Nasza kochana Warszawa

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!!Pod koniec maja wybieram sie na urlop i tak zastanawiam czy czasem nie wybrac sie do Warszawy,w ktorej nigdy nie bylam(az wstyd jest mi Wam sie przyznac :-(....)I tutaj mam do Was prosbe,czy moglibyscie polecic mi jakis niedrogi nocleg,moze byc nawet apartament,ale wolalabym raczej blizej centrum(taka opcje wybralam bedac w Krakowie,z czego bylam bardzo zadowolona),co warto jeszcze zobaczyc oprocz Lazienek i Starowki,gdzie tez mozna dobrze i tanio zjesc(w sensie tym ,zeby nie byly to ciagle pierogi i zurek,a przede wszystkim nic wloskiego!!! Mysle,ze temat ten moze byc dla wszystkich nas interesujacy!!!Dziekuje Wszystkim za przyszle porady.Mia :-)
Niestety nie moge polecic ci zadnego niedrogiego noclegu w Warszawie, zwlaszcza apartamentu, ale moze ktos z forumowiczow cos ci podsunie. Natomiast jesli chodzi o zwiedzanie Warszawy to pamietaj, ze Starowka to nie tylko ta czesc Zzamknieta w murach obronnych, ale rowniez Nowe Miasto za Barbakanem. Fajnie jest tez pospacerowac o podnoza skarpy czyli niejako pod Starowka, gdzie w zeszlym roku otwarto fontanny i przejsci sie dalej pod Zamek Krolewski do Arkad Kubickiego. Ja polecam tez zwiedzanie samego Zamku, bo choc zostal wysadzony w powietrze przez Hitlerowcow, wiekszosc eksponatow (w tym przepiekne obrazy Bellotto) zostala uratowana przed zniszczeniem przez owczesnych pracownikow Zamku. Zas to co zostalo zrekonstruowane czyli wnetrze zostalo zrobione naprawde swietnie. Ze Starowki warto przejsc sie Traktem Krolewskim czyli Krakowskim Przedmiesciem, Nowym Swiatem i Alejami Ujazdowskimi az do Lazienek. A potem wybrac sie koniecznie do Wilanowa - rezydencji Jana III Sobieskiego. Palac ten nie zostal zburzony w trakcie ostatniej wojny i tu rowniez zachowalo sie wiele cennych dziel sztuki. (co prawda wiecej tych. ktore byly w posiadaniu pozniejszych wlascicieli Wilanowa czyli Potockich, ale zbiory sa doprawdy cenne).
Jesli natomiast interesuje cie nowoczesnosc i technika to wybierz sie do Centrum Nauki Kopernik. Polecam i pozdrawiam
No to wydralas moment troche tloczny bo zaczyna sie Euro 2012 wiec bedzie mase turystow i kubicow pilki noznej .W centrum to raczej trudno o cos taniego do wynajecia i ze wzgledu na Euro pewnie ceny skocza w gore !!! Lepiej poszukaj cos na obrzezach miasta .Moze dzielnica Wola ???do centrum zaledwie kilka przystanow .Jesli chodzi o zwiedzanie to Starowka,Lazienki,Wilanow,Moze nowe Centrum Kopernika nad Wisla zalezy co ciebie interesuje .Jakby co sluze pomoca jak gdzie dojechac .Warszawa to moje miasto rodzinne .
Mia 77 nie wiec co znaczy dla ciebie zdanie tani nocleg ????Moge polecic hotel w dzielnicy Wola Nazywa sie Colibra Warszawa ul.Wolska 191 .Doba okolo 200 zl bez sniadania warunki swietne .Jest tez nieco tanszy motel dalej nazywa sie Marco na tej samej ulicy .Ale to zalezy jakie kto lubi warunki .Czy chodzi tylko o miejsce do spania czy jakies inne wygody .
Dzieki za odpowiedzi!!Eureka 200 zl to przyznam jest mi szkoda troche wydac...(przyznaje sie,ze jestem z natury chytruska ;-]).W Krakowie,niedaleko dworca kolejowego mialam apartament w pieknej krakowskiej kamienicy za 20€/noc,w tym wszystkie wygody,od lazienki po kuchnie...cos takiego wlasnie interesowalo by mnie w stolicy.W cenach hoteli zdazylam sie juz zorientowac przegladajac strony w int.,horrendalnie drogie,przyznaje ze niektore hotele maja ceny drozsze niz tutaj(zwykly polski turysta gdzie spi w Warszawie???).Dzis wieczorem sprobuje poprzegladac wynajem apartamentu,mysle,ze cos sie znajdzie ;-)
a jaki termin cie interesuje i na jaki czas ????? i oczywiscie ile osob ???
urlop zaczyna mi sie od 23 maja,bedzie nas oboje i jeszcze jedno pytanie w jakiej czesci miasta mam szukac noclegu,aby moc byc jak najblizej centrum???a o jedzeniu mozesz mi cos doradzic?dla moze byc to kuchnia polska i etniczna,byle by nie wloska bo tej mam na codzien...
Dzielnica centrum to srodmiescie ,obok masz wole,ochote,gorny mokotow,a po drugiej stronie wisly prage poludnie .To chyba najblizsze rejony .Z tym ze dzielnice sa bardzo duze wiec musisz szukac czegos najblizej centrum .Mysle ze za 20 zl za dobe to bedzie bardzo ,bardzo ciezko cos znalezc chyba ze sie myle ?? W tym Krakowie to naprawde trafilas na okazje !!!!
Wejdz na stronke Gumtree warszawa tam masz zakladke nieruchomosci i podgrupe nieruchomosci na krotki termin moze cos znajdziesz dla siebie .A jesli chodzi o kuchnie to ciezko powiedziec bo to zalezy gdzie sobie znajdziesz lokum .
dzieki za pomoc!!!mysle ze Twoje informacje moga byc pomocne nie tylko dla mnie ;-)
Nie ma za co polecam sie jesli moge pomoc dlaczego nie. Mi tez tu na forum bardzo duzo osob pomoglo tylko w druga strone tu we Wloszech .Milego pobytu zycze .
Cytat: mia77
200 zl to przyznam jest mi szkoda troche wydac...(przyznaje sie,ze jestem z natury chytruska ;-]).W Krakowie,niedaleko dworca kolejowego mialam apartament w pieknej krakowskiej kamienicy za 20€/noc,w tym wszystkie wygody,od lazienki po kuchnie...cos takiego wlasnie interesowalo by mnie w stolicy.W cenach hoteli zdazylam sie juz zorientowac przegladajac strony w int.,horrendalnie drogie,przyznaje ze niektore hotele maja ceny drozsze niz tutaj(zwykly polski turysta gdzie spi w Warszawie???)

Nie bardzo rozumiem co chcesz powiedziec przez to, ze "niektore hotele maja ceny drozsze niz tutaj"? Przeciez na cene hotelu sklada sie wiele czynnikow, a przede wszystkim standard. Przeciez nocleg w 5 gwiazdkowym hotelu czy w Rzymie czy w Warszawie czy w bodajze w Kluczach nie moze kosztowac 15 euro... Krakow jest duzo bardziej turystyczny niz Warszawa to po pierwsze, wiec mysle, ze podaz miejsc noclegowych moze byc wieksza, a i ceny w Warszawie ogolnie sa wyzsze niz w Krakowie. Wiec znowu trudno porownywac. A "zwykly turysta" to albo przyjezdza z biurem podrozy i nocleg ma w pakiecie wiec wychodzi znacznie taniej, albo ma szczescie i trafia okazje w internecie (poszukujac na stronie np. Venere czy Tripadvisor). Albo po prostu godzi sie na pewne ceny...noclegi w Amsterdamie tez sa bardzo drogie, a ze standardem bywa cienko...
mia77 Absolutnie nie chcialam cie w zaden sposob zdenerwowac tylkoi zwrocic uwage na pewne kwestie... pozdrawiam..
A może hostel na "nowym świecie"? Wiadomo że to nie jest hotel ale jednak samo centrum. Na krakowskie przedmieście rzut beretem. Jak ktoś ma zdrowe nogi to na starówke też dojdzie.
Jest tam trochę ofert tego typu.
A ja polecam stronę noce.pl, są tam apartamenty jakich szukasz (chyba) :), korzystałam z niej wielokrotnie w Wawie i w Krakowie i polecam z czystym sumieniem. Opłaca się jeśli nie jedziesz sama, ale np. we dwie lub więcej osób. Ceny nie są wygórowane, nawet najtańsze mają dobry standard. :)
No,no zdalam sobie sprawe,ze Warszawa to nie Krakow....
Warszawa to nie Krakow a Gdansk to nie Poznan. Kazde miasto jest inne w swoim rodzaju.
no tak,ale raczej blizej Gdansku do Krakowa........cenowo ;-)
Cytat:
co warto jeszcze zobaczyc oprocz Lazienek i Starowki

Muzeum Powstania Warszawskiego - koniecznie!!! Niesamowite miejsce.
Co warto zobaczyć w Warszawie http://www.wawahotele.pl/zabytki_warszawy.php dzuzo tego jest duzo...zaczelam ci pisac...opisywac co gdzie..oczywiscie zaczelam od Powisla, Krakowskiego Przedmiescia,Starego Miasta tego co mi jest najblizsze..i wymieklam.. rozplakalam sie..to bylo 2 dni temu..Nie wiedzialam, ze tak bardzo teksknie za kazda plyta chodnikowa ,za kazda kostka brukowa mej dzielnicy, mego miasta...wymieklam...ufff...z pewnoscia mozesz skorzystac z internetu ..Co zwiedzic w Warszawie..wszystko wszystko...nawet moj stadion mojej Legii..zapraszam..wszystkie magiczne miejsca stolicy..dla mnie magiczne..nie wiem czy dla innych ... magiczne miejsce.. Koscol Sw.krzyza na Krak.Przedm..w szczegolnosci obraz Tadeusza Judy patrona od spraw niemozliwych / pisalam o nim tu" http://www.wloski.ang.pl/forum/cafeitalia/197608 http://www.wloski.ang.pl/forum/inne/199806 Z centrow sklepowych polecam ci Arkadie ..minie ci wewnatrz pol dnia..Moje ulubione miejsca to wszystko w dol od Zamku ..wszystko co nad Wisla..od Zamku..wzdluz Wisly ..
Cytat: SettediNove
w szczegolnosci obraz Tadeusza Judy patrona od spraw niemozliwych


wskoralas cos u niego?
Muzeum Chopina na Tamce..zaprojektowane przez wloskich architektow zreszta :D
Cytat: marshmallow
Cytat: SettediNove
w szczegolnosci obraz Tadeusza Judy patrona od spraw niemozliwych


wskoralas cos u niego?

aha...
2 x.. w odstepie ok 3lat..szczeka mi opadla ze zdumienia z zadzialao...Pojsc nie zaszkodzi..pomodlic sie nie zaszkodzi i zostawic mu CALA kasa jaka masz/ w danym momencie przy sobie,wszyskie pieniadze..plotka niesie ze Juda lubi kase/ tez nie zaszkodzi..zadzialalo..oczywiscie nie prosilam o cudowne uzdrowienie..tylko o pomoc w rozwiazaniu spraw osobistych....po kilku mies zobaczylam efekt jakiego sie nawet nie spodziewalam..wlasnym oczom niewierzylam:D ..nie od razu..Samemu sobie tez trzeba dopomoc plus wstawiennictwo Tadeusza Judy..niedowiarki nie musza wierzyc :D
http://zdjecia.newsweek.pl/zdjecia,warszawa-1947--feniks-z-popiolow,84614,3,1.html#gallery
mam z soba album o warszawie w jezyku wloskim.mozna kupic w ksiegarni na Nowym Swiecie./.na ulicy Nowy Swiat :D.Warto go kupic by moc pozniej wloskim znajomym pokazac/mnostwo foto/ historie stolicy ktora w 95 proc byla zrujnowana i rzeczywiscie odrodzila sie w cudowny sposb niczym feniks z popiolow..
Dzieki Wam za odpowiedzi!!!
Mia, warto odwiedzic Muzeum Powstania Warszawskiego.
Bylam kilka razy.
Pozdrawiam.
MUZEUM NARODOWE!!!... obchodzi 150 rocznice swego istnienia jest w zw z tym specjalna wystawa i obejrzyj jak dotad najpiekniejsza stacje w metrze warszawskim :Wilanowska..jest dwupoziomowa :D a za najpiekniejsza stacje na swiecie uwazna jest stacja :Pl Wilsona /warto rzucic okiem,mamy w koncu najmlodsze metro wEU stacja ma oryginalna kopule przypominajca planetarium,piekna gra swiatel :D http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/spoleczne/150lecie-muzeum-narodowego/7384355
http://m.onet.pl/warszawa/5137371,detal.html
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11824465,Brylant_na_Pradze_Polnoc__Otwieraja_Dworzec_Wschodni_.html
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia