zmiana poziomu życia po przeprowadzce

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 249
dodatkowy pakiet?. w dodatkowym pakiecie Signal Idiuna w Polsce w podstawowym pakiecie gwarantujacym najprotsze rzeczy.internista,pediatra w tym wizyte u ginekologa i chirurga oplata /mies to 13,30zl.W drugim gdzie do tych samych rzeczy dochodzi kadriolog laryngolog oplata mies wynosi45.90..ogolem oferta tej firmy ma 5 pakietow/dentysta wchodzi dopiero od pakietu 3 oplata mies 87zl/ ceny rosna od wariantu ost najbardziej nabity pakiet ma cene 166zl/mies Podalam ceny na pakiety dla 1 pracownika, warianty rodzinne są duzo drozsze...Znacie podobne oferty we Wloszech?.. bardzo prosze o linka ..interesuje mnie i forowicze tez skorzystaj z info jak to sie ma do cen w kraju.
Chodzi o to, ze nie moze traktowac ubezpieczenia zdrowotnego z tytulu pracy jako prawa do leczenia gratis / osobom nie znajacym wloskich realiow tak sie wydaje /. Jest ono gratis wtedy, kiedy czlowiek jest zdrowy i lekarza nie widzi. Kiedy zaczyna sie leczyc, moze sie zdziwic.
a linka podalabys?..z jakas ofera dodatkowych ubezp. zdrowot.wloskich?..bo ja w tym zielona jestem...p.f.
..ofertą..
Facet ktory zarabia 1000 euro mieszka w Mediolanie i placi rate za mieszkanie w wysokosci 700 euro to moim zdaniem nie moze sobie pozwolic nawet na zaproszenie cie do restauracji na pizze. Zastanow sie.
to jakas malo przebojowa.
dokladnie ...
ja jestem ubezpieczona i ticket place jak kazdy.... w ciazy sa jazdy bo masz badania za darmo, tylko te w standardzie ale za to usg tylko 3 x w ciagu calych 9 miesiecy. jesli chcesz byc prowadzona jak nalezy to niestety pozostaja ci prywatne wizyty ... o dziwo tez w wiekszosci przypadkow w szpitalu.
Ja też miałam wątpliwości co do przeprowadzki. Ale... jeśli nie wyjadę to mogę żałować do końca życia, że nie spróbowałam. W pracy w planie urlop bezpłatny, i gdyby w IT się nie udało to wracam i zawsze w PL mam swoje mieszkanie.
U mojego rata kredytu 500 euro na 14 lat.
Filonka, ja tez tak zrobie chyba... A dokąd jedziesz?
cos o drugim dnie Mediolany..skoro Italydream tam pojedziesz warto wiedziec ,ze : Zamożni, wyrafinowani i stylowi mieszkańcy Mediolanu od dawna podzielali przekonanie, że Włochy to dwa kraje
Po jednej stronie jest bogata, przemysłowa północ, z domami mody i instytucjami finansowymi, a po drugiej słoneczne, ale słabo rozwinięte południe, nękana przez korupcję ojczyzna mafii.
Ale to samozadowolenie północy szybko zamienia się w strach.... http://wiadomosci.onet.pl/1565954,2678,1,mafia_przejmuje_mediolan,kioskart.html
może tak troche ni z gruszki ni z pietruszki bo nijak to się ma do sytuacji wyjazdu i niepewnej przyszłości w Italii ale nawiązując do twojej wypowiedzi sette o tych dwóch krajach w jednym, czyli o "nielubieniu" się północy i południa...Strasznie się wkurzałam jak jeszcze pracowalam w warszawie, że mi polskie ludzie dogryzały, że jestem ze Śląska ( jakby nie było to jestem z Opola, a to nie śląsk tylko województwo opolskie) a polscy włosi z kolei nabijali się, że mój facet to z południa włoch...Dostałam więc w dupę z dwóch stron...i teraz powiedzcie za co? Jak mnie cholera rozrywa jak słyszę gdziekolwiek, że dany region jest ble i wogóle powinno się go odzielić od reszty kraju...W Polsce na szczęście tak nie jest, fakt warszawa śmieje się ze ślązaków i na odwrót ale jak trza kibicować adasiowi małyszowi albo oglądać serial "londyńczycy" to wtedy " wszyscy polacy to jedna rodzina...Może w dupę dostaliśmy od innych, porozkradali nam ziemie, tysiąc razy zmieniali granice, dlatego teraz siedzimy cicho i nie chcemy się między sobą separować...Nie tylko Włochy mają problem z taką legą nord co to najchętniej stworzyła Rzeszę Włoską a południe odgrodziła od północy murem.. W Belgii część flamandzka chce się odłączyć od części francuskojęzycznej. Ta sama historia- południe ble, bidne to takie i w dodatku mówi jeszcze w innym języku...I gdzie tu zjednoczona Europa, podczas gdy jej kraje topią się we własnych, wewnętrznych problemach...
północa cz. Włoch, ale poniżej Milano ;-)
mój [gg]
dlatego UE sie rozleci. Grecja juz mysli o powrocie do wlasnej waluty i wystapieniu z Unii/jej dług publiczny przekroczy 94% PKB w 2010.Komisja Europejska prowadzi postępowanie wyjaśniające związane z trzykrotnym przekroczeniem dopuszczalnego dla strefy euro poziomu deficytu. Bezrobocie wśrod osób do 25 roku życia wynosi już 22%./..nastepne beda Wlochy tez przywrocą swego lira Bezrfobocie wsrod mlodych w Itali to 26,9;sami czytajcie tu:http://www.wloski.ang.pl/Disoccupazione_giovani_Italia_maglia_nera_29440.html A Polska nigdy nie zmieni zlotowki na eurosa/nasz dlug publiczny przekroczy 55% w 2010/..bo juz bedzie'po Uni'to wszystko ujrzycie w 2015..wowczas w Angli beda zarobki o prawie 100 proc wyzsze niz w Itali..tam kierujcie wiec swe oczy,pewnie odechce wam sie do tego terminu 'wloskich amroso/bo dojrzycie ze on zerka na coraz mlodsze, a wam za to stale brakuje kasy na kremy pojedrniająco . I to bedzie czas na ZMIANY..wielkie zmiany..chocby nowa namietnosc..do posiadania kuzwa kasy w portfelu bo jak nie teraz, to kuzwa KIEDY?....KIEEEDYYYY?..wspominicie me slowa..:D i pomyslicie o mnie wowczas pozytywnie ..teraz nie musicie ..myslcie raczej o nadchodzaccyh chrzescijanskich Swietach i nie wieszajcie z laski swojej psów na mnie ..bede wdzięczna..i moze przepowiem cos jeszcze ciekawego :D
Sette jestes T.R.A.G.I.C.Z.N.A.
Oj tam tragiczna, Sette jest specyficzna po prostu:) I dobrze, wszak "il mondo è bello perché è vario" ;-)
dzieki mamuska tanti baci :D
postac tragiczna to Antygona Balladyna Makbet dr Judym Kordian Hamlet..fajnie byc slawna dzieki mamuska!
a naprawde tragiczna to jest nieumiejetnosc napisania od siebie zyczen dla 6 latki ..h e he he heheheee i szukania pomocy w sieci w tej sprawie.. i na dodatek pisania takich zyczen by to jej rodzice mogli ODCZYTAC..wlasciwie dla siebie/pisanie "pod nich" i manipulowanie nimi by musieli pomysleć: och coz to za inteligentna i zyczliwa osoba.. vide: http://www.wloski.ang.pl/Czego_zyczyc6_scio_latce_na_Boze_Narodzenie_38585.html
z.e.n.u.j.a.c.a
nikt cie nie zechce, nikt, czy to homo czy hetero, jestem tego pewna
w trojkacie nie zamierzam tkwic na twe zyczenie, wiec cie rozczaruje..smieszna jestes z tymi swomi pretensjami mamuskodwudziedziesotoczterokrotna..ti bacio
dziewczyny niedlugo swieta, dajcie sobie spokoj z tymi zloscliwosciami!!!
A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami..:D
.... trzeba nauczyć się myśleć w inny sposób, być elastycznym, a najlepiej kombinować, chcąc przetrwać we Włoszech ponieważ te wszystkie negatywne aspekty życia w "bella Italia", znikają wobec takiego ogromu arcydzieł sztuki, architektury, świetnej włoskiej pogody i smakowitej kuchni.


"......"International living", skierowana głównie do osób mających zamiar przeprowadzić się za granicę, ulokowała Włochy za Francją, Australią, Szwajcarią, Niemcami, Nową Zelandią, Luksemburgiem, USA, Belgią i Kanadą"...calosc tu: http://polonia.wp.pl/title,Zobacz-gdzie-zyje-sie-najlepiej,wid,11868206,wiadomosc.html Z kolei Polska w konkurencji "International living" uplasowała się na 35 pozycji
Tak sobie poczytałam wątek...dzielnie dotarłam do końca i...

...no tak, miłość to fajna sprawa ale czasem to mało do pełni szczęścia. Italydream dużo ryzykujesz, zbyt dużo. Ja wiem, jak się kogoś kocha to się nie patrzy: kto dla kogo, ile razy i w jakich sytuacjach się poświeca ale miłość prędzej czy później zmieni swe oblicze a potem zaczyna się: "bo ja to zawsze...", "zobacz ile poświęciłam dla Ciebie..." etc. warto wszystko przekalkulować teraz zanim sprawy się skomplikują...
Ja zostałam w kraju głównie z powodu pracy, robię to co kocham i ciężko mi by było nie robić nic albo robić niewiele a wszystko to "tylko" albo "aż" w imię miłości, zresztą co ja tam wiem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia niezależnie od podjętych decyzji:)
Nie mam siły czytać całego wątku, może już ktoś to ci poradził i być może się powtórzę.
A więc ja ci radzę, żebyś, jeżeli masz taką możliwość, wzięła sobie chociaż 2 tygodznie urlopu i pojechała do tego "gostka", jak wspaniałomyśnie został nazwany.
Chociaż przed chwilą wypowiadałam się na temat tego, że jest taniej we Włoszech, to jednak mieszkanie i opłaty są nadal tańsze w Polsce.
Z tym tysiącem jego i twoim, z całym szacunkiem dla ludzi zarabiających te pieniądze, ale za wiele nie będzie można zrobić. Poza tym, wydaje mi się, że w Polsce, skoro zarabiasz 4 koła, nie siedzisz "na kasie", a we Włoszech to chyba tego typu pracę lub jej podobną będziesz musiała wykonywać. Do tego dojdzie typowe poczucie wyobcowania, przez które na pewno będziesz musiała przejść. Myślę, że cena jest zbyt wysoka. Zostań w kraju.
Grecy powroca do drachmy ,Wlosi do lira ,Hiszpanie do peset http://www.notowany.pl/artykul/11432/tragedia-grecka-zbliza-sie-do-finalu ..a my?..podobno w 2019 eu moze wejdzie heheh ten temat juz dawno zrobil sie smieszny heheh
Grecy powroca do drachmy ,Wlosi do lira ,Hiszpanie do peset http://www.notowany.pl/artykul/11432/tragedia-grecka-zbliza-sie-do-finalu ..a my?..podobno w 2019 eu moze wejdzie heheh ten temat juz dawno zrobil sie smieszny heheh
Ciemnosc widze ....,Widze ciemnosc( sexmisja)
A tak na serio lalka to kup sobie bateryjki do latarki i swiec przed soba,bo sie mozna szybko wpierdolic do rowu :)),albo idz na zajecia korekcyjne ale nie kregoslupa.Czegos innego :))) (*_*)
Lalka co znaczy 1000 eu - oznacza syndrom osoby pracujacej ale ciagle biednej.Jak na warunki zachodniej europy.
oj Dziwak, Dziwak...nie ma Cię a jak już jesteś to też nie wiem co powiedzieć;)

dla
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 249

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa