Okres probny w pracy

Temat przeniesiony do archwium.
W moim kontrakcie o prace tutaj w IT, w periodo di prova jest napisane ze trwa 30 dni "...durante i quali entrambe le parti potranno recedere dal rapporto di lavoro senza la necesità di preavviso alcuno, per il quale non dovrà essere pertanto riconosciuta la relativa indennità." Rozumiem zdanie oczywiscie, ale czy na sam koniec chodzi o to ze nie zostanie mi zaplacone jesli w ciagu 30 dni bym zrezygnowala? za te dni ktore przepracowalam?
Znaczy, ze za dni przepracowane musza Ci zaplacic.
Chodzi o to, ze moga Cie zwolnic bez wypowiedzenia, czyli powiedziec 'dziekujemy Ci, od jutra nie pracujesz.', zaplacic za przepracowane godziny i do widzenia.
edytowany przez marysia2: 22 sie 2012
Tez to tak zrozumialam z tego zdania, ale ostanie slowa " relativa indennità" wydala mi sie ze nie zostane wyplacona za przepracowane dni. Ok dzikuje:) Nie sadze zeby mnie pozegnali, to raczej ja mysle o tym majac do wyboru druga prace.Ale zobacze jak bedzie.
ah i jeszcze jedno retribuzione pisze suma lordi mensili, ale pod spodem sa paga base pewna suma i indennità di contingenza tez suma, mama nadzieje ze wyplata nie jest ta paga base, tylko suma lordi z ktorej mam odjac 20% prawda?
retribuzione mensile sklada sie z kilku elementow miedzy innymi z paga base i contingenza i jest suma tych elementow.

relativa indennità - chodzi o to, ze jezeli po okresie probnym beda chcieli Cie zwolnic z dnia na dzien, to beda musieli Ci zaplacic za czas wypowiedzenia (ktory jezeli nie jest podany w umowie, jest na pewno w CCNL), a w okresie probnym nie musza Ci tego placic.

A dlaczego akurat 20% chcesz odejmowac?

Pewnie do potracenia jest inps: 9,19 lub 9,49% i podatek zalezacy od progu podatkowego pomniejszony o detrazioni.
dziekuje marysia2, dokaldnie w umowie nie pisze ile jest wypowiedzenia po okresie probnym czyli w moim przypadku po 30 dniach, umowa jest na 6 mc. Contratto di lavoro subordinato, impiegato di 5 livello. Nie mam pojecia ile pozniej bede musiala dac preavviso po periodo di prova.. zapytam. Ah z od lordi w poprzedniej pracy jak odjelam 20% to dokaldnie tyle netti mi wyplaty przychodzilo na konto, nie sadze ze tylko 10 euro powinnam odjac od trattamento retributivo. Boh...
tylko 10€?!?!

Okres wypowiedzenia jest na pewno w CCNL, jak wiesz w jakim CCNL pracujesz, to na pewno znajdziesz na necie ta informacje.
zle napisalam mialam na myslite niecale 10% co napisalas, eh okaze sie przy wyplacie czy odejmuje sie z lordi 10% czy 20%, nie znam sie na tym za bardzo. Tylko minimalnie;)
...10% ...to tylko inps... do tego dochodzi podatek... ;-)
Temat przeniesiony do archwium.