strega? co to?

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 77
A no tak, coraz częściej się to potwierdza.

A tego co powiedziałaś ty, stellina, nawet nie skomentuję. Wydaje mi się, że źle interpretujesz to wszystko co tu się dzieje.
Ale będę sie musiała zawsze logować, a nie zawsze mi się chce ! :D
allora...
visto il tema - la strega - credo che sia il miglior liquore che abbia mai bevuto in vita mia.
Quindi anziche' fare chiasso ragazze fate un bel brindisi;-)
Hmmm, mai sentito del liquore...
:) No to dowiedzialam sie o sobie wielu ciekawych rzeczy!:) Ze jestem ekspertka od siedniu bolesci, ze uwazam sie za autorytet i w ogole za Bog wie kogo, ze wydaje mi sie, ze pozjadalam wszystkie rozumy, a przede wszystkim, ze jestem zarozumiala gowniara (gowniara! he he)... :)

Dzieki, piccola stellina, za oswiecenie mnie w tej kwestii.:)
Dee
SIUSIUMAJTKA HAHA
Jak to milo, ze ktos widzi jeszcze we mnie gowniare, nie?;)
PEWNIE, TO JA TEŻ SIĘ USTAWIAM W KOLEJCE...PROSZĘ MNIE WYZYWAĆ OD GÓWNIARZY..CHE BEEEELLLLO
Genio, ty smarkaczu... ;)
CUDOWNIE, BOSKO !!!
a wiecie, ze mnie tez ostatnio na forum pare razy wyzwano od gowniar aka glownia eheheh
ja potraktowalam to jako komplement..bo chyba nawet starsza od Dee jestem ;-)

zdaje sie, ze tez mnie zaliczyli do twoich "przydupasow" ahahahhaha
A już nie rzeknę o mnie...agatkaf, a swoją drogą fajne słowo, te "przydupasy" ;) Tak się jakoś śmiesznie kojarzy..:)
PICCOLA STELLINA tez chyba jest ze starszego pokolenia...bo tak raczej sie DRZEWNIEJ mawialo....mam racje GENIU - mezczyzno w kwiecie wieku?
No to, dziewczeta (i chlopcy? czy Genio tez zalicza sie do wyzej wspomnianych przydupasow?;)), jak sie czujecie w roli moich przydupasòw?:)
HEIKA ZIOMY!!KUMACIE ? ...TAK SIĘ MÓWI ?
PRZYDUPAS TO RZECZYWIŚCIE NIE JEST OKREŚLENIE NASZEJ MŁODZIEŻY, RACZEJ STARSZE TROCHĘ...A JA NIE WIEM, CZY JESTEM W KWIECIE WIEKU, CZY JUŻ W SILE
Jeśli pozwolisz, to bedzie mi bardzo milo :)
Wiesz.. przydupasem być fajno :) Mnie się podoba :)
a ja myslalam ze w kwiecie i w sile wieku to synonimy........ach bloga niewiedza!
OJ NIE :)
elo ziomy ...spadam z tego kwadrata i ide zapodac sobie kawke
no to narta!
ag:-))*****
HEHEHE...NARA
53, bede zaszczycona.:)
Ilecka, no co ty, przeciez to "il liquore italiano più antico e conosciuto del mondo" (cytat ze strony www.strega.it)... ;)

PS. Ja tez dopiero teraz sie dowiedzialam o jego istnieniu, wiec moze wybierzemy sie razem w patniczych strojach do Lourdes w ramach pokuty?;)
Cala przyjemność po mojej stronie :)
Szacunek i czapki z głów, jeśli ktoś ma wiedzę, chęć i energię, jak Dee. No i poczucie humoru :) I jeszcze nie zauważyłam, żeby ktoś ze stałych bywalców forum wytknął błąd językowy w arogancki sposób, tylko bo to, żeby dać upust narastającym falom krytycyzmu. A czytam posty dość często, ale nie zawsze mam odwagę się odezwać :)
Dee , możesz mi powiedzieć co to znaczy " intendi dire" ? i "hai presente? "
"intendi dire" - masz na mysli, chcesz powiedziec
"hai presente" -> kojarzysz? ("avere presente" uzywa sie w celu przywolania czegos w pamieci rozmowcy, np. "Hai presente quella farmacia vicino la chiesa?" - Znasz/kojarzysz te apteke kolo kosciola?)
''intendi dire'' - jesli uzyte w zwrocie ''cosa intendi dire''- oznacza :''co zamierzasz powiedziec'' ( co masz na mysli)
'' hai presente'' - to : ''miej na uwadze'' (zwroc uwage...)
teraz czekam na opinie Expertki :P pzdr
A czy włoska strega i słowiańska strzyga mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Tak mnie naszło na etymologiczne igraszki... Jeśli po łacinie jest "strix", sowa, poczwara, czarownica, to chyba tak? Ale wtedy traci się całe to słodko urocze (od uroku) czarodziejstwo z tłumaczonego wyżej smsa...
A tak przy okazji, to chcialam podziekowac osobom, ktore sie za mna "wstawily" po oskarzeniach, jakie padly ze strony piccola stella.:) Generalnie nigdy nie uwazalam sie za lepsza od pozostalych forumowiczow, do tej pory wydawalo mi sie, ze jedynie dziele sie tym, co wiem, ze w jakis sposob moze sie to komus przydac. Dziekuje wiec tym, ktorzy jednak mimo wszystko nie maja mnie za "zarozumiala gowniare" ;-) i ktorzy staneli w obronie mojej czci.;)

Wzruszylam sie, cholera.:)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 77

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka