erasmus w palermo

Temat przeniesiony do archwium.
hej wybieram się na erasmus w semestrze zimowym 2012/13 do Palermo, szukam kogoś, kto też tam jedzie:)
oooo, jak pięknie, jak Ci zazdroszczę... :-) Ja walczę o erasmusa w Rzymie. Orientujesz się może ile wyniosą Cię wszystkie opaty na miesiąc?
Moja koleżanka jest w tym semestrze w Palermo, właściwie już wraca i nie jest specjalnie zadowolona. Nie dość że kiedy tam pojechała, uczelnia była zdziwiona jej obecnością. Okazało się ze nie ma tam jej papierów, ale jakoś dało to się załatwić. Poza tym spartanskie warunki, zarówno na uczelni (zajęcia wyglądają tak, że studenci siedzą na krzesłach w kółku, a wykładowca coś im opowiada) jak i w 3 mieszkaniach, w których mieszkała (robaki w łóżku i w łazience). Ale mimo wszystko, widoki zachwycające. ;)
A ja polecam Ci bloga mojej znajomej, która tam była przez semestr, chyba znajdziesz tam parę przydatnych informacji :) http://palermoerasmus.wordpress.com/
Hej, ja byłam na erasmusie w Palermo rok temu i nadal tutaj mieszkam. Co do warunkow, to kolezanka alus007 miala najwyrazniej pecha gdyz ja mialam zajecia czesto w lepszych warunkach niz na mojej uczelni w Polsce. Mieszkania, moje i moich znajomych, nie byly super wypasione, ale az tak straszne tez nie byly. Z dokumentami tez nie bylo problemow, trzeba tylko brac pod uwage, ze to sa italiani i ze lepiej przed przylotem zadzwonic do nich i sie upewnic czy wszystko jest. Z reszta, z tego co pamietam, oni dopiera jak dostana dokumenty, to wysylaja list akceptacyjny i bez niego, np na mojej uczelni nie dalo sie podpisac umowy w BWZ.
Jezeli chodzi o koszta, to nie ma co sie sugerowac miastami bo w Palermo beda one duzo nizsze niz w Rzymie czy Mediolanie.
Zostawiam mojego maila, jezeli masz jakies pytania nadal to pisz [email] Poza tym, o ile jeszcze tego nie zrobilas, znajdz sobie strony ETU i ESN w Palermo i napisz do nich, napewno bardzo Ci pomoga, chociazby w znalezieniu mieszkania.