozytywnie. Nie czuje sie juz tak wyobcowana. Brak znajomosci jezyk to jest nadal pewien problem ale pokonam go. Kolejna sprawa praca, mysle,przynajmniej mam taka nadzieje, ze tez mi sie uda. Pierwsze kroki mam juz za soba ;)
Kaja dasz rade. Ja nie znam ani jednego slowa po wlosku. Nawet nie umiem sie przedstawic a prace mam takze jak sie czlowiek postara to mozna wszystko!:) Od poniedzialek zaczynam 6h tygodniowo lekcji wloskiego od zera i mam nadzieje sie jakos nauczyc a Ty o ile pamietam to mowilas ze jezyk znasz ale slabo, proponuje sie uczyc kazdego dnia, samej, nie musisz nigdzie chodzic. No i szukac pracy. Kiedys ktos mi powiedzial ze aby znalesc prace potrzeba spedzic 3h dziennie na szukanie! Powinnas znalesc tyle czasu i poswiecic na internet + agencje+ skladanie bezposrednie CV! Powodzenia i informuj co sie dzieje :)
Jesteśmy wobec siebie nieufni i nigdy sobie nie pomagamy. Nie robimy nic bezinteresownie. Ale czy to cała prawda o Polakach? Wielu naszych rodaków, zwłaszcza na obczyźnie, chętnie wykorzystuje dobre serce innych. Pasożytuje. Przede wszystkim jednak, nie potrafi odwdzięczyć się za otrzymaną pomoc.
My, Polacy mamy o sobie samych bardzo złe zdanie. To widać najlepiej na obczyźnie, gdy społeczność imigrancka jest stosunkowo mała i gdzie wszyscy się znają, przynajmniej z widzenia lub słyszenia. Nie potrafimy się jednoczyć i współpracować ze sobą. Plotkujemy chętnie o innych, obmawiamy, zazdrościmy jak komuś trochę lepiej się powodzi. Jesteśmy wobec siebie nieufni. Nigdy sobie nie pomagamy, albo jak pomagamy - nie robimy tego bezinteresownie. To prawda czy stereotyp?
http://polonia.wp.pl/title,Wlochy-Polacy-sobie-pomagaja-ale-nie-mowia-dziekuje,wid,14975030,wiadomosc.html
"....najgorszą rzeczą, jaką można zrobić udzielając komuś pomocy, jest zapomnieć o samym sobie. Na obczyźnie, gdzie każdy jest skazany sam na siebie, a jednocześnie uzależniony od pomocy innych, warto pamiętać, że jeżeli ktoś wyciągnie do ciebie pomocną dłoń należałoby się za to odwdzięczyć......"
Tak, to swiete slowa..
Setti to kompletne bzdury. Jestem 6 lat w Irlandii a wczesniej mieszkalam w USA i Niemczech. Fakt, w kazdym stadzie sa czarne owce ale generalnie spotkalam sie z Polakami ktorzy duzo mi pomogli i ktorym ja pomoglam. Nie moge narzekc na naszych rodakow :) Zawiodlam sie nie raz, nie tylko na obczyznie ale kazda porazka czegos uczy, pozatym to swietna lekcja! Mysle ze Polacy moga glownie liczyc na siebie za granica.
Popieram Mirable.
Wszedzie sa ludzie dobrzy i zli. Najwzniejsze by nie brac przykladu z tych drugich. Wiecej jestesmy w stanie zrobic dzialajac wspolnie. Sadze ze Polacy jedak potrafia sie integrowac. Czasem wystarczy dobre slowo, czasem potrzebujemy czegos wiecej. Najwieksza morywacja do dzialania jest pochwala. To tak jak z dzieckiem, wiecej osiagniemy pozytywnym wzmocnieniem pewnych zachowan niz ciagla krytyka.
Kaja chcesz sie spotkac w ten weekend w triento? Bede tam dwa dni i chetnie sie spotkam, napisz kiedy CI pasuje
Oczywiscie ze chce :) Moze byc sobota albo niedziela ale popoludniu.
Kaja odezwe sie bo nie mam wladzy nad tym gdzie pojedziemy a doszly mnie sluchy ze moze jednak jezioro Garda:)
Ok..Jak cos to czekam na wiadomosc :)
No i stalo sie obecnie mieszkam od dwoch tygodni w domu dla osob potrzebujach pomocy. Z tego co wiem moge tu byc 20 dni. Przywiozla mnie tutaj policja. Jestem zalamana nie wiem co bedzie ze mna dalej. Teraz jestem u znajomych i pisze ta wiadomosc. Tam nie mam dostepu do internetu.
Zyje z dnia na dzien i nie wiem co ze mna bedzie. Szukam pracy zeby jakosc zaczac zyc. Najgorsza jest niepowenosc i strach co bedzie dalej.
o rany Kaja. Zamilklas na tyle tygodni ze myslalam ze wszystko ok. Moze wracaj do Polski?
Nie mam do czego... wszytskie moje rzeczy sa u niego, zostala mi tylko jedna torba z ktora przywiozla mnie policja.
Kaja ale masz rodzine? Zapomnij o rzeczach materialnych. WPolsce bedzie Ci latwiej znalesc prace niz w it. I pomysl o swoim synu.
Caly czas mysle, to jest trudna sytuacja. Czekam na ruch ze strony assistente sociale. Jest polowa roku szkolnego, znow zmiana szkoly. Sama nie wiem co mam robic. Wiem, tez ze bedac w Polsce nic mu nie udownie bedzie bezkarny.
Kaja, mimo wszystko zycze Ci powodzenia!!! nie daj satysfakcji chamowi!!!
Kaja potrzebny ci jest adwokat z patroncinio gratuito...kiedys pisalam na fiolecie jak jest roznicza pomiedzy adwokatami w Itali..sa ich 3 typy
1 adwokat di uffccio..czyli platny..ale przydzielony decyzja sadu
2.adwokat di fiduccia czyli adwokat z wyboru czyli ten platny i to ten jest najdrozszy
3.adwokat di patrocinio gratuito..czyli calkowiecie bezplatny
http://www.avvocatogratis.com/avvocato-gratuito-patrocinio/
http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/202358
Kaja tylko nie rozczaruj mnie do reszty i nie mow ze nie zlozylas denunci u carabinierow na pismie!!!!! bo inaczej calkiem w ciebie zwatpie--Obiecuje, ze podrzuce ci troche informacji..wkleje na tym poscie
http://www.wloski.ang.pl/forum/inne/226780#post1433085 tu opisalam jak znalezc adwokata z patrocinio gratuito
http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/223494
cos wazngo co warto wiedziec by moc odroznic dwie rzeczy mianowicie adwokata z urzedu od adwokata z listy gratuito patroncinio
E' errato pensare che il difensore d'ufficio sia sinonimo di gratuito patrocinio.
Orbene, faccio presente che per essere ammessi al gratuito patrocinio occorre presentare un'istanza e rispettare precisi limiti di reddito ; mentre il difensore d'ufficio viene nominato da chiunque non abbia provveduto a nominare un difensore di fiducia.
La nomina viene fatta dalla polizia giudiziaria o dall' autorità giudiziaria sulla base di elenchi e turni predisposti dall'Ordine degli Avvocati.
Mentre il difensore di chi è ammesso al gratuito patrocinio è pagato dallo Stato (e non può ricevere alcun compenso dalla cliente) il difensore d'ufficio deve essere retribuito direttamente dal suo patrocinato secondo la stessa tariffa valida per gli avvocati di fiducia
http://it.answers.yahoo.com/question/index;_ylt=AoeeVq7yoVI5_jAHlhBl5s0ONxV.;_ylv=3?qid=2[tel]AAYjfPk
Notte..
Udalo mi sie polaczyc z internetem przez free lune, wiec moge pisac. Sprawa wyglada tal, ze byla u mnie soccialna i spytala czy chce zlozyc denuccio powiedzialam ze tak. Jestem troche zagubiona w tym wszytskim, miotam sie jak krolik w klatce.
Aha i jeszcze jedno we wtorek mam spotkanie w centrum antiviolenza z tego co zrozumialam ma byc tam adwokat psycholog.
Kaja widze ze walczysz. Moze sie naucz w miedzyczasie jakiegos potrzebnego slownictwa zebys chociaz mogla zrozumiec co mowia?;] I powodzenia!!
na denucie/zloszenie o zajsciu,przestepstwie masz zawsze 90 dni od daty zdarzenia..tylko 90 dni,potem przepada,lepiej na swiezo wszystko robic..Jesli nie mowisz dobrz po wlosku to OBOWIAZKOWO musi pojsc z toba osoba znajca jezyk wloski i polski i posluzyc ci jako tlumacz tym samym pozniej ta osoba staje automatycznie sie jednym ze swiadkow w sadzie,taka jest zasada. Jak czegos nie rozumiesz to pytaj sie tutaj ,wpisuj pytania.W kazdym badz razie jestes w dobrych rekach,servizi sociali pomoga ci.jak malo kto inny.Jak syn nosi ta sytuacje? Do kogo nalezalo mieszkanie w ktorym przebywalas z mezem i waszymi dziecmi?n kogo byl contrakt? --pytam sie bo wg prawa jako zona ,masz prawo do uzytkowania tego mieszkania,jego czesci.
denuncie...sorry
Pamietaj ze miescie w ktorym mieszkasz jest duo skupisko Polakow maja swoje stowarzyszenie zwroc sie do owych Polakow bo to ONI sa na miejscu twego zamieszkania..oni znaja realia miasta,wloskie realia. Mysle ze jakbys naprawde chciala znalezc prace to bys juz dawno znalazla..z twoich wpisow wynikalo/vide wpisy wyzej, ze cos ma byc we wtorek czy jakis d zien zawsze odegly od bierzacego dnia.
Kilkakrotnie padl na forum adres kosciola gdzie przychodza Polacy na polska msze..skorzytalas choc raz z tej wskazowki? Co zrobilas sama dla siebie i twego syna dotad..z tych rad jakie ci podsuwali ludzie zFioletu?..zrobilas cos? Pochwal sie .

www.poloniaintrentino.it
[email]
Via Endrici, 3
38122 Trento
tel. 349 3204732
[email]
http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/5417-zwizek-polakow-w-trentino-polonia-associazione-polacchi-in-trentino.html
Na stronie stowarzyszenia napisanwchodzac kliknij na nasz flage narodowa i masz wszystko w jezyku polskim/, że msze w języku polskim odbywają się w co trzecią niedzielę miesiąca (chiesa dello Sposalizio Maria Vergine
Via S. Bernardino, 8) to niedaleko Stazione Carbinieri via Barbacovi ..zobacz sama to wprost palec Bozy ktory ci pokazuje gdzie masz isc!!!
Kaja,poinformowalam sie, prawdobodobnie nie bedziesz musiala skladac denunci u carabinierow osobiscie. Servizi socilai sa zobowiazani do automatycznego zloszenia tejze sytuacji do Tribunale/Sadu,sprawa potoczy sie z urzedu, dlatego ze uczestniczy w niej nieletniego dziecko i jego dobro jest tu najwaznejsze..skoro ty jestes az tak bezradna,jak bylas dotad ,to oni juz poprowadza sprawe,ulatwia ci kontakt z tlumaczem przysieglym jez.polskiego z Sadu
Cytat: SettediNove
Kaja wejdz tu /jutro/ http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/199748 zwroc uwage na to co pisal Eug/to rodowity Wloch,dlatego tak pisze po polsku/ podal to
http://www.oddii.org/Servizi/centridonnemaltrattate.html tu sa adresy Domow dla matek tzw Centrum Antyprzemocy,jak widzisz sama zapewniaja consulenza legale/pomoc prawna.
Progetti: “Uscire dalla violenza si può”: ospitalità per Zero Tollerance contro la violanza sulle donne

Servizi: case di ospitalità temporanea a indirizzo segreto per le donne in emergenza e i loro figli minori - consulenza legale - rapporto con le risorse del territorio, servizi sociali e tribunali - sostegno psicologico per le donne ospiti - sostegno educativo per i/le bambini/e ospiti - orientamento e sostegno per la ricerca del lavoro e della casa / to o czym ci pisalam :D
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 167