Włoski - Zestawy na ustny!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |
Italianiści łączmy się i wspierajmy jeżeli ktoś miał już ustną niech podzieli się zestawami!!!! czemu angliści mogą sie nimi wymieniać a my nie! pozdrowienia!!
no własnie dajcie jakies pytania z ustnejj ludzie jak mieliscie juz ja mam 25 maja moze ktos miał juz wczesnij ustny ??? jak cos to pisac na adres [email]
Ja w tamtym roku zdawałam i miałam następujące tematy:
1. System szkolnictwa we Włoszech
2. Hobby
system szkolnictwa ale to chyba na rozszerzonym poziomie prawda?
jezu a po co to komu .....
kurcze cy nik z was nie miał ustnego wloskiegoo :> halllooo??? piszcie cos jak tylko wiecie prosee
Ciao! Ja dzisiaj zdawalam wloski rozszerzony i zdalam na 100%!!! mialam material stymulujacy dotyczacy modelu rozdziny w ktorej facet zajmuje sie domem i dziecmi a kobieta pracuje. A tematy: 1. Czy mlodzierz w dzisiajejszych czasach to szczesciarze? Jakie sa problemy czychajace na dzisiejsza mlodziez? 2. Zyjemy aby jesc czy jemy aby zyc? Zaprezentuj temat oraz przedstaw swoje argumenty na ten temat. Nie bylo trudno. Nie ma sie czym przejmowac. Powodzenia.
ja zdawałam ustny podstawowy w piątek :) Uzyskałam 18 pkt, to nawet dobrze, choć zestaw był wybitnie łatwy :]

1. Jesteś na kursie językowym w Sienie, chcesz wynając mieszkanie. Zapytaj:
-jakie są możliwosci zakwaterowania
- jaka jest cena pokoju jednoosobowego
- powiedz na jaki okres chcesz zostać w Sienie

2. Byłeś na wycieczce z klasą. Opowiedz:
- gdzie i kiedy byłeś
- co zwidzaliście
- jaka była pogoda

3. Chcesz spędzić wieczór z kolegą z Włoch, chcesz zostać w domu i oglądać film , kolega chce iść na dyskotekę.
- zaproponuj mu wspólne obejrzenie filmu
- odrzuć propozycję pójścia na dyskotekę, podając przyczynę
- zaproponuj kompromisowe rozwiązanie

na rysunku było dwóch panów, rozmawiających przez telefon, stojących chyba na przystanku autobusowym.
pyt 1 - kim są co panowie
pyt 2 - dlaczego telefon komórkowy spełnia ważną funkcję w życiu człowieka

powodzenia życzę tym, co zdają w najbliższym czasie ;)
już niedługo pisemne ojojojjj, potem ustne i w końcu wakacje! Powodzenia wszystkim! przede wszystkim dla Małej i Agniechy:P damy rade:P
wpisujcie jeśli mieliscie ustny włoski prosze!!!
młodzież - przez "ż", czyhać - przez "h", literówek nie liczę .... droga maturzystko....
bardzo dobry pomysł.
ale mały odzew.....
może miał ktoą z Was juz podstawowy ustny.....
ja będę mieć podstawowy ustny w poniedziałek , trochę się boje bo kompletnie nie umiem obrazka opisywać, mógłby ktoś opisać tak przykładowy ( na poziomie podstawowym)
Nella fotografia si trova/si trovano/c'e'/ci sono.... tak zaczynasz
Secondo me/Nella mia opinione... - uwazam,ze....
więc.... podstawowy miałam 20/20 :) ale niezłe jejo bo umiałyśmy lepiej od egzaminatorek

ja miałam obrazek gdzie był korek uliczny, ludzie poza autami oglądają przed siebie co sie dzieje.

pytania do obrazka nie zrozomiałam bylo "dlaczego ludzie są... właśnie pierwszy raz taki przymiotnik słyszałam, nawet go nie powturze... ale zaczełam mówić ze są zdenermowani bo są spóźnieni do pracy, muszą czekać, nie wiedzą co z sobą zrobić....

i kolejne jaki transpotr jest odpowiedni do miasta i dlaczego... cos o rowerach mowilam

dilaogi
1. zginął ci piec, rozmawiasz z babka z radia
-jak i gdzie zginął
- jak wyglądał
-kontakt ze mna

2. spedzilam weekend na wsi, opowiedz znajomej jak bylo
- jaka byla pogoda
- co robilam
-co mi sie pzydazylo

tu mowilam ze bylam na wycieczce rowerowej i sie zepsul i wracalam pieszo

3 do twojego kraju przyleciala koleznaka z wloch
-zaproponuj odqwiezdzenia szkoly
- odrzuc jej propozycje/ powiedz czemu wyjscie na zakupy jest glupie
- zrob kompomis


ale tych zestawow jest duuuuuzo, tak na oko ze 20 kopert ale nie liczylam... naprawde duuuuzo, watpie zeby ktos trafil to co ja

powodzenia
heheh a może pamiętasz numer zestawu??:-)
nawet nie patrzyłam na numer;p
Jestem świeżo po ustnym podstawowym, średnio zadowolona bo jedyne 15/20... no cóż. W ramach solidaryzacji z nielicznymi ludzikami zdającymi ten piękny język „dzielę” się moim zestawem:

Obrazek: dwie kelnerki –jedna biała, jedna murzynka, w białych bluzeczkach, jedna z nich trzymała tacę, uśmiechnięte – stąd pytanie: Jak myślisz są po czy przed pracą? drugie brzmiało: Czym może zajmować się osoba bezrobotna w domu. (np. sprzątać, zajmować się dziećmi itd.)

1) Jesteś stażystką we włoskiej firmie, umówiłaś się z koleżanką z firmy na spotkanie, zapytaj:
- jak powinnaś się ubierać,
- jak powinnaś się zachowywać,
- o czym możesz rozmawiać.

2) Byłaś na meczu piłki nożnej, podczas którego wybuchły zamieszki na trybunach, opowiedz:
- co spowodowało wybuch zamieszek,
- jakie nastroje panowały wśród kibiców,
- jakie działania podjął trener i służby bezpieczeństwa.

3) Odwołujesz spotkanie ze swoją włoską przyjaciółką, ponieważ zdecydowałaś się pójść na basen:
- uzasadnij że basen jest dla ciebie ważny i dlaczego
- przeproś za przełożenie spotkania
- zapewnij że odbędzie się w innym terminie.


Jak na dwa lata nauki włoskiego, nie było źle, ale te zamieszki na trybunach troszkę mnie...przytłoczy i zdekoncentrowały.

POWODZENIA!!!

PS: zestaw nr 15, VLO w DG
Witam ja dzis zdawałam ustny włoski i miałam taki zestaw: 1. Jestes w rzymie gdzie zwiedzałas przez dzien muzea powiedz:
- czym mozna sie dostac do jakiegos muzea
- jak dotrzec do metra
- opisz architekture muzea
To bylo dla mnie strasznie trudne i nawet sie nie podjełam tego dialogu
2. Twoja szkoła obchodziła jubileusz opowiedz:
- jak Twoja klasa sie ingerowala w przygotowania
- o napotkanych gosciach (czy cos takiego)
- opisz obrzedy jubileuszu od poczatku do konca
3. Twoja kolezanka nie jada sniadan:
spytaj dlaczego
- powiedz ze brak czasu to nie powód i podaj co moze zmienic by miec czas na zjedzenie
- zaproponuj jakies rozwiazanie
a obrazek to byly dwie dziewczyny które stały w sklepie jedna trzymała spodnie w rece a druga jakies bluzki a pytania: czemu akurat te spodnie (powiedziałam ze moze dlatego bo lubia) a drugie z kim ja chodze na zakupy i dlaczego (powiedziałam ze z moim ex gdyz zawsze mi mówi zy dobrze wygladam czy nie:P)
No zdalam na 50% nie podjełam sie 1 dialogu jak juz wczesniej napisalam i... uczylam sie włoskiego az 2 miesiace bedac na sardyni hehe Panie jak sie dowiedziały to zaczeły gratulowac ze tylko tyle sie uczyłam a podjełam sie zdawac mature wiec nie jest źle TRZYMAM KCIUKI ZA RESZTE :*
hej :) ja zdawałam wczoraj ustny rozszerzony i mialam: polityka, rola polityków w naszym zyciu, i czy ja staram sie uczestniczyc jakos w zyciu politycznym. Drugie zadanie mialam temat mniej wiecej cos w stylu dlaczeego ludzie uciekaja z miasta na wies. A drugi temat byl o dzikich zwierzetach trzymanych w domu. :)) Zdałam na 95% i jestem bardzo zadowolona:)
Ciao ;)
Jestem po ustnej podstawie z włoskiego. Zdalam na 90%. Miałam następujący zestaw:

A. Mniej więcej, że mam jakiegoś włoskiego kolege i:
- opowiedz mu do jakiego typu chodzisz
- opowiedz jakich przedmiotów się uczysz
- zapytaj ile lat trwa szkoła średnia we Włoszech

B. Spedzasz drugi tydz ferii u kogoś we Włoszech:
- opowiedz jak spędzałas pierwszy tydzień ferii
- opisz jaka była pogoda
- opowiedz co robiłes/as

C. Cos z kupnem mieszkania
- powiedz, że nie pasują Ci zaproponowane warunki
- nie zgódź się z jego argumentem
- zaproponuj kompromis

A obrazek miałam max dziwny, bo byl pies przy komputerze i w sumie za bardzo nawet nie było co opisywać.
w A w pierwszym podpunkcie oczywiscie chodzi o typ szkoły.
Zycze powodzenia calej reszcie.
grazie mille za zestaw! I gratulacje:) Faktycznie, beznadziejny obrazek ci się trafił.
Może inni też coś dorzucą od siebie?

Tak się teraz zastanawiam, czy po włosku jest tak jak w angielskim, że jak się opisuje foto, to trzeba używać czasu ciągłego czy zwykły teraźniejszy? "Loro parlano" czy "loro stanno parlando"?
jestem świeżo po ustnym rozszerzeniu...temat
- dokument o roli diety w życiu i zdrowym odżywianiu (składał się z samych fotek- ćw. fizyczne, palenie, fast-foody, otyłość i piramidy odżywczej)
- temat do dyskusji- "pieniądze szczęścia nie dają"- to popularne powiedzenie, ustosunkuj się do niego...
tematy bardzo fajne;-)
pozdrawiam
jak ktoś miał rozszerzony to prosze o napisanie tematów, ja mam jutro;/
jak ktos miał juz maturę ustną rozszerzoną to niech da znać jakie tematy były :)
saluti
nie wiem czy sa jeszcze matury z języka włoskiego ustne, ale postanowiłam umieścić kilka arkuszy, dla nastepnych maturzystów, którzy będą się stresować:)

Zestaw 2
I.
Jesteś w rzymie chcesz zarezerwować pokój. powiedz;
-jaki chcesz pokoj
-jakie wygody oferuje
-ile kosztuje

II.
Po zdanym egzaminie na prawo jazdy rozmawiasz z przyjaielem z Włoch. Opowiedz mu:
-jak dotarłaś na egzamin
-jak przebiegał egz
-co sprawiło Ci trudności podczas ezg

III. Podczas pobytu w gdzies tam, już nei pamiętam, chcesz kupić od kolegi słownik
-zaproponuj swoją cenę
-odrzuć proponowaną przez kolege cene i podaj uzasadnienie
-przedstaw kompromisowe rozwiązanie
(Czasem zamiast słownika jest inna rzecz;) )

Obrazek: dziecko leży w pokoju ogląda TV, wszędzie bałagan, ciuchy porozwalane. pytania:
1. Secondo te, il ragazzo sulla foto passa il suo temp libero in modo giusto? Perche?
2. Quali sono i tuoi programmi preferiti alla TV, perche?
Dzielę się swoimi pytaniami z ustnej matury z włoskiego na poziomie podstawowym. Dziś zdawałam i zdobyłam 65% cieszę się, że zdałam bo strasznie się bałam i myślałam, że sobie nie poradzę.

1. Będąc we Włoszech chcesz wypożyczyć samochód. Idziesz do wypożyczalni:
-zapytaj jakiej marki samochody są dostępne do wypożyczenia
-jaki jest koszt wypożyczenia samochodu
-złóż zamówienie

2. Będąc na wakacjach we Włoszech była powódź. Opowiedz swojej koleżance:
-w jakim regionie miała miejsce ta powóź
-jak przebiegała akcja ratownicza
-opisz jakie szkody odnieśli mieszkańcy

3. Byłaś z koleżanką z Włoch na wieczorku literackim (czy coś w tym stylu) i rozmawiacie na temat jednej książki:
-nie zgódź się z opinią koleżanki, że książka ta jest najlepszą książką tego roku
-powiedz swoją opinię na temat tej książki
-poleć jakąś książkę która Twoim zdaniem jest lepsza

Obrazek był moim zdaniem najłatwiejszy. Była lekarka (laryngolog) i młody chłopak pacjent, któremu ona badała ucho a on miał zamknięte oczy. Pytania były takie:
-dlaczego Twoim zdaniem ten chłopak ma zamknięte oczy?
-czy Twoim zdaniem praca lekarza jest stresująca i dlaczego?
Ja też zdawałam wczoraj J.Włoski na podstawie.. :) Zdobyłam 70%, więc nie jest źle :) Tak, więc jak pozostali dzielę się zestawem, który wylosowałam :)

Obrazek: Plaża, w tle góry i jakiś budynek.. na plaży spacerujący ludzie.

Pytania do obrazka:
1. Jak myślisz co ludzie na tym obrazku robią na plaży?
2. Jakie są Twoim zdaniem wady i zalety spędzania wakacji nad morzem.

Sytuacje:

1. Jesteś w księgarni, chcesz kupić książkę:
* Zapytaj czy jest książka, której poszukujesz i powiedz, że nie możesz jej znaleźć.
* Zapytaj czy jest książka o podobnej tematyce.
* Powiedz, którą książkę chcesz kupić i czy możesz zapłacić kartą.

2. Wczoraj Twojemu koledze/koleżance ukradziono plecak. Rozmawiasz z policjantem:
* Powiedz gdzie zdarzenie miało miejsce i co ukradziono koledze/koleżance.
* Opowiedz jak wyglądał złodziej.
* Jaka była reakcja ludzi

3. Jesteś umówiona na wizytę do dentysty, chcesz ją przełożyć.
* Zapytaj czy możesz przełożyć wizytę na inny termin bo ten Ci nie pasuje i dlaczego.
* Powiedz, że chciałabyś/chciałbyś przyjść trochę szybciej i dlaczego.
* Przystań na propozycję innego spotkania.
a jaki miałaś numerek zestawu?:)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka