strega? co to?

Temat przeniesiony do archwium.
61-77 z 77
| następna
Jako "zarozumiala gowniara" pozwole sobie bezczelnie zauwazyc, ze "miej na uwadze" to by bylo "abbi presente", jako ze to tryb rozkazujacy... ;-)

Cmok!
zalezy wjakim kontekscie uzyte :P strega to potocznie baba-jaga ( raczej nie brzmi za slodko) :P
dziękuję Ci bardzo Dee i już wszystko jasne :)
A co to "strzyga", tak dokladniej? Bo nie wiem.:)
Ciesze sie. :)
wedlug Ciebie to bylo bezczelne ? :P to ja prosze o wiecej bezczelnosci:P
Alez prosze cie uprzejmie, moja droga, zawsze do uslug! W koncu pozjadalam wszystkie rozumy i rozstawiam wszystkich po katach, wiec najwidoczniej tupetu mi nie brakuje, i w ogole jestem zakala tego zacnego forum.;)
A kto by sie tym przejal :P
Podaję za Kopalińskim:
"strzygi w ludowych wierzeniach słowiańskich wampiry, wiexmy, czaronice szkodzące ludziom, pod postacią ptaków karmiące się krwią ludzką; dusze dzieci urodzonych z zębami a. ludzi dorosłych z podwójnymi rzędami zębów [...]. z łac. strix, sowa, poczwara, czarownica.
brrr
...chyba bylo mi lepiej, jak nie wiedzialam... bedza mi sie teraz strzygi po nocach snic, a ze jestem lunatyczka (niezwykle aktywna na dodatek), to ropuch tez sie nie wyspi... ;)
Sprawdziłam w słowniku i rozrzut jest wielki: od pratiche di stregoneria (stąd polowania na czaronice "caccia delle streghe" w renesansie) aż po... sedurre. Każy więc może wybrać coś dla siebie :)
Serdeczności.
Ogni donna ha qualcosa della strega...:P
Dee, a nie masz niestrawnosci po zjedzeniu tych wszystkich rozumow?;D

a tak na marginesie, zdaje sie, ze stellina ma alergie na gowniarzy i smarkule...:D

http://www.wloski.ang.pl/studia_latynoamerykanskie_we_Wloszech_12528.html

pozdrawiam, przydupas;)
hahahahhaha rzeczywiscie alergia ;P
Trish, przydupasie, milo cie "widziec".:) No tak, "kobieta starej daty" z alergia na gowniary... ;)
Idźmy, pokutujmy, Ty bardziej, w końcu masz za co :P a ja jako Twój przydupas w roli służby, z językiem na wierzchu jak piesek gotowy do aportu :)
Hahhahaha
Wlasnie sobie Ciebie z tym jezorem na wierzchu wyobrazilam... :D:D:D
Temat przeniesiony do archwium.
61-77 z 77
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka