dokumenty ze szkoły włoskiej do polskiej

Temat przeniesiony do archwium.
Witam ,mam pytanie .Czy trzeba co roku wysyłać zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do18 roku życia do Polski,a mianowicie do dyrektora szkoły .Rok temu ,gdy o takie zaświadczenie sie starałam w szkole włoskiej powiedziano mi że to nie ja tylko dyrektor szkoły w Polsce powinien wystosować pismo do nich a oni pionformują że dziecko uczęszcza do szkoły.
Dzieci moje uczęszczały do szkoły włoskiej przez kilka lat a ja tylko raz dostarczałam taki dokument .Może coś się ostatnio zmieniło.
..do polskiego ZUS to wiem, ze co rok we wrzesniu...ale do dyrektora jakiejs szkoly??? a po co to? dziecko jest wIT? Zasiegnij wiedzy w Ministerstwie Oswiaty--do Kuratorium z miejsca ostatniego zameldowania dziecka chyba
Zgodnie z art. 18 ustawy o systemie oświaty rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są obowiązani do:

dopełnienia czynności związanych z zgłoszeniem dziecka do szkoły,
zapewnienia regularnego uczęszczania na zajęcia szkolne,
zapewnienia dziecku warunków umożliwiających przygotowanie się do zajęć,
informowania w terminie do 30 września każdego roku, dyrektora szkoły podstawowej i gimnazjum w obwodzie których dziecko mieszka, o realizacji obowiązku szkolnego za granicą

http://bip.mzeas.boguszow-gorce.pl/dokumenty/menu/16

Gdzie indziej pisza ze jesli sie wykresli dziecko z listu uczniow w danej szkole..to nie i nie kiedy zmienia pobyt staly..troche jedno sie kloci z drugim.Byc moze jesli masz rezydencje to Deelayah bedzie wiedziec o co tu chodzi


http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=449%3Aksztacenie-dzieci-pracownikow-migrujcych-w

3. Jakich formalności szkolnych muszę dokonać w Polsce, wyjeżdżając z dziećmi będącymi w wieku obowiązku szkolnego (od 7 roku życia do ukończenia gimnazjum) lub w wieku obowiązku nauki (od ukończenia gimnazjum do 18 roku życia) za granicę?

1. W przypadku dziecka, które podlega:

a) obowiązkowi szkolnemu - powiadomić dyrektora szkoły podstawowej lub gimnazjum, w obwodzie którego dziecko mieszka, o wyjeździe i przewidywanym czasie pobytu dziecka za granicą.

b) obowiązkowi nauki - powiadomić gminę, na terenie której dziecko mieszka, o wyjeździe i przewidywanym czasie pobytu dziecka za granicą.

sama czytaj calosc..


http://www.pspkrynki.neostrada.pl/publikacje/obowiazek/ramka1.htm

tu pisza, ze jesli wykreslisz dziecko z listu uczniow danej szkoly i zmienisz pobyt staly to nie muszisz.
Dlatego doradzam pytanie do Deelayah
settedinova mozesz mi oswiecic po co do zusu w pol trzeba wysyslac we wrzesniu dokumenty?z tego co sie dowiadywalam ze jesli tutaj robio legalnie i jestem na papierach a w moim przypadku tak jest od 2006 roku to nie musze nic zglaszac do polski tylko jesli zdecyduje sie wrocic juz do polski to z INPSU mam wyciagnac cala historie mojego zatrudnienia na druku ktory ktory nie pamietam jak sie nazywa.w kazdym badz razie w kazdym biurze kazda osoba mowi co innego.ja napisalam tak jak sie dowiadywalam.
dzieki za odpowiedzi, a czy dyro w Polsce nie powinien zgłosić gdzieś dalej (gminy, urzędu jakiegoś)że dzieci uczą się poza granicą państwa i po kłopocie ,bo ten dyrektor twierdzi że musi mieć jakiś papier w szkole w razie kontroli,mnie to się wydaje że on chce kryc tylko swój tyłek. Moi znajomi mający dzieci tu w szkołach tylko raz zgłaszali i to do rzędu a nie dyrektorowi szkoły. Siostra ma być z ta sprawą w kuratorium ,ciekawe co jej powiedzą ,myślę że to będzie wiarygodne zrodło. Dam znac czego się dowiedziała,Pozdrawiam.
me skojarzenie...do ZUs..po kase na dziecko..w szczegolnosci te duze dziecko.. szybkie skoajrzenie..glosno myslalam..
barburka ..byc moze traktuja cie jako pracownika migracyjnego....czyli taki ktory czasowo wyjechal zarobic poza kraj..ale jesli masz rezydencje i dziecko ja tez ma ..to reszt wydaje sie biurokracjc ..bo dyrektor potrzebuje papierka by byc krytym.A daj mu ten pairek..albo wyszperaj artykul prawny. ktory mowi ze robi sie to tylko 1 raz jak pisza inne forowiczki

Carla nie rozumiem sensu twego wpisu..czy to dotyczy twego nieletniego dziecka?
Cytat: barburka12
dzieki za odpowiedzi, a czy dyro w Polsce nie powinien zgłosić gdzieś dalej (gminy, urzędu jakiegoś)że dzieci uczą się poza granicą państwa i po kłopocie ,bo ten dyrektor twierdzi że musi mieć jakiś papier w szkole w razie kontroli,mnie to się wydaje że on chce kryc tylko swój tyłek. Moi znajomi mający dzieci tu w szkołach tylko raz zgłaszali i to do rzędu a nie dyrektorowi szkoły. Siostra ma być z ta sprawą w kuratorium ,ciekawe co jej powiedzą ,myślę że to będzie wiarygodne zrodło. Dam znac czego się dowiedziała,Pozdrawiam.

Ja właśnie takie zaświadczenie dostarczałam raz i było to jakieś 3 lata temu moja znajoma też .Wydaje mi się ,że to było certificato di frequenza
settedinowe mi chodzilo o to jakie dokumenty i po co trzeba wysylac co wrzesien do zusu do pol?tak mam synka i ma 5 i pol roku i za rok idzie do pierwszej klasy
Certificato di frequenza o tym rozmawiaja forowiczki ;D
Cytat: carla80
settedinova mozesz mi oswiecic po co do zusu w pol trzeba wysyslac we wrzesniu dokumenty?z tego co sie dowiadywalam ze jesli tutaj robio legalnie i jestem na papierach a w moim przypadku tak jest od 2006 roku to nie musze nic zglaszac do polski tylko jesli zdecyduje sie wrocic juz do polski to z INPSU mam wyciagnac cala historie mojego zatrudnienia na druku ktory ktory nie pamietam jak sie nazywa.w kazdym badz razie w kazdym biurze kazda osoba mowi co innego.ja napisalam tak jak sie dowiadywalam.

a to co nazywalas Carla historia swoje pracy w It ,druk ktory wyda Ci INPS to ten druk sie nazywa Estratto Conto Previdenziale .

http://lavoro.excite.it/Come-richiedere-estratto-conto-contributi-Inps-online-G93875.html
wiem o czym rozmawiaja bo uwaznie czytam i nie jestem jakas nierozumna ale nie rozumiem jednego co ma zus do szkoly i to chcialam wiedziec jakie dokumenty i po co trzeba wysylac do zusu i pytam sie ciebie po raz trzeci i nadal nie mam odpowiedzi z twojej strony
och ja tylko glosno pomyslalam,glosno skojrzylam ze w PL z pocztkiem wrzesnia rodzice przedstawiaja do ZUS zaswiadczenie ze szkoly iz ich dziecko jest uczniem/studentem by moc otrzymywac zusowski zasilek rodzinny wkwocie chyba 68 zl ..nic innego..tylko glosno kojarzylam, ze co rok jest potrzebne zaswiadczenie!....Zus tak wymaga. Nie patrz na moj wpis.Przeciez nie mieszkasz w PL..ZUS i nic nie da nad dziecko

http://www.ofeminin.pl/wychowanie-dziecka/zasilek-rodzinny-na-dziecko-2012-f86320.html
wiesz mi nie chodzi o to zeby brac jakies pieniadze w pol z zus na dziecko bo moj maly urodzil sie tutaj i moj maz tu bierze rodzinne i w porownaniu z polska o wiele wiecej i ja nawet nie myslalam zeby ciagnac jeszcze w polsce.
Moj starszy syn przyjechal do Wloch po skonczeniu szkoly podstawowej,a mlodszy po czwartej klasie,oprocz tego,ze tutaj przeskoczyli dwa lata i zrobili gimnazjum juz na miejscu a takze liceum nikt nigdy nie pytal mnie o zadne zaswiadczenia,ani ja tez takowych nigdzie nie wysylalam.Starszy jest juz na studiac ,mlodszy robi ostatni rok liceum i nagle sie dowiaduje o jakichs zaswiadczeniach:-) Beata ignoranza:-)))
Cytat: carla80
w kazdym badz razie

Błąd frazeologiczny o nazwie – kontaminacja.
Jezeli dziecko ma meldunek w Polsce i Polsce zaczęło edukację a przerwało ją z powodu wyjazdu rodziców do innego kraju ,to rodzic powinien co roku wysyłąć zaświadczenie do szkoły ze dziecko uczęszcza do szkoły w innym kraju.Robi się tak w sytacji gdy dziecko będzie przebywało przez pewien czas poza swoim miejscem zamieszkania.
Temat przeniesiony do archwium.