wssm w lodzi

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie
Jestem po pierwszym zjezdzie i jestem zdegustowana.Chyba popelnilam blad tam idac.Spodziewalam sie czegos wiecej.Jak dla mnie to jest za malo godzin praktycznej nuaki jezyka,nie ma np pd samego poczatku fonetyki co jest bardzo wazne.Nie bylo turystyki bo wykladowca nie przyszedl.Zabrano lacine bo stwierdzili ze za wczesnie.Po prostu balagan i sami nie wiedza co ma byc w programie studiow.Chyba zrezyzugnuje po raz kolejny tracac kase jak tak samo bedzie na drugim zjezdzie.
Droga Koleżanko:) na studiach zaocznych(patrz włoski na WSSM) program zawsze jest okrojony:) więc nie ma co oczekiwać cudów , italianistyka dopiero sie rozkręca więc dużo rzeczy jeszcze dlugo bedzie niedogranych:(a jeśli chodzi o możliwość naprawdę dobrego opanowania języka(zwłaszcza jeśli zaczynasz od podstaw) to nie okłamujmy sie ale studia zaoczne sie do tego nie nadają!!! a dla tych ,którzy posiadają poziom przynajmniej średniozaawansowany- to tylko co dwutygodniowe sprawdzenie czego zdążyli się sami nauczyć od zjazdu do zjazdu:) przecież opanowanie języka to tylko systematyczna , indywidualna praca a zjazdy maja nam przybliżyć niektóre problemy, na które warto zwrócic uwagę:) a przy okazji polecam wyrabianie certyfikatów jezykowych( bo zagranicą jest problem z uznaniem dyplomów i to nie tylko w odniesieniu do uczelni prywatnych)a wtedy liczy się papier na znajomość języka:)pozdrawiam
wiem i mam nadzieje ze na kolejnych zjazdach bedzie lepiej
Właśnie chcę przenieść tam swoje dokumenty , znam język w stopniu dobrym i cały czas uczęszczam na lekcje indywidualne , bo wiem , że trzeba bez przerwy szlifować język .Nie ukrywam że zalezy mi na licencjacie a potem na magisterce .Umiejętności i poznanie języka muszę wziążc na własną rękę , bo wiem że WSSM nie pomoże mi w tym . Czekam na opinie studentów WSSM .

Pozdrawiam wszystkich
nie przenos strata kasy i czasu
ale jutro właśnie tam składam dokumenty , nie mam czasu na inne studia , zależy mi na papierze . Mam zajęcia indywidualne z włoskiego i tam się będę uczyła języka . MAm pytanie - a ty nie zrezygnujesz z wssm ?
Do Sonii
Chyba zrezygnuje bo zaczynam sie coraz bardziej wkurzac na ta szkole
Studiuję italianistykę w Łodzi na I roku. Bałem się ze będzie cieżko bo czytalem różne głosy o italianistyce w WSSM w Łodzi. Mogę powiedzieć ze jest ok Przede wszystkim musze sie troche przyłożyc do nauki ale atmosfera ogolnie jest w porządku. Bardzo lubimy zajęcia z prof Bronowskim oraz Włochem Boni Początkowo byl nieco spiety ale pozniej sie rozkrecil Polecam wszystkim
hej , hej , mozesz powiedziec cos wiecej o tych studiach?ja wybieram sie tam od pazdziernika na stos. miedzynar.:))
Fabio jest the best :) .POZDRAWIAM :)
Boni , sorki pomyliły mi się imiona:) nasz kochany Boni :) ciekawe jak bedzie w tym roku:) PZDR
hej , studjujesz tam?:))na jakim kierunku jestes? pozdrawiam
studiuje italianistykę II rok teraz:) jest fajnie:)
Przeniosłem się z UJ i jest dużo lepiej. Nie sądziłem że wssm jako szkoła prywatna ma tak genialny poziom
Witam:) Także zamierzam od przyszłego roku studiować na mssm w Łodzi italianistyke. Zauważyłam różne opinie na forum. Myśle, że kazdy człowiek oczekuje czegoś innego od uczelni, dlatego zdania są tak podzielone. Poza tym także słyszałam, że uczelnia stawia pierwsze kroki jeśli chodzi o włoski. Jeśli ktoś chciałaby podzielić się swoimi opiniami to bardzo chętnie nawiąże kontakt.

[email]

Pozdrawiam :)
Masz rację, że opinie o uczelniach są różne. Ja wybrałam WSSM w Łodzi 3 lata temu i nie żałuję. Uczelnia jest dla mnie spoko.
Cieszę się, że od tego roku będzie można robić dalej magisterkę na italianistyce, co oznacza, że uczelnia prężnie się rozwija i pnie się ku górze, aby pozwolić studentom na podwyższanie kwalifikacji. Mało uczelni w Polsce posiada magisterkę z italianistyki. Ja mam obronę za sobą i jest ok :) Od tego roku 09/10 będę dalej studiować (2-letnie magisterskie) na WSSM. Polecam studia :):):)
witam wszystkim napiszcie prosze skad czerpiecie potrzebne informacje na przedmiot kultura i historia wloch,dzieki serdeczne
a moze jest tu jakis obecny student z wssm z lodzi?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa