Inżynierowie w Lombardii

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc wszystkiem!Znam to forum od pewnego czasu, ale dopiero teraz sie zalogowalam.Stanelam przed watpliwosciami dotyczacymi tego czy jak świezy inzynier z 1 rocznym doswiadczeniem mam szanse pracowac w zawodzie, czy musze od razu starac sie o rejestracje w izbie Inzynierow - Ordine Ingegneri. Czy ktos mial z tym styczność albo jakis znajomy?czy musze w tej izbie cos okazac celem zarejestrowania?Moze sa potzrebne jakies tlumaczenia? Wkritce jade do Warszawy tlumaczyc moj dyplom magistra, czy jest sens tlumaczyc tez swiadectwo dojrzalosci???I czy jest sens oba legalizowac czy tylko dyplom?A co z referencjami z pracy, ktora opusze?Dziekuje za wszelkii sugestie i wskazowki.
Mysle ze masz bardzo duze szanse pracowac w swoim zawodzie... w Polsce;
natomiast we wloszech, w lombardii... no nie wiem, sama sie przekonasz.
No tak, ale ja nie jade do Włoch zeby "sie dorabiac" czy cos, ja mam tu prace w Polsce i jest boom i nie narzekam, ale moj narzeczony jest Włochem, znamy się ponad 1,5 roku i planujemy wspolna przyszlosc, byly plany o UK, bo oboje mowimy b.dobrze po angielsku, ale jednak zostaniemy przy jego kraju.Lubie atmosfere i bylam juz wiele razy we Włoszech, ciagle badam tamten budowlany rynek, ale na te pytania szukam odpowiedzi.Jakis ktos inny moze jest w stanie mi opd?
Mysle ze nie ma wiekszego znaczenia czy jedziesz sie dorabiac czy nie.
A twoj chlopak, skoro jest wlochem, powinien znac sytuacje na rynku wloskim!
Tak w ogole, to nie pracujesz w srode?
Na pewno musisz zalegalizować dyplom uniwersytecki (nie sadze, aby była konieczna nostryfikacja). Ordine Ingegneri w Rzymie (nie wiem, jak jest w innych miastach) wymaga od zapisujących się zdania egzaminu państwowego (esame di abilitazione), wiec możliwe, ze będziesz musiała do niego podejść.

Z tego, co pamiętam, do wniosku należy dołączyć odcinek wpłaty tzw. Tassa di Concessione Governativa (ok. 200 euro), dwa zdjęcia, znaczek skarbowy za €14,62 i ksero dokumentu tożsamości.
ja pracuje w biurze projektow i wszystko zaleze od tego jakiego typu ty jestes inzynierem.. jesli masz laurea in Ambiente per il Territorio to trudno bedzie bo mnostwo jest takichi, codziennie conajmniej ze cv dostajemy.. natomiast szukamy ing. impianti elettrici i meccanici i nie potrafimy znalezc..
Do Kuby - jesne ze parcuje w srode, ale mam w biurze internet!!!:)Nie rozumiem pytania.Ja jestem inzynierem- konstruktorem budowlanym, moj chlopak jest z innego regionu i razem sie pzrenosimy, ale widaomo, nie jest latwo dobrze znac rynek, jak sie nie jest inzynierem, a on nie jest.
Dzieki za info, ja widzialm,ze jest tez w Mediolanie,wogole w Polsce to inaczej wyglada, ale dla chcacego nic trudnego:))))
Podaje strony gdzie jest poruszona kwestia uznawania dyplomow oraz kwestia zawodow tzw regulowanych:
http://www.ergoinnet.net/doc/kit1_pl.pdf
http://www.infopolonia.it/pdf/zawody%20regulowane.pdf
> w ogole w Polsce to inaczej wyglada

W Polsce to duuuuuuuzo rzeczy inaczej wyglada:-)
Temat przeniesiony do archwium.