dla widzów o mocnych nerwach ;))

Temat przeniesiony do archwium.
kto sprawdzi moje wypociny ?? wierze w Waszą odwagę :)

ieri non ho risposto al tuo sms, ma prima volevo controllare, che abbia capito bene. la tua lingua e tanta bella, solanto per me tanta ... straniera
pensa per me talvolta, mi ricordo ancora di ti

( wczoraj ci nie odpisałam bo najpierw chciałam sprawdzic, czy dobrze cię zrozumiałam ,twój jęz. jest piekny ale dla mnie wciąz bardzo obcy
pomyśl czasami, ja nadal cie pamietam
Ieri non ho risposto al tuo sms perché prima volevo controllare se avevo capito bene (nie wiem czy po controllare jest congiuntivo, raczej nie). La tua lingua è bellissima, ma per me ancora molto... straniera. Pensami (pomyśl o mnie) a volte, io mi ti ricordo sempre...
a dlaczego nie mozna powiedziec " ancora " jeszcze, nadal ?
sempre chyba bardziej uzywa sie jako ang. forever ( zawsze )
nie wiem nie znam sie, ale sempre dla mnie jest takie ostateczne, hm.. zobowiązujące ?
przepraszam Cię, jesli moje pytanie zabrzmiało jak powątpiewanie w Twoja znajpmośc języka, nie miałam nie takiego na mysli, wrecz przeciwnie, stąd moja dociekliwość, sicuramente !!!!
poprostu prosze o wyjaśnienie, czy i kiedy mozna uzyć słowa " ancora "
no niech mi ktoś powie !!!!!!
czy ancora mozna uzyc w znaczeniu wciąż, czy musi byc sempre
Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku lepiej uzyc "sempre", bo z "ancora" brzmi to troche, jakbys chciala powiedziec- pamietam o tobie, jeszcze. Po polsku uzylabym wciaz,ciagle- nie jeszcze.A po wlosku- sempre, nie ancora.

Ale moze sie wypowiedziec ktos lepiej zorientownay ode mnie :)
mysle ze Twoja odpowiedź wszystko mi wyjasniła,
dzięki, pozdrawiam
Ieri non ho risposto al tuo sms, ma prima volevo controllare di aver capito bene. La tua lingua è molto bella, ma per me ancora molto ... strana
pensami qualche volta, mi ricordo ancora di te

jesli chcesz powiediec nadal mozesz uzyc ancora,ale oni bardziej mowia z sempre,pozdrawiam
grazie :)) azuka
Mocne nerwy, to trzeba mieć do "85bologna" ;)
Che c'entro io?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia