Ładne włoskie Imiona

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 177
:D moj jeszcze malutko bo prawie poltorej roczku, ale tez juz zaczyna "szakalowac" :D
Zrezygnowałabym chociażby ze względów praktycznych.
To jakaś paranoja! :)
to jest chore i kropka.

moj tesc ma na imie Vitale....toc tylko skrzywdze mojego syna nadajac mu takie imie:O
Racja! to chore! Chociaż u mojego chłopaka też takie coś jest, ale w wersji bardzo light. Tzn dziadek ma na imię Giovanni, ale i tato, więc skoro już jest 1 w najbliższej rodzinie, to mama nie chciała drugiego Giovanniego, więc mimo że mój chłopak ma starszego brata, to padło właśnie na niego, i dali mu Gianluca - żeby coś z tym Giovannim miał wspólnego :) hahahahaha

Ale ja i mój chłopak w ogóle jesteśmy inni, tradycje ok jeśli są 'fajne' , jeśli beznadziejne to mówimy im bajbaj!
Nasz syn będzie się nazywał Filip, po polsku, szkoda tylko że póki co nawet o ślubie nie ma mowy :D hahahahah
Dodam jeszcze, że w stronach mojego chłopaka są takie imiona jak Addolorata (straszne!!!), Crocifissa, Crocifisso!!!!, Assunta, itd. Jak dla mnie to w ten sposób krzywdzi się dziecko!
Crocifisso
O_O

jejuuuu,biedne dzieci
A jak sie wam podoba imie Bambina.Tesciowa mojej znajomej ma tak wlasnie na imie.
To jakieś nieporozumienie.

Nie znoszę 'dziwacznych' imion.
Zareczam ci ze nie jest to nieporozumienie.Jak pierwszy raz uslyszlam ja jak przedstawila mi sie to myslalam ze parskne smiechem,dobrze ze to byla rozmowa telefoniczna.
Nieporozumienie - to taka moja reakcja, jak słyszę coś 'dziwacznego', nie wątpię że ta kobieta ma tak na imię :)
Znam jednego Crocifisso, który jednak skrzętnie to prawdziwe imię ukrywa i każe na siebie mówic Aldo. A jego mama ma na imię Immacolata...niepokalanie poczęty Crocifisso to jest coś.....:D
Mama mojego chlopaka ma na imie Preziosa, kurcze nie chcialabym sie tak nazywac :)
Mi sie podobaja imiona takie jak Alessio, Michele, Salvatore, Filippo, Meri, podoba mi sie jak brzmi po wloski Sofia i Maria p
Preziosa kojarzy mi się z serialem argentyńskim :)
podoba mi sie Laura i Filip:)
A moj wspollokator ma na imie Adolfo O_O
Sąd nie pozwolił nazwać dziecka "Piątek"
Włoskie małżeństwo chciało nazwać syna Piątek (po włosku Venerdi), lecz sąd nie wyraził na to zgody i zarejestrował dziecko pod imieniem Gregorio.
Urodzony przed 15 miesiącami w Genui chłopiec przyszedł na świat właśnie w imieniny Grzegorza.
"Nazwaliśmy go Piątek, ponieważ podoba nam się brzmienie tego imienia. Nawet jeśli byłaby to dziewczynka miałaby tak na imię" - tłumaczyła matka dziecka Mara Germano.
Kiedy chłopiec skończył mniej więcej piąty miesiąc życia, genueński ratusz zwrócił uwagę na jego niecodzienne imię i złożył w tej sprawie skargę do sądu. Sąd natomiast poinformował rodziców, że zgodnie z prawem nie mogą oni nadawać dziecku imienia, które brzmi "śmiesznie lub obraźliwie".

Wymiar sprawiedliwości argumentował przy tym, że chroni malucha, aby nie stał się obiektem żartów. Rodzina Germano złożyła więc apelację, jednak ta w grudniu została oddalona.

Kiedy sąd nakazał rodzicom zmianę imienia, ci odmówili wykonania wyroku. Władze zarejestrowały dziecko pod imieniem Gregorio.

Rodzice jednak obstają przy swoim. "Mój syn urodził się jako Piątek, został ochrzczony jako Piątek i będziemy nazywać go Piątkiem. Tylko gdy będzie starszy, będzie musiał podpisywać się Gregorio" - podkreślała matka.
jeszcze a'propos imienia OMAR:

The meaning of the name Omar is Long Lived
The origin of the name Omar is Arabic

http://www.babynames.com/name/OMAR
wiecie może co oznacza "tatu"
Kiedys poznalam chlopaka z Bologni ktory mial na imie Alvaro :) to dopiero jak z argentynskiej telenoweli :P
Ja też znałam Alvaro :)
A przypomniało mi się z imion damskich, które znam osobiście: MICOL, hahaha nie wiem jak to się pisze :) Kurczę może nie powinnam się śmiać ;)
I jeszcze znam Noemi, ale robi z siebie divę, i w ogóle jest taka nieopamiętana i mówimy na nią Naomi :D
Noemi może to i ciekawe imię, ale nie przypadło mi do gustu.
tata tj. niania a tatu moze to skrót od tatuazu,albo ten rosyjski zespol 2 dziewczyn TATU
Ja kiedys pracowałam u kobiety która miała na imie Polonia. A podoba mi sie bardzo Gloria, Yvonne, a z meskich Gabriele
mnie sie bardzo podoba francesco bo moj narzeczony tak ma na imie, wolamy na niego ciccio. a z meskich podoba mi sie marco i fabrizio ale przyszly tesciu to ma gaetano...:/

a z zenskich to liliana
wow :D Ktos ma podobny nick do mojego ;)
Ale wracajac do tematu :D

Z meskich podoba mi sie Davide a z zenskich hmm Aurora, Alessandra, Isabella ;)
jeszcze Chiara jest ładne:))
Aurora- krążownik, który rozpoczął rewolucję październikową 1917r. smacznego. (:
Z tymi ruskimi imionami, to oni tak mają od 68 roku.
Pierdolec taki nieszkodliwy.
to ze aurora to rowniez był krazownik ruski to doskonale wiem ;] Historie to mam opanowana prawie do perfekcji ;)

Natomiast imie jest ładne bo Aurora po włosku znaczy tez brzask, swit, zorza polarna :) W kazdym razie zjawisko bardzo ładne i szczerze mówiac ostatnia rzecza z jaka skojarzylabym to imie to krazownik :D Szybciej z piosenka ramazzottiego albo wlasie ta zorza polarna :)
Jasne, że lepiej z tym kojarzyć, ale boom na Tamary, Sonie, Ivany zaczął się od rewolty w 68 od czasu tzw/ użytecznych idiotów.
szczerze mowiac nie mialam pojecia ze byla moda na takie imiona...

Natomiast musze przyznac, ze znam wlocha ktory nazywa sie Ivan i wlasnie nie wiedzialam skad on sie tak nazywa hahahaq teraz juz wiem
:D
Piękne są też imiona powojenne takie jak Firmato.
Poznałam pana o nazwisku Pasquale Gallo - w sumie kogut wielkanocny :P w jego rodzinie było jeszcze trzech Pasquali Gallo ;)
A szczerze podoba mi się imię Eliana.
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 177

 »

Nauka języka