Jacy sa Wlosi??

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 275
poprzednia |
Jacy sa Wlosi?? Bardzo duzo sie naczytalam, ze zalezy im tylko na jednym, ze sa wielkimi podrywaczami, ze uwazaja Polki za latwe. I to prawie kazda wypowiedz o nich byla taka sama... czy to znaczy ze oni naprawde tacy? Nie twierdze, ze nie ma wyjatkow bo pewnie sa, ale w takim razie w sladowych ilosciach. Znam jednego Wlocha i w dodatku poludniowca (ponoc tacy sa najgorsi). Teraz nie wiem czy jego uczucia sa prawdziwe, czy to zwykle oszustwo.
Jest po wlosku taki termin, luoghi comuni. To znaczy, banaly, stereotypy...

Zareczam Ci, ze przez cale moje zycie poznalam chyba tyle samo, jak nie wiecej niz w Polsce, ludzi uczciwych we Wloszech. Ludzi godnych zaufania. Nie mowie tylko o stosunkach miedzy kobietami i mezczyznami, ale wogole o ludziach, bo jesli ktos jest uczciwy i godny zaufania to taki bedzie w kazdej sytuacji.
Mysle, ze jesli duzo Wlochow mysli o Polkach ze sa latwe, to raczej jest to nie ich wina tylko niektorych Polek, prawda?
Problem jest tez moze taki, ze my nie do konca rozumiemy ich intencje, to co chca powiedziec. Pewne slowa czy zachowania dla nas sa czym innym niz dla nich. Wloch potrafi kochac (naprawde!) przez chwile, i jesli mowi ze kocha, to nie klamie, ale to w tym momencie... :)

Uwierz mi, wszelkie stereotypy dotycza moze procentowo jakiejs ilosci osob, ale nie wszystkich. Nigdzie nie jest powiedziane, ze Twoj poludniowiec zawiera sie nawet w jakiejs wiekszosci. Ja znam fantastycznych, kochanych, godnych zaufania pod kazdym wzgledem poludniowcow i obrzydliwych, nieuczciwych i niewiernych ludzi z polnocy Europy, i to tez nie jest powiedziane zeby uogolniac.
Patrz na Twojego poludniowca jak na indywidualnego czlowieka a nie jak na stereotyp, staraj sie jego zrozumiec poprzez jego zachowanie a nie poprzez to, co mowia ludzie. Zycze Ci, zeby skutki byly najwspanialsze jak to tylko mozliwe, bo to mozliwe!
wiadomo,ze nie mozemy generalizowac, ale niestety wlosi naprawde tacy sa!!!! A oni wlasnie o nas tak uwazaja-> Polka=łatwa
to ze tak uwazaja zalezy tylko od nas ja znam duzo mezczyzn wloskiego pochodzenia ale zaden z nich nie moze i nie powiedzial ze jestem latwa bo to zalezy tylko od nas-kobiet.kazdy z nas sam tworzy obraz swojej osobowosci bez wzgledu na to czy jest polka , wloszka czy tez innej narodowosci...jesli nie damy im dozrozumienia ze jestesmy latwe nie beda tak o nas myslec...wiem to z autopsji...ale mozecie sie nie zgodzic z moja opinia..
Polka=łatwa dla Wlocha?!? Absolutnie sie z tym nie zgadzam! Jakis stereotyp, zreszta przeterminowal sie juz dawno na rzecz Rosjanek i Ukrainek:-// Moze Niemcy mysla tak o Polkach, moze, ale na pewno nie... belli italiani. We Wloszech spotykam sie jedynie z pozytywnymi opiniami na temat polskich kobiet (no moze sa one co nieco anty-feministyczne:-D ) Polka to dla Wlocha, przede wszystkim dobra zona i gospodyni... Bo nie tylko upierze, ugotuje, posprzata, dzieci mu wychowa to jeszcze - w przeciwienstwie do Wloszek - umie zadbac o siebie i zazwyczaj ciezko pracuje, realizujac wlasne plany czy marzenia. Ambitna, zaradna i wyksztalcona.... Dlatego Wloszki tak nas nienawidza, a Wlosi czule szepcza do ucha "tvb".... :-D Poza tym, dzieki Papa Polacco (ktory bynajmniej kobieta nie jest) Wlosi maja w ogole dobre zdanie o naszym narodzie - sama szczerze im sie dziwie, bo polskie dzielnice we Wloszech to.... balabym sie po nich przespacerowac w nocy....
I TAK: wszedzie sa rozni ludzie, niezaleznie od pochodzenia i nie wolno nam generalizowac.
Wlosi nie traktuja Polek inaczej jak kobiet z calego swiata, tak samo je zaczepiaja, podrywaja... o!... mamy kolejny stereotyp tym razem italiano - lovelasa - macho.... /zemsta?:-D/ ... Moze podyskutujemy wiec o tym, czy to prawda ze Wlosi duzo tylko gadaja, a malo robia, co?... Na zasadzie "Krowa
co wiele ryczy, mało mleka daje".... :-D
Cari saluti, J
no kochana pieknie to ujelas a jesli chodzi o to czy wiecej rycza niz mleka daja to tez nie mozna generalizowac, nie kazdy ma rowno w spodniach i pod sufitem:-) wynika to troche z wychowania jak i z samooceny.Bardziej sie zrazilam do Polków niż do Wlochow to sa dopiero Panowi z fantazja, szemrani biznesmeni itp itd..ale to tylko moja teoria
Właśnie na TVN Style dyskusja o tym samym!!!
czekaj na TVN jest teraz film, czy Ty o tym mowisz??
Z TVN Style... Ponoć różnica dla Włocha mieć żonę Polkę, a Włoszkę to taka, że ta pierwsza (Polka) rozpuszcza męża, a ta druga (Włoszka) dzieci, że ta pierwsza (Polka) jest jak wino, im starsza tym ładniejsza, ta druga (Włoszka) coraz okrąglejsza.... i próżna! Polka radzi sobie z każdą sytuacją, a Włoszka?.... Właśnie Włoszka się wypowiada, że 10 lat temu o Polsce mówiło się "kraj PANI Prezes", bo Polki pracowały i wychowywały dzieci, co u nich było wtedy nie do pomyślenia.... Teraz dużo się zmieniło, no ale... W sumie to wszystko się potwierdza, co już powiedziałysmy na forum...
o "TVN STYLE", nie TVN!
aaa ok, to wszystko co powiedzialysmy i co mowia w TVN jest z zycia wziete a nie historia pozuconej przez wlocha Polki raczej tylko takim osobom wlacza sie "zemsta-wlosi do domu" jesli spojrzymy na znojomość nie tylko z perespektywy lózkowej to zauwazymy w nich naprawde fajnych ludzi a oni w nas cudowne kobiety, matki, zony....
... pieknie naszą dyskusję podsumowałaś, nic dodać nic ująć, więc wystarczy już tylko jak dodam: Polki nie łatwe ( i te łatwe też...) SZANUJCIE SIĘ i uwierzcie swojej intuicji kobiecej....
Popieram jak najbardziej tą konkluzję !!! i pozrawiam wszystkie polskie kobietki !! un bacio :*
tak trzymac!!!!i nie puszczac!!!!
pozdrawiam rownie goraco....
Co sie dziwicie? Ze mamy taka opine to nasza wina,z tym ze nie wszyscy wlosi uwazaja ze polki sa latwe,mam meza wlocha i jakos nie narzekam-pozdrawiam cieplo:)
mozza zapomnialam dodac ze mam meza poludniowca.....hihihihih
Dziekuje za wszystkie wpisy :) W ogole ta stronka duzo mi pomaga:P Dowiaduje sie duzo rzeczy o Wloszech, kulturze ludziach itp :)
takie tam gadanie, ze Polki sa latwe ,ze ukrainiki..ze rumunki..bla bla..Wlosi nigdy nie zdradzają swoich żon..nigdy!... oni tylko się UPEWNIAJA ,że... ich włoskie żony są najlepsze!..hehehehe
ja juz sama nie wiem. Stereopty to niby jest taki ze Wloch z poludnia to podrywacz, niepoprawny romantyk, spontaniczny kochanek itd. Moj chopak jest z Puglii i absolutnie daleko mu do bycia romantycznym, spontanicznym, podrywaczem a do tego wszystkiego kochanek tez z niego od swieta....:(
Wymiękam , perełka perełkę pogania ;)))
taaaa..mozna se ponawlekac i zrobic perelkowy rozaniec do odmawiana zdrowasiek...sa..za troskliwi..az nudni..my Polki kochamy ZA BARDZO..a to z trosliwa osba jako partnerem nie wspolgra..poza tym Wlosi są UJMUJACY..ale NUDNI.Jak zwiazek,normalny zwiazek to tylko z Polakiem /wloch to na krotko..vide historie zforum..heheh/Przynajmniej bez falszywego cukru ,ya sam kultura,i wszystko jasne...:D
Podobno mają dwa penisy.
Cholera, podróba mi się trafiła... A trzeba było na targu nie kupować!
:D
No to pięknie, mnie tez się jakiś felerny trafił ;)
No coz - lubia bzykac i pierdoly gadac gdy trzeba oraz byc lubianym przez nasze panie :)).Czyli normalni faceci jak w kazdym kraju.
A tyle laleczek mysli ze robi laske cudownemu kosmicie z itali.A my wszyscy mamy z tego przyjemny ubaw bez wzgledu na to jacy bysmy nie byli.I sie cyrk kreci.
Kazdy robi to co lubi :)
jedno im trzeba przyznac, ze sa przystojniejsi od Polakow, tak samo, jak Polki sa ladniejsze we Wloszech niz w Polsce. Ot cala tajemnica.
....ty to naprawde jestes jakis dziwak i do tego wulgarny co nie miara...a fe
nie rozumiem tej wypowiedzi, lecz wnoskuje, ze jest niepochlebna dla rodaczek, otoz Polacy i Wlosi maja rozne fizyczne idealy kobiety, co prowadzi do tego, ze Polka, za ktora w kraju pies z kulawa noga sie nie obejrzy, we Wloszech staje sie obiektem westchnien i nie bylaby kobieta, gdyby nie wpadla w siec komplementow. I chwala jej za to, przynajmniej sie dowartosciuje kobieta.
wlasnie oryginal, podroby sa nieraz lepiej zrobione od oryginalu.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 275
poprzednia |

 »

Pomoc językowa