Badante

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 424
ostatnio trafila mi sie dobra czekolada mleczna z orzechami ..ale te orzechy byly tak drobno posiekane, ze musialam zjesc cala :D by poczuc smak orzechow marka Docliando& Dolciando..w Euro Spin..w dobrej cenie..produkt eurospin
dobra jestes ,no prosze byly tak drobne ze musiala zjesc cala ,a daj ci boze dziewczyno .Kupie sobie ta w EURO SPIN .A wczoraj wykonalam wieczorem telefon ,i bylo bardzo milo i te slowa ti voglio sacco...............dobranoc
Witam wszystkich, jestem nowa na forum, chciałam zapytać czy jest ktos na forum z okolicy teramo kolo pescary? jestem w okolicach tego miasta w pracy jako badante (zalatwionej przez posredniczke) warunki pracy są nie do wytrzymania, może jest tu ktos kto mógł by mi pomóc w zmianie pracy, jest mi podwójnie cięzko bo nawet niewiem gdzie sie udac za nowa pracą,
zycze Ci Barbaro aby wszystko sie ulozylo...no niestety praca na dzien i na noc ma ten dyskomfort ze kiedy okazuje sie ze nie jest to czego oczekiwalismy niestety ale nie mamy sie gdzie podziac...zycze Tobie aby trafila szybka zamiana....
http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/5172-syndrom-woch-to-nowa-forma-depresji-dopadajca-emigrantow.ht ,
Barbara ten artykul odzwierciedla nasze zycie tutaj we wloszech .Marne to pocieszenie ...............,
z tego co widzę we Włoszech coraz trudniej sie żyje, a co za tym idzie dla nas opiekunek coraz ciężej jest znależć sobie pracę ,,na poziomie'' włosi niechcą nas ubezpieczać ,pracujemy praktycznie za grosze, taka jest prawda że niemamy żadnych praw a na dodatek często wyżywają sie na nas psychicznie, czego ja akurat w tej chwili doświadczam, dzisiaj mam rozmowe w sprawie pracy, mam nadzieje że mi sie poszcześci, bo w mojej aktualnej pracy nie da sie wytrzymac, nawet babki nie moge umyc bo przychodzi jej córka i twierdzi ze za dużo wody zużywam, a nie mowiąc juz o mnie , ja to wogóle nie moge sie kąpać Porażka;-( trzymajcie kciuki dziewczyny Pozdrawiam
kobieto wyluzuj ,skoro corka twierdzi ze za duzo wody zuzywasz to namocz sciereczke ,przejedz po ciele babci i juz jest umyta .Daj spokoj na po co sie produkujesz ,im i tak nie dogodzisz a im wiecej sie bedziesz starac ,to oni i tak weiecznie beda niezadowoleni .Zycze ci powodzenia w znalezieniu w miare spokojnej pracy .Ja pracuje przy niewidomym i nieslyszacym .Ma trzy corki i dwoch synow i kazdy mi mowi co mam robic ,a ja im przytakuje .Oni sa zadowoleni bo sie z nimi zgadzam i ja ,bo i tak robie po swojemu .
Sciereczka musi byc lekko wilgotna, wyobraz sobie, ze wycierasz stara, drewniana komode.
Dobrze, ze nie mierza papieru toaletowego bo z oszczednosci wody nie kaza Ci go prac.
I glowa do gory....
Basiu! Popieram gatino53 (przede wszystkim aby przytakiwać i robić swoje) Święta racja! Po drugie - we włoskich casach di riposo istnieje coś takiego jak spugnatura (gąbkowanie? - moje tłumaczenie) tzn. mycie całego ciała myjką, gąbką .Używa się do tego specjalnego środka ,który nie wymaga spłukiwania wodą. Możesz im polecić! wiem, to głupi żart, bardzo Ci współczuję. Jak poszła rozmowa w sprawie nowej pracy?
witajcie dziewczyny, niestety pracy nie dostalam trzeba bylo miec prawo jazdy , których ja niemam;-( byla tez druga praca, ale o polce niechcieli nawet słyszec, podobno wczesniej byla jakas polka co strasznie pila i jednym słowem bardzo sie zrazili do naszych rodaczek. Mialam nadzieje ze bedzie lepiej a jest coraz gorzej, boje sie ze mi nie wyplaca w tej pracy gdzie jestem obecnie, bo naprawde dziwna ta cala rodzinka
Nie poddawaj się Basiu, na razie trzymaj się miejsca gdzie jesteś! Nie wiem na ile znasz język włoski ale na tyle ile znasz staraj się mieć z nimi kontakt na zasadzie jak Ci radziła gatino53, tzn .przytakiwać i iść do przodu! Cholernie ciężkie, ale niestety wszystkie to przeżywamy.
...ta Polka co tak duzo pila myslala chyba ze przyjechala na wakacje...no i nie ma co im sie dziwic,ze potem wszystkie nas wrzucaja do jednego worka.....milego dnia!
.Moze biedna DLA wsparcia psyczicznego wypila jakis lyk wina ,oni wyczuli i heja na nia ze pila DUZO . A oni to za kolniezr wylewaja,chleja wino i piwsko codziennie .Nagraj rozmowe jak bedziesz mowic o wyplacie ,jesli beda ci robic problemy idz z tym nagraniem do syndako .To ze pracujesz bez umowy to oni sobie sami na siebie kreca bicz ,zmobilizuj sie i walcz o swoje wszelkimi sposobami .Pamietaj ze to ze nie masz umowy nie swiadczy ze moga toba pomiatac ,walcz ich bronia .Sa rozne intytucje ktore nas chronia we wloszech ,mosisz tylko sie zmobilizowac .Nie okazuj slabosci i strachu ,oni to wykorzystaja z zimna krwia .Popytaj gdzie w poblizu twojej miejscowosci jest siedziba czerwonego krzyza ,tam za pare groszy ,mozesz sie zatrzymac ,dostaniesz pokoj i wyzywienie .A takze pomoga ci w znalezieniu pracy .Dziewczyno badz silna ,skoro tu juz jestes to musisz walczyc o swoje chocby pazurami wydrzec to co ci sie nalezy ,pamietaj jest internet i tam tez szukaj pomocy ,typu porady prawnej .powodzenia ja naprawde cie rozumie ,ale jest trudno o prace .Moja znajoma aby przetrwac pracuje za 10 eur trzy godz diennie .Okropne ale taka jest rzeczywistosc .
Cytat: mia77
...ta Polka co tak duzo pila myslala chyba ze przyjechala na wakacje...no i nie ma co im sie dziwic,ze potem wszystkie nas wrzucaja do jednego worka.....milego dnia!

Ja sie wlasnie dziwie, ze wrzucaja nas do jednego worka, ...pila za duzo czy za malo ...moze prawda, a moze nie, ale zawsze sie dziwie, jak 'wrzuca sie do jednego worka' ...i dziwie sie takze, ze Ty sie nie dziwisz... ;-)
zdecydowalam, ze nie moge dluzej trwac w tym bagnie, dzisiaj mi wyplacili, jutro jade do Rzymu, znalazlam namiary na agencje która daje prace, jak mi lepiej nie bedzie to chyba gorzej tez nie, mysle ze tam sa wieksze mozliwosci i mam nadzieje ze latwiej o prace, mam nadzieje że dobrze robię,
Mrysia ales namieszala ,dziwisz sie nie dziwisz .Pewnie masz racje ,co to znaczy do jednego worka .To swiadzczy o niskim poziomie wiedzy samych Wlochow .A tak jak mowie ,my musimy byc stale potulne ,cichutkie wiecznie rozesmiane ,malo rozgarniete ,dobrze jak nucimy wloski przeboj przy wycieraniu tylka podopiecznemu ,skromniutkie ,bron boze gonna przed kolana ,najlepiej chodzic w golfie ,aby nie kusic i nie gorszyc dewoty ,ja to przerabialam i to nie w zacofanej wsi ale w duzym miescie .No i dorze tez byc wysoka ,bo oni mysla ze my dziadkow bedziemy na plecach nosic hahaha.Basiu wazne ze ci wyplacili ,dostalas szkole zycia ,i wyciagnij dla siebie wnioski .Mam nadzieje ze w Rzymie znajdziesz cos dla siebie i zgodnie z twoimi oczekiwaniami .Miasto duze ,wieksze mozliwosci zycze ci pogody ducha i pamietaj nie dyskutuj z rodzina podopiecznego ,im mniej sie odzywasz tym lepiej dla ciebie .Odezwij sie jak bedziesz czula potrzebowala wsparcia psychicznego ,tu na forum sa naprawde szczere i inteligentne kobiety ,ktore chetnie ci pomoga .Ja sama na sobie tego doswiaczylam .Jeszcze raz zycze ci powodzenia .
Cytat: gatino53
Mrysia ales namieszala ,dziwisz sie nie dziwisz .

Ja sie dziwie ...tym Wlochom, ze wyciagneli opinie o Polkach na podstawie jednej ...i temu, ze mia77 im sie nie dziwi. A czy naprawde pila czy nie i dlaczego pila ...to nie mam pojecia, wiec sie nie wypowiadam, kazdy ma swoja historie i kazdy reaguje inaczej :-)

a ok. teraz zrozumialam o co chodzi ,no oczywiscie masz racje .Nie nam ocenic postepowanie innych kobiet ,w radzeniu sobie z problemami .Nikt z nas nie jest idealem ,wiec dlaczrgo sama bedac osoba ktora tez w zyciu nie zawsze wybrala slusznie ,mam uzurpowac sobie prawo to wydawania sadu o innych .Pozdrawiam
nie,ja sie nie dziwie....:)
mia zrozumialam Cie ,nie dziwisz sie ,ja moim skromnym zdaniem tez sie nie dziwie.....
Cytat: gatino53
co to znaczy do jednego worka. To swiadzczy o niskim poziomie wiedzy samych Wlochow.

Sie nie dziwisz, bo moze wyciagnelas wnioski o niskim poziomie samych Wlochow. ...a ja nie mam takiego zdania o Wlochach.
marysia ok.masz prawo miec swoje zdanie o Wlochach. Ale skoro oni na podstawie paru "negatywnych "zachowan rodaczek ,dyskryminuja nas jako narod to chyba zgodzisz sie ze mna ze nie swiadczy to o nich dobrze .Idla mnie jest to rownoznaczne z ich niskim poziomem,mowa o tych ktorzy wkadaja nas do jednego worka .
teraz wczytalam sie z uwaga w posty ,bo odp.nie sledzilam z uwaga . a WIEC JA SIE DZIWIE ZE WKLADAJA NAS DO JEDNEGO WORKA ,OOOOOOOOOOO.....heheheh,pewna osoba na forum bedzie usatysfakcjonowana ze nie zlapalam o co chodzi w tym poscie .pozdrawiam
ale dalam plame .Musze to jakos przezyc .
wez sciereczke, sgrassator i wypoleruj plame:D..ja nie widze zadnej plamy!
sette skoro Ty tak uwazasz , to moge byc spokojna .Pozdrawiam
Cytat: gatino53
marysia ok.masz prawo miec swoje zdanie o Wlochach. Ale skoro oni na podstawie paru "negatywnych "zachowan rodaczek ,dyskryminuja nas jako narod to chyba zgodzisz sie ze mna ze nie swiadczy to o nich dobrze .Idla mnie jest to rownoznaczne z ich niskim poziomem,mowa o tych ktorzy wkadaja nas do jednego worka .

Nie swiadczy dobrze o tej parze, a nie o Wlochach jako nacji. ...ale temat ...albo 'dygrecja', juz chyba zakonczona:-)
I datori di lavoro e le famiglie che impiegano stranieri irregolari hanno un mese di tempo - dal 15 settembre al 15 ottobre - per far emergere i propri dipendenti, colf e badanti, prima che scatti il giro di vite deciso dal Governo con il dlgs 109/2012, per allineare la legislazione italiana a quella europea. Dal 7 settembre è già possibile pagare il contributo forfettario di 1.000 euro dovuto per l'emersione. Chi ha intenzione di regolarizzare i propri dipendenti ha pochi giorni di tempo per avviare le pratiche. In questa Guida+ imprese, famiglie, lavoratori stranieri full time di tutte le categorie, colf e badanti anche part time che intendono avvalersi di questa sanatoria troveranno le informazioni necessarie per presentare la domanda. Nei diversi capitoli sono elencati nel dettaglio i requisiti richiesti per procedere, gli step da rispettare, i documenti necessari, la modulistica da compilare, le informazioni su costi, sanzioni e controlli. La Guida+ offre inoltre un capitolo dedicato esclusivamente a colf e badanti e una mappa delle autorizzazioni in base alle quali un cittadino extra Ue può soggiornare o lavorare in Italia. Una sezione molto ampia è dedicata ai quesiti ricorrenti e alle norme, con la pubblicazione della bozza del decreto attuativo del dlgs 190/2012 e il link alla risoluzione dell'Agenzia delle Entrate con i codici tributo per il versamento del contributo forfetario.
http://www.ilsole24ore.com/guide/guidepiu/2012/sanatoria-immigrati/index.shtml
Cytat: SettediNove
I datori di lavoro e le famiglie che impiegano stranieri irregolari hanno un mese di tempo - dal 15 settembre al 15 ottobre - per far emergere i propri dipendenti, colf e badanti, prima che scatti il giro di vite deciso dal Governo con il dlgs 109/2012, per allineare la legislazione italiana a quella europea. Dal 7 settembre è già possibile pagare il contributo forfettario di 1.000 euro dovuto per l'emersione. Chi ha intenzione di regolarizzare i propri dipendenti ha pochi giorni di tempo per avviare le pratiche. In questa Guida+ imprese, famiglie, lavoratori stranieri full time di tutte le categorie, colf e badanti anche part time che intendono avvalersi di questa sanatoria troveranno le informazioni necessarie per presentare la domanda. Nei diversi capitoli sono elencati nel dettaglio i requisiti richiesti per procedere, gli step da rispettare, i documenti necessari, la modulistica da compilare, le informazioni su costi, sanzioni e controlli. La Guida+ offre inoltre un capitolo dedicato esclusivamente a colf e badanti e una mappa delle autorizzazioni in base alle quali un cittadino extra Ue può soggiornare o lavorare in Italia. Una sezione molto ampia è dedicata ai quesiti ricorrenti e alle norme, con la pubblicazione della bozza del decreto attuativo del dlgs 190/2012 e il link alla risoluzione dell'Agenzia delle Entrate con i codici tributo per il versamento del contributo forfetario.
http://www.ilsole24ore.com/guide/guidepiu/2012/sanatoria-immigrati/index.shtml
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia