Jak sie Polakom mieszka we Wloszech?

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 198
Diavolino pytam tak od siebie jaki masz cel ?????
Widze ze tysiace razy zmieniasz nicka , ja wogole to gratuluje kreatywnosci pomyslow takim osobnikom , Tylko pytam JAKI TO MA CEL -czy te osoby poprostu nie potrafia byc orginalne i nie maja osobowoaci hmmmmm ?????????
nie wiem czy moge zabrac głos bo mieszkam i pracuje dopiero ok.roku tutaj.Chce tylko powiedziec,że wszysc którzy bardzo narzekaja na to jak ciezko jest za granica,moga w kazdej chwili wrócic do naszej "kochanej"ojczyzny.że polki sie puszczaja,a w kraju nie puszczaja jesli chca ,czy tylko włoscy szefowie składaja niemoralne propozycje,a ile pielegniarek na oddziale przelci pan ordynator? ile studentek zaliczył pan profesor/ itp,
wszedzie nie jest słodko,ale tutaj przynajmniej nie mam zalu,bo jestem straniera,a kim jestem w moim kraju w wieku 38 lat?nikt nie mówił,ze bedzie łatwo,a czy my kochamy ruskich,rumunów.Mysle,że nie trzeba uogólniac,a przede wszystkim osądzac bo z własnego doswiadczenia wiem ,żeby nigdy nie mówic nigdy. pozdrawiam
do iza38bp gdzie mieszkasz we wloszech?
hejka libbeti1 mieszkam w srodku włoch ,miasteczko Rieti,przyjechałam po dzieci ale troche mam pietra,jak sobie poradza ,chociaz tutaj na forum troche mnie uspokojono,ze dadza sobie rade,to moje [gg]
wracam do włoch po feriach,pa
a jaki cel ma ten wpis?;)
do iza38 ja mieszkam w veronie i tez rok temu sprowadzalam corke.Musze ci powiedziec ze sobie swietnie daje rade.Nie ma czego sie obawiac jesli chodzi o szkole ktora powinna zapewnic dziecku tzn. mediatora -osoba ktora pomaga w odrabianiu lekcji i innych problemach w szkole
Odpowiedziałabym przewrotnie, że te wpisy są "bezcelne"...
aniytek81, zajrzalam zerknac jak zareagowalas na te 'interpunkcje' i sie nie pomylilam. oburzasz sie i krzyczysz:), czyli zle zinterpretowalas moja krotka wypowiedz, ale OK- w koncu mnie czytasz, a nie slyszysz.
Zwrocilam uwage nie przez zlosliwosc, ale dla jasnosci wypowiedzi. ciezko i trudno czyta sie potok slow bez kropek, przecinkow etc, gdy nie sa stawiane tam, gdzie powinny.
lubie lad w zdaniach, choc nie twierdze, ze pisze bezblednie.
pozdrawiam :-)

ps. emigracja nie ma tu nic do rzeczy. nie mowa o zasobie slownictwa, a o interpunkcji (ew.skladni zdania:) )
Witam wszystkich,

Szukam osob mieszkajacych we wloszech i znajacych sie na autach, gdyz zajmuje sie ich sprowadzaniem. Poszukuje partnera, ktory wyszukiwalby dla mnie ciekawe oferty (internet, gazety, autokomisy itd). Od kazdego auta oddawalbym prowizje zalezna od wartosci auta i marzy mozliwej do zrealizowania po jego sprzedazy ale mysle ze bedzie to 50, 100 euro od szt. Dla zainteresowanych zostawiam maila: [email] lub tel [tel]

Pozdrawiam
Mateusz
ja mam tutaj z mezem warsztat , w ktorym naprawiamy silniki samochodowe, a co sie z tym wiaze, mamy duzo klientow-mechanikow a takze dealerow samochodowych, nie wiem czy moze .cie to interesuje
Do Lobetti:) Ja rowniez mieszkam w Weronie.Wyszlam tutaj za maz i pracuje.Jak dotad nie spotkalam tutaj nikogo z Polski...Jesli mialabys ochote prosze napisz to wyskoczymy na kawe i pogadamy:) Pozdrawiam
acha..moj email to [email]
Witam

szukam osoby, ktora intresowalaby sie naturalnymi kosmetykami
i chcialaby nawiazac wspolptace polsko-wloska w propagowaniu natury...zdrowych ekologicznych kosmetykow.

Pozdrawiam
CZESC JESTEM NOWA DOPIERO SIE ZALOGOWALAM ZUPELNIE SIE Z TOBA ZGADZAM JESTEM WE WLOSZECH 4 LATA MAM 2 DZIECI ALE NAJCHETNIEJ ZABRALABYM RODZINE I UCIEKLA Z TAD MAM POPROSTU DOSYC JEDYNE CO MNIE TU TRZYMA TO TO ZE MAZ MA PRACE ZA GODZIWE PIENIADZE
CZESC JESTEM NOWA DOPIERO SIE ZALOGOWALAM ZUPELNIE SIE Z TOBA ZGADZAM JESTEM WE WLOSZECH 4 LATA MAM 2 DZIECI ALE NAJCHETNIEJ ZABRALABYM RODZINE I UCIEKLA Z TAD MAM POPROSTU DOSYC JEDYNE CO MNIE TU TRZYMA TO TO ZE MAZ MA PRACE ZA GODZIWE PIENIADZE
Kucharko, to twój pierwszy wpis, ale na przyszłość pamiętaj, żeby wysyłać je tylko raz. Staraj się też odpowiadać komuś, kto wypowiedział się w miarę niedawno a nie przed kilku laty. Unikniesz w ten sposób ryzyka konwersacji z kimś, kto dajmy na to, nie żyje od dłuższego czasu.:))
a moze ona ma tak po 'uwloszczeniu sie' na terytorium Itali..duzo Wlochow tak robi ze wszystko powtarza po 2 x razy..jakby czlowieka za gambete mieli co czegos nie rozumie..najwieksza ucieche bo 'finansowa' maja operatorzy komorkowi za powtarzanie parokrotne ....i ciao ,ciao, ciao/tez powtarzane,moze Wlosi maja jakas opcje repleya wlaczona w mozgu..?
hej odgrzewam troszkę ten stary temat,ale chciałam się podzielić swoimi spostrzeżeniami..od lipca mieszkam w Piemoncie, w małej miejscowości Domodossola.przyjeżdżając tu znałam już biegle język, bo skończyłam 3 letnie studia i od 5 lat co roku przyjeżdżałam do Wloch na wakacje..przyjechałam tu z tego prostego powodu,iż nie chciałam ciągnąć związku na odległość..w Polsce pracowałam w szkole średniej jako nauczyciel angielskiego no i miałam swoją dość prężnie rozwijającą się szkołę.
mieszkam tu z moim narzeczonym i z jego mamą.co do włoskich teściówek-ja absolutnie nie mogę narzekać-moja to prawdziwy skarb..przyjęła mnie jak córkę, bardzo dobrze się dogadujemy, absolutnie nie istnieją żadne spory, gdy jest coś nie tak, mówimy to sobie prosto w oczy i jest dobrze.mój włoch to też prawdziwe amore, człowiek inteligentny, odpowiedzialny i absolutnie nie ten typ, który przyprawi Ci rogi.ten aspekt mojego życia tutaj tzn. rodzina i narzeczony jak najbardziej pozytywnie.
co do reszty: od sierpnia zaczęłam szukać pracy: pozapisywałam się do agencji pracy, dałam ogłoszenie do gazety, w internecie no i dzień w dzień szukałam ogloszeń w internecie. pierwsze dziwne telefony rozpoczęły się dzień po opublikowaniu ogłoszenia: propozycje typu barista, cubista, ragazza immagine,donna delle pulizie, badante etc. ludzie dałam ogłoszenie,że mam skończone studia, doświadczenie i szukam pracy umysłowej-a tu takie odpowiedzi...no i czemu-bo uważają,że nadajemy się tylko do takiej pracy,że będac polkami to pewnie umieramy z glodu i łapiemy się wszystkiego...mój narzeczony i teściowa powiedzieli mi-póki nie znajdziesz czegoś co Cię naprawdę interesuje, lepiej,żebyś została w domu niż dała się łapać za tyłek w barze albo myła komuś schody...później telefony od maniaków seksulanych, co Ci wprost mówią,że chcą "czegoś więcej niż tylko praca". ja na dzień dzisiejszy już nawet nie odbieram telefonów z obcyh numerów, robi to mój Ale i "si sfoga":)czyli wniosek tylko jeden-dziwczyny ze wschodu mają opinię łatwych...jak to mówi moja teściowa ja teraz cierpię, dlatego,że wiele polek które przyjechały tu przede mną niestety jakoś się przyczyniło do rozwoju ak pięknej opinii....miałam też jakieś rozmowy o pracę w biurze- ale np. zaoferowano mi contratto a progetto i 900 euro.....
po jakimś czasie zwątpiłam już czy znajdę coś poważnego, zaczęłam nawet rozważać powrót oczywiście z moim amore, no ale szczęście sie do mnie usmiechnelo i znalazlam prace w Szwajcarii, w Locarno. teraz czekam tylko na pozwolenie o pracę(napisałam to w innym poście), mam nadzieję,że teraz się uda, bo już naprawdę zaczęłam watpić, że mogę nas tu traktowac powaznie....mi fa girare le palle to,że człowiek całe życie studiował,żeby go teraz uważali za jakąś istotę gorszej kategorii..
mogę dać tylko jedną radę osobom, które mają zamiar tu przyjechać-pobyt wakacyjny a pobyt na stałe naprawdę się różnią, włosi( nie wszyscy ale ignoranci) niestety nie mają on nas najlepszej opinii i życie tu wcale nie jest mega kolorowe...na początek naprawdę trzeba uzbroić sie w mega cierpliwosć.....
Tak jak napisalas wlosi(na szczescie nie wszyscy)-maja nas za latwe.Lecz dzieje sie tez tak ze mowia ze spali z polka(a w rzeczywistosci)byla to np:rumunka,niektorzy myla nacje:/Czesc tez(sama sie z tym spotkalam)mowi ze spala z ta czy tamta a w rzeczywistosci to klamstwa.Bo jak np:ktos mogl ze mna spac?dnia tego i tego -jesli ja w tym czasie bylam w szpitalu!Nie zapominajmy ze kazdy lubi troche podkolorowac swoje zycie.
Niech sobie mysla co chca. Nie przejmuj sie. Spia tez z Wloszkami, a jakos na nikim to wrazenia nie robi. A co wyprawiaja kilkunastoletnie Wloszki... szkoda gadac...
no wlasnie, dajcie spokoj, trzeba nabrac do tego zdrowego dystansu, wpuszczac jedny wypuszczac drugim uchem ;) mnie to juz nie obchodzi co oni tam sobie gadaja, najwazniejsze, ze ja wiem, ze nie spalam z 90% wloskiej populacji i to sie liczy ;) chyba kobiete lekkich obyczajow niezaleznie od nacji mozna wyczuc na kilometr, porządną babeczke tez ;) na pewno opinie ludzi nie beda decydowaly o moim byc albo nie byc, tym bardziej nie maja wplywu na moje dobre samopoczucie ...ja sie nie zastanawiam co oni mysla sobie o mnie, niech oni sie lepiej zastanowią co ja myślę o nich!! :) taraaaam !
"niech oni sie lepiej zastanowią co ja myślę o nich!! :) taraaaam !"
Otoz to. Tym bardziej, ze ludzie, ktorzy zbyt czesto mysla o innych, nie maja czasu, aby zastanowic sie nad soba.
macie rację dziwczyny, tyle,że ja się tego nie spodziewałam zupełnie i dlatego jestem zszokowana...chociaż i tak już teraz nauczyłam się byc chamska i obojętna jesli chodzi o tych buraków..no i jakby nie patrzeć wkurza mnie to,że oferują nam przede wszystkim tego typu prace, bo im do głowy nie przychodzi,że nie mieszkamy na drzewach i że możemy mieć w głowach więcej od nich...eh no ci "mili, ciepli, otwarci" Włosi mnie trochę zszokowali i zmieniłam zdanie o nich..
no właśnie....one są tak zajęte obgadywanem nas,ze nie mają czasu na zastanowienie się co tak naprawdę my o nich myślimy..a tak serio to nie wierze co by któraś z Pań IT zainteresowało co my mamy do powiedzenia na ich temat.
ale nie zepsuje mi to już humoru, o nie:)
eh najlepsze jest to,że nawet moja włoska teściowa twierdzi,że większość włoszek to putt...., niepoważne, mające w głowie tylko torebki, buty, no i jak największą ilość facetów, nawet mężatki....i nie może wyjść z podziwu nad polskim wychowaniem, kulturą, tym,że my jesteśmy nauczone sprzątać, gotować, pracować i radzić sobie w życiowych sytuacjach....z ust rodowitej włoszki to dużo..
no wlasnie, dajcie spokoj, trzeba nabrac do tego zdrowego dystansu,

Jak mozna dobrze czuc sie w kraju, w ktorym 90% spolecznestwa uwaza ciebie za latwa biedaczke ze wschodu, dla ktorej szczytem marzen jest wyjscie za Wlocha? Wiekszosc ludzi ci tego nie powie w oczy, ale tak wlasnie pomysli. Myslicie, ze jakis Wloch pomysli "Ten Marco to ma szczescie, poznal taka swietna, wartosciowa dziewczyne"? Nie, wiekszosc pomysli "Ale ta Polka ma szczescie, udalo jej sie wyrwac z biedy i ustawic w nowym kraju". Nie wiem czy do tego mozna nabrac dystansu jesli jest sie ambitna, wyksztalcona kobieta, a najwieksza prostaczka uwaza sie za lepsza od ciebie. Mozna nie przejmowac sie opinia garstki ludzi, ale nie prawie calego narodu.
zgadzam się z Tobą,gree
tak mówią tylko te osoby co nigdy i niegdzie w życiu nie były.
Juz pisałam powyżej,że z mojego środowiska IT znaczna część zmieniła zdanie,ale dopiero po wizycie w PL.
wloszek nie interesuje co ja mam do powiedzenia na ich temat to niby czemu mnie miałoby interesować to co ona maja do powiedzenia na moje temat? zmiencie w koncu ten swoj chory sposob myslenia i nie uzalezniajcie zycia od opini innych na boga.. Ja wiem, ze to wyniesione z domu, z pokolenia na pokolenie z dziada pradziada,ze najwazniejsze co ludzie o nas mowia i nie tak latwo to zmienic...tu niestety wychodza nasze kompleksy, bo osoba znajaca swoja wartosc, pena siebie w rowku ma opinie innych ludzi i idzie przed siebie..
ale w sumie co mnie to obchodzi..zyjcie jak wam sie podoba, jak ktos lubi sie zadreczac i spedza mu sen z powiek co jeden burak z drugim mysli na wasz temat, to prosze bardzo, wolny wybor ;)
i znowu wracamy do punktu wyjścia....znowu ktoś tu jest opętany, zeschizowany na punkcie tego co ludzie sobie o was myślą...dziewczyny come on, per favore...
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 198

« 

Egzaminy