Ładne włoskie Imiona

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 177
poprzednia |
Słuchajcie mam pytanie... Jakie są wg was ŁADNE imiona rzenskie i męskie...
Bo np. W Polsce nie byłoby dobrze nazwać dziecko Kazimierz, czy Jan, Czy STanisław czy Eustachy, bo dzięcko by w szkole zycia nie mialo...
Tak samo jakby nazwać dziewczynę Kazimiera, Józefa...
No wiec jakie we włoszech są ładne imiona, a jakie wg was są brzydkie. Bo np. moze byc tez tak, że to co w Polsce moze się nie podobać, we włoszech moze być uwazane za ładne :)
Hmm mam nadzieje, ze wytlumaczyłam o co mi chodzi :)
Co na ten temat sądzicie??
ladne imie meskie to: Alessio, a zenskie: Chiara
włoskie imiona są rewelacyjne: gulio, criss, alesandro, marcello- jutro ci coś więcej napisze :)
moje typy to: daniele, davide, alessandro, aurora, nino
Alessio bardzo mi się podoba... ale to imie nie jest hmm takie troszke.. mało męskie?? ;)
Przepraszam, ja się nie znam na tym ;)

Aaa i Aurora tez jest sliczne :D Podoba mi sie :)
Czekam , czekam dalej :):)
Gigi, Sassa', Pupo, Mara
aha i jeszcze:michele, giulia,nicola
mam pytanie - czy imie franco jest czesto spotykane w wloszech czy raczej jak u nad franek?
Przyczepię się do sformułowania "W Polsce nie byłoby dobrze nazwać dziecko Kazimierz, czy Jan, Czy STanisław ". Nie byłoby dobrze - to brzmi jakby się robiło coś nagannego. Zgadzam się, że te imiona nie są obecnie najpopularniejsze, ale znam Jasiów, Stasiów i Marysie w wieku dziecinno-młodzieżowym i nikt im tych pięknych polskich imion nie wypomina, a są o wiele ładniejsze niż te ściągnięte z zagranicznych seriali.
a mi sie podoba Milo i Sara
AlmaNegra masz jakies nieaktualne informacje...teraz w Polsce jednymi z najpopularniejszych imion, ktore nadaje sie dzieciom sa wlasnie Jas, Stas, Antos, Zosia czy Marysia....
cześć, zauważyliście, jak wiele 40-30 latków we Włoszech ma rosyjskie imiona ? Tamara, Nadia, Ivan. To efekt czewonej rewolty e Europie, po 68 roku. Muszę przyznać,że pod względem takich pokręconych sentymentów, Włosi pozostają niestety takimi umysłowymi inwalidami, szczególnie ci z Północy. Lubię ich, ale pod tym względem są bardzo infantylni
Ja też zauważyłam,że w Polsce są tendencje do nadawania właśnie "starych"imion,które jak sądziłam są już zapomniane.
Z włoskich podoba mi się Carlo-Karol. Wlaściwie podoba mi się większość imion zarówno męskich jak i żeńskich.
Buona giornata
obserwuje ,ze imie niesie ze soba czesto pewne (no nie wszystkie )cechy charakteru. mam wnuczki Zosia 6l i Marysia 3lata. one bardzo lubia jak udziwniam ich imiona :Zofka, Zojka, Sofii, Mary, Mery Maniuska.
mam pytanie czy wloskie imiona tez bywaja czasem potocznie "udziwniane" (czytaj zmieniane )
Miałam okazję być na Sycylii i najpopularniejsze imiona z jakimi się spotkałam to:
~męskie - Mario, Vincenzo, Giuseppe. (Mnie osobiście podobają się Vincenzo, Nicola, Marco, Antonio, Camillo i Riccardo)
~żeńskie - tutaj nie spotkałam dwóch dziewczyn o tym samym imieniu (jednak podobają mi się takie imiona jak: Lorenza, Giovanna, Margherita, Rosa, Susanna, Valeria, Veronica. etc.)
Jeśli ktoś miałby jakieś pytania odnośnie charakteru/wyglądu/temperamentu/imion/etc. to proszę o kontakt pod e-mailem [email]
to prawda, że Włosi lubują się w rosyjskich imionach, ale zauważcie, że rosyjskie imiona noszą przede wszystkim faceci
dorzucam imię Jurij

slyszałam też (ale to chyba ksywka) Manicof, właściciel tego imienia-ksywki powiedział mi, że jest to imię raczej nazwisko jakiegoś rosyjskiego "władcy" z początku XX wieku. Nie udało mi się jednak odkryc o kogo chodzi,jak ktoś z was zna odpwoiedź to poproszę. (to tak na marginesie)
a odnośnie najładniejszych imion wloskich to:
Margherita;)
Paolo, Marco i Antonio (chociaż po polski Antonio już mi się nie podoba)
Tez to zuwazylam,ze Wlosi sa zauroczeni gdy slysza imie Margherita,od razu opowiadja o 2 bardzo znanych i przepieknych piosenkach z tym imieniem.Bardzo lubie to imie.Podoba mi sie imie meskie Cezare.
Yuri to moj najlepszy wloski przyjaciel...i 100% romano:)
Mam szczęście mieć tak na imię, potwierdzam, aczkolwiek nadal nie wiem dlaczego
ladne imiona?? a np taki wloski wawrzyn....lorenzo:D podoba mi sie jeszcze...adriano,aldo,oscar(ale to nie jest takie typowo wloskie)giorgio, a zenskie??hmmmmm....zadno??tylko moje jest ladne:P nie no zartuje ale jakos nie przychodza mi do glowy ladne zenskie wloskie imiona:D a poza tym ja mojego syna i tak nazwe Michael Pakito:D:D:D a to nie jest tak tanto po wlosku co??:D
aha no i jeszcze przeciez riccardo!!!!!!1:D:D
zadko kiedy zostaja zmieniane...chyba ze skracane...i akcentowane tez wtedy na ostatnia litere...np Lorezno...Lorè....Veronica...Verò...Guliania...Gulià...Riccardo...Riccà....ecc
a mnie podoba sie zenskie LORENA :) i ALice nie wiem czy tak się pisze...
z włoskich ładne Fabio, Livio:):)
Najpiękniejszymi imionami włoskimi są : Roberta i Roberto. Piękne, naprawdę piękne.:)
alessio
angelo
alessandro
marcello
luca
lorenzo
a mój brat dał imię synowi Jan, jest tak u nas z pokolenia na pokolenie i myslę, żę z Jasia też nikt nie będzie się śmiał jak pójdzie za 5 lat do szkoły, ja osobiście nie wyobrażam sobie, żę Janek nie nazywałby się Janek
A mnie się podoba Mauro no i Francesco:)
Nie opowiadajcie bzdur. Najpiękniejsza jest, tak jak napisałem wcześniej Roberta i Roberto. Gdyby tak nie było nie nosiłbym tego imienia w wersji polskiej, prawda? Skoro ja mam tak na imię, to chyba logiczne, ze piękniejszego imienia nie ma i być nie może.:)))))))))
No Roberto też jest super:)Pozdrawiam Cię eugenio:)Skąd jesteś tak a propo?
Dziękuje za pozdrowienia i uznanie piękna mojego imienia.:)
Jestem z Zywca.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 177
poprzednia |

 »

Nauka języka