Ryanair - bagaz podreczny

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |
Witajcie.Pewnie wielu z was lecialo juz ryanairem , ja jeszcze nie, dotychczas wizzairem i wczesniej centralwingsem. na bilecie ryanair-u mam napisane ze 1 bagaz poderczny ok zgadzam sie bo tak jest zawsze, i cos ze jesli jest dodatkowo laptop musi byc schowany do bagazu podrecznego.. ? A ja bede miala torbe podreczna i laptop , ale nie zmiesci mi sie w torbe podreczna,czy robia jakies problemy??? Ach no i torebka na ramie to normalne.
http://www.ryanair.com/site/PL/faqs.php?sect=bag&quest=fees tabela oplat: http://www.ryanair.com/site/PL/faqs.php?sect=CHARGES
ja ciezkie bagaze podaje Agatem..taniej wychodzi
Bagaz podreczny:
Dozwolona jest DOKLADNIE jedna sztuka bagazu podrecznego na pasazera o wadze 10kg i maksymalnych rozmiarach 55cmx40cmx20cm.TOREBKA,aktowka,NOTEBOOKI,kamera.MUSZA byc wnoszone w ramach dozwolonej 1 SZTUKI BAGAZU PODRECZNEGO a nie dzielonego na rozne male torby.
Nie kombinowac,jest to sprawdzane.
wystarczy nawet ksiazka w rece i cie nie puszcza bo to juz 2 bagaze dla nich.... wszystko do jednego wora bo to nie przejdzie, gorzej jak nie zmiescisz do podrecznego bo masz taki maly.... widzialam taki przypadek ze pasazer mial maly plecaczek juz mocno upchany i pzychodzi do odprawy z tym plecaczkiem i ksiazka w rece i go wrocili .... bo co? bo ma dwa bagaze a nie wolno.... szukal potem kogos ko mu weznie i zapakuje do swojego bagaza do samolotu... PORAZKA
no i z tego co zauwazylam az tak nie przywiazuja uwagi do tego jakich rozmiarow jest bagaz podreczny, no chyba ze jakis podejrzany olbrzym......
hehe ja proponuje wobec tego pokrowiec na gitare i tam upchac laptopa torebke na ramie, ksiazke i kanapki..heheh Przewpznik Ryan Air ..nie jest powaznym przwoznikiem wiec nalezy go trktowac lekce wazoaco stad moj zart zpokrowcem od gitary..heheh Skor owa linia proponuje bilety na miejsca stojace?..to co oniej myslec..????Zawczasu przy rezerwacji biletu trzeba oplacic za 2 szt bagazu..i byc spokojna chociaz o torebke na ramienu..heheeh..a moglaby byc spokojnie duza torba plazaowa..ja wlasnie latem tak jezdze..do odprawy zblizam sie z wyladowana torba plazowa..pale glupa normalnie bo wiem ,ze torba ma slabe uszy ktore lada moment sie oderwa..raz mi sie tak zdarzylo wlasnie z powodu laptopa, torebki i kanapek,napojow,targam zawsze mnostwo wody z soba/z powodu nerek/ 3 lata temu...Ludzie torby plazowe NIE SA DROGIE..przewoznik ma was gdzieś to i wy badzcie sprytni..mi sie dotad udaje..sama na to wpadlam..bo torba byla ladna i duza..heheh.
Wiecie co, zaskoczyliscie mnie troche.. Bo wizzair takich problemow nie robi. ja mialam bagaz podreczny, i dodatkowo laptopa. I sie nie czepiali! Ludzie mieli niby bagaz podreczny a to mala walizka byla, niewiem jak to sie do gory do pulek w samolocie im zmiescilo! A ryanair widze z wypowiedzi, ze sie czepia.. grrr, no ale zobacze jak cos to wszystko wloze do jednej torby! Wezme jakas wieksza na wszelki wypadek.
Ryan sie nie 'czepia'... Ryan Air tak 'ZARABIA'
A mam kolejne pytanko, poniewaz ze stronki ryanair.pl nie kapuje tego.. Jesli chodzi o bagaz rejestrowany czyli ten ktory jedzie do luku samolotu , nie rozumiem czy moze miec max 32 kg czy 15 kg?? Zobaczcie jak to pisza:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości.

Każdy pasażer może zgłosić do odprawy nie więcej niż 3 sztuki bagażu o łącznej wadze 15 kg z zastrzeżeniem uiszczenia obowiązujących opłat za bagaż rejestrowany

Nie rozumiem nic juz tego.. Bagaz podreczny ok 10 kg, a rejestrowany??
Wedlug mnie w tych 32 kg wliczyli rowniez nadbagaz. Czyli bagaz rejestrowany max 15 kg, jesli chcesz wziac wiecej za doplata za nadbagaz, to mozesz wziac, byleby ciezaw bagazu glownego nie przekraczal 32 kg.
Niemniej jednak poczekajmy na wypowiedz kogos, kto lecial juz Ryanairem.
Chca wozic pasazerow na stojaco, a bagaz im przeszkadza?
No i ja nadal nie wiem ile moze miec max kg bagaz rejestrowany??? lecial ktos ryanair i wie ile moze miec max kg????
Lecisz do Wloch i nie jestes na tyle zaradna, aby znalezc samodzielnie interesujace Cie informacje? Mi to zajelo kilka minut. A co zrobisz jak bedziesz musiala sobie sama poradzic i nie bedzie dostepu do forum??

Tu masz strone po polsku: http://www.ryanair.com/site/PL/faqs.php?sect=CHARGES

Wszystko jest jasno opisane. Bagaz rejestrowany moze miec maksymalnie 15kg. Mozesz miec maksymalnie 3 torby, ktore razem beda wazyly do tych 15kg. Wtedy placisz za bagaz OD TORBY, a nie od kilograma. Nie ma opcji, ze bagaz jest calkowicie bezplatny. Jezeli masz jedna torbe, to placisz za nia 10L/euro za POJEDYNCZY PRZELOT, za nastepne 20L/euro. Te ceny obowiazuja w momencie kiedy zglaszasz bagaz online, podczas zakupu biletu, nie na lotnisku.

Jezeli masz ciezszy bagaz, to placisz za kazdy kilogram "nadwagi", czyli jezeli bagaz wazy 20kg, to musisz na lotnisku zaplacic za 5kg nadwagi. Bagaz maksymalnie moze wazyc 32kg. Oznacza to, ze jezeli bagaz wazylby 33kg, to Ci go w ogole nie przyjma, bo jest za ciezki.
Ryanair jest bardzo poważną linią.Porównaj sobie dane ekonomiczne to się przekonasz.To co wymyślą w Ryanie zaraz pojawia się u innych przewoźników.Miejsca stojące nie są na razie faktem ,choć o takim rozwiązaniu czytałem już w latach 70 w Ameryce Południowej.A co do wody to przepisy zabraniają pasażerom wszystkich linii na wnoszenie na pokład samolotu napojów.Więc albo twoja woda jedzie w luku albo w twoim brzuchu.Pozdrawiam.
dziwne..dziwne...wode z reguly zabieraja jak przechodzisz przez bramke kontrolna..a potem juz sa automaty i sklepiki i wody mozna kupic skolko ugodno i wniesc na poklad skolko ugodno heheheh..ja to dobijam z ta polska woda az do Wloch i mam jej tyle ..malych buteleczek/ jak jakas nawiedzona../ze mi do samego domu starcza../jeden siedzi caly dzien z papierosem w dloni..a drugi z buteleczka niegazowanej.. hehehe,jestem wiec 'ekologiczna'..hehehe/
Prosze powiedzcie mi czy moge zabrac tusze do drukarki w bagazu podrecznym?? bo jest to jednal plynne... nie chcialabym zeby mi zabrali na odprawie celnej..
mozesz przewiezc ale pod warunkiem ze bedziesz miec pojemnosc 100ml nie wiecej
Możesz zabrać,jeżeli są w pojemniczkach do 100ml w torebeczce foliowej,wszystko dokładnie jest wyjaśnione na stronie Ryanair :)
zaraz sprawdze dziekuje:) tylko ze te torebeczki foliowe gdzie sie kupuje? sa to jakies specjalne?
W papierniczym prawie każdym się dostanie,choć jak wiemy "quasi fa la differenza" ;)
Ja widzialam ostatnio w supermercato Dimeglio.
Na każdym lotnisku są dostępne.
ah i jeszcze jedno pytanie mam, teraz lecialam z bagazem podrecznym tylko i niektore osoby szly od razu na odprawe celna, nie szly na odprawe bagazowa, czyli wcale nie musze stac w tej kolejsce na odprawe bagazowa? skoro mam tylko podreczny? Myslalam ze tez trzeba bo w koncu waga nie moze przekroczyc 10 kg, wiec wydawalo mi sie to raczej obowiazkowe? a tu widze ze nie. Mi karte pokladowa ta co wydrukowalam na odprawie bagazowej tylko podpisala i przerwala w jednym miesjcu, no inni szli na celna. Moze tak tylko w ryanair jest?
Jeżeli lecisz tylko z bagażem podręcznym i odprawiasz się on-line(tzn.sama drukujesz sobie kartę pokładową) to nie musisz stać w odprawie bagażowej! Po to właśnie jest odprawa online,żeby zaoszczędzić czas na lotnisku :)

A co do torebeczek foliowych,to niestety na lotnisku w Gdańsku ich nie było i dobrze,że kupiłam wcześniej...
jasmineczka dziekuje:) A gdzie jes kupilas te torebki foliowe? musza byc na zamykanie?
to czyli jak?! nie moge miec swojej damskiej torebki?! no i plecaka jako podreczny rownoczesnie?!
ja to wymyslilam tak wezme ze soba worek i do tego wora wrzuce wszystko co bede miala w rekach no i bedzie jeden bagaz podreczny
Nie możesz. Niestety :\
nie moge miec worka?
Oczywiscie ze mozesz miec worek. Grunt, zeby w razie czego zmiescil sie w tej ich skrzyneczce, w ktorej czasem mierza bagaz.Z workiem moze nawet jest lepiej bo jest bardziej elastyczny niz sztywna walizeczka, taki worek czy nieusztywniana torbe latwiej "upchnac".
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 39
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa