Fizjoterapia w Italii

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich :) chcialabym dowiedziec sie, gdzie we Wloszech mozna studiowac Fizjoterapie?Obojetne mi, w ktorej czesci. Wazne, zeby byly to Wlochy. Powiedzcie, jakie egzaminy musze miec, jakie papiery, ile trwaja studia? Z gory wieeeelkie dzieki :)
hm nie wiem gdzie mozna,ale wiem,ze ludziom po tym kierunku nie tak latwo znalezc prace, skonczyli fizjoterapie w swoich krajach i szukaja pracy we wloszech
W Padwie jest fisioterapia. Jest tzw. numero chiuso, czyli ograniczona liczba miejsc (20 rocznie jesli sie nie myle). Trzeba zdac egzamin wstepny i zmiescic sie w pierwszej 20. Z praca potem jest ok.
szczerze to nie mam pojecia z skad masz te informacje ,bo osobiscie nie znam nikogo kto po skonczemiu fizjoterapii ma problemy z znalezieniem pracy,a znam bardzo duzo osob ktore skonczyly te studia w polsce i wszystkie dostaly prace zaraz po studiach i to w polsce,i to dobrze platna,bo uwazam ze osoby bez doswiadczenia zaraz po studiach,ktore dostaja na start 1500zl na reke z swiadczeniami to jest bardzo dobre,potem moga skorzystac z programow unii i moga wten sposob zyskac doswiadczenia a i swoich klientow na prywatne masaze,pozdrawiam
dzieki wielkie za informacje. Wlasnie wiem, ze fizjoterapia to bardzo fajny kierunek. W tym roku probowalam w Polsce ale sie nie udalo, niestety.Tak latwo sie nie poddam, bo to jest cos co mnie naprawde interesuje. Tylko chcialam wlasnie dowiedziec sie jak to jest we Wloszech, bo byloby mi lepiej tam studiowac. Wiadomo, serce nie sluga ;)
Nie wiecie moze, czy obcokrajowcy dostaja sie na ten kierunek w Padwie? I jakie trzeba miec dokumenty przetlumaczone przez tlumacza przysieglego(swiadectwo maturalne, certyfikat znajomosci jezyka)?
Dziekuje i pozdrawiam :)
napisalam tylko to co widze, slysze od znajomych (szwedki,holenderki i norwezki po fizjoterapiach skonczonych w swoich krajach)
No cos ty, takim miedzynarodowo-fizioterapeutycznym srodowiskiem sie otaczasz?
jak zwykle sympatyczne risposty ;)

nie, moj drogi, nie otaczam, przypadkiem poznalam osoby, ktore skonczyly ten kierunek.
troche mniej sarkazmu,bo to nikomu nie sluzy
Podobno sarkazm uzywam zeby oddalac od siebie rozne osoby i nie pokazywac moich prawdziwych uczuc
jako autorka tematu prosze o nieklocenie sie tu :P atmosfera ma byc sympatyczna. mimo wszystko dziekuje za odpowiedzi i jak ktos cos jeszcze wie to prosze o informacje.
Fizioterapie mozesz tez studiowac w Aquila. Tam jest duzo kierunków medycznych. Region Abruzzo.
dzieki :) ostatnio jednak rozgladam sie za fezjoterapia na uniwersytecie w perugii... zamierzam za ok. 2 lata zaczac tam studia...wiec jesli ktos ma jakies wiadomosci...jakie papiery trzeba miec, ile kosztuje rok studiow, na czym polega egzamin wstepny.. to bede wdzieczna za podanie ich.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka