L'attestato di soggiorno permanente

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ja posiadam Attestazione di regolarita'del soggiorno per i cittadini del'unione europea,na dole pisze il presente attestato e valido a tempo indeterminato.... czy musze zglosic sie w swojej comune i wyrobic l'attestato di soggiorno permanente??
a to nie to samo?
Cytat: italia30
Witam ja posiadam Attestazione di regolarita'del soggiorno per i cittadini del'unione europea,na dole pisze il presente attestato e valido a tempo indeterminato.... czy musze zglosic sie w swojej comune i wyrobic l'attestato di soggiorno permanente??

Nie musisz, ale możesz, jeśli przebywasz legalnie we Wloszech od co najmniej 5 lat.
Cytat: mua-mua
a to nie to samo?

Nie.:) Attestato di regolare soggiorno to nic innego jak zaświadczenie, ze obywatel UE zameldował się w gminie X, natomiast attestato di soggiorno permanente to zaświadczenie, ze obywatel UE od co najmniej 5 lat przebywa legalnie we Wloszech i może sobie tutaj mieszkać nawet wtedy, gdy nie spełnia warunków ustawy 30/2007.
witam ,dzieki deelayah a to juz teraz rozumiem:)
Witam i prosze o pomoc.Od 2005 do 2010 roku posiadalam carta di soggiorno.Nie staralam sie jeszcze o Attestato di soggiorno,bo nie wiem,jakie dokumenty sa potrzebne w mojej sytuacji .Jestem niepracujaca i nie posiadam ubezpieczenia ani tu,ani w Polsce.Posiadam od 6 lat ciagle zameldowanie na terenie Wloch,jak i dowod wloski wazny do 2022 roku.Urzedniczka poinformowala mnie ,ze bez attestato nie moge sie starac o ubezpieczenie.....
Cytat: dorka78
Witam i prosze o pomoc.Od 2005 do 2010 roku posiadalam carta di soggiorno.Nie staralam sie jeszcze o Attestato di soggiorno,bo nie wiem,jakie dokumenty sa potrzebne w mojej sytuacji .Jestem niepracujaca i nie posiadam ubezpieczenia ani tu,ani w Polsce.Posiadam od 6 lat ciagle zameldowanie na terenie Wloch,jak i dowod wloski wazny do 2022 roku.

Problem polega na tym, ze jeśli obecnie nie pracujesz, to aby otrzymać attestato di soggiorno permanente musiałabyś udowodnić, ze w momencie osiągnięcia prawa stałego pobytu (po 5 latach legalnego pobytu we Wloszech) spełniałaś warunki ustawy 30/2007. Po pięciu latach nie musisz już ich spełniać (czytaj: nie musisz mieć pracy ani dochodu, a opieka zdrowotna przysługuje ci z urzędu), wiec nawet jeśli teraz nie pracujesz ani nie masz ubezpieczenia, to nie szkodzi.
Czyli musialabym udokumentowac,ze w czasie wchodzenia tej ustawy pracowalam legalnie we Wloszech?
Przepraszam,nie w momencie wchodzenia tej ustawy,tylko po 5 latach pobytu.
Cytat: dorka78
Przepraszam,nie w momencie wchodzenia tej ustawy,tylko po 5 latach pobytu.

Dokładnie.
Dziekuje za odpowiedz....niestety w tym czasie nie pracowalam....wiec zostaje mi chyba tylko udowodnic,ze stac mnie na przebywanie we Wloszech i ubezpieczyc sie prywatnie?
wejdz tu i przeczytat dokladnie Attestazione di soggiorno permanentne http://www.wloski.ang.pl/forum/zycie-praca-nauka/219599 Nierozumiem po co pjawil sie drugi post o tym samym tytule jakby nie mozna bylo pociagnac tego samego temtu na jednym poscie piwrwszy post byl zalozony w marcu a ten w maju i brak informacji 'skumulowanych' na jednym wpisie wprowadza brak koncentracji u innych zestresowanych forowiczow w tym problemie Attestazione di soggiorno permanentne: Prawo do stałego pobytu we Włoszech
sorry ..mialo byc:Nie rozumiem po co pojawil sie drugi post o tym samym tytule
dzieki SettediNove,zabieram sie za czytanie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka