krotki tekst

Temat przeniesiony do archwium.
bardzo prosze o sprawdzenie tego krotkiego tekstu, nie wiem czy czas przeszly jest dobrze konstruowany, bo dopiero zaczelam sie go uczyc:

Il filmato è di uomo che ha sognato di volare. Lui ha osservato gli uccelli e ha ammirato il loro movimento. Ha costruito la macchina da volare e GRAZIE A (dzięki tej maszynie?) questa macchina lui ha volato. Ha sentito come uccello e é stato molto soddisfatto e contento.

grazie mille!
jak dla mnie lepiej by było tak:

Il film (chyba o to chodzi? :P) parla (è-nie jest błędem, ale wg mnie parla brzmi lepiej) di un uomo che ha sognato di volare. Lui ha osservato
>gli uccelli e ha ammirato il loro movimento. Ha costruito la macchina
>da volare e grazie a (jest spoko;)) questa macchina (lui jest tu zbedne:P) ha
>volato. Si è sentito (to ważne bo si è sentito oznacza, że czuł SIĘ jak ptak, a tak, jak napisałaś Ty znaczyłoby, że czuł jak ptak) come un uccello ed é stato molto soddisfatto e
>contento.

chyba jakoś tak ;) pzdr
Ja bym to napisał w ten sposób.
Il filmato parla di un'uomo che sognava di volare. Osservava degli ucelli e ammirava i loro movimenti. Ha costruito una macchina grazie la quale e' riuscito di volare. Si sentiva come un'ucello ed era molto soddisfatto e contento.
Oczywiście, jeżeli jest to film pełnometrażowy, to należy użyć słowa film, nie filmato.
riuscito A
racja
grazie!! a powiedzcie mi tylko jeszcze czy w tej mojej wersji dobrze uzylam wszedzie czasu przeszlego? bo ten tekst powinien byc w przeszlym
..nie napisałaś, czy ma to być czas przeszły bliski - passato prossimo, czy czas przeszły niedokonany -imperfetto, którego używa się między innymi do opisów z przeszłości. Jest jeszcze 'następstwo czasów', które wyraża stosunek czasowy paru czynności (jedne wcześniej, drugie później) i w jednym zdaniu są użyte obydwa czasy..
...wymądrzam się, ale sama tego nie wiem :)))
:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka