Matura 2010 - kto zdaje włoski???

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 150
ja tez niestety napisałam "malatia" zamiast "malattia" ;/... No a z tym tramonto nie powinno byc"al" zamiast "a"? ja dałam al bo jakos mi bardziej pasuje..No i tez dałam condizionale composto -sarei partito.
oczywiscie że AL tramonto. nie ma czegos takiego jak a tramonto, a polaczy sie z il.:) powinno byc sarei partito raczej, ale ja źle wpisałam eh zapomniało mi się:)
to przynajmniej troche mnie pocieszyłas.Ale żeby taki głupi bład zrobić i napisać malatia ...wiedziałam ze jakas literke zrobie.Kurcze,nawet nie ma akrusza zeby skonfronotwac odpowiedzi ze słuchania i czytania..
powiedzcie mi, a w tym zadaniu vero-falso, o kotach. w ostatnim przykaldzie, votare a indicare to dla was to samo? bo dla mnie nie, dlatego ja tam tez dalam falso
ja dałam vero... dla mnie to to samo... nie mogli przeciez użć tego samego słówka bo było by za łatwo więc użyli indicare...wskazać ulubione to jakby zagłosować na ulubione..tak mi się zdaje.
chodzi o sens całego zdania - wskazywali zdjęcia które najbardziej im się podobały, czyli na nie głosowali. Ja tu nie miałam cienia wątpliwości i mam nadzieję, że słusznie...
:)
buu trudno.. moze mnie to opowiadanie uratuje..
ciao tutti ;)

jest tutaj może ktoś, kto ma ustną we wtorek z włoskiego(podstawa) w Krk - XIII LO? i jeszcze jedno pytanko.. planuje ktoś wyjechać na studia do Włoch?
ja planuje:) a ustny mam w pon w Ostrowcu ehh:)
ja tez planuje, tzn. juz postanowione ze wyjezdzam, bilet wszystko juz zalatwione.
a ustne mam tez we wtorek tylko ze w XII LO w Krakowie
uczę się włoskiego od 3 lat i tak sobie myślę, że fajnie byłoby tak sobie wyjechać, tym bardziej, że miałbym się gdzie zatrzymać na początku, bo mam ciotke w Rzymie.. chciałbym studiować na Università per Stranieri di Perugia i mam nadzieje, ze coś z tego wyjdzie.. może też ktoś do Perugii?
czemu akurat w Perugii? Nie lepiej w Rzymie? :) na Uni di Perugia nie ma duzego wyboru kierunkow, są nieciekawe;/ w rzy miemozesz studiowac na Sapienzy czy Roma3, ja mam taki zamiar eh:)
boję się, że moja znajomość języka nie jest wystarczająca by studiować na Sapienzy.. chociaż powiem Ci, że brałem taką możliwość pod uwagę.. poza tym sam nie wiem jeszcze co chcę studiować, dlatego powiedzmy że w Perugii douczyłbym się języka, a potem by się zobaczyło ;)
aha :) No jak uważasz :) Ale jak pojedziesz do Włoch to na miejscu bardzo szybko podszlifujesz język :) też się trochę boję jak to z językiem będzie u mnie no ale trzeba spróbować :)
Ja tez myśle ze votare to to samo co indicare..No i też dałam vero.A co daliście w tym zadaniu Z TYM FACETEM w teatrze jak trzeba był napisac jaki jest ten facet co koło niego siedział ? Ja zapomniałam co znaczy calvo ,a ani grassso ani colpito a tym bardziej elegante mi nie pasowało wiec zaznaczyłam..ale p[ewnie trzeba był zaznaczyć grasso..
ja wlasnie tez calvo :/ bo zapomnialam ze ciccione to odpowiednik grubasa.. kurcze
ja mam ustną w środę we Wrocławiu, także będę wdzięczna, jeśli podzielicie się swoimi zestawami na forum ;d
Ja mam we wtorek w Łodzi:) i to będzie mój ostatni egzamin ^^ podzielę się oczywiście zestawem, ale jakoś w godzinach wieczornych dopiero bo egz.mam o 16;)
Są juz arkusze z rozszerzonej !! a wiec podaje odpowiedzi jakie ja zaznaczyłam :

zad 1.
1,1 - per
1,2-da
1,3-al
1,4-per
1,5-di
1,6-del

zad,2
2,1-conoscenza
2,2- sarei partito
2,3- disordinata
2,4- malatia (to wiem ,ze źle powinno być malattia)

zad,4
4,1- vero
4,2- falso
4,3- falso
4,4- falso
4,5 - vero

Zad,5
5,1 - d
5,2- a
5,3-b
5,4-g
5,5-f

zad.6
6,1-a
6,2 -d
6,3-a
6,4-c
6,5-b

zad.7
7,1- d
7,2- e
7,3- b
7,4- g
7,5- a

zad.8
8,1- b
8,2-c (źle..powinno być b)
8,3- d
8,4-a

zad.9
9,1-b
9,2-d
9,3-c
9,4-a
9,5-d
9,6-b


a wy jakie daliscie odpowiedzi?
**Nathalie**
Zadanie:1,4,5,6 mam tak samo. W 2.2 już wspomianałam, że dałam Conjuntivo (ale to źle), w 2.4. mam malattia :). W 7, według mnie w 7.4 powinno być C. Natomiast G dałam w 7.3, ale to był strzał, w pierwszej chwili chcaiłam dać B, podobnie jak Ty, ale w całym tekście nawet słowa o tym nie ma, więc zmieniłam. i chyba to jest dobrze, wystarczy wpisac to zdanie w wyszukiwarce i wyświetla się ten artykuł: "Vero, pero', che l'esperienza dello scambio di casa incuriosisce. Il problema e' fidarsi."
W 8.2 mam B. No i w 9.6 dałam 'di', bo 'a' było z dużej litery, ale dalej podtrzymuje, że odpowiedź poprawna to "a", mimo, że wydawało mi się, że tam bylo wcześniej slówko cominciare, ale widze, ze jest continuare.
No ale o wyniku ostatecznym i tak przesądzi wypowieź pisemna.
Pozdrawiam :)
Witam :)
ja w zad. 1 zamiast al tramonto wpisałam a :/, poza tym resztę mam tak jak Wy.
Zad nr 2. też napisałam sarei partita ... mam nadzieje,ze bedzie dobrze.
4,5,6 mam tak jak wiekszosc.Ogolnie sluchanie bylo bardzo łatwe.
7 mam dobrze, sprawdzilam sobie z caloscia tekstu w necie;) DEGCA
8.BBDA
9.tu zrobilam strasznie głupi błąd, dałam continuare DI :/ dobrze,ze to bylo tylko za 0,5 pkt...

Co do wypowiedzi pisemnej.
Pisałam opowiadanie, tylko ciekawe jak zostanie ocenione ;)
mam problem ze znalezieniem tego arkusza :/ może ktoś podać do niego linka?
www.cke.edu.pl i tam na samej gorze strony jest napisane cos na temat arkuszy...
dzięki wielkie. Ja też mam identyczne odpowiedzi poza tym 7.3 G, 7.4 C :)
W 1.6 powinno być "sul". "Notizia sul mio arrivo..."
W 2.2. "sarei partito" :)
no i "al tramonto", to akurat mam źle bo wpisałam samo "a":/
Olcia_kama
ja znalazłam http://www.wuz.it/recensione-libro/831/colore-del-sole-andrea-camilleri.html stronę i tam jest zdanie : "Evidentemente era stato il portiere a dare la notizia del mio arrivo. "
Jesteś pewna,że tam ma być sul ?
pozdrawiam :)
Moja siostra, która studiuje italianistykę i jej mąż, który jest Włochem mówią, że "sul":) No to nie wiem, może obie wersje są poprawne...
Ja własnie tez spotkalam sie z wyrazeniem"le notizie del mio arrivo ";/ moze obie odpowiedzi są dobre ??... oby...
ale jeśli to fragment z książki no to na pewno w kluczu będzie "del" w takim razie
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 150

« 

Życie, praca, nauka