Matura 2012

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 45
poprzednia |
jak wam ida przygotowania do matury? czy ktoś z forum zdaje ustną w Radomiu ? chętnie bym się spotkała i wymieniła znajomością tego języka :)
Ja mam korki i fakultety ale pomimo tego panicznie boje się ustnej, jestem z Krakowa. Jak przygotowywujesz się do ustnej masz jakieś konkretne wyrażenia typu ang - In the picture I can see ?
Gianna! ja także zdaję w Krakowie :D czyżbyś miała egzaminy także w XIII LO?
Tak :) uff wkońcu ktoś kto przeżywa to co ja :)
Cześć Wam :) Zdawał już ktoś z Was ustną maturę z włoskiego? :) Ja zdaję w zielonej górze 18 maja! Bardzo przeżywam ponieważ zdecydowałam się w ostatniej chwili i nie wiem czego mogę się spodziewać. Jeśli macie to już za sobą, to podawajcie prosze tematy na ustny, napewno wielu osobą może to pomóc. Pozdrawiam :))
Cześć :)
Mnie to dopiero czeka, ale stawiam na środowisko (ochrona itd....)
Jak będziesz już po to napisz co miałaś :)
Buona fortuna!
wszystko tylko nie ochtona środowiska! ja bym wolała zainteresowania czy coś takiego ew. kultura
To ja może spytam... ktoś z tu obecnych zdaje rozszerzenie? I gdzie się wybieracie na studia? ;)
ja zdaję rozszerzenie :) będę składać papiery na Un.Pedagogiczny na fil.włoską i rosyjską (specjalności przekładoznawcze) ale zobaczymy co z tego wyjdzie
Jakie studia wybrać dziś, żeby za pięć lat mieć dobrą pracę? Można przypuszczać, że większość tegorocznych maturzystów zdecyduje się na dalszą naukę. Dobrze wybrane studia, to inwestycja, która się bez wątpienia zwraca. Tylko jakie kierunki są dziś w cenie? Architektura, informatyka a może medycyna? Wiadomo, że na wysokość wynagrodzenia nie mały wpływ na staż pracy, jednak rynek pracy w tej kwestii sprawiedliwy nie jest – po jednych kierunkach zarobimy więcej, po drugich mniej.
calosc tu:http://praca.wp.pl/title,Jakie-studia-wybrac-dzis-zeby-za-piec-lat-miec-dobra-prace,wid,14486630,wiadomosc.html "" Znajomość języków jest w cenie, co potwierdza raport firmy Sedlak&Sedlak. Wynika z niego, że osoby na tych samych stanowiskach z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego zarabiają więcej niż te z dobrą. Co więcej, różnice te nie są tak widoczne w przypadku niższych szczebli , gdzie wahają się w granicach kilkuset złotych. Jednak w przypadku wyższych stanowisk dochodzą do kilku tysięcy. Mediana wynagrodzeń osób na kierowniczych stanowiskach z dobrą znajomością angielskiego wynosi 5,1 tys. zł, podczas gdy tych z bardzo dobrą 7,5 tys. zł. Jeszcze większa różnica istnieje między zarobkami dyrektorów i członków zarządu. Tu różnica w medianie wynagrodzeń osób z dobrą i bardzo dobrą znajomością angielskiego sięga 5,5 tys. zł.
Jaki język najbardziej jest w cenie? Z badania Sedlak&Sedlak wynika, że francuski. Ponad połowa osób z jego bardzo dobrą znajomością zarobiła powyżej 5250 zł, a z dobrą 4 tys. zł. Na drugim miejscu sytuuje się angielski z medianą wynagrodzeń w zależności od stopnia znajomości 3,6 tys. zł i 5 tys. zł. Wśród osób, które wzięły udział w badani, najmniej zarobiły te, ze znajomością rosyjskiego. Ich mediana wynagrodzeń wynosiła 3,9 tys. zł i 4,1 tys. zł.""
Do OlaNosiDeski -> genialny nick :)
Ja zdaję rozszerzenie, a jeśli chodzi o studia to rzucam się na głeboką wodę i składam papiery na Włoską uczelnie co z tego wyjdzie czas pokaże, pozatym oczywiście tylko dla jaj składam też na UJ ale studiowania tam to szczyt marzeń wiec się nawet nie bede zagłebiać w temat. A ty?
Ja zdaję rozszerzony włoski i wysłali mnie do 13 LO w Krakowie :P bo podobno jest nas malutko :P
Ja też zdaję w 13 :)
rozszerzony? :)
A dziękuję ;)
Zdaję samo rozszerzenie bez ustnego i wygodnie piszę w swojej szkole :P Papiery składam na UW na tłumaczenie specjalistyczne (włoski-angielski) iiiii... mam nadzieję się dostać bo nie mam żadnego ciekawego planu B. Zobaczymy :)
Agata ja też w 13 zdaję i też rozszerzenie :D
W takim razie Agnese widzimy się w 13 już za tydzień :D Widzę,że wybierasz się na U.Pedagogiczny. Tez bym chciała spróbować. :) Miło mi Cię poznać :)
ja też zdaje rozszerzenie :) tylko ze w radomiu :) miał juz ktoś ustną ? ja dopiero 21
ja też 21 :(
hej! ile Wam zajęło przygotowanie się do podstawowej matury z włoskiego? ja uczę się intensywnie drugi rok (sama i w szkole językowej) i zastanawiam się czy za rok nie podejść dla siebie, chociaż już rok jestem po maturze ;)
Beliza- ja się uczę niecałe 3lata przy 2h/tydzień +1godzina dodatkowa z nauczycielem i troche sama w domu i podstawe (próbna) po 2latach nauki na 59% i byłam zła bo mi bardzo temat listu nie podszedł bo byłoby zapewne dużo lepiej. Także możesz śmiało próbować :)
Ja się uczę 3 lata i miałam 5 czasem 6 godzin tygodniowo. Próbną zdałam na 90%
Cześć wszystkim
Może ktoś wie gdzie można znaleźć nagrania do matur pisemnych z poprzednich lat. Na chomiku jest tylko jedna 2002 roku.
A może to tajemnica.
Jak coś wiecie to dajcie znać.
domi001 i Agata jak poszły maturki ? :)
Mam jeszcze pytanie co do liczenia słów: wiecie może jak na maturze z włoskiego liczą słowa? Czy takie l'italiano liczone jest jako jedno czy dwa słowa? Proooszę o pomoc ;)
Gulczas, a jak myslisz????
hahahahhaha siadło :)
;D
ja jestem bardzo zadowolona 30/30 :) teraz tylko bedzie masakra na rozszerzeniu w czwartek.... cos czuje ze bedzie trudna
domi001- gratuluje :D ja sie strasznie boje tego ustnego :( jakie miałaś tematy i zadania i rozmowę wstępna?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 45
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka