nauka języka w domu - kto uczy się sam?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do osób uczących się samodzielnie w domu (nie w szkole lub na kursach). Z jakich materiałów korzystacie? Może z jakiegoś podręcznika? Co polecacie?
Jest sporo tematów dotyczących podręczników, ale nie ma tam praktycznie żadnych konkretnych odpowiedzi.
Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi doświadczeniami :)
Pozdrawiam
B.dobra książka dla samouków i nie tylko to "Mówimy po włosku".Jest to jedna z najlepszych książek do nauki włoskiego.Sama z niej korzystałam i jestem zadowolona.
wpisz wyszukiwarce slowa: samodzielna nauka.To wszystko juz bylo na forum
Olka, tylko, ze ta ksiazka zostala napisana 30 lat temu i sadze, ze zawiera wiele wyrazen, ktore nie sa uzywane w dzisiejszym jezyku, a osoba, ktora sie sama uczy nie potrafi samodzielnie ocenic, czy cos jest w uzyciu czy nie.
HEJ POWIEM CI ZE JAK DLA MNIE NAUKA WłOSKIEGO W DOMU JEST 1000...KROC LEPSZA NIZ JAKIEKOLWIEK KURSY! UCZE SIE SAMA W DOMU OD 3 MIESIECY I MAM EFEKTY MOJEJ NAUKI. ZACZELAM NAUKE PRZEDEWSZYSTKIM OD ALFABETU GRAMATYKI A POZNIEJ SLOWKA SZCZEGOLNOSCI TE KTORE SA MI POTRZEBNE NA CODZIEN TO CO NAS OTACZA :) A CO DO KSIAZEK CZY SLOWIKOW NAJLEPIEJ MIEC PRZYNAJMNIEJ JEDEN STARSZY I NOWSZY W KAZDYM ZNAJDZIESZ COS POMOCNEGO :) BUZKI
Jednak jest napisana b.dobrze i jeśli ktoś uczy się systematycznie z tych książek ma szanse opanować całkowicie język.To prawda są również stare wydania tej książki(których na pewno nie ma już dawno w księgarniach).W nowych-ostatnia wydana 2004 rok są na pewno naniesione nowe wyrażenia.Pozdrawiam i zachęcam do zakupu tej książki.
Wydaje mi sie, ze oni nie nanosza zadnych poprawek i drukuja wersje pierwotna. Moze ktos ma stara i nowa wersje, i powie nam czy sie czyms roznia??
Chiałem przypomnieć :
http://mediafm.net/prasa/12202,Jezyk-wloski-z-Gazeta-Wyborcza.html
Bardzo dziękuję za wszystkie informacje :)
Mam dobra wiadomosc! Niedlugo bedzie mozna kupic zaktualizowanie wydanie podrecznika "Mowimy po wlosku 1" w raz z plyta CD, takze warto poczekac...
greentea- a wiesz kiedy powinno ukazać się to nowe wydanie "mówimy po włosku"?
Bo rozważam zakup tej książki i cd byłoby dla mnie dużo bardziej przydatne niż kasety.
Napisalam maila do wydawnictwa z takim samym pytaniem, takze jak tylko dostane odpowiedz, to napisze.
slyszalam, ze dobrym podrecznikiem dla poczatkujacych samoukow jest "Wloski w cztery tygodnie" A. Waszkiewicz
http://bookcity.pl/9471/Wloski_w_cztery_tygodnie

sama nie ucze sie wloskiego, ale szukajac jakichs informacji na temat podrecznikow dla poczatkujacych, czytalam, ze jest on polecany przez wiele osob.
wlasnie "wydaje Ci sie",oczywiscie sa nowe wyrazenia.Bo po co by miala byc odnawialna?
Jak juz pisalam, dopiero w tym roku zostanie wydana zauktalizowana wersja.
Ja od pół roku korzystam z kursu korespondencyjnego i jestem bardzo zadowolona.
Tematy są tak poukładane, że z nauką nie mam żadnego problemu. No i jest nauczyciel, który koryguje moje błedy i wyjaśnia ewentualne wątpliwości. Naprawdę goroąco polecam.
JAK ZACZAC NAUKE J.WłOSKIEGO OD CZEGO ZACZAC? PROSZE O PORADY ,WRóCIłAM Z WłOCH MAM SIOSTRE,MIESZKA TAM JUZ 11 LAT. PRACOWAłAM ,ZNAM SłOWA LECZ NIE WSZYSTKIE.PROBLEM TKWI W UKłADANIU ZDAN .ZNAJOMI POWTAZALI ;PIANO ,PIANO .JEZYK WłOSKI JEST PIEKNY ,MUZYKA,POEZJA ,TUTTO! CHCE UDOWODNIC SIOSTRZE NO I SOBIE,ZE POTRAFIE CHOC TROSZKE WIECEJ.MOZE ZNAJDZIE SIE DOBRA DUSZA,KTóRA POGAWEDZI ZE MNA NA SKYPE; ANIłEK 969 / POCIESZY I NAUCZY,WYTłUMACZY -PREGO,SALUTE!-LAVEND@ [email]
NIKT SIE NIE ODZYWA ! NO TAK JAK MAWIAJA;LICZ TYLKO NA SIEBIE!-LAVEND@
kup sobie ksiazke "Mòwimy po wlosku", jest dobra na poczatek, sa tam teksty, slòwka, maly slowniczek na koncu i komentarz gramatyczny. I dobrze jest, opròcz niej, miec ksiazeczke z odmianami czasonikòw :)
Ja moge tylko tyle powiedziec,ze sama się z książki nie dałam rady uczyc.
w momencie kiedy doszłam do rodzajników poddałam sie bo za skarby swiata nie mogłam tego pojąć.Pracowałam wtedy we Włoszech,ale na pomoc nie mogłam liczyc.
Wszystko stało się proste gdy zapisałam sie na kurs(w Polsce),jakoś rozum mi rozjaśliło:P:)
Najwazniejsze zeby sie nie poddawać i oczywiscie rób do dla siebie:)
życzę Ci powodzenia i wytrwałości:)
BARDZO WAM DZIEKUJE ZA RADY,ROBIE FISZKI I PRZYKLEJAM NA SCIANE .TO BANALNE,ALE MUSZE ISC DO PRZODU.....CHODZ W TAKI SPOSóB TO DOBRE.POZDRAWIAM SERDECZNIE.-LAVEND@
ja kiedys uczylam sie z ESKK, i bylam bardzo zadowolona, po roku nauki bedac we wloszech nie mialam zadnych problemow w porozumieniu sie, ale dodam, ze zeby samemu sie uczyc potrzeba checi i systematycznosci, pa
Właśnie a tego czasami człowiekowi brak:(
Na scianach tez naklejałam, zwłaszcza w kuchni jak gary myłam:)ale to super sposób.Dużo odmian czsowników w ten sposób zapamiętałam:P
PA! DZIEKUJE ZA ODPIS-LAVEND@
NO WIDZICIE KOBITKI MAM GłOWE NIE OD PARADY? ZACHWILE ZACZNE PISAC PO SCIANACH,MAM CAłY POKUJ DO DYSPOZYCJI TO DOBRE! DZIEKUSIA ZA WSKAZóWKI:}-LAVEND@
Nowe uaktualnione wydanie ksiazki "Mowimu po wlosku 1" wraz z plyta CD jest juz dostepne na stronie www.wiedzapowszechna.pl
wystarczy z 2004 rok "mowimy po wlosku"
Tylko ze wydanie z tego roku jest opracowane na nowo. Mam juz te ksiazke w domu i musze przyznac, ze jestem mile zaskoczona.
oh .. tak...
jestem wlochy i ucze sie polskiego jezyka od niedawna.. (nie mowie jezcsze za dobrze) i ucze sie sam :(

studiolalem z "Uczy sie polskiego" ale stary ksiazky i stary metoda,..
teraz mam ASSIMIL "polsky bez trudu" to jest super ale niestety nie jest "wolsky bez trudu"

ja znam tylko Uczę się włoskiego (Magdalena Kaczmarek) ale jest dla dzieci!!

pa papapapa

Leon
[gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia