Wrażenia

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie jest dość banalne, ale chcę się dowiedzieć, dlaczego Włochy tak przyciągają, dlaczego kiedyś nie lubiąc tego kraju, teraz oszalałam na jego punkcie. Jak zauważyłam jest bardzo dużo ludzi, którzy jak ja zakochali się w tym pięknym kraju. Jakie są wasze wrażenia.?
Odpowiadam trochę póżno, wiem, ale dopiero niedawno odkryłam tę stronę. Wiesz, mnie też to trochę interesuje. Od kiedy przyjechałam z włoskich wakacji bardzo polubiłam ten kraj i wcale nie dziwię się ludziom, którzy odczuwają to samo. Może jest tak dlatego, że jakby nie było, to ten kraj, tamte zwyczaje i kultura zasadniczo różnią się od siebie. Nie wiem, czy zauważyłaś, że ludzie tam są bardzo optymistycznie nastawieni do życia (gwizdający kierowca autobusu, mężczyzna zwalniający kolejkę do kasy w sklepie spożywczym, łatwe zawieranie znajomości, stoliki w barach i restauracjach wystawione na zewnątrz-u nas pewnie już coś by ukradli itd.) Poza tym jest dużo słońca, a to bardzo wpływa na nasze samopoczucie. Jest to zresztą kraj bardzo uroczy, mnie np. urzekły stare kamieniczki z okiennicami i wąskie uliczki. Podoba mi się też włoska muzyka i kuchnia też nie jest zła. Nie dziwię się tym Włochom, że tacy są dumni z tego swojego kraju.

Pozdrawiam!!!:)

« 

Egzaminy

 »

Pomoc językowa