figo

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.
Chciałam zapytać co znaczy słowo "figo"? Domyślam się, że to może być coś niecenzuralnego, ale nigdzie nie mogę znaleźć znaczenia.

dzięki za pomoc.
to piekne slowo...tak sie mowi na dzieczyne figa ..laska ,sztuka piekna dziewczyna wystrzalowo ubrana,modnie...,a mowiac na faceta...to zglupialam ..jak to polsku sie mowi? extra facet w super ciuchach..sama mi znajdz teraz odpowiednik ..bo i ja chce wiedziec..boski facet? moze tak?
..przytojniak..? ale u nich Wlochow raczej chodzi o styl ubierania ,super modny.,na topie i to jest figo...Bo sama przystojnosc..to po prostu mowi sie bello,piekny
figo..zajebisty facet?..
Figo e' una definizione nel gergo italiano che identifica qualcosa o qualcuno bello, particolare, alla moda, gradevole, particolare, con tendenza a farsi notare
okej, ale w takim razie dlaczego w książce 'wÅ‚oski bez cenzury' (ktorÄ… na pewno wiÄ™kszość tu zna;] ) zdania Quel tipo è un gran pezzo di figo/Quella tipa e una gran figa oznaczone sÄ… znakiem 'ostrożenie, doÅ›c ostre!'?
To znaczy, ze jest belissimo.
napewno dlatego jest oznaczone jako dosc ostre, bo jest raczej uzywane przez mlodziez, niegrzecznym byloby odezwac sie w ten sposob do kogos starszego, nie jest to zwrot grzecznosciowy;)
To tak jakbys powiedziala w Polsce - fajna laska, niezle mieso, ale ciacho i inne odpowiedniki w zaleznosci od regionu polski;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Szkoły językowe