hejka jak wam idzie nauka włoskiego w porównaniu z

Temat przeniesiony do archwium.
No własnie w porownaniu z innymi językami Ja nie przepadam za nauka jezykow i nie mam zdolnosci jezykowych ale abrdzo bym chciala zaczac nauke włoskiego, a wiec co mozecie powiedziec o nauce wloskiego w porownaniu z np angielskim rosyjskim niemieckim itp piszcie bo jestem ciekawa czy wogole warto zaczynac
hej, ja tez nie mam zdolnosci jezykowych...:( wprawdzie udalo mi sie zdac firsta z ang, ale jakos by podejsc do cae braklo odwagi i... moze troche talentu jezykowego wlasnie...

co do wloskiego to nie poradze ci niestety, bo sama wlasnie zaczynam nauke. nie wiem czy uda mi sie cos osiagnac, ale sprobuje. moze chociaz poziom firsta. ale coz - mimo zdolnosci jezykowych probuje i dlatego biore sie za drugi jezyk. mimo, ze najlepsze lata na nauke chyba w moim przypadku juz mijaja...:(((

glowa do gory, nia dajmy sie geniuszom!!!

pozdrowionka;)
>ale coz - mimo zdolnosci jezykowych probuje i
>dlatego biore sie za drugi jezyk. mimo, ze najlepsze lata na nauke
>chyba w moim przypadku juz mijaja...:(((


mialo byc mimo BRAKU zdolnosci jezykowych... oczywiscie;)
a więc mówisz że włoski jest trudniejszy od angielskiego
Witam :) jestem takie same beztalencie jak Ty. Ucze sie angielskiego juz tyle lat ze wstyd mowic, a mam wrazenie ze moje umiejetnosc sa wciaz na takim samym poziomie. Ale jezyka wloskiego chcialam sie uczyc juz od dziecinstwa i pomyslalam sobie, ze czemu nie. Ucze sie juz jakis czas i co mnie bardzo zaskoczylo idzie mi naprawde dobrze :)! jest to jezyk melodyjny, bardzo piekny. Gramatyka jest dosc skomplikowana, zwlaszcza w porownaniu z angielską, ale jesli sie chce to naprawde mozna sie jej nauczyc bez wiekszych problemow :) moge dodac jeszcze ze w swoim zyciu mialam juz do czynienia z jezykiem niemieckim i rosyjskim, i jak mozna sie domyslec bez wiekszych efektow ;) ale roznica miedzy wloskim a tamtymi jezykami jest taka, ze ich sie uczylam "bo musialam" a wloskiego ucze sie bo chce :) wiec sprobuj, co Ci szkodzi :) ja Ci zycze zebys nie stracila checi przy pierwszych niepowodzeniach, bo to jezyk piekny i bedziesz sie miala czym pochwalic. Angielski jest jezykiem ktorego ucza sie wszyscy, natomiast wloski to jednak cos orginalnego :) pozdrawiam serdecznie! ciao :)
Wlasnie!!! Nie dajmy sie geniuszom! :) tylko dlaczego my musimy wkladac w to tyyyyle pracy :((?
ech tam, w ktorym miejscu??;)
po prostu zaczelam ang pierwszy bo tak mialam w szkole, a teraz probuje sil we wloskim. obawiam sie bardzo o rezultaty, ale zobaczymy...
na pierwszy rzut oka troche odstraszaja odmiany przez osoby, czego nie ma lub jest bardzo uproszczone w ang, ale z tego co juz tu czytalam na forum to wiele osob twierdzi, ze wloski jest przyjemny i w miare latwo wchodzi:)
wiec... do dziela!! wspierajmz sie wzajemnie:D
a tak na marginesie skad jestes?

wroce za niedlugo bo cos lub ktos mnie wzywa do siebie:)
ciao.
ja jestem z okolic Warszawy. W tym roku bylam na wycieczce we Włoszech i zakochałam sie w tym kraju jezyku kulturze no i przystojnych Włochach oczywiscie ;) Chcialabym zaqczac nauke ale mysle ze dopiero w przyszlym roku poniewaz w tym bede miala mature:( i chyba za duzo tego wszystkiego na raz
Czy sądzicie, że ktokolwiek - nawet największy geniusz językowy - osiągnął to co umie bez wysiłku? Nauka każdego języka wymaga czasu i duuużo pracy. No chyba że uczymy sie na plaży z przystojnym Włochem :)))
Wlasnie!
Ja sie tak uczylam!!! i rezultat jest swietny
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa