szkola jezykowa we florencji

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc,

mam prosbe, moglibyscie podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami ze szkolami jezykowymi we florencji. Mam zamiar zapisac sie na kurs 12 tygodniowy, wiec nie chce zle trafic. Rozwazalam oferty szkoly: CLIC i Machiavelli. Polecane Leonardo da Vinci jest nieco za drogi. W zeszlym roku bylam na 4 tygodnie w Europassie - bardzo polecam, ale tez sa dosc drodzy..:(
Dzieki za wszelki wskazowki
ja bylam w te wakacje w CLIC i zdecydowanie polecam !!! Boska szkola, cudowni ludzie, atmosfera, zajecia popoludniowe.. Na pewno tam wroce. Ja pojechalam tam nie znajac wloskiego i bylam na kursie dla zupelnie poczatkujacych i nie mialam zadnych problemow ze zrozumieniem. Szkola nie jest duza ale maja wszystko co do nauki jest potrzebne.
A gdzie bedziesz spala? Ja mialam wspolne mieszkanie z innymi uczestnikami, ale pokoj mialam osobny. Jak dla mnie najlepsza opcja bo integrujesz sie z ludzmi ale masz tez szanse na prywatnosc gdy jej potrzebujesz. Za to osoby mieszkajace u rodzin zdecydowanie nie polecaly takiego rozwiazania.
Szkola jest blisko centrum tak ze na pieszko wszedzie da sie dojsc. Mieszkania sa w poblizu szkoly, jedno jest w tym budynku co szkola.
No nie wiem co Ci jeszcze napisac. Ja trafilam na super ludzi wiec moze dlatego jestem tak zadowolona ale wydaje mi sie ze szkola sama w sobie jest tez extra.
Dzieki, to juz zupelnie jestem w kropce bo sie prawie zdecydowalam na ta szkole Machiavelli...;( Jak bys jeszcze mogla napisac po ile osob jest srednio na kursie, no ale to pewnie zalezy od okresu. Co do mieszkania to juz mam i mieszkam..;)
ja bylam w wakacje i bylo nas w porywach do 10 osob w grupie, poczatkowo 7. A na zajeciach kursu intensywnego 3 osoby. Sale w sumie sa przygotowane na max. 10 osob na grupe takze na pewno nie bedzie to 15 osob bo po prostu sie nie zmieszcza.
A Ty teraz juz jestes we Florencji? Ale Ci zazdroszcze :)
ciao principessa :)
chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej od Ciebie na temat tego kursu we Florencjii, bo sama w wakacje też bardzo chciałabym się tam wybrać :)
Czy Ty jechałaś na ten kurs sama? Jeśli tak to na jak długo i czym było Ci najwygodniej dojechać?
Może najlepiej byłoby gdybyś podała mi swojego maila lub nr gg?
Ti saluto :)
ciao ciao =) a ja bylam w te wakacja na kursie 2-tygodniowym dla poczatkujacych w CLICu we Florencji =) Nauczyciele sa super :D:D:D POzdro dla Leonardo i Danielle =** ;];] Mieszkalam u host-family ( bo jestem niepelnoletnia,wiec musialam) ale bylo super :D tylko daleko od Centrum, bo na ul. Sanfelice,40 min na piechte do skzoly sobie chodzilam=) of coz w Firenze sa autobusy,ale chodzilam razem z kumpela z kursu ktora poznalam. =) W grupie mialam 3 rosjanki,3amerykanow,niemke,siebie i szwedke =) jesli chodzi o poziom nauczania to zonk byl taki,ze ja juz troche ten wloski umialam(sama sie uczylam w domu) a reszta grupy ani be ani me,ale nie znalam jezyka na tyle,zeby sie dostac do grupy zaawansowanej(kumpele ktore byly w zaawansoanych mowily,ze fajnie).czasem starasznie sie wloklismy z materialem bo ktos nie mogl skumac,amerykanie nie mogli wymowic a rosjankom ogolnie ciezko szlo;p btw najwiecej sie nauczylam imprezujac z poznanymi wlochami =) rodzinka nie robila zadnych probolemoiw jesli chodzi o wychodzenie wieczorami i wracanie okolo godz 4a.m ;P ogolnie malo spalam u rodzinki w domu.
plusem szkoly sa organizowane przez nia zajecia pozalekcyjne,wycieczki do muezow,nad morze,jakies kucharskie,spotakanie z wlochami etc etc etc nie dosc,ze sa wtedy tansze bilety np do Uffizi (POLECamm) TO JESZCZE INTEGRUJESZ SIE Z GRUPA ;] wiekszosc (rowniez parcownicy i nauczyciele szkoly) gada (oprocz jezyka ojczystego) po angisleku wiec nie ma problemu z dogadaniem sie=)
dojazd? jechalam autokarem z polski,ok 30 godz;] ale spoko ;] jak nie byliscie nigdy wczesniej we Flor i nie znacie zbyt dobrze jezyka to nie polecam byc zbyt pewnym siebie i probowav docjechac na miejsce zakwaterowania autobusem :P ja wlasnie tak zrobilam i owszem wsiadlam w dorby nr busa,ale jadacy juz w przeciwnym kierunku i wywiozlo mnie na drugi brzeg Arno heh ;p i potem i tak musialam wziac taksowke i zabulic to 12 euro za dojazd do mojej host-family =) mieszkalam u rodzinki Biancone = baaardzo polecam!!! SA SUPER :d:d:d

w styczniu mam zamiar sie wybrac na kurs znowu 2-tygodniwoy(tyle ile trwaja ferie tylko :() ale do Rzymu =) tym razem chce sprawdzic inna szkole - Dante Alighieri albo Leonardo da Vinci. podrozuje sama samiutko i nie znam nikogo przybywajac na miejsce;] ale...kocham Wlochy wlochow i wloski :D:D
a presto =**
PS. jak cos jeszcze chcecie wiedziec to pytajcie ;]
Ja też chciałabym pojechać na 2 tyg na ferie do Włoch na jakiś kurs i później oczywiście na wakacje, bo bardzo chciałabym nauczyć się tego języka a wiadomo, że najlepiej uczyć się w samej Italii :*)
Również myślałam o Rzymie więc może się spotkamy :)
Też jestem niepełnoletnia, więc wydaje mi się, że również musiałabym mieszkać u host-family. Ale też Ci się trafiła wyrozumiała rodzinka :*) mam nadzieję że większość jest taka! A jak długo tam byłaś?
Masz gg? Mam parę pytanek więc może łatwiej będzie nam tak sobie polkikać ;*)
Buona giornata! bacioni :)
kazda rodzinka jest taka wyrozumiala ;] u nich sa inne zasady chowu dzieci hehe ;:P:P napisz swoje gg to pogadamy ;)
Moje gg to: 7677610. Odezwij się :)
Temat przeniesiony do archwium.