Ważność Codice Fiscale

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,

Około rok temu przyjechałam do Włoch w ramach projektu "Erasmus", wyrobiłam sobie zaraz potem Codice Fiscale w Agenzia delle Entrate. Nie przyszła żadna karta, natomiast dostałam kartkę A4, na której nie ma daty scandenzy. Jestem jeszcze we Włoszech, bo szukam pracy i wzięłam urlop, w związku z tym mam pytanie, czy moje Codice Fiscale jest jeszcze ważne? Czy muszę sobie niebawem wyrobić następne?

Czy (jeśli muszę wyrobić kolejne) wystarczy, że pokażę zaświadczenie o tym, że pracuję, czy też mogą mi robić jakieś poważniejsze problemy z jego wyrobieniem?

Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam Was serdecznie z Romy. :)
Codice Fiscale jest ważne bezterminowo. Jak chcesz, to możesz sobie teraz wyrobić to plastikowe zamiast papierka;)
Codice fiscale to odpowiednik polskiego numeru PESEL, generowany jest na podstawie imienia, nazwiska, płci oraz daty i miejsca urodzenia. Dlatego jest ważny do końca życia, chyba ze zmienisz nazwisko. Co do plastikowej karty, to nie zawsze wysyłają ja automatycznie, gdyż obecnie zielona karta CF została zastąpiona niebieska karta zdrowia (tessera sanitaria), wiec wiele urzędów wychodzi z założenia, ze jeśli masz prawo do opieki zdrowotnej, to dostaniesz prędzej czy później kartę zdrowia z codice fiscale. Możesz jednak wystąpić o przesłanie jej, składając wniosek na tej stronie:

https://telematici.agenziaentrate.gov.it/RichiestaDuplicatoWeb/ScegliModalita.jsp

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Matura