Genua

Temat przeniesiony do archwium.
Czy jest tu ktos kto wybiera sie do Genui na kurs jezykowy,albo juz byl na takim?
czesc ja studiuje w genui, bylem na kursie organizowanym przez L'Univesità di genova. nawet bylo ok
jak masz jakies pytania to czekam na emial [email]
Napisalam maila,czekam na odpowiedz:-)
hej:) ja sie wybieram na kurs do Genui:DWlasnie sie zastanawiam jaki rodzaj zakwaterowania wybrac?? moze ktos ma jakies doswiadczenia albo sugestie?? u rodziny czy w schronisku?? i podstawowe pytanie: z jaka kwota trzeba sie liczyc jesli chodzi o utrzymanie sie tam?? (jade na 2 tyg) z gory dzieki;))
Hej!!
Zastanawiam sie dokladnie nad tym samym!Tez kurs dwutygodniowy do Genua Language.Kiedy chcesz sie tam wybrac??Ja myslalam o schronisku mlodziezowym bo to najtansza wersja...aha i jak z dojazdem?Ja od tygodnia siedze na necie i szukam najtanszych wersji.Moze razem wymyslimy wiecej!Odezwij sie!
moze pogadamy na gg??(1605570) albo [email] a tak przy okazji to u rodzinki taniej nie wyjdzie??
Hej,
moj numer gg to 7547205,odezwe sie do Ciebie wieczorkiem.
Z tego co zdazylam sie zorientowac to u rodziny wychodzi drozej niz w schronisku,ale moze da sie znalezc cos w porownywalnej cenie,tylko nie wiem jak szukac....
witam!Tak sie składa ze w piatek jade do Savony.A to rzut beretem od Genui.Mój chłopak ma tam znajomych,wiec postaram sie popytać,moze coś sie dla was znajdzie.Wracam w środę,ale jak cosik to naskrobie do was na gg. pozdrawiam
Dzieki wielkie!!!Czekam na wiadomosci!
Wysłałam pani "~f" na gg pare informacji na temat zakwaterowania w genui ale sie nie odzywa.Nie wiem czy jest w kraju czy nie, ale mam obcje na pokój dla studenta.Zresztą ktokolwiek jest chętny niech da znać.pozdrawiam
JESTEM STUDENTKA ZNALAZŁAM PRACE W RZYMIE JAKO POMOC DOMOWA WIECIE MOZE ILE BEZ PAPIERÓW MOZE PRACOWAC STUDENT I JAKIE PAPIERY TRZEBA ZAŁATWIĆ...... MOZE JAKAS EUROPEJSKĄ LEGITYMACJE STUDENCKĄ???? DZIEKI Z GÓRY
Zeby legalnie pracowac we Wloszech jako student musisz sie zapisac tam na studia i wyrobic sobie karte pobytu. Wtedy mozesz pracowac 20 godz/tydz. Jesli nie, pozwolenie moze ?Ci zalatwic rodzinka, ktora znalazlas, ale nie wiem czy beda chcieli, bo musieliby zaplacic za to podatek. Jesli nie, pozostaje Ci chyba tylko praca na czarno.
malagaXR!-jestem w kraju i czekam na informacje,niestety nic do mnie nie dotarlo na gg( 7547205)wiec prosilabym bardzo o przeslanie jeszcze raz tych informacji,nadal jestem zainteresowana!!Dziekuje z gory!
podam moze swojego maila jakby dalej byly problemy z przeslaniem informacji sruba-21go2.pl
hej! ja ma pytanko a propo tego kursu - jaki jes koszt, mozecie podac mi jakas stronke z info? bo walsnie zastanaiwam sie nad wyjazdem do znajomego do Genui i potzrebuje jakiegos kursu na miejscu. dzieki za info! pozdrawiam:)
hej,to sa stronki szkól jezykowych w Genui: http://www.genoalanguage.it/, http://www.adoortoitaly.com
jakaś awaria serwera i muszę pisać jeszcze raz. buu

f.
czy znasz już trochę włoski? ja chcę pojechać do szkoły "a door to italy" ale muszę zacząć od podstaw a taki wyjazd kosztuje... chciałabym pojechać na 3 tyg. Jeszcze nie byłam na takich kursach językowych za granicą więc nie wiem ile one dają szczególnie dla zupełnie początkujących.
uczyłam się rok hiszpańskiego i choć wiele słówek jest podobnych to jednak włoski to zupełnie inny język.
Nie wiem co robić ale ten kurs nie daje mi spokoju, bardzo bym chciała wyjechać i szczególnie do tego miasta.
Hej,
ja tez jade po raz piewszy na taki kurs,dlatego nie moge ci powiedziec jak to tak na prawde wyglada,ale wydaje mi sie ze duzo daje( juz przez sam fakt ze jestes zmuszona na takim kursie przez te pare godzin dziennie probowac rozmawiac po wlosku,bo po polsku to raczej nikt tam nie mowi;-),poza tym jak przebywasz wsrod ludzi mowiacych w innym jezyku to chcac nie chcac lapiesz slowka,zwroty,uczysz sie jezyka nie myslac o gramatyce.Ja ucze juz sie troche wloskiego,ale swoj poziom okreslilabym jako sredniozaawansowany.Jade do Genoa Language- fakt kursy nie sa tania sprawa....ja zdecydowalam sie jak przynali mi stypendium(place polowe mniej za kurs,ale biorac pod uwage wszystkie koszta- nie jest to tania impreza)
No ale jade!:-)Mysle ze warto!A jak bedzie,zobaczymy.
W kazdym miescie jest kurs darmowy dla cudzoziemcow organizowany przez rade miasta. Info w informacji turystycznej na miejscu.

http://www.rzym.outdoors.com

to moja strona o rzymie
Właśnie to mnie trzyma przy życiu, że tam najszybciej nauczę się języka, owszem wiem że 3 tyg. to mało ale zawsze dużo szybciej niż w polsce i martwi mnie to, że będę zaczynała od podstaw. Chyba muszę się wziąć w garść i do czasu wyjazdu na kurs, uczyć sama - przynajmniej podstaw.

moim celem jest przeprowadzka do włoch ale trzeba znać język by znaleźć pracę. już nawet znajomość angielskiego nie wystarcza - podobno jest tam dużo polek znających włoski a to sprawia, że jestem mocno do tyłu.
Kiedy tam jedziesz f? Ja jeszcze nic w tym kierunku nie zrobiłam (tzn. zbieram jeszcze inf.) i nadal myślę o terminie i miejscu - Genoa najbardziej przypadła mi do gustu ale tańsza jest Florencja.
Pozdrawiam
Hej,ja jade w drugiej polowie lipca,na dwa tygodnie.Pierwszy raz jade do Wloch,takze tez nie jestem zorientowana.A czemu akurat wybralas Genue?Pytam z ciekawosci,moze wiesz cos o tym miesie;-)
Cześć
prawie 3 lata temu zjeździłam samochodem z koleżanką, północne włochy i zakochałam się w tym kraju. To były moje najfajniejsze wakacje w życiu. Genua to piękne miasto! Bardziej mi się tam podobało niż np. w Bolonii. Spędziłam tylko weekend w Varazze (mała wypoczynkowa miejscowość obok Genui). Poznałam tam fantastycznego chłopaka, który jest architektem i mieszka właśnie w Genui. Przez cały ten czas mamy kontakt. Za ok. 2 tygodnie przyjedzie do warszawy i się z nim zobaczę. Rok temu zapraszał mnie do siebie ale nie skorzystałam (byłam w związku i chciałam być lojalna). Rok temu był w polsce ale przez mój związek nie było miło - byłam spięta i nie mogłam spędzić z nim zbyt wiele czasu, bo wiedziałam że mój ówczesny chłopak jest strasznie zazdrosny (choć nie miał o co). Związek się rozpadł. Mam cichą nadzieję, że teraz jakoś się z nim (włoskim kolegą) dogadam i pozwoli mi zamieszkać u siebie w okresie tego kursu, wtedy mogłabym go jeszcze lepiej poznać i byłoby taniej. Zresztą chciałabym mieć wtedy kogoś znajomego przy sobie.
Dlatego wiele rzeczy wyjaśni się po spotkaniu z nim. Nie wiem czy sobie poradzę z tym wszystkim finansowo (a mogę liczyć tylko na siebie) dalatego nadal nic konkretnego w tym kierunku (w kierunku wyjazdu) nie zrobiłam.
Jestem pewna, że bardzo Ci się spodoba to miasto. Moja koleżanka, która dobrze zna włochy i była szaleńczo zakochana w Rzymie po pobycie w Genui ma takie same zdanie jak ja. Genua to bajka.
Hej!
To co napisalas brzmi zachecajaco:-)Z moich poszukiwan informacji o Genui w necie wiem tyle ze jest to duuuze miasto i przede wszystkim portowe.Ale interesuje mnie jedna rzecz,nie wiesz moze czy sa tam jakies plaze,czy zeby sie wybrac na plaze trzeba jechac do pobliskich malutkich miejscowosci?
Co do plaż to nie wiem bo większość czasu spędziłam właśnie w Varazze. Z map wynika, że jest tam raczej duży port a tuż przy porcie nie wyobrażam sobie ładnej plaży. Tam wszędzie jest blisko więc myślę że z tym nie powinno być większego problemu. Jutro zapytam koleżanki, która lepiej zna Genue i dam zanć. Plaże w tych rejonach nie są piaszczyste tego jestem pewna bo widziałam i czułam pod stopami:) a mam jeszcze jedno osobiste pytanie - ile masz lat? to tak zupełnie na marginesie:)
Pozdrawiam
Odnosnie plaz to wlasnie tez mi sie tak wydaje.Troche szkoda,ale pewnie inne rzeczy to wynagradzaja;-)A ja za dwa tyg. swietuje swoje 23 urodzinki...Mowisz ze do tego Varazze rzut beretem od Genui?
Cześć
Jak jechałam samochodem wydawało się że varazze jest blisko... ale zobacz na mapie. Obecnie szukam jakiegoś mieszkania do wynajęcia podobno we florencji można już coś wynająć za 700,00 euro - kawalerka, więc jeśli zbiorą się 2 osoby to wychodzi taniej niż jakikolwiek inny nocleg - trzeba tylko znaleźć mieszkanko przez agencję mieszkaniową. Niestety w internecie nic takiego nie znalazłam ale pewnie źle szukałam (bez znajomości włoskiego to mogę sobie szukać...).
Kolega z genui coś się nie odzywa i nie wiem co robić... obecnie chcę jeszcze zmienić pracę w polsce i też sytuacja mało ciekawa bo nikt mi na początku nie da urlopu na 3 tyg. Już nie wiem co robić a szukanie pracy w polsce jakoś mało do mnie przemawia cały czas szukam czegoś we włoszech i czekam na przyjazd kolegi... stoję w martwym punkcie a tego nie lubię.
Pozdrawiam (znów się rozpisałam...)
Ciao sono un ragazzo di Genova e cerco ragazze carine della polonia,
sono un bravo ragazzo e non cerco avventure ,ma una storia seria, quindi se sei una ragazza carina polacca ,snella ,25-30 anni, simpatica, non alta piu' di 1,60 circa, sincera,non fumatrice e non discoteche,
scrivimi, ti aspetto ciao!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków