Matura 2010 - kto zdaje włoski???

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 150
poprzednia |
Jak w temacie.... kto zdaje włoski tej wiosny??? i jaki poziom??? :)
Ja zdaję. Co do poziomu to wciąż się wacham. Na chwilę obecną myślę, że podstawowy i tak raczej zostanie :) A ty?
Ja też się będę przykładać, by w ogóle coś z tego wyszło, ale jeśli chodzi o mnie, to piszę rok po Was. Jak długo uczycie się włoskiego? :P
No i jednak zadeklarowałam włoski pisemny rozszerzony i ustny podstawowy (mogłam bo biorę go jako przedmiot dodatkowy :) obowiązkowy - hiszpański).

Comestai, uczę się włoskiego od mniej więcej 5 lat z tym, ze ta nauka była bardzo nieregularna. Na kurs chodziłam tylko przez rok, wyjeżdżałam kilka razy do Włoch i słucham dużo włoskiej muzyki aczkolwiek nie sądzę na chwile obecną, że jestem na poziomie matury rozszerzonej. Zamierzam solidnie wziąć się do nauki przez te kilka miesięcy i wszystko sobie poprzypominać :)

A wy? :)
ja zdaję :D poziom podstawowy... uczę się włoskiego od 3 lat.
Ja biorę włoski jako obowiązkową podstawę a także jako dodatkowy, a więc rozsz i pisemny i ustny.... Dziś wypełniłam deklaracje eheh.:) Tego ustnego się trochę boję... Jak trafię na jakiś kosmiczny temat to brr....:) Ale co tam, w końcu nic się nie traci...:) Uczę się go od kilku lat ale bardzo nieregularnie... Nooo może teraz się biorę ostrzej hehe nawet skombinowałam sobie włoskie kanały i naokrągło oglądam:) Sama przyjemność:)
Naprawdę? Powiedz mi, jaki jest najlepszy pakiet w telewizji z włoskimi kanałami... N, Cyfra+, Cyfrowy Polsat, a może jeszcze coś innego? Obecnie mam kablówkę z UPC i coś z tym cieniutko. :( Przydałyby się kanały włoskie... tak z czystej pasji no i dla osłuchania się. :)
Zdecydowanie Cyfrowy Polsat... Mam baaardzo dużo włoskich programów choć oglądam głównie RAI 1,2,3 Mediaset i Rete4 :) A poza tym mam od razu kanały angielskie, niemieckie, arabskie...Jakie tylko:) Fajna rzecz:)
ciao a tutti!!!!ja zdaje rozszerzona usta i pisemna...a pozniej i tak do wloch na studia,konkretnie do Bologni
ja również zdaje włoski rozszerzony.. i też wybieram się na studia do włoch :)
a co zamierzacie studiować i w jakim mieście???:PPP xD
Ja filologię romańską w Barcelonie
Ja w sumie ostatni dużo skupiam się na włoskim, bo bardzo krótko się go uczę, teraz od października nabrałem hiper tempa, by do maja 2011 dojść do dość dobrego poziomu. Ja podobnie jak bruixa.del.sud, piszę hiszp. i wł. rozszerzony:), angielski zresztą też. A chcę iść na filologię hiszpańską z portugalską do Londynu albo Liverpoolu. Licencjat trwa 4 lata, w tym 3. rok obowiązkowo spędzasz na wymianie, np. w Brazylii:)
ja się wybieram do Pisy a co do kierunku to się jeszcze zastanawiam.
Rozszerzony ustny i pisemny...a powiedzcie mi, zeby studiować we Włoszech i tak trzeba zdac jeszcze panstwowy egzamin, prawda? i w ogole mógłby mi ktos opowiedziec na jakiej zasadzie studiuja tam obcokrajowcy? potrzebne dokumenty itp. bede bardzo wdzieczna!
Ja też zdaję włoski :) jako dodatkowy przedmiot... W deklaracji wpisałam rozszerzony pisemny i ustny, ale chyba jednak zmienię ustny na podstawowy, bo i tak ustny się nie będzie liczył a mniej stresu:) Słuchajcie, czy istnieją jakieś książki przygotowujące do matury z włoskiego? Ja uczę się języka 3 lata, ale mam Włocha w rodzinie, więc jestem osłuchana dosyć... No ale w tym roku już nie uczę się nigdzie i muszę popracować sama, wszystko sobie przypomnieć... no i przydałyby się jakieś przykładowe zadania, poza arkuszami z zeszłych lat...

Własnie, opowiedzcie jakieś szczegóły o tych studiach za granicą, bo brzmi super...:) Chociaż mi się marzy filologia hiszpańska w Krakowie, jestem zafascynowana tym językiem...i miastem;) i sie strasznie boję, że się nie dostanę, bo są okrutnie wysokie progi i strasznie dużo chętnych z tego co wiem...ktoś może też się wybiera albo studiuje już i ma jakieś porady?;>
hej, podbijam temat :)
Czy komus z Was udało się znaleźć jakąś dobrą książkę przygotowującą do matury rozszerzonej z włoskiego?? Pozdrawiam
cześć ja tez przygotowuje sie do matury rozszerzonej tyle ze dopiero za rok :)
moge wam polecic ksiazke GRAMATYKA JĘZYKA WŁOSKIEGO Bruno Storni wyd. delta. pracuje z nią od niedawna ale bardzo mi się podoba, wszystko jest świetnie wytłumaczone, (nie kosztuje dużo :)) i są tez do tego cwiczenia :)
hej, ja już szczęśliwie po maturze i w czasie studiów...
polecam książkę "gramatyka z ćwiczeniami, włoski dla początkujących i średnio zaawansowanych" wyd PONS
znajdziecie tu przystępnie wyjaśnione wszystkie zagadnienia gramatyczne + ćwiczenia sprawdzające po każdym module oraz na końcu podsumowujące całość (klucz do wszystkich oczywiście także) :)
pozdrawiam i życzę powodzenia!!! :P
ja już *** Bruno Stornim.. to ulubiona ksiażka moich wykładowców :P ja natomiast polecam "Gramatyka włoska dla wszystkich" wyd edilingua - są dwie częście lub "la lingua italiana per stranieri" katerinov :)
Hej, a jak przygotowujecie się do słuchania? Czy można gdzieś zdobyć nagrania do takich poleceń maturalnych?
ja zdaję włoski na poziomie rozszerzonym ustny i pisemny, uczę się już 5 lat, boję sie na maxa matury bo niestety w Polsce nie ma zadnej dobrej ksiazki typowo przygotowującej pod maturę...... jedynie gramatyczne itd... ja korzystam z repetytorium leksykalno-gramatycznego wyd. wagros i gramatyka włoska dla wszytskich wyd edilingua :)
tak wogóle jeśli szukacie dobrych podręczników to są na stronie www.italicus.com.pl do wyboru do koloru osobiscie poluję na "come parlare" do ustnego:P wróciłam właśnie z włoch ehh niby juz dobrze sie porozumiewam ale wszystko zalezy jaki temat mi sie trafi... a juz wypelnilam deklaracje ostateczna wiec odwrotu nie ma :) ojoj.
PS. slyszlam ze w krakowie jest szkola dwujezyczna z wloskiem, czy moze ktos z was do niej uczeszcza? :P
Ciao :) ja zdaję włoski na maturze pisemny rozszerzony a ustny podstawa-to już za dwa dni! Strasznie się stresuję, bo nie uczę się długo języka. Niby od początku liceum, ale na niskim poziomie. Dopiero od października zaczęłam chodzić na korepetycje i zobaczymy co z tego wyjdzie. Po maturze chciałabym iść na italianistykę ;P
ja oba ustne zdaje dopiero 24...:) i dobrze, najlepsze zostawili mi na sam koniec:) jeszcze zdążę sobie coś tam powtórzyć...:) cmq piszcie po wszystkim jakie mieliście zestawy:)))
Witam ;)

Ja również zdaję w tym roku ;)
Ze swojej własnej,nieprzymuszonej woli ;)
Niestety lo vedo male... ale trudno:)
Rozszerzony ustny i pisemny :P
Strasznie sie boję...tym bardziej,że nie miałam czasu na przygotowanie...
Ustny mam 8 maja :P
Ja już po ustnym... 65% cieszę się że zdałam chociaż niezbyt dobrze tymbardziej, że to podstawa, ale mi wystarczy :) oczywiście dzielę się pytaniami które miałam na egzaminie ale zamieszczę je w wątku 'Włoski-Zestawy na ustny!' żeby było zgodnie z tematem... Teraz trzymam kciuki za resztę! powodzenia!
Farciara, że już po :) Ja mam ustny włoski na samiutkim końcu, 25 maja;)
Trzymam kciuki! W sumie to masz przynajmniej czas jeszcze się lepiej przygotować ;p ja miałam masakrę! Dzień wcześniej pisemny angielski-rano podstawa a po południu jeszcze rozszerzenie, przed 21 byłam jeszcze na korepetycjach z włoskiego żeby się przygotować na ustny potem sama jeszcze się uczyłam w domu do 2 w nocy a o ósmej rano już zdawałam ;) potem marzyłam już tylko żeby się wyspać ;p
Ojej, to faktycznie ciężko... no ja liczę na to, że jeszcze się do tego ustnego poduczę, bo niestety zbyt mało czasu poświęciłam na włoski w tym roku :(
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 150
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka