Badante

Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 424
w tym problem że jestem teraz w polsce, bo jak zostałam bez pracy to wróciłam, a moze znasz kogos, gzie bym mogła sie zatrzymac na dwa tyg, za drobną opłatą
Sorry Isola, nikogo tu nie znam a sama mieszkam z chlopakiem w jednosypialnianym apartamencie takze nie mam jak Cie wziasc;/
cześć mirable, może cos słyszałaś o jakimś tanim, biolocalu do wynajęcia, chodzi mi ocoś bardzo taniego,
do isola193. czy mogla by mi Pani wysłać te namiary do tej osoby która daje prace w rzymie? pozdrawiam
do Aniia24 to jest nr. tel do niej 3895815587, nie pamiętam jak ma na imę Beata lub Ela, ale to nie ważne, tylko oni biorą 500e za prace jednorazowo , powodzenia ja też szukam pracy ale w Bresci lub okolicach,
lepiei takie tresci z czyims numerem telef,podawac na privie,z poszanowaniem prywatnosci
Aniia 24 mam cos ciekawego do poczytania dla ciebie: Starając się o pracę w zawodzie opiekunki we Włoszech należy zachować szczególną ostrożność. Przeważnie jest to zajęcie na czarno. Nigdy nie masz gwarancji, że pracodawca do końca wywiąże się z deklarowanych obietnic. Unikaj korzystania z usług polskich pośredników, ogłaszających się anonimowo w internecie. Łatwo w ten sposób trafić na oszusta, szukającego okazji do wyłudzenia pieniędzy. Lepszym rozwiązaniem są oferty pochodzące z polskich agencji zatrudnienia. Pracy możesz też szukać za pośrednictwem WUP. Warto też przeglądać ogłoszenia Eures. Jeśli znasz dobrze język Dantego, możesz skorzystać z włoskich witryn internetowych z ogłoszeniami pracy http://biznes.interia.pl/news/ciezka-dola-opiekunki,1154512
Stronki do szukania pracy:
www.assioma.org
www.bestjob.it
www.cambiolavoro.com
www.career-plus.com
www.cliccalavoro.it
www.easyjob.it
www.intoitaly.it www.jobpilot.it www.kangaroo.it
www.lavoroinrete.it www.stepstone.it
ten nr. tel jest do biura które zajmuję się pomocą dla polaków, nie jest to nr. prywatny
ach przepraszam..wygladal na komorke :D
Praca jako opiekunka dlaczego włochy, a nie Niemcy czy Skandynawia? http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/204632#post1291571 temat dalej aktualny,a nawet bardziej na czasie..wobec wszechobecnego kryzysu ..i niskich zarobkow dla badante w It.Generalnie pracuje sie dla pieniedzy
Isola sama szukam bilokale do wynajecia takze jak bys cos slyszala tez to daj znac :)
daj ogloszenie w lokalnej prasie...typu seconda mano http://case.secondamano.it/annuncio/brescia-bs-mansarda-1-locali-40-mq-2848175
Witam wszyskich gorąco. Poszukuję pracy jako badante. Do Włoch jeżdzę od 8 lat.
Jezyk znam dobrze w stopniu komunikatywnym. Obecnie jestem w Polsce. Poszukuję pracy może być na dłużej albo zamiana. Bardzo prosze o pomoc, albo namiary na jakieś rzetelne pośredniczki pracy najlepiej okolice Pescary, Ancony, San Benedetto del Tronto albo jestem gotowa wyjechac także w inne okolice Włoch. Prosze o kontakt tu lub email: [email] Pozdrawiam
na potwierdzenie gloszonej przezmnie teori.. a czytam wloska prase....Coraz więcej Włoszek decyduje się na podjęcie pracy w charakterze colf i badanti. Przez wiele lat zajęcie to było zarezerwowane tylko i wyłącznie dla cudzoziemek, jednak kryzys gospodarczy we Włoszech zmienia obywateli. http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/wiadomoci/5542-coraz-wicej-woszek-zatrudnia-si-jako-pomoce-domowe.html
50% wloskich kobiet jest bezrobotnych wiec szukaja zatrudnienie gdzie tylko jest mozliwosc zarobienia kilku eu
Spoleczenstwo sie starzeje i rosnie popyt na ten rodzaj pracy (zwlaszcza, ze jest to rozwiazanie tansze od casa di riposo itp.). To dosc specificzna i odpowiedzialna praca, wiec rodziny najczesciej szukaja przez passaparola, a nie biora osoby "z ulicy" (przez ogloszenie w intenecie, z agencji pracy itp.). Wola zatrudnic osobe polecona, a i kontakt z madrelingua jest latwiejszy. W tej sytuacji, imigrantka bez referencji i ze slaba znajomoscia jezyka (mimo, ze mlodsza i czesto lepiej wyksztalcona) ma mniejsze szanse na znalezienie pracy.
Badante chce sie zwolnic :http://www.naszswiat.net/poradniki/colf-i-badanti/4624-colf-i-badanti-chc-si-zwolni.html
Da qui gli stranieri se ne vanno ..Le donne italiane cercano occupazione da badanti...Molti stranieri vedono che qui in Italia diminuiscono possibilta e prospettive e lasciano il paese...to slowa z dzisiejszej prasy
Cytat: SettediNove
Da qui gli stranieri se ne vanno ..Le donne italiane cercano occupazione da badanti...
Nieprawda. To tylko zwykla "rozmowa barowa". Nie znam zadnej wloskiej kobiety ktora pracuje jaka badante/opiekunka w domu/colf/cos takiego
Cytat: SettediNove
Molti stranieri vedono che qui in Italia diminuiscono possibilta e prospettive e lasciano il paese...to slowa z dzisiejszej prasy
To prawda. Obcokrajowcy szukaja pracy, dlatego jest lepiej szukac w innym kraju; ale zeby pracowac bez dokumentow, nie ma lepszego kraju niz Wlochy!
Cytat: stefantastica
Cytat: SettediNove
Da qui gli stranieri se ne vanno ..Le donne italiane cercano occupazione da badanti...
Nieprawda. To tylko zwykla "rozmowa barowa". Nie znam zadnej wloskiej kobiety ktora pracuje jaka badante/opiekunka w domu/colf/cos takiego
Cytat: SettediNove
"coś takiego"
Jak prymitywnym chamem trzeba być żeby pisać o kimś "coś", jak o rzeczy.
Zgadzam się, że Włoszki nie pracują jako ktoś taki jak badante.
Ale nazywać ludzi, którzy wykonują te profesje "czymś takim" (jak rzeczy), a nie "kimś takim" to już szczyt chamstwa i gruboskórności.
Cytat: stefantastica
Cytat: SettediNove
Da qui gli stranieri se ne vanno ..Le donne italiane cercano occupazione da badanti...
Nieprawda. To tylko zwykla "rozmowa barowa". Nie znam zadnej wloskiej kobiety ktora pracuje jaka badante/opiekunka w domu/colf/cos takiego

"coś takiego"
Jak prymitywnym chamem trzeba być żeby pisać o kimś "coś", jak o rzeczy.
Zgadzam się, że Włoszki nie pracują jako ktoś taki jak badante.
Ale nazywać ludzi, którzy wykonują te profesje "czymś takim" (jak rzeczy), a nie "kimś takim" to już szczyt chamstwa i gruboskórności.
to moj blad tllumaczenia, bo po wlosku mowimy "qualcosa del genere" jaki pojecie, abstrakcja
Wystarczy od czasu do czasu wlaczyc telewizor:-) a to starszy pan zdecydowal sie zaopiekowac drugim,bo ze swojej emerytury nie jest w stanie wyzyc,a to panie wloskie opiekuja sie dziecmi chinczykow,wiec cos w tym jest.Chyba,ze cale Telegiornale to "rozmowa barowa"

Tuz przed wakacjami bylam swiadkiem rozmowy dwoch facetow,z ktorych jeden plakal,ze ma niepracujaca zone i troje dzieci.W zwiazku z tym,ze jest to miejscowosc turystyczna i latem przyjezdza masa ludzi ten drugi facet poradzil mu,zeby popytal w barach,restauracjach,bo latem pracy jest w brod. Na taka propozycje ten pierwszy sie swiecie obrazil mowiac..no co ty ja na kelnera ja przeciez jestem geometra. Bez komentarza:-)
I giovani sono l'aspetto cruciale del sistema.Parlando con un ragazzo che non lavora e non studia,che appartiene,quindi alla generazione Neet,mi ha detto:perche devo andare a pescare in uno stagana secco con una canna da pesca rotta e senza avere nessuna competenza in materia?
Cytat: stefantastica
Nieprawda. To tylko zwykla "rozmowa barowa".


Cytat: stefantastica
Nie znam zadnej wloskiej kobiety ktora pracuje jaka badante/opiekunka w domu/colf/cos takiego

Ignoratio elenchi?


Jedzcie do Niemiec dziewczyny Niemcy są zdesperowani. Dramatycznie brakuje im osób, które mogłyby sprawować opiekę nad osobami starszymi. By temu zaradzić poszukują pracowników nawet w Chinach - informuje thelocal.de.

http://www.sfora.pl/Niemcy-szukaja-pracownikow-w-Chinach-a47932
http://www.mypolonia.pl/index.php/praca-opieka-niemcy
Sette nie wiem czy gorzej pracowac dla Wlocha czy dla Niemica. Z finansowego punktu widzenia pewnie dla Niemca ale z honoru to zdecydowanie dla Wlocha. Nalezalo by jeszcze pomyslec o traktowaniu. I tu tez pojawia sie dylemat...;-)
Wloch to synonim manipulacji typu: nikt ci tyle nie da, co ci Wloch obieca...63 proc badante we Wloszech pracuje na czarno te cyfry cos mowia--wystrczy przeczyc posty polskich badante jak tu sie zala,placza i po sadach chodza drogie panie badante..tu prosze szukac ofert pracy :http://www.mypolonia.pl/index.php/praca-opieka-niemcy
żal czytać to co wypisujecie, jaka jest różnica między Włochem a Niemcem
jedynie taka że Niemiec płaci godziwie ,ubespiecza,zwraca koszty podróży,daje normalne wolne,dba o pracownika, a nie 500e. spacerki czterogodzinne w czwartek i niedzielę,zimno itd, i tu dopiero trzeba być zdesperowanym,
a wy zamiast rzucać nic nie warte linki, pomóżcie w znalezieniu normalnej pracy, dajcie jakiś namiar,może ktoś potrzebuje i nie wymądrzajcie się na forum jedna przez drugą.
edytowany przez isola193: 06 sty 2013
Isola: cel tego forum to napewno nie wystawianie ofert pracy. Proponuje CI zaczac szukac pracy gdzie indziej....liczac na to forum mozesz latami czekac i pewnie sie nie doczekasz:)
Jak sama wyliczylas fakty sa faktami, a co do "wymadrzania" (choc nie wiem co mialas na mysli) to sa inni od tego wiec pozostawiam to profesjonalistom:) Ja to czysta amatorszczyzna wiec nie zajmuje sie ta branza:)
Temat przeniesiony do archwium.
271-300 z 424

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia