Matura 2010 - kto zdaje włoski???

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 150
| następna
Hej ;) ja jestem z XIII i zdaję w tym dniu ustny ;p
hm, co do studiów, to też się nad tym zastanawiałam, ale niestety w tym roku nie będę mieć takiej możliwości... ale planuje w przyszłości, mam nadzieję, że wszystko potoczy się tak, że będę mogła rozpocząć studia w Italii :) Pozdrawiam!
O, ja też zdaję w XIII LO:) chociaż jestem z XXI... to może się spotkamy;) a o której masz?
skoro jesteś z XIII mam taka mała prośbę ;) macie tam u siebie jakieś harmonogramy tych ustnych czy coś takiego? ja wiem, że mam termin wtorek godz 13-16, ale nie wiem ktory jestem na liście.. bylabyś tak dobra i sprawdziła, jeśli oczywiście masz taką możliwość, który na liście jest Marcin Gawlik? Nie jestem z Krk, musze dojeżdżać i nie chce być za wcześnie :)
ja zdaję we środę również w 13 LO :D
Boziu, ja też zdaje jutro... już mi się ciśnienie podniosło, boje się strasznie... z tym moim dukaniem może być naprawdę różnie :p jak zobaczyłam te niektóre dialogi to spadłam z krzesła... matko zamieszki na stadionie, powodzie, pożary... właśnie tego relacjonowania wydarzeń boje się najbardziej. Chyba się popłaczę... :((
jaa wlasnie skonczylam ustna mature.. moge sie pochwalic ze z podstawowej mialam 20/20 a z rozszerzonej 19/20 :) nie bylo źle :)
wow, gratulacje:) ja mam za 3 godz. podstawę... też się boję, na ustnych mam zawsze jakąś blokadę i okropnie dukam:/
Mam takie same wyniki z matur ustnych jak TY :) tez pdst 20/20 a rozszerzonej 19/20 :))
Gratuluję wam dziewczyny! A czy możecie napisać co było na podstawie, błagam! Ja zdaję jutro i zaczynam się coraz bardziej stresować. Na polskim zjadły mnie nerwy, więc nawet nie chcę myśleć co to będzie na włoskim! :| oO
na podstawie ja mialam beznadziejny obrazek.
w drzwiach od pokoju stoi babcia trzma sie za glowe bo miala wlamanie, na ziemi leza rozne przedmioty, ksiazki, torebka, jakies krzesla poprzewracane.. ogolnie kosmos.. i pytania do tego to bylo co powinna zrobic ta kobieta, a drugie jak mozna sie ustrzec przed wlamianiem to ostatnie to mnie totalnie zszokowalo.. potem mialam rozmowki pierwsza to bylo ze gadam z wlochem mowie jaki sport mi sie podoba, dlaczego uprawiam sport, i pytam czy sa jakies imprezy sportowe w najblizszym czasie, potem ze spotkalam kolezanke z dawnych lat opowiadam o tym spotkaniu, w jakich okolicznosciach do niego doszlo, jakie mamy wspolne plany, i jakie na mnie wywarlo wrazenie. i negocjacje ze bylam w restauracji, zamowilam jedzenie i czekam bardzo dlugo, i mam powiedziec ze juz dlugo czekam, odmowic propozycje dostania innego posilku i zrobic kompromis to powidzialam, ze poczekam ale zaplace tylko pol ceny
cuoricino możesz napisac co było na rozszerzonej?
mialam temat o internecie, duzo obrazkow, na jednym dzieci przed komputerem, na drugim niepelnosprawni, na kolejnym jakas babka ubrana na bialo obok niej 3 telefony i latptop chyba jakies laboratorium to bylo potem print screen z gry CS :D potem obrazek komputera z ktorego wystaja 3 rece jedna trzymala banknot druga dyskietke a trzecia nie pamietam co i potem byl wykres.. ale nie wiem dokladnie co przedstawial opisalam go przeksztalcajac zdanie ktore go opisywalo.. i potem mialam rozne pytania, kto jest uzytkownikiem internetu, do czego nam potrzebny, jakie sa niebezpieczenstwa, jakie uzaleznienia, i potem mialam dwa tematy do wyboru, pierwszego wogole nie rozumialam, cos tam bylo o bezdomnych, a drugie bylo: la liberta senza limiti e' una illusione? cos takiego no i no i ustosunkowac sie do swojej wypowiedzi, i tam byly tez jakies dwa pytania, czy ja sie czuje wolna, i czy znam kogos kto naduzywa wolnosc.. na to pytanie odpowiedzialam ze nie :D i sie skonczylo :D
a wiec na podstawowej : obrazek=> matka, z dwoma synami i córką sa w przyczepie campingowej i graja w gre planszowa. Smieją sie.
PYtanie: czy lubisz spedzać wakacje z rodzina?
jak myslisz, dlaczego sa szcześliwi?

Rozmowa sterowana :

1. Chcesz studiować w Rzymie.
a)Opowiedz koledze dlaczego akurat tam.
b) jaki kierunek wybrałas.
c)jakie sa twoje plany na przyszłosc w związku z tym.

2. Brałaś udział w imprezie charytatywnej
a)opowiedz jaki był cel imprezy
b) opisz przebieg zdarzenia
c) jakie były rezultaty

3. Twoj kolega z Włoch chce przyjechac do polski z grupą przyjacioł. W rozmowie z nim :
a)doradz mu jakieś zakwaterowanie
b) nie zgodź sie by nocował u Ciebie i podaj powód
c) zaproponuj kompromis.

jesli chodzi o mature ustna rozszerzoną to :

1. materiał stumulujący : 4 zdjęcia, na pierwszym kobieta z dzieckiem u lekarza i tytuł "le medicine senza froniterie" drugie zdjecie: zawalony dom i rotownicy z psem, trzecie powód, ludzie pływajacy na pontonach, ostatnie zdjecie ratownicy udzielający pomocy ofierze kataklizmu,oraz tabela przedstawiająca wystepowanie katastrof naturalnych od 64 do 2004 r i ich konsekwencje.

Pytania :
a) cy według Ciebie mozna przewidziec katastrofy naturalne?
b)czy można ominąć katastrofy naturalne?
c)czy pomoc ratowników jest efektowna?
Pytania zadawane w języku włoskim.


2. Przygotowanie wypowiedzi na wybrany temat.
Pierwszego nie pamietam, ja wybrałam drugi : "I ragazzi preferiscono vivere in centro.Presenta i vantaggi ed i problemi che sono legati a questa preferenza"

pytania:
a) dlaczego wybrałas ten temat?
b) czy wolisz mieszkac w miescie czy na wsi>?
c)co Ci sie podoba na wsi?


wiecej pytan nie pamietam, bo to była raczej taka spójna rozmowa na te tematy :))Powodzenia ;))
Witam wszystkich.... Widze że jest kilka osób chętnych na studia we Włoszech... Jestem pewna że nikt nie bedzie żałował... Ja wybieram się do Perugi miasto studenckie i pysznych czekoladek....:):) A jednym z ciekawych kierunków jest comunicazione internazionale e pubblicitaria....
Witam wszystkich.... Widze że jest kilka osób chętnych na studia we Włoszech... Jestem pewna że nikt nie bedzie żałował... Ja wybieram się do Perugi miasto studenckie i pysznych czekoladek....:):) A jednym z ciekawych kierunków jest comunicazione internazionale e pubblicitaria....
Witam wszystkich.... Widze że jest kilka osób chętnych na studia we Włoszech... Jestem pewna że nikt nie bedzie żałował... Ja wybieram się do Perugi miasto studenckie i pysznych czekoladek....:):) A jednym z ciekawych kierunków jest comunicazione internazionale e pubblicitaria....
hej Stellina ;) tez wybieram sie do Perugii, tyle ze jeszcze nie zdecydowalem sie co bede studiowal.. Kiedy zamierzasz wyjechac i czy masz juz jakies konkretne plany w zwiazku z tym?

..mam takie pytanie do Was.. czy moja matura podstawowa przyda mi sie do czegokolwiek we wloszech? przy okazji pochwale sie wynikiem z ustnego, ktory mialem wczoraj.. 20/20 :D bardzo mile Panie siedzialy w komisji, az sie nie chcialo wychodzic:)
Witaj zmieniłam nazwe bo wcześniejsza była jakoś obciachowa....:)
A więc jak wcześniej wspomniałam mam zamiar zrobi Corsi di Laure :comunicazione internazionale e pubblicitaria jesli chodzi o magistra to są dwie możliwości :Comunicazione pubblicitaria oppure Realizioni internazionali e cooperazione allo sviluppo ewentualnie na tej samej uczeli czyli Universita per Stranieri jest też Corsi di laure :Area didattica e promozione della lingua italiana...
Natomiast na tym druim universytecie jest :ekonomia ,medycyna ,prawo itp
Jeśli chodzi o dokumenty powoli juz zaczynam załatwia.
hej dziewczyny!
ja studiuje w trento, socjologie :)
jako uniwersytet i system wg mnie we wloszech jest latwiej.
powwiem tyle, ucze sie malo i wyniki dobre :p

Ale to temat o maturze... ja zdawalam rozszerzona w tym roku dla wlasnej satysfakcji... JAK WAM POSZLO????
Ja ustna jasne na 20, pismeny 88%,
szczerze liczylam na troche wiecej... no ale :)
i co do pytania, polska matura z wloskiego w IT nie ma zandej wartosci ;)
i nie jest do niczego potrzeban bo jako obywateleUE mozemy zaczac studia bez zadnego egzaminu ze znajomosci jezyka.
pozdraiwam i czekam na porownanie wynikow!!!
bacini :)
Ciao :) ja właśnie niedawno odebrałam swoje wyniki z matury i ku mojemu zdziwieniu z italiano poziom rozszerzony otrzymałam... 89% jestem przeszczęśliwa, bo liczyłam na mniej, ale myślę, że wielu z Was ma lepsze wyniki. Piszcie, bo jestem ciekawaaaaaaaa :D i pewnie nie tylko ja ;P
92% z rozszerz.:) też jestem szczęśliwa i zaskoczona:):)
99% z rozszerzenia, ciekawa jestem kto jeszcze na tyle napisał, bo to ponoć najlepszy wynik, nie było 100 z włoskiego :))
Gratuluję :) świetne wyniki! A czy ktoś z as zamierza iść na italianistykę do Krakowa na Uniwersytet Pedagogiczny? Ja się tam wybieram ;P
ja się wybieram na UP ale hiszpański i francuski :)
Hey :) ja sie wybieram tez na UP :P moze wymienimy sie numerami gg ?:)
Ja właśnie dziś składałam papiery i w kolejce stało 6 osób-wszyscy na włoski a w tym samym miejscu były też 2 inne kierunki ;P jak ktoś by chciał pogadać coś więcej to jest mój nr [gg] . Pozdrawiam :)
ktos zdaje mature wloski rozszerzony 2011? lub zdawal i moze udzielic mi jakis rad, moj nr [gg] z gory dziekuje
Witam!
W tym roku zdaję maturę z włoskiego podstawową. Zdaję ją we Wrocku, Zaintrygowało mnie to, że mam napisane w informacji że będę tam siedział całą godzinę ? Dlaczego tak długo ? Na angielskim rozszerzonym mam 30 minut ... Z czego to wynika ?
będę zdawała maturę z włoskiego, ale w przyszłym roku. Czy ona wygląda jak z j. angielskiego?! w ogóle ile macie godzin włoskiego? jaki zdajecie poziom i czy chodzicie na jakieś dodatkowe kursy czy coś w tym stylu?
zrobmy nowy temat na nasz rocznik
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 150
| następna

« 

Życie, praca, nauka