Matura 2010 - kto zdaje włoski???

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 150
moim zdaniem to pytanie najlepiej pasuje do tej odpowiedzi.. tymabrdziej ze pytanie zaczyna sie: Quanta.. ? a odpowiedz zaczyna sie od: Molta..
ja wybrałam opowiadanie.. ;p jednak w rozprawkach trzeba mieć cos do powiedzenia.. a ja wolalam poniesc sie fantazji :D haha
mi tez nie jest potrzebny wloski rozszerzony.. bo ja wyjezdzam do Wloch a tam i tak bede zdawac test z jezyka.. wiec to traktowalam tak bardziej przygotowawczo :)
kurcze...masz racje... dopiero teraz zauwazyłam tą zależność i w ogóle... jesli mam tyle bledów na podstawowej to sei boje nawet sprawdzac odpowiedzi co do rozszerzonej ;/
Faktycznie! hmmm nie będę miała nic przeciwko, jeśli F będzie poprawne :p
to moje zdanie, nie koniecznie moje rozumowanie musi byc dobre:D czasem sa jakies haczyki ukryte.. :)
no nic ja ide spac, moze jutro wrzuca poziom rozszerzony to znow postaramy sie troche omowic same.. :)
spokojnej nocy dziewczyny!
Ja sie bałam w opowiadaniu używania czasów przeszłych ,passsato remoto i trapassato remoto ecc... a rozprawke to akurat umiem pisac tylko no własnie- za bardzo poniosła mnie fantazja i sie zbytnio rozpisalam co niesety w tym przypadku nie bedzie raczej zaleta bo juz strace 3 pkt za kompozycje
w tym wypadku jednak mysle ze macie dziewczyny racje ;)) ale jak to wiadomo -madry polak po szkodzie ;/ ... No nic, moze sie pociesze jutro wynikami z rozszerzonej chcociaz watpie ale coz ;))
Ja pisałam rozszerzony i wybrałam opowiadanie, również poniosła mnie fantazja ;P a włoski jest mi potrzebny do spełnienia moich marzeń i studiowania italianistyki ale czy się spełnią okaże się w czerwcu czy tam lipcu ;) ogólnie wydaje mi się,że dobrze mi poszło. Na obydwie części starczyło mi czasu, wyszłam 5, 10 minut wcześniej.
Czy "malattia" nie pisze się czasem przez dwa "t"? Podstawy nie pisałam, więc czekam aż w końcu jutro opublikują odp.do rozszerz., albo przynajmniej arkusze to spytam siostry (sis studiuje italianistyke:))
Ja do napisania wybrałam recenzję, jakoś mi najbardziej podpasowała:)

a włoski zdaję bo... chcę się dostać na... iberystykę;) dziwne trochę, no ale tak jest, fascynuje mnie hiszpański i marzę o filologii hiszp.na UJ :) a bardzo ciężko się dostać tam, trzeba mieć z dwóch języków ponad 90% no i stwierdziłam, że poza angielskim łatwiej mi będzie chyba zdać włoski na dużo procent niż polski, który ma ten głupi klucz itd...
malattia...
matattia :)
Coś podejrzanie łatwa ta matura ;] Jakiś podstęp, czy co?
Pisałam rozszerzoną, z pierwszego arkusza nie spisałam sobie odpowiedzi, ale z tego co widziałam to mam bardzo podobnie jak przedmówczyni :) a tramonto i per la Sicilia nie byłam pewna, ale w końcu tak wpisałam, i chyba dobrze, bo w tym z Sycylią przecież było la więc nie mogło być in. Jakoś mgliscie pamiętam, że chyba w ostatnim do przekształcenia był III okres warunkowy.
Pisałam recenzję na temat Quo Vadis "capolavoro della letteratura polacca" :P. Ciężko się było zmieścić w limicie, jak napisałam na brudno to potem musiałam sporo zdań wykreślić i jakoś łatać dziury... i wyprowadziło mnie z równowagi, że nie wiedziałam, jak są prześladowania i igrzyska :( Ale w końcu udało się upchnąć całość w 270 słowach i mam nadzieję, ze nie narobiłam zbyt dużo błędów.
Ale mam za to odpowiedzi do drugiego arkusza (uwaga: kilku z nich nie byłam pewna)
Zad 4.
1V
2F
3F
4F
5V
Zad 5.
D, A, B, G, F
Zad 6.
A, D, A, C, B
Zad 7.
D, E, G, C, A
Zad 8.
B, C, D, A
Zad 9.
B, D, C, A, D, A

Może ktoś się jeszcze wpisze dla porównania?
a masz gdzies ten arkusz II ? bo tak to ja nie pamietam..
acha, i chyba disordinata, bo tam była stanza.
No właśnie nie ma go jeszcze w necie, odpowiedzi spisałam sobie na kodach ;)
tak disordinata :)

no to musisz poczekac az opublikuja.. chociaz nie zdziwilabym sie jak by to zrobili dopiero w poniedzialek bo przeciez teraz jest weekend.. :/
hej, no ja pisalam tylko rozszerzony jako absolwentka, w pierwszym mam jak podano wyżej, w drugim się złapałam na malatia więc mam błąd :/ z mową zależną dałam condizionale composto czyli sarebbe partito ale nie jestem pewna,
potem 4 jak ty, 5 nie pamietam ale chyba tez, 6 tak samo 7 inaczej bo pamietam ze nie uzylam e ani f. 8 i 9 nie pamietam.

a w 9 jak bylo z tym domkiem Sembrava che....una casa delle fate czy jakos tak, co dałyście? ja fosse ale nie wiem,

a z ciekawostek to w 9 w ostatnich sdwóch pytaniach miałam jedną z odpowiedzi napisaną duża literą, jakby sugestia, ktoś też? zapomnialam to komisji zgłosić...
jedno z duża literą to było duze A jak dla mnie poprawne, ale nie pamietam pytania, a drugie bylo wlasnie w pytaniu o domek, i tam bylo duza literą E' ktore uznalam za błędne, ale się zastanawiałam że może jak dużą to to podpowiedz była...
moim zdaniem powinno byc fosse no bo to congiuntivo imperfetto ktore sie uzywa po takich poczatkach zdan raczej..
ja tez myśle że powinno być fosse.
a co do tych dużych liter A i E to nie wydaje mi sie ze to byla sugestia, raczej bład w druku (?) zreszta nie jedyny, w którymś tekście też była literówka ale nie pamiętam już dokładnie jaka
Też nie pamiętam moich odpowiedzi bez arkusza:( jedynie pierwsze ze słuchania, mam tak samo:)
a w gramatyce wpisałam "sarei partito" w tym zdaniu, ale nie wiem czy to dobrze.No a tak to conoscenza, malattia, disordinata. A po "sembrava che..." też dałam "fosse" z tym domkiem wróżek:) Przed tramonto "a" i przed Sicilia "per"...i tyle, więcej nie pamiętam:P
Recenzję pisałam o "Narrenturmie" Sapkowskiego i dużo frajdy mi sprawiło pisanie, w ogóle tematy były ciekawe, o wiele ambitniejsze niż na angolu:)
zamiast sarebbe partito powinno być sarei partito bo w nawiasie było (io)
Fajnie się macie że cokolwiek pamiętacie, ja bez arkuszanie pamiętam nic :( nawet jakie były te zadania.Wiem tylko że tak jak Wy dałam fosse, a tramonto, per la Sicilia. A tą literówkę z dużą A też zauważyłam i właśnie mi to nie pasowało, że w środku zdania jest duża litera, ale z odpowiedzi tylko to mi pasowało więc zaznaczyłam. Wzięli by sobie jaj nie robili i zamieścili chociaż puste arkusze gdzieś!
moim zdaniem tam wogole nie powinien byc condizionale tylko congiuntivo..
bo tam bylo SE .. a po se nie moze byc condizionale..
Pamiętam, że w zadaniu 8 zaznaczyłam, że
1) był zadowolony bo pomyślał wcześniej o biletach
2) facet który obok niego usiadł był gruby
3) i nie nadawał się na tego typu występy
4) znalazł coś w kieszeni czego wcześniej nie miał

reszty nie mogę sobie przypomnieć :(
Słuchajcie, jak zobaczyłam w ćwiczeniach te "A" z dużej litery i to drugie, to od razu w drugim zdaniu ta odpowiedź odrzuciłam, ale z tym "A" zgłupiałam. Według mnie jest 'cominciare a..' ale sądziłam, że to sugestia ze strony autorów matury i tego nie zaznaczyłam, ostatecznie z wszystkich odpowiedzi które jak dla mnie nie pasowały, dałam "di".
Nie rozumiem jak na maturze mogą zdarzać się takie błędy i literówki, tym bardziej jezeli chodzi o język obcy.
Ćwiczenie nr 1 mam tak samo, jedynie w zdaniu per la Sicilia, zapomniałam dodać "la". Zadanie 2 też mam tak jak już ktoś podawał, oprócz jednego zdania, gdzie nie wiem po co zamiast Condizionale Composto dałam Congiuntivo Imperfetto :/ Ale mądra jestem teraz, trudno. Ćwiczenie 4 też mam tak samo, reszty nie pamiętam, musiałabym widzieć arkusz. Mam nadzieję, ze wkrótce go opublikują.
Mam tak samo w tym poleceniu z czytaniem:)
a w 9 zaznaczyłam:
1) nemmeno
2) raggiungerla
3) fosse
4) condizionale composto
5) a
i jeszcze czegoś mi tu brakuje
i jeszcze 6 takie szczątkowe, ale może ktoś będzie pamiętał więcej:
1) dla wspinaczki porzucił inne dyscypliny
2) udało mu się gdzieś tam wspiąć
3) wspinaczki po skałach różnią się od zajęć w siłowni (coś w tym stylu)
4) dalej marzy żeby się z tego utrzymywać
Zadania, które podałaś mam identycznie, za wyjatkiem nieszczęsnego "A" :)
ja w pierwszym dalam ze zajal sie ta arrampiacata bo to byl dopiero poczatek tej dyscypliny
potem drugie tak samo ze udalo mu sie wspiac, nastepne kompletnie nie pamietam, a ostatnie dalam tez cos innego ale nie pamietam.. kuurde opublikowali by te arkusze ;/
cicha, mam tak samo jak TY z tą arrampicatą na bank dobrze. :)
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 150

« 

Życie, praca, nauka