Do Pań szukających pracy jako badante

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 89
poprzednia |
Wielokrotnie czytałam apele o pomoc w znalezieniu pracy w charakterze badante, wielokrotnie czytałam też pretensje Pań że nikt nie chce im pomóc. Ostatnio kilkakrotnie pisałam że będę w Trento, że jest tu możliwe znalezienie pracy, że nie jest to trudne. Oferowałam swą pomoc we wskazaniu miejsc gdzie trzeba się udać. Podawałam publicznie swój nr telefonu.
Miałam przyjechać w środę gdyz umówione spotkanie mam w czwartek o 15. NIestety tam gdzie przebywałam rozpętała się taka potworna zima że bojąc się iż nie dotrę wogóle do Trento, wyjechałam w poniedziałek.Miałam więc 3 dni totalnego luzu. I przyszło mi coś do głowy.....
przeleciałam się po miejscach gdzie można szukac pracy ..... miałam 3 propozycje .....ale niestety żadna z Pań nie raczyła ruszyć tyłka ...mało tego..nikt nawet nie zniżył się do tego aby zadzwonić do mnie.
Tak więc Drogie Panie narzekajcie dalej na wasz zły los ......i na to że na forum nikt wam nie chce pomóc.

pzdr
M
Witam, bardzo proszę o pomoc w znalezieniu mi pracy we Włoszech. Pracowałam już jako opiekunka osoby starszej. Jezyk znam dość słabo, ale jestem w stanie porozumieć się i uczę się. Interesuje mnie praca na zamianę lub na stałe, najlepiej w Rzymie. Będę bardzo wdzięczna za szybką pomoc, bo straciłam mnóstwo czasu na szukaniu ofert w internecie i bez skutku.
Pozdrawiam
widocznie wszystkie te panie poznajdywaly na wlasna reke ;-))
To nie zawsze jest tak ,że nie chciały "ruszyć tyłka" , być może znalazły coś innego , albo zwyczajnie miały cykora przed podjęciem lub zmianą pracy.Wiem sama po sobie ,że zawsze przy wyjeżdzie towarzyszem jest lęk przed tym na co trafimy.Ale faktem jest też to , że z tą pomocą jest też różnie. Też szukam pracy . proszę znajome , Które pracują na płn. o pomoc w znalezieniu pracy i też nic z tego .Słyszę tylko .że ciężko i że same mają problemy a to z babką , albo rodziną. A tak naprawdę to wydaje mi się , że nie chcą pomóż
Witam proszę o pomoc w znalezieniu pracy jako badante,najlepiej na zamianę,bardzo proszę,pilnie potrzebuję pracy.Iwona mój e-mail [email]
piszecie anonse na strone jak www.subito.it . Nie wybieracie wielki miasto bo na takich miasto jest "mafia" dla takich pracy. Na malutke miasto wiecej łątwie szukać osoby zainteresowany.
Moja opinia, lepiej w Region jak Piemonte/Lombardia/Veneto/Trentino/Liguria/Emilia Romagna/Toscana/Friulia.
Inne regionow, dla moja opinia, lepiej nie pracowac jak chcecie cos zarabiac!
Cytat: mia77
widocznie wszystkie te panie poznajdywaly na wlasna reke ;-))

a moze chodzi o cos innego...
ludzie nie chca byc potem wdzieczni komus, kto sie odnosi do innych tak, jak ta pani...
ja bym powiedziala nieladnie: pierd... taka pomoc ;)
Klasyczny przykład . jedni starają się pomóż jak mogą dodrą radą . coś zasugerują , inni zaś sobie ulżą pisząc obrażliwe i wulgarne słowa.Nawiasem mówiąc daje do myślenia , czy panie się znają osobiście?. Jawiem że to nie mój zas.......interes , ale tak sobie myślę , że w napadzie furi i złości , to może i bym to wykrzyczała prosto w twarz drugiej osobie - nigdy nie mówię nigdy! Co zaś się tyczy wpisu . to podobno człowiek jest istotą rozumną i powinien zdać sobie sprawę kiedy wuchamować.
o jasny g....nie wychamowałam i posłałam z błędami .Przepraszam poprawię się.
to teraz ja
pozdrawiam serdecznie chciałabym wyjechać do pracy do Włoch
w sumie mogę wyjechać od zaraz po rozwiązaniu umowy o prace w Polsce
mam 28 lat i szukam pracy może być do opieki nad osobą starszą czy też przy jakiś zbiorach
weszłam dopiero na to forum wiec nie wiem gdzie i jak szukać
oj, nie od dzisiaj wiadomo, ze prawda boli...
dlaczego usuwacie tylko niektore posty?
Moje pytanie-chcesz zostawic Twoje miejsce pracy w Polsce na cos niewiadomego?Czy Ty annuarita ogladasz jakies wiadomosci?!czytasz jakies gazety?!a propo...zbiory to praca sezonowa...i co pòzniej???
Ja mam dwie oferty pracy, poza Rzymem:

1.Santa Palomba, niedaleko Pomezii, mlody mezczyzna oferuje mieszkanie w zamian za porzadki, znam go, to osoba, ktora szanuje innych, dojazd pociagiem ze stacji Termini jakies 20 minut.
339-64-41-399

2.Civitavecchia, praca w paninotece, z zamieszkaniem i wyzywieniem.
38[tel]

Jak ktos skorzysta, to dajcie znac, jak poszlo.
Jeszcze raz bardzo proszę życzliwą osobę o pomoc w znalezieniu mi pracy lub wskazanie miejsca gdzie w Rzymie można jej szykać, Mam 46 lat i pracowałam trochę jako badante, więc języka troche znam. Teraz sytuacja życiowa zmusza mnie do wyjazdu za granicę. Straciłam pracę w Polsce i mąż, który aktualnie pracuje w Rzymie zaczął chorować, pewnie będzie musiał zjechać do kraju. Dobrze by było żeby przed wyjazdem coś mi znalazł. Szuka przez znajonych, ale na razie nic. Tak więc bardzo proszę o jakąś podpowiedż. Mam troje uczących się dzieci, więc sprawa jest naprawde pilna.
Moj adres e-mail: [email]
Pozdrawiam
Cytat: Margo49
Wielokrotnie czytałam apele o pomoc w znalezieniu pracy w charakterze badante, wielokrotnie czytałam też pretensje Pań że nikt nie chce im pomóc. Ostatnio kilkakrotnie pisałam że będę w Trento, że jest tu możliwe znalezienie pracy, że nie jest to trudne. Oferowałam swą pomoc we wskazaniu miejsc gdzie trzeba się udać. Podawałam publicznie swój nr telefonu.
Miałam przyjechać w środę gdyz umówione spotkanie mam w czwartek o 15. NIestety tam gdzie przebywałam rozpętała się taka potworna zima że bojąc się iż nie dotrę wogóle do Trento, wyjechałam w poniedziałek.Miałam więc 3 dni totalnego luzu. I przyszło mi coś do głowy.....
przeleciałam się po miejscach gdzie można szukac pracy ..... miałam 3 propozycje .....ale niestety żadna z Pań nie raczyła ruszyć tyłka ...mało tego..nikt nawet nie zniżył się do tego aby zadzwonić do mnie.
Tak więc Drogie Panie narzekajcie dalej na wasz zły los ......i na to że na forum nikt wam nie chce pomóc.

pzdr
M
Witaj Margo49'
przeczytałam Twój post o szukanie pracy jako badante...Ja właśnie szukam takiej pracy , mam na imię Jolanta i jeżeli dalej byłabyś skłonna udzielić swojej pomocy , a przynajmniej służyć radą w poszukiwaniu takiej pracy , to ja na pewno bym z wdzięcznością z niej skorzystała.Podaję swój numer tel.+485[tel], a także e-mail: [email] Niestety jestem jeszcze w Polsce, ale z szybkim wyjazdem do daj Boże znalezionej pracy nie byłoby żadnego problemu. Jeżeli będziesz mogła , to proszę daj znać , czy jest jakakolwiek możliwość znalezienia pracy we Włoszech. Z góry dziękuję za wiadomości....z poważaniem Jola...
czesc jestem nowa narazie w Polsce ale od polowy marca chcialabym wyjechac do pracy jako badante interesuje mnie region reggio emilia moze ktos potrzebuje zaufanej zmienniczki co 3 lub 4 miesiace wiecej powiem przez telefon wystarczy sms ja oddzwonie oto nr [tel]jagoda mam prawko i nie pale na pracy zalezy mi bardzo do tej pory jezdzilam na sycylie ale tam sa inne warunki czekam na sms
Margo 49-- chciałaby z kolezanką skorzystać z twojej pomocy!!! i podjąć pracę jako badante!!! zadzwon 532-265-869 dziękuję!!! yvett
laretta15, ja nie przebywam teraz na terenie Włoch. Wróciłam do PL i szykuję się do operacji. Bardzo poważnej operacji kręgosłupa. Póki co walczę z zapaleniem płuc bo chorej nie wpuszczą mnie na salę operacyjną :((((
Z wielką chęcią pomogę jeżeli wrócę do Włoch, ale kiedy to będzie to sama rozumiesz ....jak wróżenie z fusów :(((
Pomoc którą operowałam, polegała na wskazaniu gdzie można się udać aby szukać pracę, wskazaniu miejsca gdzie można się zatrzymać przez 3 tyg za marne 10euro (spanie, wyżywienie całodobowe). Oczywiście ta dycha to za cały 21 dniowy pobyt.
W praktyce wyglądało to tak że w ciągu maks tyg znajdowało się pracę.
Ważne było posiadanie referencji, znajomość języka no i rzecz jasna możliwość stawienia się w każdym momencie na rozmowę z potencjalnym pracodawcą.
Byłam przez kilka dni w Trento stąd moja propozycja pomocy. Ale chodziło o pomoc w tych konkretnych dniach gdyż sprawa do załatwienia absorbowała mnie 3 godz a w Trento zmuszona byłam zatrzymać się kilka dni.
W moich starych postach znajdziesz adresy miejsc o których piszę, a w sobie musisz znaleźć odwagę aby tam pojechać ................. ALE DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY ! Osobiście wolałabym szukać w ten sposób niż płacić podejrzanym pośrednikom kilkaset euro w rejonach gdzie oferowany zarobek to 6[tel]euro.
W Trento znajdziesz pracę w granicach 1000 euro, na papierach co daje dodatkowe pensje (13, TFR,urlop)......
pozdrawiam i życzę powodzenia
M

włoski nr który wcześniej podawałam mam wyłączony gdy przebywam w PL
Margo49- Witam Cię i mocno trzymam kciuki, operacja na pewno się uda. Od niedawna zaczęłam szukać pracy na tym forum, licząć na pomoc obcych ludzi. Dotąd liczyłam tylko na siebie, ale sytuacja mnie do tego zmusiła. Myślę, że jesteś naprawdę życzliwą osobą i jak możesz to pomożesz. Tak więc do rzeczy: proszę powiedz mi czy w Trento łatwiej jest o pracę również dla mężczyzn? Bo mój mąż pracuje obecnie w Rzynie jako glazurnik, posadzkarz ogólnie w budownictwie, ale na czarno i chyba bez szans na rejestrację. Powiedz czy mielibyśmy szansę znalezienia coś tam razem. Tym bardziej, że mąż zna bardzo dobrze język, ja zdecydowanie mniej, ale jako badante dałabym sobie radę. Poza tym czy referencje są niezbędne, bo mąż pracując na czarno prawdopodobnie nie dostanie.
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedż
lila24, odpiszę wieczorkiem bo rozpisałam się we wcześniejszym wątku na temat Rudnika i brak mi czasu na kolejny post.
Pozdrawiam serdecznie i "do usłyszenia" później

M
edytowany przez Margo49: 22 lut 2012
Lila24, o pracy dla mężczyzn w Trento nie mam zielonego pojęcia.Pracowałam przez wszystkie te lata jako badante i tylko w tym zakresie się orientuję. Wiem gdzie się udać w Trento gdyż tam mieszkałam i pracowałam i tam ostatnio często bywam. Wiem też że jeśli ktoś znajdzie odwagę, ma przy sobie mniej więcej tyle kasy ile bierze pośrednik, umie język, ma referencje to na 100% znajdzie pracę.
Referencje na północy są bardzo ważne. Oni mając namiary na osobę z referencjami gotowi są czekać aby tylko to była TA osoba.
Nie muszą to być referencje na papierze. Wystarczy że podasz nr telefonu do kogoś kto Ci udzieli takowych.
Ja nie miałam nigdy problemu ze znalezieniem pracy, ale też nigdy nie bałam się nowych wyzwań. Do dnia dzisiejszego często ktoś dzwoni do mnie "bo może akurat zdecyduje się i przyjedzie".
Moja przyjaciółka zatrzymała się w Trento i po 3 dniach pracowała, inna szukała pracy 2 tygodnie, jeszcze inna czekała 3 tyg.Inna zarejestrowała się w biurze i po kilku godz zadzwoniła do niej włoszka że chce ją do pracy bo.....była jedyną Polką zarejestrowaną a ona ma już dość Rumunek i Ukrainek. NIe żądałą żadnych referencji aby tylko ta moja koleżanka zdecydowała się u niej pracować. Tak więc przykłady mogę mnożyć jednak są to przykłady pozytywne.
Wspominałam wcześniej że podczas ostatniego pobytu w Trento przeszłam się po biurach i były 3 możliwości podjęcia pracy, tak więc praca jest ...trzeba jej tylko poszukać ...mieć odwagę jej szukać ...nie każdy ją ma i doskonale to rozumiem.....
Dziękuję Ci za słowa otuchy, każda życzliwa myśl jest ważna ...im bliżej operacji tym bardziej odwaga mnie opuszcza i nachodzą czarne myśli .....

pzdr
M
Margo49 Dzięki, że znalazłaś chwilę na odpowiedż. Powiedz mi proszę jak wygląda rejestracja w takim biurze, czy trzeba mieć przygotowane CV po włosku, czy dokumenty wypełnia się na miejscu i jak dokładnie nazywa się to biuro. Mąż nigdy nie szukał pracy przez biuro i nie ma pojęcia jak się to robi. Problem jest w tym, że ja w tej chwili jestem w Polsce. Jak myślisz czy możliwe jest, żeby on przez takie biuro znalazł prace dla mnie. Szuka przez znajomych i nic, a sprawa jest nagląca. I jeszcze jedno czy w okolicach Trento też tak trudno o legalną pracę, bo zależy nam na takiej.
A co się tyczy operacji to wszystko zależy od nastawienia, Ty wydaje mi się należysz do optymistek i tak trzymaj
Pozdrawiam
Margo, zycze Ci duzo zdrowia.
Zobaczysz, wszystko bedzie dobrze.
jeszcze troche i bedziesz miala to za soba:)

A tak na marginesie, nie myslalas, zeby otworzyc agencje posrednictwa pracy.
Znasz sie na tym , z tego co piszesz tu na forum.
Wiele osob mogloby skorzystac z Twojej pomocy.
I mysle, ze znalazlabys wiele klientek, ktore z checia , oczywiscie za oplata skorzystalyby z Twojej pomocy.
Zobacz ile agencji-oszustow pobiera wysokie oplaty, a w zamian nic nie zalatwiaja i nawet nie maja zamiaru zalatwic.
Dziewczyny.Jesli ktos wie gdzie moge pytac o prace w Rzymie pomozcie.Musze utrzymac mieszkanie a roboty sie pokonczyly.Znalazlam dzisiaj ta strone i mam nadzieje ze na szczescie.moj mail [email] pozdrawiam
witam margo zycze ci pozytywnego podejscia do operacji.Jestes silna kobieta ,dlatego bedzie dobrze ,nie ma innej opcji .Bede sie za ciebie modlic .Pozdrawiam
Może ktoś poszukuje na południu, oto co znalazłam : cercasi badante per persona anziana di anni 73 possibilmente di zona s.paolo disponibile dalle ore 9.30-13.30 e dalle ore 17.00-20.00. per maggior chiarimenti telefonare al 329[tel]oppure allo [tel](chiedere della sig.na maria) Bari 550 €
pozdrawiam
Dziękuję za ciepłe słowa. Znam już dokładny termin operacji. 29 marca. Tak więc święta będę miała baaardzo radosne. No ale trudno....

Słoneczko, nie myślę o otwieraniu agencji bo ..po 1- musiałabym mieszkać na terenie Włoch a tego już nie chcę, po 2- chyba ważniejsze ...nie umiem brać pieniędzy od biednych ludzi a pracy w charakterze badante nie szuka nikt kto "cierpi" na nadmiar kasy.Widząc ten ogrom biedy, problemów i desperacji nie wyciągnęłabym ręki po zapłatę.Pracowałam wiele lat w tym charakterze i w zasadzie tylko takie kobiety poznałam we Włoszech wiec wiem o czym piszę. Wiem jak trudno mi samej było zdobyć pieniądze na podróż, opłacenie pośrednika w Polsce (1000zł) i pośrednika we Włoszech (500euro). Byłam w takim dołku finansowym że mogło się to skończyć beznadziejnie gdybym sobie nie poradziła.Owszem mogłam sprzedać to co posiadałam....ale sprzedaje się tylko raz ...potem nie ma już co sprzedać...wolałam próbować desperacko szukać pracy i udało mi się.
Ale co z tymi co nie mają co sprzedać? Co mają przysłowiowy nóż na gardle i żadnego wyjścia?Jak brać pieniądze od kogoś kto szuka pracy a w domu czeka rodzina na pieniążki bo nie mają z czego żyć? Wolę więc na odległość pomóc komuś radą, znajomemu znalezieniem pracy niż próbować uczynić z tego źródło dochodu.
Lila24, w Trento znajdujesz prace TYLKO legalne. W tej okolicy nikt nie zatrudnia na czarno.
Adresy biur znajdziesz w moich starych postach.
Aby korzystać z pomocy tych biur musisz być na miejscu, na odległość nic nie znajdziesz, dlatego wymaga to odwagi aby pojechać tam.I parę złotych na "przeczekanie".
Nie bardzo mam czas teraz się udzielać bo sama jestem chora, dziecko mam chore i ogólny rozpiździaj w chałupie z naszym zdrowiem....mąż też chyba nam "pozazdrościł" bo po odebraniu rezonansu okazało się że też musi być operowany....echhhh....to se ponarzekałam...
jakbyś chciała Lila24 coś wiedzieć nt biur i zasady pobytu i poszukiwań pracy to zadzwoń do mnie 664 649 102,bo z odpisywaniem na forum może być mniejszy lub większy poślizg.
np tego posta zaczęłam pisać o 7 rano i tak na raty piszę do teraz... puszczam

pzdr
M
Margo, pomyslalam po prostu , ze moglabys pomoc wielu kobietom.
A co do brania za to oplat, to jesli w zamian mialyby pewne miejsce pracy, to mysle, ze oplacaloby sie im wydac te pieniadze.
Sama wiesz, ze wiele kobiet wydaje na oszustow, posrednikow , albo po prostu po kilku dniach wraca do domu, bo np. okazalo sie, ze warunki sa calkiem inne itp.
A Ty jako osoba , ktora wykonywala taka prace przez wiele lat, znasz sie na tym najlepiej.
Sama widzisz ile kobiet szuka tutaj pomocy na forum.
Tylko, ze porady osob, ktore nie maja pojecia o tej pracy, nie wnosza zbyt wiele.
Tak wiec sobie pomyslalam.
Moim zdaniem Polki sa cenione jako opiekunki, wiec na pewno mialabys duzo zlecen:)
No, tak , ja mam zawsze podejcie biznesowe:)))

Ale z tego co piszesz zdecydowalas sie na powrot do Polski?

Pozdrawiam


Slonce poludnia - branie pieniedzy za znalezienie pracy jest nielegalne, nawet jesli przyswieca dobry cel. Jezeli margo chcialaby utworzyc cos w rodzaju agencji pracy to wtedy pracodawca placi za znalezienie pracownika. Chyba, ze utworzylaby agencje au pair, ale wtedy to juz nie jest praca tylko dziala na innych zasadach.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 89
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka