Ładne włoskie Imiona

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 177
Mój braciszek też ma na imię Robert i bardzo lubię to imię:)A we włoskiej wersji to już w ogóle:)
:)
Ja zaraz zabieram się za gofry:)Uwielbiam gotować i piec:)Eugenio masz ochote na gofra?:)
Oczywiście! Zrobisz mi kilka?:)
No wiadomo tyle że z Pozka do Żywca trochę jest:(
Z meskich podobaja mi sie: Tiziano( bo uwielbiam Tiziano Ferro :D), Stefano (bo moja ulubiona ksiazka jest ''Trzy Metry Nad Niebem'', a glownym bohaterem byl wlasnie Stefano ''Step'';)), Marco( bo jest ladne;)). Natomiast z kobiecych podoba mi sie Alice, Laura, Babi( glowna bohaterka 3MNN;). Tylko nie wiem, czy Babi to nie przypadkiem zdrobnienie od jakiegos innego imienia:))
No racja, wystygną po drodze a moze nawet całkiem zeschną. Trudno, wystarczy mi jeśli opowiesz, jak smakowały.:)
bardzo lubie imię Roberto/Robert łączą się z nim same miłe wrażenia :-)
ciepło tez wspominam imie męskie -NICOLA
Nicola jest si ale śmiesznie brzmi tak jakby źeńskie:)Mój kumpel tak ma na imię i zdrobniale wolają na niego NICI!
ja mówiłam do niego Nico -to nie jest śmieszne ale bardzo czarujące imię, zwłaszcza jeśli kogoś przypomina
męskie: Alessandro, Salvatore, Vincenzo, Alessio, Paolo, Gaspare, Luka, Vittore
żeńskie: Chiara, Aurora, Laura
Pozdrawiam
Dlatego tak brzmi, ze w języku polskim jest tylko kilka męskich imion kończących sie na spółgłoskę.
"Trzy metry nad niebem" -nie czytałam ksiązki ,ale oglądałam film jest wspaniały
Hii fajne imionka tu wpisujecie ale jak dlamnie Zenskie to stanowczo Samanta a jezeli meskie to Rosario i Marco :) buzki
Nie byłoby ci głupio, gdyby twój facet miał na imię Różaniec(Rosario)?:))
Ksiazka jest jeszcze ladniejsza od filmu :D. Nie mozna sie od niej oderwac :)
Wiesz moj facet ma tak na imie :) i to jest ładne tylko (bron Boże) nie tlumaczyc.. :)
A dla mnie najpiękniejsze imię męskie w języku włoskim to - Manuele !!! cudne ! :D , a żeńskie - Chiara .
Prawdę mówiąc wydaje mi się, że imię Rosario pochodzi od rzeczy, od której bierze swe korzenie różaniec...od ogrodu różanego.
Ogród różany haha, trochę bardziej neutralne, co?:))
Ja bardzo nie lubię polskiego imienia Marek, ale już włoskie MARCO jest po prostu boskie...:)Poza tym FARBRIZIO, LUCA, a i ostatnio podobno bardzo modne w rejonie Turynu -ALBERTO.. Jeśli chodzi o żeńskie imiona o w tym roku spotkałam dużo dziewcząt których imiona sa wg mnie bardzo pospolite : Marta, Martina, Monica, Elisa, Luisa...ah i może Angela to już tak bardziej z włoskiego...
marco (marek) byl modny w '80s jak Luca i Andrea!


- piekny imie
syn: francesco, simone, alessandro, leonardo (ehehemo moj..)
corka: giulia, francesca romana,adriana, lavinia

- modny imie teraz:
syn: tommaso, matteo
corka: martina, simona, elisa



leoland :D
a co bys powiedzial gdybys sie nazywal Rosario a twoja siostra CATENA (lancuch)??? Fiorello w jednym z pierwszych swoich monologow robi sobie zarty wlasnie ze swojej rodzinki. Na pr. Wloch i na wyspach imiona silnie powiazane z religia sa wciaz bardzo popularne np. Addolorata.
Uwazam, ze sa o wiele lepsze od imion na Pn. "liczebnikowych" Primo (primo Levi), Secondo, Quinto itp. Smiechu warte ! Zadnej wyobrazni ! Juz wole jakokolwiek litanie ewangelistow czy swietych...
A słyszeliście o takich imionach rzeńskich jak FEDORA i DEBORA ???
A mnie się podoba Salsiccia, z tym, ze nie jestem pewien, czy kobiety mogą mieć tak na imię, bo jeśli dobrze pamiętam, to o pieska chodziło, dokładnie o suczkę.))



chyba mi sie nudzi...hmmmm
z imieniem DEBORA spotkalam sie kilka razy.. z FEDORA mai..
ale widze ze bede oryginalna i dorzuce moje ulubione imie meskie.. DARIO
ulubione zarowno w wersji wloskiej jak i polskiej.. :)
Valentino ;)) tak po Rossi'm hehe. Pozdrawiam
Fedora to bardzo stare włoskie imie spotkalem sie tylko raz i wiecej nie chcem...
Agatkaf co z tego ze jest teraz mofda na takie imiona jak stas marysia krysia czy janina jak za rok minie moda a tymbardziej za 10 lat kiedy dziecko bedzie chodzic do szkoły i wszyscy beda sie z niego smiali i w ten sposob wyrosnie na placka hee
Agatkaf co z tego ze jest teraz moda na takie imiona jak stas marysia krysia czy janina jak za rok minie moda a tymbardziej za 10 lat kiedy dziecko bedzie chodzic do szkoły i wszyscy beda sie z niego smiali i w ten sposob wyrosnie na placka hee
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 177

 »

Nauka języka