Pieniądze za urodzenie dziecka.

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 220
Mulino, a konkretna rada czy informacja? Nic? Zamiast krytykowac i pisac po proznicy, pomoz dziewczynie.
Linn naprawde w Polsce sa takie wysokie ceny wszystkiego,ja tam nie jezdze od wielu lat , a czytalam ,ze tak sie wspaniale zyje i wysokie zarobki
Niestety. Np. o wejsciu do kawiarni na cappuccino i cornetto za grosze mozesz zapomniec. :)) Bardziej oplaca sie cos zjesc. Kiedy przyjechalam za 1 euro dawali 3,3 zl, to tez ma znaczenie. Potem troche wiecej, ale mocna zlotowka nie jest nam emigrantom przyjazna.
troszkę złoty się umocnił..teraz za 1 euro ok 3.80
DEGU...ja jestem bardzo częstym gościem w PL...razem z moim IT i jak mu przeliczam ceny w sklepach np spodni,obuwia...to się załamuje.
"on mowa jak Ci ludzie tu zyją?"
Ceny są znacznie wyższe niż w IT.
To wszystko o czym czytałaś w gazetach,necie to taka małą propaganda.
Wzrost gospodarczy zanotowaliśmy w momencie masowegych wyjazdów poza granice PL i nastąpił oddech finansowy w momencie kiedy ludzie zaczeli przysyłac kaskę do PL. Wg danych statystycznych GUS'u w gospodarstawch domowych w latach 2[tel]najczęsciej kupowanymi dobrami był sprzet RTV i AGD oraz samochody.
To raczej nie wzrost gospodarczy a łatanie dziur sprzed lat.
no tak ale wytlumacz to niektorym polakom
ja już się z tego wyleczyłam.Nie ma sensu tłumaczyć.
Niestety w wielu glowach pozostał tok myślenia sprzed lat 90 że wyjazd za granicę dawał nie wiadmo jakie przychody a także prestiż...
niestety..małym kroczkami się to wyrównuje i każdy kraj zaczyna dbać o swoich obywateli.
PL złapała oddech ale moim skromnym zdaniem nie jest to wzrost gospodarczy,ponieważ pieniądz napłynąl z zew.
jak myslisz,czy kiedy wprowadza w 2012 Euro i zarabiac beda po 300 E albo i mniej-czy wtedy wiecej znowu bedzie szukac pracy za granica
hmmm...jest pytanie czy wprowadzą.W PL mowi się dość głośno o tym i dobrze by było aby wprowadzili (bo to jest bezpiecznik dla PL gospodarki (mam na mysli ryzyko walutowe) ale myśle ze się nie uda.Dlatego że PL nie stać na to.
A jeżeli się uda to będziemy "bide klepać" i myśle że PL będą uciekali z kraju..tylko jest pytanie gdzie i po co?
bedziemy-ty jeszcze w POlsce?;ewentualnie beda
biedna linn wlasnie 'odwazyla 'sie napisac na gazecie,,ze wloskie jedzenie jest tansze i lepsze i prawie ja zlinczowali....
:) ja mam tylko obywatelsttwo PL wiecc...patriotyzm
Żyje na ciagłych walizkach
juz tam ide :):):):)
zapewniam,ze ja wcale sie nie ciesze,ze w POlsce jest kiepsko,wrecz przeciwnie,smutno mi,ze nadal zarobki sa niskie i trzeba 'za chlebem' jechac-bo robiac ta sama prace zarabia sie kilka razy wiecej za granica-obojetnie czy we Wloszech czy w Norwegii;to bardzo smutne
jest to bardzo smutne,że ludzie zostawiają dzieci/rodziny aby zarobić nieco parę groszy więcej...W PL jest ostatnio nowy problem społeczny "dzieci emigracji" tzn sa regiony gdzie "wspaniałe matki" poumieszczały swoje dzieci w rodzinnych domach dziecka na czas swojego wyjazdu.
I ja bym nie tylko winiła za to gospodarke/politykę.....

A kolejną sprawą ze to musiało się wyrównać bo duży napyw "elementów zewnetrznych" zaburza gospodarkę danego kraju.

a to tak na marginesie:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5973543,_La_Stampa___za_zaginieciem_Polakow_moze_stac_mafia.html
no wlasnie, to interesujacy temat ,fajnie ze go poruszylas ,dzieki za linka
no a jeden geniusz tam napisal,ze polska szynke je o wiele wiecej osob na swiecie niz prosciutto di Parma-no czy ci ludzie powariowali.
Na calym 'zachodzie ',w Ameryce,Australii i bardzo duzo w Japonii-wszedzie jest sprzedawana wloska zywnosc-wlasnie ta z 'lepszej polki',bo normalne osoby na to stac-a ze w Polsce jako,ze nie ma , to CALY SWIAT je polska...No tak,nie ma jak wiedziec lepiej od innych.
Nastepny sie popisuje,ze on od 30 lat jezdzi do Wloch(juz wiedze jak w stanie wojennym jezdzil)-ale jedzenie wloskie mu nie smakuje,tak jak i WIEKSZOSCI polnocno-europejskim mieszkancom-to po co tu przyjezdzasz,jedz do Szwecji czy Anglii-od 30 lat pcha sie do Wloch - to masochizm jakis.
Ludzie kochaja bigos,inni uwielbiaja makaron,1,300,000 Chinczykow wcina ryz-kazdy niech je co chce-Ale nieee,moje polskie najlepsze-dla Chinczyka nie,dla Japonczyka tez nie,a dla Wlocha jeszcze mniej...
ach jak poczytałam te wypowiedzi na "gazecie" to mnie smiech ogarnia.Też czytałam o tej szynce,ahahahahha.
aisha..tytul postu sformulowals bardzo niefortunnie..mozna rzecz ,ze infantylnie..pienizdze za urodzenie dziecka...ale komu tobie..a zjakiej racji?,,chyba ze rodzisz jakiejs rodzinie zastepczej..to tak...rodzenie dzieci to rwoja prywatna sprawa i dlaczego spolecznestwo ma ci placic..a wszczegolnosci spoleczenstwo wloskie..gdyz pieniadze ..na ktore ty naiwnie czekasz pochodzic by mialy zbudzetu panstwa wloskiego..a ów budzet skalda sie z podatkow wloskich obywateli uczciwie pracujacych i uczciwie placacych podatki.../pominiemy szczegol ze gros Wlochow kantuje swoj rzad../W Polsce dopiero od 18 lipca 2008 r /czyli od nie dawna,gdzy wczesniej potrzebna byla polisa na pokrycie kosztow porodu nie ubezpieczonej osoby./NFZ pokrywa koszty świadczeń udzielonych kobietom w ciąży oraz dzieciom, nawet jeśli nie mają żadnego tytułu do ubezpieczenia ze środków pochodzących z budżetu.Zgodnie z rozporządzeniem prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych przysługuje: kobietom w ciąży i w okresie połogu, dzieciom do 18 roku życia/ a także osobom przebywającym w zakładach karnych i cudzoziemcom osadzonym w polskich aresztach lub ośrodkach strzeżonych./ Kobieta jest uprawniona do bezpłatnego leczenia na podstawie faktu, że jest w ciąży. Rzecznicy praw pacjenta działający przy oddziałach NFZ podkreślają, że pracownicy placówek medycznych nie mają żadnego prawa żądania od niej dokumentów potwierdzających prawo do bezpłatnego leczenia.W tej sprwie co cie interesuje mozesz upewnic sie w Itali pod zielonym numerem/al numero verde 8[tel]. Tu masz cos co moze cie zainteresuje http://www.fiscaleweb.com/2008/10/13/bonus-bebe-in-arrivo-quello-regionale/ http://www.wloski.ang.pl/forumw.php?IDt=27797
literowki..cale mnostwo..odpuscic prosze
aisha http://www.wloski.ang.pl/porod_we_wloszech_29303.html a twoi wloscy znajomi moze cos zajarzą po poczytaniu tu http://www.forumsalute.it/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123175
probuj odpowiedziec i za widly rusza jak w 'chlopach' na Jagne
smarkulo..mam wiecej lat od ciebie..a na necie se moge pisac jak chce -nawet ze na dwie glowy i osiem palcow u lewej reki , dlatego grypsami sypie..:):):):):):):))::):))))))
a moze ja mam se ochote popisac "po proznicy"? :D nie przyszlo ci to do glowy? :P nie wiem, nie znam sie, zarobiona jestem, matka polka, wloszka nie jestem to i sie nie wypowiadam, napisalam tylko co mysle o tych wszystkich dewotkach, ktore atakuja dziewczyne :D mysle, ze wsparcie duchowe tez jej sie przyda :D wiec jakby nie bylo udzielilam jej jakiegos wsparcia, pomocy phehe :P
alez wy ry spieci wszyscy, aaa ideee se wupic drinka z ppalemka :)
Nalezy mi sie :D Dzis jestem z siebie dumna :D zrobilam super zajebisty projekt :) Tak, tak..alez ja jestem zdolna nieslychanie...mmmmm :D
*to bylo do lin lin...
btw- pisze tak jakby 90%tu obecnych nie pisalo po proznicy, dobre sobie :D
Chodzi glownie o to, ze bardzo krytykujesz innych / niektorzy pewne informacje podali /, a sama nie pomogas.
o jejku, jejku :D no rzeczywiscie jestem jedyna na tym forum , ktora krytykuje :D o te, ze jedna z druga dewotka skrytykowala to dziewcze to ok tak? ze niby jakies konkretne informacje jej podaly tak ?:D prosze ciiieeeeee.... :D masz okres czy cus?
http://irpinianelmondo.wordpress.com/2008/12/03/decreto-anticrisi-bonus-bebe-istruzioni-per-la-compilazione-modulo-di-richiesta/ http://irpinianelmondo.wordpress.com/2008/12/03/decreto-anticrisi-bonus-bebe-istruzioni-per-la-compilazione-modulo-di-richiesta/ to z zeszlego roku..i becnie: Dal 1 gennaio 2010 riparte il finanziamento agevolato per i bambini in seguito al Piano Anticrisi varato dal Governo.
Il prestito bebè ammonta a un importo massimo di 5000 euro destinato a ogni bambino nato o adottato nel 2009, nel 2010 o nel 2011.
Il prestito dovrà essere restituito nell’arco di cinque anni: richiederlo è molto semplice.
E’ sufficiente rivolgersi direttamente agli istituti di credito che aderiscono all’iniziativa.
Le banche aderenti riceveranno in cambio una garanzia di rimborso dal fondo per le politiche della famiglia, fondo che andrà a coprire fino al 75% dell’eventuale insolvenza. Sono stati stanziati in totale 25 milioni di euro.
Il finanziamento agevolato è definito tale in quanto le famiglie potranno restituire l’importo con un tasso fisso del 4,80%, un tasso che è pari alla metà di quello che in genere vanno ad applicare le banche.
Ulteriore agevolazione per tutte quelle famiglie che hanno bambini affetti da malattie rare.
In tal caso la percentuale del rimborso andrà a coprire solo il 50% dell’importo totale.

Un’iniziativa volta ad aiutare le famiglie soprattutto in un momento di difficoltà e crisi economica come quella attuale.
literowka..z zeszlego roku..i obecnie: Dal 1 gennaio 2010
fajnie kaske wziac ale gorzej oddac.
widze ze becikowego jako takiego juz nie ma. przynajmniej ja nic nie moge znalezc w necie. kiedys w IT dawali jednorazowo 1500 euro ale teraz ani widu ani slychu. u mnie w comune powiedzieli, ze jest albo tzw zwrotna pozyczka albo pomoc jednorazowa w zaleznosci od dochodu... o becikowym nic nam nie powiedzieli.
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 220

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie