praca we Włoszech

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 503
poprzednia |
Witam wszystkich
Na początku przyszłego roku wybieram do się Włoch na miesięczny kurs językowy, chciałabym jednak trochę dorobić. Myślę również o tym, by zostać na rok, ale musiałabym już tutaj coś sobie znaleźć. Czy moglibyście polecić mi stronki z pracą we Włoszech?
Dziękuję i pozdrwaiam Agata
to wcale nie takie proste proste znalezc prace we Wloszech zwlaszcza ze musimy poczekac 2 lata (teraz juz 1,5) aby moc "legalnie" pracowac we Wloszech. Oczywiscie sa Polacy ktorzy pracuja we Wloszech, ale na pewno maja pozwolenie na pobyt, aby moc pracowac..
Jadę do Włoch do pracy w czerwcu, ale nie wiem jak to będzie muszę teraz nauczyć się jak najwięcej chociaz podstawowych słówek jeśli ktoś ma dobry podręcznik z którego szybko opanuje się podstawy Włoskiego to proszę o tytuł i autora pozdrawiam pomóżcie mi.!!!!
"parla e scrivi" E. Jafrancesco, lub,
"la lingua italiana per stranieri" Katerinov

Pozdr.
Ja tez o pracy. Przenioslam sie do Merano (prowincja Bolzano) a tu tyyyyyyle jablek! Ale niestety nie znam tu nikogo. Moze ktos z was pracowal tutaj i podpowie mi gdzie uderzyc, zeby sie wkrecic na zbiory jablek 2005? Bede bardzo wdzieczna za pomoc!!!
POSLUCHAJCIE,JEZELI MACIE OCHOTE POJECHAC DO PRACY TO ZAPRASZAM DO MNIE.Z TYM ZE TA PRACA BEDZIE ALBO OD SAMEGO POCZATKU MARCA ALBO LIPIEC POLOWA.Z TYM ZE NA PAPIERACH.JESLI CHCECIE COS WIECEJ TO PISZCIE [email] BACIONI.CIAO
oferty pracy we wloszech na legalu

www.monster.it
www.italianembassy.it
Dziękuję poszukam tych pozycji książkowych , pozdrawiam
Czy jako opiekunka osoby starszej poradze sobie bez znajomosci jezyka włoaskiego? chce jechac w styczniu a wloskiego uscze sie sama od miesiąca? prosz opowiedzcie o realiach tej pracy
sory za błedy!!! mam znajoma ktora ma meza Włocha no i on ma znajomych ,którzy maja biuro opiekunek -przez niego to bedzie załatwiane!
znam angielski ale niestety wloskiego ucze sie od momentu kiedy postanowilam jechac do Wloch -wiec od miesiąca!chce jechac do Bari tam gdzie bedzie mieszkac moja kolezanka -wiec mam pus ,ze nie bede sama,że wrazie czgo mam gdzie sie udac!Ale jednak bede mieszkac z osba którą bede sie opiekowac!Chce uczyc sie wloskiego.troszke zarobic ale przede wszystkim język!! CHCĘ WIEDZIEC JAK TO WYGLĄDA W RZECZYWISTOŚCI! BYŁO WAM CIEZKO???
czy ty ufasz sfojej kolezance,bo moja juz mi obiecuje od pol roku i mowi ze nie ma pracy a zwlaszcza jak sie nie zna jezyka.Tez bym chciala pojechac po nowym roku moze wiesz jak sie tam dostac do opieki nad osoba starsza? Jezyka sie ucze od wrzesnia
moje [gg] ufac ufam ale ponoc do opieki nie trzeba znac jezyka -wczasie pobytu sie nauczę (mam nadzieję ) nie moge nic za bardzo załatwic bo mi dopiero bedą załatwiac oni sami! czekam na jej meza bede sie widziała z nim przed swietami i wtedy obgadam z nim wszystko! wtedy sie okarze jak jest naprawde
wiesz polecam tell me more jako dodatkowe materiały ale nie głowne!!
Ufać należy tylko ludziom sprawdzonym, mnie zaprosi do Włoch siostra jej ufam obcym nie
Nie znaczy to , że nie należy próbować, bez ryzyka nie ma nic.
KOchani alee ja prosz o porady na temat pracy jaka jest opieka nad osobą starszą! Czy naprawde jest tak cięzko i tragicznie?? Boje sie juz troche -ale musz spróbowac -bo chce zobaczyc Włochy-choc miesiac tam pobyc (jesli bedzie ciezko) !!! PISZCIE O REALIACH PRACY OPIEKUNEK OSÓB STARSZYCH!!!!!!!!!!!!!!! PROSZĘĘ
Moja siostra tam pracuje 15 lat , mówi ,że jest różnie w różnych domach zależy do jakiego domu się trafi. Bywają ludzie starsi różni z różnymi starczymi schorzeniami. najgorsi sąci co się zapominają, albo mają manię prześladowczą, na ogół jednak więcej jest ludzi życzliwych, ale trzeba zapomnieć o tym kim się jest , bo tam jest się służącą, mimo wszystko i trzeba znosić te ich humory jak się chce zarobić, to tyle co mówiła mi siostra. Ja jej wierzę i dostosuję się bo mam syna i starszą 75 letnia mamę. Muszę wytrzymać, a może nie będzie tak źle.
Bądź dobrej myśli. Tam trzeba dobrze gotować , a włosi lubią nasze jedzenie , więc głowa do góry. Najlepiej już teraz w domu zacznij przyżądzać lazanię i inne włoskie dania i naucz się nazw wszystkich spożywczych artykułów po włosku,a będzie nie źle.
OPIEKUNKA OSOBY STRSZEJ WLOCHY - dziewuszki piszcie prosz o

swoich doswiadczewniach!Bonie wiem coo robic mam jechac na koniec stycznia -jezyka nie znam -tam bede sie uczyc-nie wiem czy jechac moze lepiej do Angli doo innej pracy! PLISSSSSSSSSSSSSSSSS -
Jedź do Włoch , taka jest moja rada
Radziłabym wyjechać do Italii. Warto spróbować. Ja pracowałam tam jako opiekunka przez rok. I chętnie zostałabym tam dłużej. Wyjechałam do Italii kompletnie nie znając języka. Ale język włoski nie jest taki trudny, z pewnością szybko go opanujesz. A co do moich doświadczeń, to bywało różnie. Na początku zawsze jest ciężko w obcym kraju z dala od rodziny, ale z biegiem czasu można się zaklimatyzować. A ludzie starsi są różni, można trafić naprawdę dobrze. Moja kuzynka na przykład jest od kilku miesięcy w Italii i pewna staruszka przyjęła ją do swego domu. Może nocować w jej domu i nic za to nie płaci. Ta kobieta po prostu bała się być sama. Moja kuzynka ma więc nocleg zapewniony, a w ciągu dnia sprząta po domach i w ten sposób zarabia. Fakt, że sporo pieniędzy wydaje na żywność, karty telefoniczne i oczywiście papierosy, bo niestety pali, lecz jest w stanie odłożyć trochę pieniędzy. Warto więc odważyć się i wyjechać jeśli masz okazję. Tam na miejscu zawsze będzie możliwość, by zmienić sobie pracę.
A co do staruszków to są różni, czasami trochę marudni. Ale czyż nasza babcia czy dziadek też tacy nie są?
opieka??? dlaczego nie możemy w swoich zawodach???
ewiczkaa możesz dac namiar na to biuro opiekunek?
ja znam włoski i chętnie pojechałabym tam do pracy! jesli możesz to mój e-mail: [email]
Piszesz, że Polacy nie mogą we Włoszech pracować w swoich zawodach, a jest to uzależnione od popytu na zawód jaki wykonujesz.
a jak mogę się dokładnie z Tobą skontaktować?
ja też się wybieram do Włoch tyleże 22 lutego i jadę w ciemno nie mam nikoga znajomego z Polaków i nie mam pracy, ale jestem pełna nadziei... jestem po szkole technologii żywienia a teraz studiuje politologię oprócz tego skończyłam szkołę estradową więc może uda mi się pośpiewać... może znacie kogos z Rzymu? moje [gg] Pozdrawiam sedecznie i prosze o jakąś wiadomość...Ulka
Albo jesteś desperatką albo lubisz ryzyko :)
Wiesz że we Włoszech najszybciej można dostać pracę latem, w sezonie turystycznym. Pomimo wszystko życzę ci powodzenia.
[]
ah, zapomnialam dodac, ze chodzi o biuro wroclawskie :)
czy jest mozliwy kontakt z tobą poprzez gg??
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 503
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa