internet

Temat przeniesiony do archwium.
hej!!
mam pytanko... nie długo wybieram sie do Włoch juz nie poraz pierwszy , lecz po raz pierwszy zabieram ze soba swego laptopa... chciałabym rowniez we Włoszech korzystac z neta. tutaj mam stałe podłączenie... co musze zrobić by korzystac z internetu podczas mego 2-3 miesiecznego pobytu w Italii?? ile za to sie płaci?? Prosze o jakies informacje na ten temat..Z góry dziekuje...
ponawiam pytanko?? jak to jest z tym internetem w Italii??? prosze odpiszcie....
Hej z tego co slyszalam sa karty przedplacane.Najpierw kupujesz karte a potem kozystasz netu.To by chyba wystarczylo na krotki okres.Ale nic wiecej nie wiem.Musisz popytac
Czesc. Nie dawno przechodzilem to samo.rnZarowno TIM jak i Vodafone dostarczaja internet za pomoca sieci komorkowych. Ja korzystam z TIMa bo tam obsluzono mnie w jezyku angielskim (oczywiscie nie musze mowic ze znajomosc angielskiego przez wlochow to ewenement). 169 euro to koszt karty GPRS/EDGE (UMTS nie ma sensu poniewaz i tak krucho z jakoscia polaczenia) oraz 25 euro miesiecznego abonamentu. W mojej opcji jest 9GB danych do sciagniecia w godzinach od 17 do 9 w tygodniu roboczym, a w weekendy bez ograniczen czasowych. Jesli przekrocze limit 9GB lub bede korzystal z internetu w godzinach szczytu czyli miedzy 9 a 17 place 0.07 euro / 1kB. rnJest jeszcze jedna opcja, 0.5GB danych transferu bez ograniczen czasowych, w abonamencie 20 euro miesiecznie. Trzeba jednak kontrolowac transfer. 0.5 GB to duzo i malo jednoczesnie. Czasami w ciagu godziny sciagam 15MB a czasem 5. Dlatego moze Ci to wystarczyc na 50h siedzenia w internecie oczywiscie bez sciagania filmow ale mozesz sobie pozwolic na luksus sluchania radia. Jesli uda Ci sie zamiast EDGE zdobyc drut lub lacza radiowe, wybierz drut lub WiFi. Najlepiej znajdz kogos z drutem w poblizu (do 200 m) i podziel lacze radiowo WiFi (jednorazowy koszt okolo 150 euro, zadnego abonamentu).rnPozdrawiam
Te 20 lub 25 euro to nie abonament. Abonament musisz placic cyklicznie a w tym przypadku przestajesz kiedy Ci sie znudzi lub nie bedziesz juz potrzebowala internetu. Zatem nie jest to umowa, ktora zmusza Cie do placenia abonamentu przez dwa lata tak jak to jest w przypadku komorek. Decydujac sie na to rozwiazanie kupujesz karte PCMCIA za 169 euro, ktora pozostaje Twoja wlasnoscia. Co do tego czy posiada ona simlocka nie mam pojecia.
Pozdrawiam
dziekuje za odzew..myslalam ze ti nie jest az takie skomplikowane, bede musiała wszystko przemyslec sama chyba z tym nie podołam. Najbardziej to chodziło mi o Skype (mogłabym gadac ze swoimi...) Troche droga ta karta GPRS/EDGE. znasz moze jakies inne rozwiązanie???Łatwiejsze???Wielllkie dzieki za informacje ;-) Pozdrawiam
a sam bluetooth w telefonie nie wystarczy??
Niestety bluetooth nie wystarczy. Wystarcza jedynie na potrzeby synchronizacji danych z innymi urzadzeniami.
Twoj telefon prawdopodobnie ma opcje pracy jako modem GPRS i w tym przypadku mozesz go wykorzystac jako modem czyli odpowiednika karty PCMCIA GPRS. Niestety polaczenie GPRS nie jest wystarczajaco wydajne do transferu danych na potrzeby SKYPEa. Jesli natomiast Twoj telefon ma opcje pracy jako modem w systemie EDGE lub UMTS (co jest bardzo prawdopodobne jesli masz nowy telefon) mozesz z niego korzystac. Musisz sciagnac z niego tylko simlocka i kupic aktywacje (karte sim) np. w TIMie lub Vodafone. Na potrzeby siedzenia w sieci bedziesz zmieniac karte sim i korzystac z modemu. Nie przerabialem takiej opcji ale wiem, ze nie powinno byc problemu. Minusem tego rozwiazania jest to, ze telefon bardzo szybko rozladuje baterie dlatego musisz przez caly czas miec podlaczona ladowarke lub dobry (orginalny) kabel usb, ktory zapewni bezproblemowy transfer danych i ladowanie telefonu jednoczesnie.
Jest jeszcze jedno rozwiazanie wdzwonic sie w internet za pomoca modemu ktory masz w laptopie do wloskiej TeleKomuny tak jak w Polsce czyli (+48 32 [tel]) wloski nr musisz sobie jakos zdobyc. Na krotka mete jest to rozwiazanie wystarczajace ale nie jest to stale lacze i jego wydajnosc pozostawia wiele do zyczenia, SKYPE moze nie dac sobie rady z przepustowaoscia. Teoretycznie nie powinno byc problemu ale rzadko uzyskuje sie dorbe stale i nie rwane transfery. Moge tutaj obrazic wloska telekomunikacje ale nie spotkalem sie jeszcze z transferem tak wydajnym jak sie to opisuje w ulotkach.
Powodzenia :)
Zastanawiam sie czy nie lepiej byloby kupic karte UMTS lub GPRS w Polsce i nastepnie wykupic na miejscu numeru w sieci Vodafone lub Tim, poniewaz sam numer kosztuje na pewno znacznie mniej niz cala karta UMTS.
Pozostaje problem sim lock, ktory we Wloszech nie istnieje, ale nie wiem jak to wyglada z kartami polskimi, natomiast wciaz zdjecie sim lock w Polsce z pewnoscia kosztuje mniej niz wszystko razem we Wloszech
Natomiast chce zwrocic uwage na promocje, ktore mozna uruchomic a pozwalaj mnostwo zaoszczedzic,np w sieci Vodafone trzeba miec na koncie min 30 € aby uruchomic promocje "internet in libertà " obejmuje ona wymiane danych od 50 MB dziennie , aktywuje sie ja abo ze strony www albo przez telefon. Promocja odnawia sie po miesiacu, jesli mamy na koncie 30 €, lub trzeba ja znow uaktywnic jesli nie mielismy tyle na koncie.
Tu strona z info odnosnie przedluzenia promocji w Vodafone, ale mozna sprawdzic rowniez w innych sieciach
http://www.cellularitalia.com/news/vo369internet-volume15-09.php
pzdr:-)
jesli chodzi o telefony to mam Nokię 3200 i Sony Ericssona k700. Którego proponujesz mi zabrac, biorąc pod uwage to, który bedzie mi lepiej służył????Pozdrawiam
Zgodnie z informacja zmieszczona na stronie Nokii 3200 ma GPRS/EDGE. Czyli problem modemu masz juz zalatwiony. Tylko sciagnij z niej simlocka.
http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/3200/cechy/
Sprawdzilem rowniez Sony k700. Dowiedzialem sie wielu niezbednych rzeczy min. w jakich kolorach jest dostepny jednak o EDGE i UMTS nic nie wspomnieli. GPRS istnieje jednak informacja jest bardzo lakoniczna.

Moj wybor to Nokia z dobrym kablem. Transfer danych oraz zasilanie przez USB.
super!! a co byś powiedział o Maxxi Tim Web Facile?? Fhttp://www.privati.tim.it/pr/pr_dettaglio/0,,3_39_327_6951,00.html
Mam katre Tima wiec Vodafone nie wchodzi u mnie w grę. Skype,odbieranie i wysyłanie e-mail oraz na czytanie róznych poratali to chyba mi to wystarczy??licze sie z Twoją opinią.Dziekuje za informacje.
Wlasnie zjadlem lunch wiec jestem pelen sil aby Ci odpisac.

Link zamieszczony powyzej odwoluje sie do oferty 500MB transferu na miesiac bez ograniczen czasowych w cenie 20 euro. Polecam Ci oferte MaxxiTimWebTimeRech 25 euro. W tym 9GB transferu miesiecznie w godzinach od 17 do 9 a w weekendy bez ograniczen (taka mam). Mysle ze to jest lepsze rozwiazanie. Wczoraj sluchalem radia przez 3h i sciagnalem w ten sposob 32MB danych. Zatem na podstawowe dzialania wystarczy jednak nie jest to odpowiednik stalego lacza. 5 euro roznicy a komfort uzytkowania duzo wyzszy.
no to jeszcze raz dziekuje ;-) Poczytam o tym co mi napisałes.Wylatuje 15maja wiec jakbyś mógł to zajrzyj tu od czasu do czasu,bo w razie problemu jeszcze cos napisze.Zycze miłego weekendu.Pozdrawiam serdecznie ;-)
Cala przyjemnosc po mojej stronie.
Jesli chcesz dowiedziec sie czegos wiecej to rzuc okiem na strone http://www.bez-kabli.pl/
Jest tu wiele ciekawych informacji.
Milego dlugiego weekendu i rozkoszowania sie dostepem do sieci :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia