zaswiadczenie o niekaralnosci

Temat przeniesiony do archwium.
Hej. Mozolnie zbieram dokumenty by zlozyc podanie o wloskie obywatelstwo i potrzebne mi zaswiadczenie o niekaralnosci w moim kraju pochodzenia. Wiecie dokladnie gdzie zalatwic to zaswiadczenie (myslalam, ze przy sadzie, ale pytalam sie mamy i ona nie jest taka pewna czy to sad czy inny urzad) i czy musze robic to osobiscie czy tez moga zrobic to w moim imieniu osoby w Polsce. A moze da sie jakos przez konsulat w Rzymie? Bede wdzieczna za wskazowki. pozdrawiam.
http://www.nikozja.polemb.net/index.php?document=80
Dzieki. A Ambasada w Rzymie jest w stanie pomoc (posredniczyc) w uzyskaniu zaswiadczenia o niekaralnosci? Patrzylam sie na strone i nie znalazlam takiej informacji.
ambasada to zalatwia :)
nie, sorrki wprowadzilabym Cie w blad, zalatwiasz to w Sadzie Okregowym, papiery moze zlozyc Twoja rodzinka...wszystko zalezy od pani przyjmujacej podanie - powinien widniec na nim Twoj podpis, raczej nie pozwola na podpis kogos z rodziny...najwazniejsze co rodzinka potrzebuje, zeby ubiegac sie o zaswiadczenie to twoj PESEL
No najgorsze bedzie z tym podaniem podpisanym przeze mnie bo jak to zdolam zrobic skoro nie jestem i w najblizzszym czasie nie moge byc w Polsce? Dlatego chcialam wiedziec czy mozna to zalatwic tez przez Ambasade w Rzymie.
W kazdym razie dziekuje za informacje. Pozdrawiam.
eee bez paniki :) w urzedach po prostu istnieje zasada "musi byc podpisane osobiscie" po prostu takiemu urzedasowi nie wolno mowic, ze kto inny podpisal ;) a tego sprawdzac i tak nigdzie nie beda:) tylko sie scieme wali ze przez Ciebie podpisane i wyslane :)
Kim ty jesteś człowieku??? Twoje gołosłowie, brak wiedzy, edykacji, a szczególnie ogromne braki języka polskiego ranią moje uczucia patriotyczne.
Zastanów się nad sobą zanim zaczniesz dawać rady innym....
*edukacji
umbryjka-- jest taka mozliwośc za posrednictwem Konsulatu.....rowniez za dodatkową opłatą uzyskasz tlumaczenie dokumentu.
Zaswiadczenie wydaje KRK czyli Krajowy Rejestr Karny

http://www.ms.gov.pl/krk/krk.php
http://www.barcelonakg.polemb.net/?document=49
Jezeli jestes w kraju mozesz to zrobic samemu idac do sadu wojewòdzkiego lub jego fili(trzeba sie o taka mozliwosc zapytac) z dowodem osobistym i wypelnic druk plus 50zl(znaczki skarbowe) i czekac okolo 1 do 2 godzin na wystawienie zaswiadczenia.Moze to zrobic ktos za ciebie jezeli zostal upowazniony notarialnie przez ciebie(musi ta osoba przedstawic ten dokument notarialny w sadzie).
Inna opcja.
Jezeli jestes za granica a nie mozesz przyjechac do kraju to poprostu popros kogos znajomego zeby druk sciagnal z internetu lub wzial go z sadu i wypelnil twoimi danymi i podpisal za ciebie plus 50zl znaczki skarbowe i wyslal, po 10 dniach otrzymie zaswiadczenie o niekaralnosci dla ciebie.
W tej opcji twoja obecnosc i dowòd osobisty nie jest wymagane.
Popros o przetlumaczenie dokumentu przez tlumacza przysieglego koszt 50zl
Tu jest wszystko co potrzebujesz tzn.konkrety i druki
http://www.ms.gov.pl/krk/krk.php#formularze_krk
do umbryjki-wlasnie znalazlam moje rozne dokumenty , ale poszukalam tez w internecie i teraz chyba zmienily sie przepisy-ja mam zapytanie o karalnosci z Warszawy(ministerstwo sprawiedliwosci,centralny rejestr skazanych),ale zalatwiane to bylo przez poczte,bo ani ja ani mama tam nie jechala(pytalam sie jej bo myslalam ze moze zle pamietam)-pozniej wszystkie dokumenty byly wyslane do ambasady w Rzymie i przez agencje YOR , ktora wszystkim sie zajela-bo musialam(nie wiem czy nadal tak jest) i paszport i akt urodzenia i zaswiadczenie o niekaralnosci miec przez ambasade potwierdzone,tlumaczone i podstemplowane.Wiec najpierw w Polsce zaswiadczenie,pozniej w ambasadzie jest -certificato che non ha precedenti penali-i pozniej na tym jest stempel prefettura di Roma z napisem-visto si legalizza la firma del funzionario dell'ambasciata-.I to samo z paszportem-jego kopia ze stemplami z ambasady a pozniej jest tam stempel -prefettura di Roma-
tutaj znalazlam link ,ktory wyjasnia cos o zapytaniu o karalnosc w Polsce

http://209.85.129.132/search?q=cache:LcqcleBAtXcJ:www.pisma.coo.pl/formularze-sdowe/zapytanie-o-karalno.html+zapytanie+o+karalnosc&hl=it&ct=clnk&cd=3&gl=it
umbryjka-wlasnie znalazlam model , ktory musisz przedstawic , jak prosisz o obywatelstwo i tam jest napisane,ze jesli jestes w UE to sa mozliwe autocertificazioni,(czyli wielu dokumentow nie musisz przedstawiac-wierza Ci)dowiedz sie dobrze-tutaj link

http://www.comune.ponte-buggianese.pt.it/portofranco/cittadinanza/richiesta%20cittadinanza%20mod%20B.pdf

Sa tam autocertificazioni na podstawie prawa z 2000 r dotyczace residenza,stato di famiglia,posizione giudiziaria sia in Italia che all'estero - i wlasnie pod koniec jest napisane,ze jesli jestes residente w UE to nie jest potrzebne zaswiadczenie o niekaralnosci-wystarczy autocertificazione(a ja biedna musialam to wszystko skladac)
certificazione penale del paese di origine-documentazione autocertificabile solo da parte dei cittadini comunitari...
Umbryjko! Degustibus ma racje, nie trzeba zadnego zaswiadczenia o niekaralnosci. Ja skladalam wniosek w zeszlym roku i jeszcze raz wklejam co potrzebne do starania sie o obywatelstwo:

Z dokumentow polskich potrzebny jest tylko akt urodzenia najlepiej na druku miedzynarodowym wtedy nic nie trzeba tlumaczyc.

Z dokumentow wloskich:
-fotocopia carta d'identità
- certificato di residenza
- Attestazione di regolarità del soggiorno per i cittadini dell'Unione Europea(fotocopia)
-marca da bollo
- wniosek o przyznanie obywatelstwa+ 2 jego fotocopie
Wniosek ten powinnas znalezc na stronie internetowej twojej prefektury.
Reszta to autocertificazione, ktore zawiera wniosek.

Na obywatelstwo czeka sie okolo 2 lata ale samo skladanie papierow jesli sie ma wszystkie dokumenty i dobrze wypelniony wniosek to 10 minut a koszt - marca da bollo.
no ja skladalam wniosek na poczatku kwietnia zeszlego roku.
autocertyfikacja jest ale niestety kazdy oddzial ministerstwa rzadzi sie swoimi prawami. mnie np. powiedzieli ze musi byc obowiazkowo zaswiadczenie o niekaralnosci z sadu wiec ja bedac w PL zlecilam wszystko mojemu tacie (wydadza mu tylko jesli jest pelnomocnikiem uznanym notarialnie - ja takowe pelnomocnictwo na szczescie przed wyjazdem z PL zrobilam) ...
gdy zanioslam dokumenty to pani mi ladnie powiedziala ze niby nie potrzebne z sadu ale dobrze jak jest.
i tak sobie teraz czekam ... mi powiedzieli ze czeka sie ok. 730 dni ale w przypadku UE nie sprawdzaja juz tak doklanie i w niektorych przypadkach i po roku mozna dostac.
moja znajoma w bolonii czekala prawie maximum czasu (w miedzyczasie ja informowali ze brakuej dokumentow i musiala je dowozic), natomiast dziewczyny z ktorymi skladala razem wnioski w tym samym urzedzie juz dawno obywatelstwo dostaly.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka