Disoccupazione a praca w innym kraju UE

Temat przeniesiony do archwium.
Czy podczas bycia na disoccupazione we Wloszech mozna pracowac w innym kraju UE ? Praca oczywiscie legalna, na umowe o prace. Jak to sie ma do przepisow prawa? Czy moze trzeba bedzie zwracac wyplaty we Wloszech, jesli sprawa wyjdzie na jaw?
Umowa o prace to umowa o prace, nie ma znaczenia, czy zostaniesz zatrudniona we Wloszech, czy zagranica. Dlatego zgodnie z przepisami, jeśli podpiszesz umowę na okres dłuższy niż 6 miesięcy, tracisz prawo do zasiłku i jego wyplata zostaje wstrzymana, natomiast w przypadku umowy na okres krótszy niż pol roku wyplata zasiłku zostaje zawieszona na czas jej trwania, a po jej wygaśnięciu otrzymasz pozostałą część.

Jeżeli chodzi o mozliwosc "ukrycia" zatrudnienia zagranica, to myślę, ze jest to możliwe, dopóki np. nie będziesz chciała przenieść emerytury z jednego kraju do drugiego i zaczniesz zbierać dokumenty potwierdzające zatrudnienie w różnych krajach. Pamiętaj jednak, ze jest to po prostu oszustwo i niesłuszne pobieranie państwowych pieniędzy, wiec pomijając aspekty moralne, jeśli wyjdzie to na jaw, będziesz musiała oczywiscie zwrócić zasiłek otrzymany za okres, w którym w rzeczywistości Ci on nie przysługiwał.
Dziekuje za odpowiedz.Wszystko jasne :D
nie sadze zeby to sie dalo ukryc.."wysledza"..wykryja cie w komputerowym systemie opieki zdrowotnej..maja polaczenie na cala Unie..jesli zaczniesz pracowac w innym kraju EU..system rejestracji tego kraju poinformuje ostatni kraj twego ubezpieczenia zdrowotnego
Nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Ja nigdzie nie napisalam, ze to chodzi o mnie, to po pierwsze. Po drugie, nie napisalam, ze ktos chce to ukryc. Twojego belkotu juz nie da sie czytac. Wtracasz sie w kazdy watek bez potrzeby, nie wnoszac swoim pisaniem niczego konkretnego. Zasmiecasz watki!!!!!!!
Wolnosc slowa w internecie jest gwarantowana przez art.54 Konstytucji RP oraz 10 art Konwencji Praw Czlowieka to raz
..a dwa to, ze odnioslam se do wypowiedzi Dee..gdyz to ona uzyla slowa :ukryc ..slowa "
"cie "uzylam w sensie ,ze to TY zalozylas post

zapoznaj sie jak to wyglada w Pl..w It mmiej wiecej tak samo
http://bezrobotny.wieszjak.pl/zasilek-dla-bezrobotnych/289612,Czy-bezrobotny-moze-dorabiac-do-zasilku-dla-bezrobotnych.html

sens mej wypowiedzi..troche zagmatwalam..bo zmeczona juz jestem..w kazdym badz razie wlosk SNN otrzyma wiadomosc z innego kraju ,ze dana osoba pracuje i tam ma ubezpieczenie zdrowotne..nie mozna miec 2 jednoczesnych ubezpieczen zdrowotnych /to nie ma nawet sensu by bylo oplacane w 2 roznych krajch,bo przecie potracaja to z pieniedzy danej osoby ..czy to zasilku czy pensji/ w 2 roznych krajach.Ubezpiecznie zdrowotne ma sie tam gdzie sie mieszka.
Komputerowy system opieki zdrowotnej jest w Uni skordynowany
I to jest dobre i sluszne, bo mamy byc prawo traktowani jak reszta mieszkancow UE

mozesz zadzwonic i dowiedziec sie wiecej [tel]
http://europa.eu/europedirect/index_en.htm
http://europa.eu/youreurope/advice/eligibility_pl.htm
Temat przeniesiony do archwium.