zameldowanie

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym zapytać osoby które są na studiach,w jaki sposób załatwiliście zameldowanie we Włoszech?Mam znajomą która studiuje i nie ma zameldowania,czy można to jakoś załatwić,jakie dokumenty potrzebuje dziewczyna,w urzędzie miasta powiedzieli że musi mieć kontrakt o pracę to ją zameldują bez problemu.
Wprawdzie nie jestem na studiach, ale zgodnie z przepisami studenci z UE muszą wykazać w urzędzie meldunkowym, ze są zapisani na studia (dokument z uczelni), ze posiadają europejska kartę ubezpieczenia zdrowotnego lub polisę ubezpieczeniowa i środki na utrzymanie w wysokości 5 tysięcy euro z hakiem rocznie.
Wymagane jest okazanie środków na utrzymanie na rok do przodu?
To niezupelnie tak - musisz wykazac, że nie bedziesz obciazeniem dla wloskiego systemu socjalnego, a wiec musisz się jakoś utrzymac i miec ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli pracujesz, to nie ma problemu -.asz staly dochod oraz zapewniona opieke zdrowotna. Natomiast jeśli studiujesz lub mieszkasz we Wloszech "bo mi się tu podoba", musisz jakoś udowodnic, że stac cie na utrzymanie się - dlatego wymagane jest wykazanie srodkow w wysokosci co najmniej wloskiego minimum socjalnego (w 2010 roku było to bodajze okolo 5300 euro). Musisz je wykazac przy skladaniu wniosku (wyciag z konta bankowego, oswiadczenie osoby trzeciej, że bedzie Cie utrzymywac itp..), potem już nikt nie sprawdza, co z tymi pieniedzmi robisz.
Aha.
a jezeli ktos juz konczy studia i do tej pory nie mial zameldowania i teraz chce sie zameldowac to tez musi wykazac jakies konto bankowe?
Nieważne, ze kończy studia - do zameldowania potrzebuje takich samych dokumentów, jak osoba dopiero je rozpoczynająca.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe