Badante

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 424
Zajmowac sie osoba obloznie chora,trzeba umiec...tak ale trzeba chciec robic to z sercem...bo przy dobrych checiach i odrobinie dobrej woli,wszystkiego mozna nauczyc sie..Ostatnio ,pewna badante opiekowala sie sasiadem ,schorowanym.Odrazu byla zla na niego,ze zlosliwy nie chce jesc,zabierala mu jedzenie i wyrzucala..zamiast go pokarmic...dziadek po 2tygodnich zmarl...w ostatnich chwilach zycia braklo zwyczajnej ludzkiej zyczliwosci.
Cecili nie wydawaj opini o badate na podstawie jednej osoby ,to nie sprawiedliwe.Jest wiele kobiet (wiele to za malo)ogrom kobiet ,ktore swoje obowiazki wykonuja sumiennie.Malo tego, daja z siebie wszystko i sa wykorzystywane , nieszanowane , pomiatane.Mysle ,ze twoja wiedza na ten temat jest bardzo skromna.
Wyrazy szacunku,dla wszystkich badante,ktore zasluguja na slowa uznania...ktore wielokrotnie ,sa jedyna bliska osoba dla swojego podopiecznego,ktore traktuja chorego z wyrozumialoscia,cierpliwoscia... z "sercem"...ktore nie uczyly sie tego zawodu,ale zycie ich uczy...
..ich...gdyz trafiaja sie tez mezczyzni-badante i sa bardzo dobrymi opiekunami...
Sette,musze przyznac,ze jest chyba..jedyna osoba na forum,ktora uwaznie czyta wpisy...w przeciwienstwie do innych,ktorzy czytaja ostatni wpis i blyskawicznie odpisuja,krytykuja,nieslusznie zreszta w wielu przypadkach i prowadzi to do niemilej (czesto)wymiany zdan.Byc moze ,przez to ,forum jest bardziej "kolorowe"?...
A co wiecie o ogromie badanti ktore sabite ponizane wykorzystywane opluwane wyzywane dostaja do jedzenia tyle co kot naplakal ,nie pozwalaj im prac swoich rzeczy wydzielaja papier toalteowy kapac pozwalaj sie raz na /jak w polskim wiezieniu/i na koniec wywalaja ich bez pensji albo daja im ledwo polowe zapracowanych pieniadze i strasza i strasza..i wyzywaja: puttana, stronza ,vaffanculo..puttana, stronza ,vaffanculo i bija albo laska albo piescia w twarz..i to wszytko te core stre chorowite wloskie struszki..albo osoby z ich rodzin.I te nasze badante zatakie miejsce pracy sa odzierane z pieniedzy/300eu/ za owo znalezione miejsce pracy ..miejsce gdzie sie jest tylko ponizanym..gorzej bylo tylko w Oswiecimiu w czasie II wojny swiat.
..ostatnio do autobusu wrzymie wsiadla POlka ,wracal do domu....pracowal 1 mies na zastepsto mieli jej zaplcic 900 eu dostal tylko 700 eu wreczajac kase pluly jej w twarz ,corka Wloszka ok 50 la babci ktora placila i stara mama ok 80 lat podleciala i tez jej naplula /no coz babcia byla chora na Alzhaimera..nasladowala coreczke./Badante przez miesiac nie mogla nic prac/az mi skora scierpla!/.Kolezanka ktora ja odprowadzala na autobus w Rzymie wczesnie rano rano pobiegla na mercato i kupila jej bluzke za5 eu by miala czysta na podroz,pulman byl o 11.No nikt cie tak nie ponizy jak cie ponizy Wloch czy to facet kobiete ..czy to kobieta druga kobiete,faszystowskie maniery i kompleksy tkwia w tych faryzeuszach dalej i to tylko dlatego, ze jestes innej narodowosci!!!!Horror
A mnie przeraża, i dziwi że te kobiety z Polski pozwalają się tak poniżać i tkwią w takich miejscach pracy, przecież nikt nie trzyma ich na siłę, bo to tylko włoskie rodziny patologiczne a nie przymusowe obozy pracy z obozowym capo. Uważam, że jeśli ktoś już decyduje się na ryzyko wyjazdu do niesprawdzonej rodziny włoskiej nie z polecenia lecz w ciemno, to powinien się jakoś zabezpieczyć finansowo na wypadek niewypału, żeby móc spokojnie wrócić do Polski a nie być zdaną na łaskę czy niełaskę włoskch chlebodawców. Nie wolno pozwalać na bezczelne i pozbawione szacunku zachowanie ze strony włoskich pracodawców, zgłaszać ich przekręty, mieć umowę spisaną, żeb y w razie oszustwa walczyć o swoje przed sądem pracy.
Smutno mi sie zrobilo jak to przeczytalam:(
Bywaja wstetne badante i bywaja pewnie tez straszne rodziny choryc.
Czyli jak w zyciu.
Ja sobie jednak pozwole powiercic dziure w brzuchu i zadam pare pytan:)
Czyli taka badabte moze robic opatrunki, jedzenie przez sonde podawac?
Czy lepiej zeby to jednak byla dyplomowana pielengniarka, oczywiscie z sercem.
Jakos tak przestraszylyscie mnie, ze boje sie pomagac w wyborze.
Jednak to straszna odpowiedzialnosc.
I bede w kazdym wpisie pisac, SZACUN dla badante!
(mam nadzieje ze bez bledu)

Pozdrawiam was wszystkie, ale pozwole sobie Yamadawe, szczegolnie pozdrowic.
Mysle o zalozeniu jakiegos milego watka na Cafe:) Ale z pelna kultura, bez brzydkich slow, gdzie bedziemy pic kawe ze slicznych porcelanowych filizanek z odchylonym malym palcem::)
Ot, taka tertulia:)
Cytat: Cecili
Calkiem powaznie i bez obrazy kogokolwiek:kobiety,ktore przyjezdzaja opiekowac sie chorymi,nie sa pielegniarkami.(Byc moze sa wyjatki i w tym miejscu przepraszam osoby ,ktore maja dyplom szkoly medycznej).Nie maja zadnych doswiadczen w opiece nad chorymi.....

No wlasnie tego sie obawiam:(
Ten wujek ma sonde, ma odlezyny...
Chyba jednak pielengniarka musi tam byc.
DZIEKUJE.
Czasami nie wystarczy sama opieka, trzeba fachowej opieki.
Pozdrawiam
ccytuje....Czyli taka badabte moze robic opatrunki, jedzenie przez sonde podawac?
Czy lepiej zeby to jednak byla dyplomowana pielengniarka, oczywiscie z sercem."..wg mnie tylko pielegniarka moze to robic.Badante zmienia pampersy myje poopieczna,kapie zajmuje sie jej higiena osobista i jej odzieza..pierze wszystki..zaslony tez..czasem robi zakupy ale przewaznie nei bo rodziny wloskie im nie daj pieniedzy same robia zakupy i te chytrusy przynosza z listy zapotrzebowan tylko polowe.....oszczedzaja na wszystkim z reguy w lodowce jest lod i swiatlo...A jak juz rodzina babci cos kupi to sami zera polowe..stado grubasow...szczegolnie oszukiwane sa badante do osob Alzhaumerem...podaja leki..tylko to wyprowdzaj na spacer...za to sarabne wna wychodnym rowno...osoba zrodziny na czas wychodnego badante potrafi sie spoznic grubo..i tych godzin nigdy nie oddaja..Glownie bycie badante wItali polega na tym kto kogo przetrzyma..ostatnio dziewczyna forum byla 8 w ciagu roku u jednej babci z Alzhaimerem..Pytanie dlczego te bacie sa takie niedobre dla swoich badante..babcie i ich corki,ktore przyjmuja osobe do pracy...Bo tak Wloszka jest /byla/ cale zycie pod kontrola meza ,robi/robila tylko to co on jej kaze/kazal i jak meza brak juz na swiecie to bierze ODWET za lata popychaniai posluchu..wyzywa sie na badante, stad bicie laska ,wyzwiska i plucie w twarz..innej odpowiedzi nie znam ..moze wyznacie
moze wy znacie? mialo byc
Wybaczmy osoba chorym na Alzhaimera...
Cytat: SettediNove
ccytuje......Bo tak Wloszka jest /byla/ cale zycie pod kontrola meza ,robi/robila tylko to co on jej kaze/kazal i jak meza brak juz na swiecie to bierze ODWET za lata popychaniai posluchu..wyzywa sie na badante, stad bicie laska ,wyzwiska i plucie w twarz..innej odpowiedzi nie znam ..moze wyznacie

To co teraz napisze NIE BEDZIE "czepieniem" sie Sette!!
Ale moja droga Sette, JAK TAK SMIESZ pisac?
Moze najpierw sie dowiedz na czym ta choroba polega, jak sie objawia, jakie sa etapy , a dopiero pozniej stawiaj diagnozy i pisz anamnezy!!!
Ja jestem laik w sprawach medycznych czy pielegniarskich, ale chyba kazdy wie ze CHOROBA ZMIENA. A to jest choroby mozgu, wiec, ci co przy takich pracuja musza umiec z takim zachowaniem sobie dac rade i nie mowie ze to proste.
Zdany wlasnie na takich ludzi ktorzy maja WYROZUMIALOSC, jaka taka wiedze o procesach choroby i SUMIENIE.
Moja babcie nikt tam nie uciskal, a ona nam wycisk dala jak zaczela sie demencja:))
I co? Zabic? Klocic sie? Tez pluc? A jak ona mnie laska w leb, to ja jej lewym sierpowym mam rozumu nauczyc?
OPANUJ sie Sette, to jest choroba.

STAROSC SWOJE PRAWA MA.
Trzeba umiec SIE OPIEKOWAC takimi. ZA CO SZACUN i jeszcze SZACUN!


edytowany przez Magdalena-Malpa: 17 cze 2011
Zaraz zmykam, ale wam jeszcze cos o piesku mojej babci opowiem:)
Jak przyjezdzalam do babci w odwiedziny to tawsze siadalam na fotel, na ktorym czesto siadal ulubieniec babci, taki wstretny latlerek z wlupiastymi oczami.
Wiec jak ja siadalam, latlerek sprytnie zeskakiwal, robiac mi miejsce.
I tak mijaly lata......
Az pare lat temu przyjezdzam do babci, pcham tylek na fotel, a latlerek mnie w tylek ugryzl, ja chcialam letlerka rozumu klapsem nauczyc, ale babcia mi wlasnie powiedziala:"..zostaw go, on jest juz stary, a STAROSC SWOJE PRAWA MA"

Tak czy owak, wywody Sette, pokazaly mi zebym ostrozna byla w szukaniu opiekunki.
Lece, pa pa pa
edytowany przez Magdalena-Malpa: 17 cze 2011
ratler ratlerek http://www.psy.elk.pl/rasypsow/233,pies-ratlerek.htm ..pisalam o corkach tych bab co zawiaduja cala kase na utrzymnie domu,,,a te babcie byly jescze nie tak chore gleboko..skoro nasladowlay wlasna corke wpluciu corka plula pierwsza pod babka podskakiwal pluc...moze nie bylo to uwidocznione w tekscie...w mojej rodzinie kuzyn mej baci a ojciec zony mego wuja tj brata mej mamy mial Alzhaimera i syn wuja ,moj jedyny kuzyn/wlasciwie to brat cioteczny bo od strony matki,kuzyni sa od strony ojca/ nieletni chlopak zostawal w domu ze swym dziadkiem..a kuzynem mej babci....Wiec skoro to tak bliska rodzina to wiem jak wyglada Alzhaimer...a szczegolnie znam dom w Krakowi na Jagiellonskiej.. Dom Opieki Spol..od 1 7 lat tam bywam czesto..i widze w jakim stanie sa ludzie,na 4 pietrze sa chodzacy..im bardziej w dol tym gorzej...brutto jest na 1 pietrze...znam pokoj po pokoju.....mozesz mnie tam spotkac ktoregos dnia...
Ok, no to ratler.
Wygladal jak sarenka, a moj chlopak mowil ze pasuje na buta:)))
I nie dlatego ze nie lubil pieskow, ale przy tym piesku, nie dalo sie noge na noge zakladac bo gwalcil:)))


edytowany przez Magdalena-Malpa: 17 cze 2011
Znalam pewna osobe 25 lat...wydawalo mi sie ,ze znam(teraz to wiem na pewno"wydawalo mi sie"!)...polecilam ja znanaj mi rodzinie wloskiej(kochanym ludziom,dwoje chorych:parliz i alzhaimer)..wrecz wkrecilam na sile,ze bedzie najlepsza badante jaka mieli..mila,pogodna,sympatyczna itp,bylam przekonana ,ze bedzie super.Do dzis zaluje swojej decyzji,czuje sie winna ich 3 miesiecznej gehenny,chociaz oni nie uwazaja ,ze to nie moja wina i nadal darza mnie zaufaniem.
...chociaz oni uwazaja,ze to NIE MOJA WINA...(tak mialo byc)
Bezpieczne lato. Poradnik dla opiekunów osób starszych .
środa, 29 czerwca 2011 00:00 Sekcja: Żyć we Włoszech - Nasze sprawy . .Włoskie Ministerstwo Zdrowia wydało poradnik w 7 językach (w tym polskim), skierowany do opiekunów osób starszych.

Wraz z nadejściem upałów zwiększa się ryzyko poparzeń słonecznych i innych dolegliwości spowodowanych wysokimi temperaturami. Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Narodowym Centrum Kontroli Chorób i Prewencji przygotowało kampanię informacyjną skierowaną do całego społeczeństwa, a w szczególności do opiekunów osób starszych.

http://www.salute.gov.it/imgs/C_17_opuscoliPoster_59_ulterioriallegati_ulterioreallegato_5_alleg.pdf
Niemcy: Więcej ofert pracy dla opiekunek
Po prawie dwóch miesiącach od otwarcia niemieckiego rynku pracy wzrosła liczba ofert zatrudnienia skierowanych do polskich opiekunek. Pojawiło się też więcej agencji oferujących zajęcie w opiece.http://biznes.interia.pl/raport/praca-w-niemczech/news/zarobisz-nawet-1300-euro-miesiecznie-jako-opiekunka,1660856
kontynuuje kierunek Niemcy:...""Istnieje też zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych, ponieważ społeczeństwo niemieckie starzeje się w zawrotnym tempie i nie przybywa osób, które w Niemczech podjęłyby się tego zawodu. Dlatego w tym zawodzie w Niemczech, zatrudnienie będzie na pewno zawsze. ....http://praca.wp.pl/title,Pracownicy-wiecznie-poszukiwani-W-jakich-zawodach,wid,13559819,wiadomosc.html
Cytat: SettediNove
Cerchiamo donne con età tra 25-60 anni da inserire come badante nelle zone di padova,venezia,mestre,vicenza,treviso,ferrara e dintorni.Offriamo un buon stipendio, vito e alloggio presso le famiglie.Si richiede experienza nel settore,lingua italiana al livello conversazionale, serietà e pazienza con le persone anziane.
telefona al: 32[tel]
io sono Michela e voglio lavoro per ti.Prego chiamare a mia email [email]
Sono michela e voglio lavoro per ti.Chiamare a mia email [email]
Colf i badanti: Teraz składki można sprawdzać online ....7 listopada INPS ogłosił powstanie nowego serwisu internetowego, dzięki któremu można skonsultować listę opłaconych składek pracowników zatrudnionych w charakterze pomocy domowych.
Od kilku dni pracodawcy mają dostęp do nowej funkcji na stronie INPS (www.inps.it), w której można skonsultować listę wpłaconych składek na ubezpieczenie pracowników zatrudnionych w charakterze colf, badanti, czy baby sitter.

Usługa dostępna jest dla wszystkich zarejestrowanych na stronie www.inps.it internautów. Ze strony głównej należy przejść do Autenticazione con PIN/Autenticazione con CNS – Servizi rapporto di lavoro domestico – Estratto contributivo.
Należy pamiętać, że wyciąg internetowy nie zastępuje zaświadczenia o wpłatach, ale wykazuje wpłaty zarejestrowane w archiwach INPS-u. Jeśli w wykazie brakuje jakiegoś okresu składkowego, można online wpisać przyczynę zawieszenia składek (urlop macierzyński, bezpłatny urlop chorobowy, itp.) lub dane umożliwiające weryfikację wpłaty (datę, sumę, rodzaj wpłaty).
czy to znaczy,ze ja jako pracownik mogę mieć dostęp do tych danych?bo piszesz o pracodawcach..
obilo mi sie o uszy ze pracodawca rejestrujac badante w INPS dostaje PIN na "dana osobe"na kontrakt z nia..i jesli bys miala ten PIN to mysle ze mogalabys kontrolowac sobie co tam jest na biezaco..mysle ze Margo jako zawodowiec jest w tych sprawach jest lepiej zorientowana ode mnie
Jak naliczana jest pensja dla badante convivente, zapłata za nadgodziny i liquidazione? http://www.naszswiat.net/poradniki/colf-i-badanti/3514-jak-naliczana-jest-pensja-dla-badante-convivente-zapata-za-nadgodziny-i-liquidazione.html
Sette, ten link może "uratować życie" niejednej badante !! Tylko walczcie kobity, walczcie !
W jednym miejscu spisane wszystkie prawa badante, pomoc w języku polskim. Nieoceniona pomoc.
Dodaj go Sette do ulubionych aby wklejać gdy ktoś szuka pomocy a link "zjedzie w dół". Ty bywasz codziennie więc nie przegapisz "wołającej o pomoc"
Dzięki serdeczne !!
pzdr
M
http://www.naszswiat.net/poradniki/colf-i-badanti/3579-czy-badante-powinna-dostawa-busta-paga.html
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia